Treść opublikowana przez lewiatan1989
-
Sygnał z centralnego gdzie
No to elegancko, że się udało. A gdzie zamontowałeś czujnik zmierzchu? A wiesz już jak podłączyć ori włącznik aby działał prawidłowo?
-
Instalacja niefabrycznego radia
No nie bardzo, C1 pin 6 to jest aktywowanie wzmacniacza, do tego będzie podpięta przejściówka aktywująca tylne głośniki. Tam na pewno nie ma prądu. Prąd tam ma się dopiero pojawić po włączeniu radia aby załączył się wzmacniacz od tylnych głośników. Aby radio wgl się włączyło to trzeba zmostkować kabel czerwony i żółty po stronie radia i podpiąć je do A7 czyli 12v na stałe, czarny do A8 czyli masa. Tak powinno działać ale włączenie i wyłączenie poprzez przycisk na radiu. Aby włączało się automatycznie musisz zrobić 12v po zapłonie: https://a4-klub.pl/topic/74297-12v-do-radia-po-stacyjce/ Lub zastosować jakiś can emulator do radia.
-
Instalacja niefabrycznego radia
-
Instalacja niefabrycznego radia
A masz zdjęcia schematów podłączenia nowego i starego radia (concert jeżeli nie zostało zerwane powinien mieć na obudowie rozpiskę)
-
Sygnał z centralnego gdzie
To działaj i jak możesz to zrób dokumentację z montażu to zrobię kopię u siebie jak będzie wszystko śmigało. No i na pewno innym też się przyda :-)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy w klubie
-
Sygnał z centralnego gdzie
Chodziło mi pod jakie światła czy masz drl, czy pod przeciwmgłowe, czy jeszcze inaczej?
-
Problem po podpieciu licznika Audi A4 B6
To tu niestety moja pomoc się kończy, może ktoś bardziej doświadczony pomoże. Powodzenia
-
Problem po podpieciu licznika Audi A4 B6
Ściągałeś wskazówki do wymiany? Spróbuj je ustawić jak w tym wątku: https://a4-klub.pl/topic/208708-ustawienie-wskazówek-zegarów-po-wymianie-wyświetlacza-fis/
-
Problem po podpieciu licznika Audi A4 B6
Pierwsze co upewnij się, że wszystkie kostki są prawidłowo podpięte. Podłącz pod komputer sprawdź błędy w instrumentach i zrób test licznika. Jeżeli wskazówki nie ruszą podczas testu to najprawdopodobniej doszło do ich mechanicznego uszkodzenia.
-
Instalacja niefabrycznego radia
Na początek przydały by się zdjęcia schematów podłączenia radia zarówno nowego i ori (powinna być naklejka na radiu) jak nie ma to jakie dokładnie radio było czy z bose czy nie i mogą być zdjęcia kostek jakie masz i w samochodzie i ewentualnych przejściówkach. Pozdrawiam
-
Którego producenta części wybrać
Ja u siebie od X czasu i przy 3 różnych audi zakładałem rozrząd kompletny Ina - nigdy nie narzekałem Łożyska jak przedmówca SKF Klocki, tarcze - ATE
-
Problem Audi Concert
Co nie znaczy, że nie uległ uszkodzeniu wyświetlacz radia. Możesz zagadać do kogoś i przełożyć na próbę sam panel radia o ile pamiętam wyświetlacz jest w panelu a nie pod. Panel jest na 4 małych torx'ach
-
problem z oponami tył
Geometria była robiona? Kąty na tyle są dobre? Z tyłu też jest wspaniały wielowahacz
-
Sygnał z centralnego gdzie
Ten sam moduł oglądałem. Pod co chcesz się podpiąć? No z tym wyłącznikiem to nie głupi pomysł wtedy podłączenie pod kierunki i problem z głowy.
-
Sygnał z centralnego gdzie
Ale to mocno zawęża pole poszukiwań. Moim zdaniem powinieneś szukać impulsu w kostce II, IV lub V przy użyciu miernika. Jeżeli tam nie znajdziesz może być konieczne zrzucenie boczka i ciągnięcie impulsu bezpośrednio od zamka. Możesz podać jaki moduł do sterowania clh kupiłeś?
