Treść opublikowana przez proarnes
-
Audi Smartphone Interface ASI
U mnie przez bt działa wszystko bez problemu. Przez android auto tez nie ma playlisty spotify (z tego co pamietam) i wogole sterowanie jest kiepskie. Jesli juz slucham muzy to podlaczam przez AA (dla jakosci) i steruje spotify bezposrednio na telefonie, tak jest najwygodniej. Co do map google przez AA to pisalem niedawno w innym watku. Te od Audi sa o wiele fajniejsze i lepiej sie z nich korzysta. Wyszukiwanie celow online (lub przez aplikacje myAudi) znajduje czasami cele, ktorych nie ma w google maps. Tyle ze google maps jest za darmo.
-
Audi Smartphone Interface ASI
U mnie sterowanie działa bez problemu. Natomiast nie ma wyświetlania playlisty...tylko bieżący utwór
-
Pomiary spalania w komputerze
Czy można jakoś ustawić lub odblokować inne tryby pomiaru spalania w komputerze oprócz pamięci długookresowej i krótkookresowej, która kasuje się po bodajże 2h postoju? Trochę to ubogie. Brakuje mi jeszcze choćby jednego trybu pamięci lub np. pomiaru od tankowania, które jest w VW. A przy okazji, czy sprawdzaliście na ile pomiary z komputera są dokładne?
-
Audi Smartphone Interface ASI
Kabel raczej nie bo u mnie dziala bardzo dobrze np. na kablu od ladowarki. Najlepiej podlacz sie w jakims innym samochodzie ktory ma AA, bedziesz wiedzial czy problem jest po stronie telefonu czy samochodu.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Napewno tak bedzie, tak jak fizyczne przyciski w kabinie. Ale glowny powod tego trendu jest taki ze to jest poprostu o wiele tansze w produkcji. Niektore marki robia przynajmniej jakies elementy fizyczne w tych cyfrowych zegarach, aluminiowe ramki itp. i wtedy to jakos wyglada. Audi natomiast poszlo na zupelna latwizne. Ale czlowiek pewnie do wszystkiego sie przyzwyczai
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
Kazdy moze miec tutaj swoje zdanie. Ja akurat tez uwazam ze klasyczne zegary wygladaja pieknie a VC bezplciowo...to poprostu kawal wyswietlacza. Pozatym funkcjonalnie nic nie daja ponad to co standardowe zegary (chyba oprocz temperatury oleju).
-
Spalanie w 1.4 TFSI
Ja tak zrobiłem w zeszłym roku po kilkugodzinnych testach 1.4. Spalanie które miałem zadecydowało, bo ogólnie to bardzo fajny silnik. Nie jezdziłem wczesniej 2.0 190KM wiec poszedłem troche w ciemno W temacie o 2.0 można zobaczyć jakies moje zdjecie/a ze spalania ale moim zdaniem przy autostradowej prędkości 140 km/h pali chyba mniej niż 1.4 tfsi. Spalania ok. 5,5 - 5,8 są też jak najbardziej do uzyskania na spokojnej trasie - przynajmniej tak pokazuje komputer Dodatkowo jest jeszcze jedna różnica, o ktorej też warto wspomnieć, skrzynia DSG w 2.0 działa inaczej, ma inne przełożenia i nie redukuje biegów tak często jak w 1.4 (jeździ bardziej momentem obrotowym).
-
Spalanie w 1.4 TFSI
Coś Audi nie wyszło z tym spalaniem w 1.4 tfsi. Niedawno pojeździłem trochę zastępczą Octavia z takim silnikiem 1.4 i ona paliła naprawdę mało, zdecydowanie mniej niz Audi które kiedyś testowałem zastanawiając się nad tym silnikiem.
-
B9 Fellows
Być może to zależy od modelu/silnika ale ja też jeżdżę głównie w trybie Individual i jeśli skrzynia jest w trybie D to żeglowanie występuje, w trybie S nie. Także moje obserwacje są takie jak opisał Kosmita, że zależy to od trybu skrzyni, a tryby Drive Select zmieniają tylko to że dzieje się to częsciej lub rzadziej.
