Treść opublikowana przez pila24
-
Turbo 48V
Dziś znalazłem na YT taką ciekawostkę,elektryczne turbo które działa całkiem sprawnie ? nie wiem jak z wytrzymałością tego wynalazku ale ciekawe możliwości daje. Automatyczne sterowanie przez ecu wyeliminowało by turbo dziurę,pełna regulacja boostu,sterowanie ciśnieniem w pełni z turbiny bez zaworów itd. Odpadają intercoolery i łatwiej zainstalować takie turbo w aucie,to prototyp ale może za jakiś czas będzie w sprzedaży
-
ALT sound
Można też głośnik zamontować jak w nowych autach tdi które udają dźwięk benzyny v6 v8 ? Kupiłem v6 by cicho było...coś ze mną nie tak? ?
-
Czujnik położenia wałka rozrządu
Wiązkę omomierzem od czujnika do ecu przedzwoń i podczas sprawdzania ruszają nią. Jeżeli będzie ok to ecu może mieć usterkę (np. zimny lut). Podpowiedź tutaj co i gdzie
-
[Bixenon] Problem z poziomowaniem lewej lampy
Pierw posmaruj tym smarem solidnie. Jak dasz 5x2,0 mm to zacznie puszczac po chwili. Ewentualnie na drobnym papierze ściernym równo zjedz krawędzie uszczelki
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Trzeba wziąć na stół i rozebrać na czynniki pierwsze obie pompy i porównać. Ja mam fwd na stole,przydała by się jeszcze jakaś z Q by porównać różnice. Ilość zaworów jest taka sama,ale możliwe że przepływ płynu w bloku jest wymuszony w inny sposób,i/lub różnica w silniku pompy. Zastanawia mnie czy pinologia jest identyczna dla obu sterowników...
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Tutaj temat,koszt zależny ceny modułu ale polecam te po 2005 roku i nowsze bo wersje D (najtansza ) to kiepskie są i potrafią się zawiesić
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Chyba wszystkie pompy w a4 b6/7 są 12 zaworowe i różnią się samymi sterownikami. Jeżeli Twoja obecna pompa ma taki sam układ pinów jak ta która chcesz założyć to będzie p&p + kodowanie.
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Nie da rady,dźwięk idzie tylko na kanał zmieniarki. Zainstaluj sobie ori zestaw BT,ja miałem podobne dylematy jak Ty i poszedłem w tą stronę i nie żałuję bo to jeden z lepszych modów w a4 b6/7.
-
Xblitz rf400
Może i lepiej ze filmiku nie widział przed montażem,jeszcze by się zainspirował jak zdemontować ori radio ?
-
Xblitz rf400
Młotek w łapkę,gwoździe i jedziesz z tematem ?
-
Xblitz rf400
Oglądałem dziś jak majster wazzup montował te radio.... A na nazwy stacji nie licz,tylko ori radia mają taką możliwość
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Brak znajomości techniki wykonań metalizacji próżniowej ? Nikt nie metalizuje strony zewnętrznej specjalnie,jeżeli jest pokryta aluminium to tylko wynika ten fakt ze sposobu w jaki dana maszyna rozprasza aluminium (wózek centalny obracający się nad magnetronem lub stelaż stały i z ruchomymi eletrodami z wolframem). Pracowałem kilkanaście lat temu w tych fachu ☺
-
Rodzaje RNS E
Słabo szukasz
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Musi być radio z b7 jeżeli ma działać w kierą mf b7,jeżeli chcesz to mam bsn 5.0 w ładnym stanie w cenie 1/4 rns-e.
-
Wyjazd z podjazdu a śliska nawierzchnia
Przy niewielkim wzniesieniu to Q powinno podjechać bez żadnych kolców,w miejscowościach ze zróżnicowanym terenem i częstym opadami śniegu quattro to wymóg dla pewnej jazdy.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Tutaj taka ciekawostka,menu licznika z b7 w b6 z manetki i z panelu.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Czytaj od pierwszego posta temat,wszystko opisane i nie ma sensu ponownie wszystkiego pisać.
-
Audi a4 b6 3.0
Raczej to nie będzie takie proste,tylko wersja na USA miała 1.8t + tip.
-
[Bixenon] Problem z poziomowaniem lewej lampy
Silikonowy
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Podmień sterownik,warto spróbować
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja dopiero 3 tys km zrobiłem na nich,po zróżnicowanych drogach. Odezwę się za jakieś 60 tys km ?
-
Swap silnika z 2.0ALT na 1.8t
Odradzam,nie znajdziesz 1.8t Anglika z innym automatem niż multitronic. Tylko na USA były wersje 1.8t +tiptronic. Chyba ze tak bardzo lubisz multi to zostawiasz swój automat.
-
Swap silnika z 2.0ALT na 1.8t
Twój automat wylatuje razem z silnikiem,masz dosłownie wszystko w kompletnym dawcy. Skrzynia,półosie,wydech,hamulce,instalacja komory silnika,osprzęt itd masz w dawcy. Swój licznik przekodujesz na manual i dopasujesz do ecu (ale to ostatni element zabawy swapu),nie jestem tylko pewien w 100% czy pedały z angola pasują.
-
Swap silnika z 2.0ALT na 1.8t
Masz wszystko, Twój licznik może zostać. Z licznika angola wyciągnij pin za wczasu. Mechanicznie masz w dawcy wszystko co potrzebujesz.
-
Uszkodzony kluczyk
Masz okazję przesiąść się na pilota z b7,Twój wygląda jakby bańke autem przejechano.