Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pila24

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pila24

  1. W prawej i lewej są takie same przesłony, chodzi o to ze były różne wersje projektorów z różnymi przesłonami i inaczej była formowana wiązka światła.
  2. Nie musisz wszystkich uszczelek na raz wymieniać,jak masz kałuże oleju to pewnie z miski leci,jeżeli chodzi o wycieki z góry silnika to olej kapie na kolektory wydechowe I spala się na nich. Koszty uszczelek nie są wielkie ale za to roboty sporo. Uszczelki pod pokrywami zaworów x2,uszczelki pod świece x2,kapsle z tyłu głowic x2,simmeringi wałków rozrządu x8,uszczelki pod nastawnikami rozrządu x2,półksieżyce pod nastawnikami x2. Dodatkowo odmy do sprawdzenia i ezektor. Tyle na górze jeżeli chodzi o uszczelki. Niżej masz uszczelniacze wału tył i przód (tył=wyjazd skrzyni biegów),miski olejowe (górną i dolną) oraz korek oleju do sprawdzenia czy nie leci z jego okolic. U siebie górę całą uszczelniałem przy okazji wymiany rozrządu+odmy i zawór odmy(u Ciebie nie ma tego zaworu). Koszt uszczelek,kapsli i simmeringów głowic to około 400zł.
  3. Udupcenie sterownika,zazwyczaj błąd wewnętrzny pamięci.
  4. W 2.4 bez zrzucania rozrządu tez nie da się (chyba że ktoś ma łapki jak chomik),i też jest przy pompie wody. Jak myślisz że bez ścigania przodu łatwo pójdzie to tak nie jest ? oczywiście w 1.6 jest więcej miejsca
  5. Tak,poradzą sobie
  6. Z reguły łożyska buczą,ale kiedyś miałem popiskiwanie. Tutaj to wydaje się zależne od ruchu kół-jedź na warsztat w którym mają maszynkę do sprawdzania łożysk kół (elektryczny silnik na który opuszcza się koło podczas gdy auto jest na podnośniku i rozpedza się tylko 1 koło pod obciążeniem),wtedy wszystko wyjdzie.
  7. Lepiej tym tego nie robić rb4 są zbyt delikatne na to chińskie ustrojstwo. Autorze wątku masz w tym temacie opis jak wyciągnąć pin i przeczytaj post #34 poniższego tematu. Transponder to crypto id48
  8. pila24 odpowiedział(a) na slajdy temat w 2.4
    Czujnik temperatury sprawdź komputerem,wejdź w bloki pomiarowe i odszukaj temperatury płynu chłodzącego
  9. W sterowniku masz wybrane wtryskiwacze Hana green,wiec trzeba zmień ustawieniach,po takiej zmianie należy zrobić autokalibrację ,od nowa zebrać mapki i ustawić po korektach od obrotów. Niestety brak ustawienia na barracudy,zostaw na ustawieniu Hana Ustaw max wartość na lpg 7500obr,o końcu reduktora świadczą spadki ciśnienia a nie przyrosty. Masz jeszcze opcje minimalnego ciśnienia lpg ustawioną na 0,5 bara-za nisko zwiększ na 0,75 bara. Linie mnożnika można na postoju poprawić,ale najlepiej podczas jazdy wszystko dostrajać. Jak się boisz ze coś zepsujesz to zapisz obecne nastawy nim zaczniesz regulować.
  10. Jak kolega napisał,ustaw po mapce mnożnikiem. A nastepnie ustaw po korektach od obrotów(masz nie ruszone mapki od obr) obserwując korekty krótkoterminowe-tak aby znosiły swoje wartości dodatnie i ujemne ku zeru w każdym przedziale. Jak juz ogarniesz to włącz autoadaptacje isa3 z autoblokowaniem. No i powyżej 6000 obr jedziesz juz na Pb. A przyrosty ciśnienia masz spore przy cutoff-u mnie max 1,5 bara w piku na tym samym reduktorze.
  11. pila24 odpowiedział(a) na jedker97 temat w 2.0T
    Odczytać vcds'em błędy bo ten skaner coś czaruje.
  12. Podłącz kompa i sprawdź jakie wartości podaje czujnik temperatury
  13. Uszkodzona kostka stacyjki też może dawać podobne efekty.
  14. pila24 odpowiedział(a) na Pawelb720 temat w 2.0T
    Jaki fabrycznie był aku to zależy od wyposażenia auta oraz silnika. Do pojemności akumulatora jest dobrany odpowiedni alternator.
  15. W czujniku temperatury pewnie,silnik rozgrzany do roboczej temperatury w 10 minut to nawet przy -40 nie zejdzie poniżej 70°C
  16. Widziałem a8 d2 4.2 +lpg z przebiegiem ponad 800 tys ,olej pełny syntetyk i nadal jeździ po Warszawie.
  17. pila24 odpowiedział(a) na Flyer temat w Audi A4 B6
    Polaryzacji tam nie ma,rezystancja się nie zgadza i wali błędem
  18. Usuń korekty z silnika kasując błędy,pojeździj trochę na Pb i wstępnie ustaw na mapki ale docelowo wystrój za pomocą korekt od obrotów obserwując korekty krótkoterminowe (tak by dążyły do zera w każdym przedziale),możesz na koniec strojenie po ISA3 zapuścić by dopiesciło korekty . Jak dostroisz po korektach to nie zaglądaj na mapki bo to tylko taka wizualizacja ustawień-niezbyt dokładna.
  19. pila24 odpowiedział(a) na Flyer temat w Audi A4 B6
    A jak podłączyłeś się do cewki przesłony? Równolegle? W ori bix jest wpięty w obwód cewki kondensator.
  20. Z cewki,w opcjach masz wybór źródła obrotów Można też z czujnika halla obroty wziąć
  21. Wystarczy że wiązka kabli nie zostanie gdzieś wpięta prawidłowo i juz zaczynają się pojawiać właśnie takie odgłosy grzechotania. W starych modelach przykładali do tego uwagę. B9 jeszcze nie rozbierałem ale chętnie bym sprawdził jak z detalami i starannością montażu.
  22. Jak mryga i mryga to jakiś warunek nie został spełniony (temperatura reduktora lub ciśnienie ). Trzeba podłączyć centralkę lpg pod kompa i sprawdzić odczyt danych z mapsensora i temp reduktora.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.