Treść opublikowana przez pila24
-
xenon regulacja+dlugie
Pomieszałeś kolego,ja mam lampy bixenon (tzw xenon plus w b6),te lampy można w miarę bezinwazyjnie przerobić tak by pasował projektor (czyli soczewka z odbłysnikiem) z nowszego auta,zwie się ten projektor bosch al i jest stosowany od 2008 w wielu różnych autach. Zwykłe lampy xenon trudniej jest przerobić bo trzeba rozklejać lampę,otwór powiększyć pod nowy projektor itp. Zawodowo żadna firma nie zrobi Ci tego,jest kilka osób na forum które tym się zajmują. Firmy najwyżej zregenerują Ci odbłysniki,wstawisz nowe palniki i będzie lepiej, ale nie tak dobrze jak bixenony. Dla auta nie ma znaczenia czy masz xenon czy bixenon,instalacja dla lamp jest taka sama.
-
[B6] Wymiana amortyzatorów - 1BV Quattro Avant
Moje ori tez ok wyglądały,ale po wymianie na nowe przód widocznie do góry poszedł wiec guma była zbita. Analogicznie z gumą na tylnych mocowaniach amorków.
-
xenon regulacja+dlugie
Ja nie kombinowałem tyle z tymi lampami,zastąpiłem je bixenonami bo tego projektory bosch al z 2016r i promień światła jest taki szeroki ze wystarcza na drogę i na pobocze. Zobacz jak takie lampy świecą i pomyśl o tym czy warto coś w tym xenonie rzeźbić.
-
BREMSE ABS ESP i migający ręczny
Bo nie wiadomo ukrytych ile wad jest w tych sterownikach,możesz naprawić jedną a za chwilę pojawia się kolejna. Dlatego pisałem że to loteria,musze zrobić autopsję mojego starego sterownika jak dojdę do zdrowia.
-
[B6] Wymiana amortyzatorów - 1BV Quattro Avant
Wymieniasz to co wymieniłeś z przodu,to nie łożysko tylko poduszka amorka. Z tyłu wymienisz amorki,odboje,osłony,mocowania amorków i tyle w temacie.
-
A4B6 po swapie z 2.0 -> 1/8t nie odpala.
Trzeba sprawdzić czy linie can H i L są właściwie podłączone,ta wiązka od automatu była przerabiana jak rozumiem? Ogólny brak komunikacji miedzy wszystkimi sterownikami. Jeżeli silnik jest w aucie jak podane w profilu to szukaj takiej wiązki silnika. wiązka przewodów komory siln. F 8E-2-000 001>> 8E-3-100 000 1,8 l AVJ,AMB w razie potrzeby zastosować: 443 906 232 443 906 102 G 000 979 021 A 111 971 941 A 1 1 X 2 (1) wiązka przewodów komory siln. 1 ręczna skrz. 5-biegowa 8E1 971 072 JA - 1`295.40 (1) wiązka przewodów komory siln. 1 5-bieg.aut. skrzynia b. 8E1 971 072 JB - 1`295.40 (1) wiązka przewodów komory siln. 1 autom.skrz.b bezstopniowa 8E1 971 072 GT - 1`295.40 (1) wiązka przewodów komory siln. 1 ręczna skrz. 5-biegowa 8E2 971 072 GT - - (1) wiązka przewodów komory siln. 1 5-bieg.aut. skrzynia b. 8E2 971 072 HA - - (1) wiązka przewodów komory siln. 1 autom.skrz.b bezstopniowa 8E2 971 072 GF - 1`295
-
BREMSE ABS ESP i migający ręczny
Obstawiam ze w ten wymieniony sterownik również się wysypał, ogólnie to loteria z tymi uzywkami.
-
BREMSE ABS ESP i migający ręczny
U mnie były błędy zasilania absu,następnie błąd czujnika ciśnienia i inne.... pierw znikały ale później nie chciały znikać. Wymiana sterownika+kodowanie załatwiły sprawę. Godzina roboty i 50 zł za pompę Abs z b7 z takimi samymi numerami. Problem leży w wadliwym sterowniku,w USA wymieniali to na aukcjach serwisowych,w europie olewka.
-
A4B6 po swapie z 2.0 -> 1/8t nie odpala.
Jest pomiędzy ecu a licznikiem komunikacja w ogóle? Wklej błędy z licznika i ecu.