-
Wymiana oleju w silniku A4 B9 2.0 TFSI
Jakiś czas temu rozeznawałem sprawę. Generalnie olej musi spełniać norme 508.00 i to jest podstawa. Audi leje Castrola z ta normą i jest to olej 0w20 Z tymi interwałami wymiany to nie wpadałbym w paranoje. Wymiana co 15 kkm powinna być wystarczajaca jesli samochod nie pracuje w jakichś super trudnych warunkach. Ale oczywiście krzywdy silnikowi się nie zrobi jeśli będzie się wymieniać nawet co 5 kkm jak ktoś chce. W moim poprzdnim aucie był wymieniany co 30 kkm, sprzedawałem go jak miał ponad 200 kkm i silnik jakoś nie sprawiał wrażenia że sie zaraz rozleci. Zreszta samochód pozostał w znajomych rękach i dalej jeździ bez najmniejszego problemu.
-
modyfikacja silnika 35 TFSI
Czegos nie rozumiem, przed boxem miales 140km/h przy 2200 rpm a teraz przy 2000? To box zmienia tez przelozenia skrzyni? 200 rpm roznicy na siodmym biegu to duza roznica predkosci wiec porownanie spalania troche nieporownywalne
-
Audi Smartphone Interface ASI
Nie wiem co rozumiesz przez ORI. U mnie dziala na zwyczajnym kablu usb kupionym w sklepie, albo na takim odpietym od ladowarki tel.
-
Audi Smartphone Interface ASI
Uniwersalny kabel usb wystarczy.
-
MAZDA 6 VS VOLVO S60 VS SUBARU LEGACY
W C5 o benzynie nie ma co myśleć, jest tylko 1.6 który jest za słaby do takiego samochodu i ma swoje problemy. W dieslach masz 2.0 140 lub 163KM i 2.2 chyba ok. 200 KM. Ja miałem wersje 163KM, silnik bardzo fajny, jedynie skrzyna aut. troche go zamula. Pozatym rewelacyjne auto na trasy...cichy, super wygodne fotele no i hydropneumatyka Samochód jest nastawiony na komfort i nie zacheca specjalnie do dynamicznej jazdy Do Mondeo przymierzalem sie jako nastepcy C5, też bardzo fajne auto. Tutaj w benzynach jest wybor tylko wszystkie bardzo dużo pala, przynajmniej w polaczeniu z automatem...to byl wlasciwie jedyny powod dla ktorego ostatecznie nie kupilem Mondeo.
-
MAZDA 6 VS VOLVO S60 VS SUBARU LEGACY
Nie wiem na czym Ci zależy jeśli chodzi o samochód ale mozesz jeszcze rozważyć Citroena C5. Jeździłem takim 5 lat więc wiem co mówię. Jest naprawdę godny uwagi, tyle że raczej z dieslem
-
Koniec skrzyń manualnych
Dokładnie, ja używam w większości trybu S i wtedy jeździ sie fajnie. W benzynie samochód jest tak cichy, że wogóle się tego nie odczuwa. Uważam, że to opóźnienie w standardowym trybie to największy problem tej skrzyni. Mam porównanie do skrzyń Volvo i tam ten efekt wogóle nie występuje, ale to zwykły hydrokinetyk.
-
A4 B9 Avant Sport 40 TDI quattro S tronic - wozidło w trasy
zerknij sobie czy w tej instrukcji nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytnia: mnie mocno zdziwiło ze tryby Drive Select nie są wogóle opisane w standardowej instrukcji dołączanej do samochodu.
-
zmiana lamp Bixenon na Matrix
Nie chodzi tutaj raczej o samo ich działanie bo matrixy są sterowane kamerą na szybie. Chodzi pewnie o to że światło się rozprasza jeśli szybka reflektora jest brudna - stąd przepis, że dla "silnych" źródeł światła, także xenonow, system oczyszczania jest wymagany. Przy adaptacyjnych reflektorach ma to szczególne znaczenie. Więc Ty może nie widzisz różnicy ale kierowcy z przeciwka może tak? Moje obserwacje są takie, że samochodom z adaptacyjnymi reflektorami zdarza się oślepiać. Nawet matixy (które sam mam) nie są pod tym względem idealne.
