Treść opublikowana przez pila24
-
Audi a4 b6 3.0
Wiele osób pisze że ASN rozkracza się z powodu złego serwisowania w przeszłości... moim zdaniem ten silnik jest po prostu źle zaprojektowany,materiały kiepskie itd. Przecież te poprzednie stare v6 miały również poprzednich właścicieli,nikt nie kupuje v6 by jeździć zawsze jak emeryt. Ale jakoś bloki nie pękały,katy nie zapychały się tak często, rozrząd można było w większości wartszatòw ustawić na 0°... wystarczy ogarnąć odmy,ezekor,uszczelnić i dalej jeździć. Napinacze też nie padają tak szybko jak fazatory. Ogólnie ASN to konstrukcja z ciekawa i kiepski projekt.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
No to ok
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
A jaki masz kąt otwarcia na zgaszonym?
-
[A4 b6 1,8t 2004] Wymiana czujnika poziomowania świateł (xenonów)
Czujnik można naprawić,jest temat o tym na forum. Po wymianie/naprawie powinno poziomowanie działać od razu.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Sądzę iż z czasem kondensatory fiksują w ecu i zaczyna działać niepoprawnie,dlatego warto podmienić i sprawdzić. Jak auto nie odpali po opisanej procedurze to pinem trzeba będzie się zalogować do zegarów i po tym adaptacja. Jak będzie taka potrzeba to Ci opiszę jak masz pin uzyskać.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Licznik inaczej interpretuje temperaturę z czujnika na zimnym. Dopiero jak temperatura silnika przekroczy 30°C to zacznie podawać poprawny odczyt. Uznajmy ze czujnik jest ok.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Wsadzasz nowy sterownik,kodujesz tak samo jak stary,kasujesz błędy i wychodzisz. Wchodzisz do zegarów,adaptacje kanał 0 ,read,save,wyjdź i wyłącz zapłon na 15 sekund,odpal auto.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
U Ciebie nie będzie problemu z immo,wsadzasz nowy sterownik robisz dopasowanie licznikiem i działa. Oczywiście kodowanie przepisane ze starego sterownika pierw. Tym kablem co masz wykonasz wszystkie procedury.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Z czego pamiętam to ssanie do 50°C jest stosowane. Im cieplej tym krócej na ssaniu. U mnie przy -10°C ssanie około 30 sekund a przy +30°C to kilka sekund. Brak ssania mimo spełnionych warunków wskazuje na błędne działanie ecu,im starsze auto tym więcej anomalii
-
Przejście z BNS 5.0 na radio z Androidem.
Masz złącze quadlock.
-
[Bixenon] Problem z poziomowaniem lewej lampy
Daj 5x2,5mm i smar hydrofobowy
-
Tanie uzupełnienie czynnika w klimie
Te większe tyle chcą za usługę,ja znalazłem mały warsztacik który zajmuje się odnową starych aut,mają maszynę do nabijania i można u nich usługę wykonać w dobrej cenie.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Ssaniem steruje ecu gdy otrzyma informacje od czujnika temperatury iż temperatura silnika jest na tyle niska by uruchomić program podnoszenia obrotów przy zwiększonej dawce paliwa,tzw tryb OL (open loop)-mieszanka bogata ze sztywnej mapy. Tyle teorii,teraz uruchom vcds i sprawdź w blokach pomiarowych na zimnym silniku jaki podaje odczyt z czujnika temperatury,oraz odczyt kąta otwarcia przepustnicy. Możesz zrobić loga z tych bloków odpalać zimny silnik i nagrywaj przez około 2 minuty.
-
Ksenon zapala się i gaśnie
Pada palnik.
-
[Bixenon] Problem z poziomowaniem lewej lampy
Uszczelnij regulację bo za chwilę będziesz wymieniał kolejny silniczek.
-
Audi A6 C5 2.4 8 błędów
Dlatego napisałem byś pojeździł trochę na benzynie po uprzednim skasowaniu korekt-odłącz aku na kilka minut,to usunie korekty i pojeździj troszkę na benzynie obserwując jak auto się zachowuje,jak będzie ok to lpg do regulacji i sprawdzenia czy pod maską ok z instalacją. Jak nie będzie ok na benzynie to szukasz usterek w silniku pierw.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Z tym logowaniem się do innej pompy to trochę inaczej jest,nie zna się parametrów auta dawcy sterownika abs i nie wiadomo by było jak zalogować . Ale po podłączeniu do swojego auta taki sterownik ze względów bezpieczeństwa automatycznie zostaje wyzerowany. Ja zalogowałem się po takiej wymianie wpisując na chybił trafił login i od razu zadziałało. Po zakodowaniu sterownik zapamiętuje parametry z kodowania i tworzy nowy login zgodny z tym co zakodowaliśmy bo to są te same dane.
-
Audi a4 b6 3.0
Wielu tak myślało jak Ty ja Ci dałem dobre rady,teraz rób co uważasz za słuszne i czekam na Twój temat odnośnie ASNa
-
Audi A6 C5 2.4 8 błędów
Skasuj błędy i pojeździj trochę na samej benzynie i sprawdź czy normalnie silnik się zachowuje. Lpg do ogarnięcia masz zapewne.
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Z ceną 804 zł to zainteresowanie nie będzie zbyt duże...
-
Audi a4 b6 3.0
Poczytaj pierw o tych silnikach byś na dzień dobry nie zainwestował 10tys w jego remont.
-
Audi a4 b6 3.0
Mam manual 6 biegów. W b6 2.4 automat tylko w multitronicu wystepowało więc zapomnij. Nie było również 2.4Q w b6. Tiptronic i Quattro były w 3.0 ,to potężna zaleta-wyposażenie łączone z tym silnikiem. Poczytaj w temacie silników 3.0 o opiniach. A 2.4 to starsza konstrukcja,słabsza bo ma 170KM i 230 Nm. Osiągi ma zbliżone do 1.8t 163KM. Ale ma sporą zaletę-nie sypie się i jest dosyć idioto-odporne te 2.4
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
W ori wiązce w moim przypadku razem z sygnałami idzie jedna z żył podłączona tylko z 1 strony (od strony wzmaka ale można też do masy od radia podłączyć). Ekranu nie masowałem.
-
Audi a4 b6 3.0
Kultura pracy i komfort w v6 większe bez porównania. Nawet spalanie nie odstaje bardzo od 1.8t. Problemy zaczynają się gdzie indziej z 3.0 Dlatego poszedłem w starsze 2.4 by nie rezygnować z v6
-
Speca od ASN Sulejówek
@waskivw to pewnie o niego chodzil,a nie sorry bo on z Będzina