Treść opublikowana przez pila24
-
Zestaw wahaczy
Ile chcesz przeznaczyć na wahacze kasy? Musisz mieć świadomość że przy twardym 1BV wahacze kiepskiej jakości skończą się w szybciej niż na miękkim 1BA
-
2.4 v6 BDV trzęsie na biegu jałowym, miga check podczas przyśpieszania, jest słaby.
10.5 na cylinder.
-
Poszukuję kodu
To zmienia postać rzeczy,zazwyczaj monter lpg wpina się trójnikami równolegle w węże idące do nagrzewnicy za silnikiem. Dojście do tego miejsca masz od spodu auta.
-
[A4 B6] PROBLEM ze znalezieniem kompresora klimatyzacji.
Proponuję jechać do zakładu który kompleksowo zajmuje się klimatyzacją samochodową a nie do mechanika. Taki warsztat dobierze odpowiedni kompresor (nie musi być o takich samych numerach), i da na niego gwarancję. U mechanika tego nie doświadczysz.
-
Poszukuję kodu
Lepiej sprawdzić czy nie leje się z pod elementu nr 5,czyli czujnik temperatury płynu. Oring nr 2 do sprawdzenia.
-
Światła mijania i długie
Jak vag się również nie połączy to sprawdź jaki numer mce masz i zamów taki sam. Bo z uwalonym nie połączy się.
-
Światła mijania i długie
Pewnie cos pokaże. Sprawdź błędy i wrzucaj na forum
-
b6 oklejenie podsufitki
Na podsufitce masz wlepke z numerem koloru,na allegro można po tym numerze wyszukać odpowiedni kolor. Mam s-line szary ciemny ale chyba wybiorę sobie czarny. Roboty będzie w ciul,ale szykuje mi się długie L4 więc trzeba będzie się czymś zająć. Lista modów do wykonania jest dosyć długa a podzespoły juz kupione leżą ?
-
b6 oklejenie podsufitki
U mnie też zaczyna się odklejać,plan jest taki iż kupię materiał i sam będę oklejał na nowo,i dodatkowo okeleje tym samym materiałem wszystkie słupki i każdy element podsufitki tym materiałem. Łącznie z klejem (butaprem) wyjdzie jakieś 100 zł a samo oklejenie na nowo u tapicera 500zł....
-
Światła mijania i długie
ECU steruje silnikiem raczej.... moduł mce lub włącznik świruje. Podłącz się pod kompa i podaj błędy w module centralnej elektryki.
-
pierścień abs
Wymieniałem łożysko u siebie z tyłu (jest zintegrowane z piastą o pierścieniem abs więc osobno nic nie wymienisz),nie było błędu abs a pierścień wyglądał gorzej i brakowało 2 zębów. Wiec raczej przyczyną będzie padnięty czujnik.
-
kontrolki abs esp
Czujnik abs pada,wkrótce będzie świeciło abs i ESP niezależnie od pogody.
-
Za mało mocy?
Wejdź w błędy silnika i wybierz skasuj błędy-nawet jak ich nie ma,to usuwa korekty ze sterownika Pb.
-
Za mało mocy?
U mnie rozrząd -4 -2 więc to nie tutaj leży problem. Na Pb po skasowaniu korekt tak samo jedzie? Ogólnie test 0-100km/h nie jest miarodajny bo wychodzi różnie. Taki test 80-120 na 3cim biegu moim zdaniem będzie bardziej obietywny-zrób torquem na lpg i na Pb po skasowaniu korekt.
-
Za mało mocy?
Fabryczne s-line czyli 17" 235/45 A co do przyspieszania to sedan z bdv w/g producenta przyspiesza do 100 w 8,8 sek a avant w 9,1 sek Dziś przy 37,5°C ,klima i 3 osoby w aucie nie powodowały u mnie odczuwalnych spadków mocy.
-
Za mało mocy?
Tez mierzyłem torquem,ale było chłodniej niż obecnie. No i skrzynia 6 biegowa nieco odmula bdv'a w stosunku do 5 biegowej.
-
Za mało mocy?
Sprawdź czas 0-100 km/h jakimś programem poprzez telefon. U mnie wyszło 9.2 sek na lpg (skrzynia 6b trzeba wrzucić 3 bieg by przekroczyło 100 km) masa około 1600kg. Temperatura powietrza ma wpływ na osiągi, można sobie porównać jazdę w szczycie upału i późnym wieczorem gdzie temperatura spada o te 10°C.
-
[3.0 ASN] Sporadyczne szarpniecia na LPG
Ten model to czasy komuny pamięta,jakby jakiś problem z centralką był to można podmienić p&p z jz2009 który jest trochę lepszy sprzętowo(nowsza elektronika na lepszym pcb i szybszy proc). Używke sprawną można tanio wyrwać.
-
[3.0 ASN] Sporadyczne szarpniecia na LPG
Do tego potrzebujesz interfejsu do lpg i po prostu przełączasz poszczególne wtryskiwacze (wybierasz czy mają pracować na lpg czy na Pb) i szukasz przy którym przełączonym na Pb szarpanie ustaje. Napisz jeszcze jaki masz model sterownika lpg,bo zenitów były 2 rodzaje (jz2005 i jz2009). Tą są ogólnie kiepskie sterowniki i nie dają możliwości takich jak np stag czy lpgtech
-
[3.0 ASN] Sporadyczne szarpniecia na LPG
Chyba musisz poszukać bardziej konkretnego zakładu serwisujacego lpg albo sam ogarnąć... skoro na benzynie działa ok,to lpg tak samo ma działać. Masz ewidentnie problemy z mieszanką lpg na pierwszym banku i trzeba poszukać przyczyny czy powód leży po stronie zapłonu (przełożyć cewki z banku 2 na 1), czy po stronie listw wtryskowych (zamiana miejscami tak jak w przypadku cewek)*. To chyba najprostsze czynności diagnozujące jakie możesz sam wykonać. Jest jeszcze szansa że montujący instalację źle podłączył wtryskiwacze lpg względem benzynowych... *- zapomniałem że masz nową listwę
-
[3.0 ASN] Sporadyczne szarpniecia na LPG
Na LPG ma wszystko tak samo grać jak na PB.
-
Przejście z 1BA na 1BE
Pewnie resory masz i dlatego nie widziałeś sprężyn ? A tak na serio to słabo sprawdzałeś,amor tylny jest obok sprężyny,a nie zespolony jak na przodzie.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Może czas na lemfordera? W poprzednim aucie przy 200 tys km wymieniłem wszystko na lema i po przejechaniu 190 tys brak zużycia. A drogi różne były
-
[3.0 ASN] Sporadyczne szarpniecia na LPG
NGK BKR6EKUB A cewki najlepiej takie jak były fabryczne
-
[3.0 ASN] Sporadyczne szarpniecia na LPG
To prawda że na lpg mogą wyjść niedomagania układu zapłonowego które na Pb nie będą odczuwalne. Gaz nieco trudniej odpalić w cylindrze niż benzynę,dlatego iskra musi być mocna by nie było wypadnietych zapłonów.