-
Sygnał z centralnego gdzie
Ten wątek czytałeś? https://a4-klub.pl/topic/267688-montaż-modułu-coming-home-nie-ori/ No to idąc za ciosem może jakieś fotostory i filmik z działania :-)
-
Sygnał z centralnego gdzie
Było gdzieś na forum. Kiedyś się na to natknąłem. O ile pamiętam to chyba żółty przewód we wiązce w progu albo którymś słupku. W każdym bądź razie info do zweryfikowania. Jak znajdziesz to podziel się dla potomnych informacją odnośnie lokalizacji. Pozdrawiam, Darek Ps. Możesz nawet umieścić cały opis podłączenia bo sam o takiej instalacji myślałem.
-
Wirus dla A4 B7 1.9 TDI 115KM BKE - kilka pytań
Dzięki za rzeczową odpowiedź. Zatem wirusowanie będzie musiało poczekać, zima idzie i póki co nie widzi mi się zrzucać głowicy Może na wiosnę no chyba, że audi samo wcześniej upomni się o remont - oby nie Pozdrawiam, Darek
-
Wirus dla A4 B7 1.9 TDI 115KM BKE - kilka pytań
No wyszło ładnie A czy opisane przeze mnie problemy nie wykluczają mojej laluni z wirusowania?
-
Wirus dla A4 B7 1.9 TDI 115KM BKE - kilka pytań
Koledzy, Już od dłuższego czasu coraz mocniej zazdroszczę sporej części z Was, którzy podnosili moc w swoich A4, w związku z czym już jakiś czas chodzi za mną zrobienie małego wirusa do mojej laluni. Oczywiście w tajemnicy przed kobietą bo jak obawiam się, że po ostatnich inwestycjach jak usłyszy coś o samochodzie to będę miał walizki za drzwiami. No ale mniejsza z tym. Mam do Was pytanie, jakie warunki muszą być spełnione dla zrobienia wirusa? Pytam ponieważ mam wyciek oleju z głowicy od strony kanałów spływowych. Osobiście mi to nie przeszkadza, wyciek nie jest jakiś duży, plam nie zostawiam bo ekran wszystko łapie ubytek oleju hmm no sadzę, że przez 10 tyś km dolewam około 1 może 1,5 litra. No i zastanawiam się, czy to mojej lalki nie dyskwalifikuje. Jeżeli natomiast to w niczym nie przeszkadza, to czy się problem nie pogłębi. Poza tym zdarzało się już kilkukrotnie przeładowanie turba i tryb awaryjny - ogólnie zacząłem robić dużo dłuższe trasy i trochę mniej dziadkowo jeździć i problem znikł, kunie odżyły ale w związku z tym noszę się także przy okazji z zamiarem wycięcia komputerowego i zaślepienia EGR, wiem o plusach/minusach ale chyba wolę aby dłużej się grzał niż ma oddychać spalinami. Myślę o delikatnym wirusie do 130KM Proszę o rady, bardziej doświadczonych w tej kwestii kolegów Nie żeby ten wirus był mi jakoś do życia potrzebny ale po przesiadce ze 125 KM do 115KM czuję lekki niedosyt. Pozdrawiam, Darek
-
Wymiana radia Concert na nieoryginalne
Też powinno działać może jednak odbierać słabiej. Jak radio słabo łapie poczytaj wątki o poprawie odbierania radia. Możesz mieć uszkodzony wzmacniacz antenowy, w profilu widzę że masz sedana więc wzmacniacz antenowy masz pod listwą nad tylną szyba - wyciąga się ją łatwo, ale trochę siły trzeba włożyć. Ostatnio w siostry b6 przestało odbierać pomogło założenie klipsów na wzmacniacz w miejsce mikropęknięć i odpięcie kabla masowego idącego od wzmacniacza do dachu. Ponadto warto przeczyścić styki pomiędzy wzmacniaczem a szybą.
-
Wymiana radia Concert na nieoryginalne
I wtedy jedno pod żółte, drugie przez przejściówkę do zwykłego antenowego, niebieski do remote antena (auto antena) w radiu na nim pojawi się zasilanie po włączeniu radia.
-
Wymiana radia Concert na nieoryginalne
Ta żółta kostka to złącze antenowe fakra od diversity. Możesz zastosować patent jaki ja zrobiłem u siebie czyli kupić separator z dwoma wejściami fakra i jedną przejściówkę (antenowe na fakra) Ja kupiłem taki separator: http://allegro.pl/separator-wzmacniacz-2x-fakra-diversity-audi-vw-i6543644798.html I taką przejściówkę: http://allegro.pl/adapter-antenowy-audi-vw-din-wtyk-fakra-gniazdo-i6172018436.html Te gniazda na nowym radiu to wyjścia na wzmacniacz.
-
Pilot nie otwiera drzwi kierowcy/komputer pokładowy