Treść opublikowana przez pila24
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Skręć wszystko parami-zasilanie(ori nie było skręcane ale na pewno skrętka dobrze zrobi),głośnikowe zasilanie przodu również parami-lewa oraz prawa strona i centralny . Tył juz jest skręcony. Skrętka mocno ogranicza sianie zakłóceń przez przewody w których płynie wyszedł napięcie. Sygnały jedynie w ekranie bez skrętki,dodatkowo pod tym ekranem z sygnałami podłącz jednostronnie masę radia z jedną żyłą (nie łącz jej z ekranem).
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
W ori wiązce ekranowane są tylko sygnały i audiopilot,reszta przewodów są skręcone parami by nie emitowały zakłóceń i to jest bardzo ważne-brak skrętek sieje zakłócenia takie jak teraz masz. U mnie pierwsza próba z kablem ekranowanym i resztą przewodów luzem zakończyła się zakłóceniami,więc dorobiłem około 3 metry wiązki z ekranami na sygnały i skręconymi w pary pozostałe przewody tak jak w oryginale (miałem ponad 2,5m ori wiązki i połączyłem). To rozwiązało wszelkie problemy z zakłóceniami,nawet żadnej masy nie podpiąłem bo nie było potrzeby.
-
Analiza logów 1.8t ANB
A sorka,masz stary sterownik i nie ma podglądu na rozrząd w tych kanałach
-
Audi a4 b6 3.0
Stryjek-Nie zmieniaj siekiery na kijek!
-
Tylna wycieraczka - problem z wymianą
To jest miękki materiał,chyba aluminium. U mnie tak siedziało mocno że tylko taka możliwość została.
-
Tylna wycieraczka - problem z wymianą
-
B8 Swap 1.8tfsi na 1.8T ?
Wiadomo-po takim swapie silnik i osprzęt to generacja b6/7 a reszta była by z b8. Jakby nie patrzyć u mnie jest silnik 2.4 z lat 90 tych lekko zmodyfikowany przez producenta na potrzeby ekologii,to że konstrukcyjnie jest straszy od np. 2.0 ALT nie czyni go od niego gorszym
-
[ALL] Czerwone indeksy na prędkościomierzu?
Między 80 a 100 ?
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Właśnie bezpośrednio z radia puść wszystkie sygnały do wzmaka
-
B8 Swap 1.8tfsi na 1.8T ?
Ja bym z miejsca kupił takie b8 z 1.8t bfb. Do tego LPG i heja ?
-
Spalony żarnik i przetwornica Xenon. Co robić dalej?
Może zamontuj ją do obudowy po jakimś padniętym palniku d1s
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Dobrze podłączyłeś wszystko? Twój pionier jaką ma rozpiskę wyjść sygnałów?
-
Spalony żarnik i przetwornica Xenon. Co robić dalej?
Dlatego warto pozbyć się valeo i włożyć lepsze przetwornice (które wcale nie muszą być droższe od valeo).
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Z tym graniem w fazach i przeciwfazach to temat skomplikowany,miałem 2 srebrne wzmaki i oba inaczej fazowały. Pisałem wcześniej jak odsłuchowo można sprawdzić czy wszystkie głośniki w fazie grają.
-
Spalony żarnik i przetwornica Xenon. Co robić dalej?
Koito to d2s i d4s,inne mocowanie palnika.
-
bixenon problem.
Ja bym nie rezygnował z długich w h7 w bixie,w nocy efekt jest konkretny. Masz metalowy adapter? Projektor na nim się ustawia i dokręca śruby mocujące sprawdzając czy jest równo umieszczony(obwódka soczewki projektora ma być równo względem chromowanej osłony). Wtedy długie h7 będą zgrane z bixem.
-
Spalony żarnik i przetwornica Xenon. Co robić dalej?
Ja bym zrobił inaczej,wywalił bym ten szajs valeo i kupił hella takie jak z linku poniżej. Miejsce ori przetwornic zaślepiasz blachą,uszczelniasz, mocujesz do niej od środka te przetwornice.Masz spokój na wieki i możesz używać dowolnych palników d1s. przetwornica ksenon 8264237211 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 100 zł - przetwornica ksenon (8264237211). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
-
Pobiera dużo oleju
Znajdziesz na tym forum,ba nawet w tym dziale osobę która naprawia te silniki.
-
Ksenony brak poziomowanIa
Wyciągnij lampę i sprawdź czy silniczek nie odczepił się od cięgna.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Chodzi o ten czarny dołek? Tak zaprojektowana jest przesłona by nie puszczać w te miejsce świata,przy poprawnym ustawieniu dołek ma być na przeciwnym pasie jazdy. Ten wznos za nim to oświetlenie lewego pobocza
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Ja myślę że źródło światła i jego umiejscowienie ma duże znaczenie. Mam taki krótki filmik jak świecą te same projektory z nowymi d4s(jescze nie dopalonymi) 20181211_105037_-_kopia.mp4
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
A co masz w adaptacjach ogrzewania na kanale 6 ? Powinno być 0 Ogólnie poczytaj o adaptacjach klimatronika w b7,to on decyduje czy będzie dogrzewać
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
A w menu na fisie nie ma opcji w której wybierało się czy webasto ma działać również po odpaleniu silnika? Wydaje mi się że u mojej siostry w b7 2.0tdi była taka opcja.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
A mikrofon dobrze podłączyłeś? On jest aktywny i jest polaryzacja. Jak wykryje jego brak lub uszkodzenie(lub złe podłączenie) będzie pikało Pin 24 służy do sterowania DSP.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Pierwszy post.