-
Naprawa licznika
Nie ma różnicy,wyświetla tak jak zakodowany jest licznik.
-
Ogromne szarpanie, błędy zapłonów, wtryskiwaczy, sond
Niestety jeżeli auto ma jakieś bolączki na benzynie to na lpg będzie 2 razy gorzej. Napisałeś że na krótko pomogło po wymianie świec a później znów to samo-wygląda to na padające cewki,lpg trudniej się odpala niż pb i szarpniecia mogą być mocniejsze,świece zawsze takie jak producent przewidział-inne z krótszym skokiem lub mniejszą ilością elektrod przy umierających cewkach pomoga na chwile po której cewki są w jeszcze gorszym stanie.
-
B6 DIVISION
Jak połączyłeś czarny z brązowym to tak jak byś je wywalił,i tak żaden prąd nie dojdzie do tego ładunku pomocniczego.
-
B6 DIVISION
-
Rdza na tłokach
Błąd 65535 to błąd wewnętrzny pamięci sterownika,pojawia się przy uszkodzeniu elektroniki sterownika,jego niewłaściwym kodowaniu lub przy uszkodzonym interfejsie/złych sterownikach. Ta ostatnia opcja u Ciebie najbardziej możliwa. Jest jeszcze możliwy problem zasilania-sterownik nie jest w stanie dokończyć self-testu przy spadkach napięcia i wywala taki błąd.
-
B6 DIVISION
Przycisk mode to tylko przyjadę się do BT (włącza książkę telefoniczną na fisie).
-
B6 DIVISION
Taśmę ustawiłeś w pozycji środkowej? Nie ma prawa nic trzeć i kiera ma być dokręcona jak wczesniej. Zakoduj moduł bt,radio i moduł kiery pod multifunkcję.
-
Dobór amortyzatorów 1BV 1BE Quattro
sachs przód 558 297,tył 312 784 To są odpowiedniki 1be,są bardziej komfortowe na większych dziurach niż 1bv.
-
Śruba regulacji wysokości świateł a4 b6 bixenon
Regulacja góra dół? Tam jest trzczpień którym można skorygować pozycję wychyłu silniczka,bo to on reguluje automatycznie wysokość świecenia. Jeżeli nie da rady lekko ruszyć tą przekładnią która znajduje się na górze lampy to nie kręć bo wyrobisz regulacje albo pęknie któraś zębatka. Możesz wyciągnąć tez sam silniczek po usunięciu projektora i sprawdzić czy regulacja na nim nie jest połamana.
-
Prośba o ocenę logów 1.8T BFB 163KM
Zrób jeszcze raz logi jadąc na 3cim biegu,od samego dołu pedał w podłogę aż do odcięcia.
-
Tempomat, Vcds problem
Wygląda na to że sam sobie odpowiedziałeś i postawiłeś diagnozę.
-
klima sama zmienia siłę nawiewu w manualu.
Miały,ale weź traf na taki. Od b7 jest tego pełno.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Nożyk i wycinasz dziurę w tej gąbce,na tyle duża by zmieściła się obudowa.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Powinien grać od razu po podłączeniu,obstawiam uszkodzony wzmacniacz. Oddaj elektronikowi by go sprawdził.
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Odnośnie tego łącznika 4 pin o którym nic nie ma w pierwszym poście niestety,obawiałem się iż przy montażu będą jakieś z nim problemy(inne piny,kolory itp). Nie taki diabeł straszny jednak,z łącznika 4 pin można wyciągnąć piny po odblokowaniu kostki(ściągamy żółtą zaślepkę która blokuje piny a następnie grubszą igłę wciskamy w otworek nad pinem i powinien wyjść). W kostce z b6 również wyciągamy piny (po jej odblokowaniu piny są odsłonięte i jest dostęp do blaszek zatrzaskowych,kolory przewodów i miejsca pinów zgodne z tymi co znajdują się w nowej kostce 4 pin)i montujemy je w nowej kostce.
-
problem z RNSE , nie chce się właczyc po przejsciu w tryb uspienia
Ja mam zrobiony mostek,dokładny bns nawet nie uruchamia się bez niego,rnse uruchamia się ale może być niestabilny. Te wszystkie radia 2 din generacji plus muszą mieć mostek.