-
2.0 TFSI GPF
To nie jest do końca prawda, chyba że masz na myśli koncert VAG. Z tego co wiem to silniki Mazdy spełniają nowe normy spalin bez GPF
-
Opinie o A4 B9 2.0 TFSI 150 KM
Nie widziałem aby w moim Audi pokazywało kiedykolwiek spalanie na godzine. Zawsze jest to spalanie na 100 km wiec to normalne, że jeśli samochód stoi to spalanie będzie rosło - tu skrzynia nie ma nic do rzeczy. Jeśli w Passacie pokazywał Ci raz na 100 km a raz na godzine to to dopiero nie jest normalne bo żeby znać całkowite spalanie z trasy trzebaby to sumować. Rozumiem, że tak można sprawdzać spalanie chwilowe ale nie z trasy ani od startu. Jeśli szukałeś komfortu to nie wiem jakim cudem wybrałeś standardowe fotele - są bardzo słabe jeśli chodzi o wygode. W sportowych fotelach standardowo też jest materiałowa tapicerka.
-
Wasze spalanie w A4 B9 TFSI / Problem z wyborem silnika
Ja mam 190KM ultra z DSG (z połowy 2018r i obecnie ok. 18 tys. km przebiegu). Jak dla mnie tem silnik to idealny kompromis między spalaniem a dynamiką - mam średnią z całego okresu 7,6l i to bez zbytniego oszczędzania - 80% trasa, reszta miasto i tereny podmiejskie. Popatrz jak to wygląda na autostradzie przy stałej prędkości: Co prawda było to pustym samochodem ale jeśli jadę z rodziną i pełnym bagażnikiem to jest to ciągle 7 z kawałkiem. Jeśli chodzi o inne silniki to nie wiem jak ceny wyglądają teraz ale jak ja wybierałem auto to: - diesel 190 KM był 16 tys. droższy - moim zdaniem warty uwagi tylko jeśli ktoś robi bardzo duże przebiegi autostradowe - do 2.0 252KM i quattro trzeba było dołożyc ok 20 tys. i spalanie bedzie conajmniej o 1litr większe - napewno frajda będzie wieksza ale to blisko 10% dopłaty do ceny i jeszcze więcej do kosztów paliwa
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Nie mieszaj zwykłych ledów z matrixami, jeśli chodzi o walory świetlne, bo to nie to samo. Zwykłe ledy, podobnie jak xenony, mają obniżoną moc o czym świadczy chociażby brak spryskiwaczy w standardzie. Matrixy mają wiekszą moc i spryskiwacze. Czy warto tyle dopłacać to już indywidualna sprawa ale najlepiej porównać bezpośrednio Ja ze swojej strony mogę napisać że przed zakupem miałem wypożyczone auto z xenonami na testy i byłem mega zawiedziony jak one kiepsko świecą. Miałem w tamtym czasie jeszcze poprzedni samochód ze zwykłymi halogenami i śmiem twierdzić ze świeciły tak samo albo nawet lepiej. Po dużym rozeznanu i rozkminach zdecydowałem dopłacić do matrixów i to jest inna jakość świecenia - tak uważam - i bezpieczeństwo. Ponadto, teraz uważam, że jest to najlepsza opcja wyposażenia na jaką zdecydowałem się w tym samochodzie.
-
A4 B9 2019 2.0 TFSI 150PS
U mnie problem nie występuje jeśli wyłącze start-stop przyciskiem (albo przełącze w tryb S skrzyni). Dzieje sie to tylko jeśli s-s jest aktywny.
-
A4 B9 2019 2.0 TFSI 150PS
Czy twoj silnik ma układ mikkiej hybrydy? Czy silnik gaśnie Ci także w czasie jazdy? Ja mam dokładnie takie same odczucia co do start-stop (w wersji 190KM) ale wiąże to miekką hybrydą, która w mojej wersji jest już od jakiegos czasu. Bardzo irytujące jest kiedy silnik gaśnie np. dojeżdzając powoli do skrzyżowania.
-
Opinie o A4 B9 2.0 TFSI 150 KM
Nie wiem czy to jest sprawa WLTP, patrzac na parametry tego silnika widac ze jest mocno zmulony. Parametry ma praktycznie takie same jak wczesniejszy 1.4 tfsi wiec nie ma sie co spodziewac cudow. Fajne jest to, ze z tym silnikiem przychodzi teraz podwojny wydech chociaż mi osobiscie nie podoba sie moda na te koncowki w zderzaku. W weekend widzialem pierwszy raz auto po lifcie i troche slabo wygladaja koncowki prawdziwych tlumikow w tych duzych otworach w zderzaku.