Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pila24

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pila24

  1. pila24 odpowiedział(a) na Bambr97 temat w Audi A4 B6/B7
    Ile chcesz przeznaczyć na wahacze kasy? Musisz mieć świadomość że przy twardym 1BV wahacze kiepskiej jakości skończą się w szybciej niż na miękkim 1BA
  2. pila24 odpowiedział(a) na Dmma temat w 2.4
    To zmienia postać rzeczy,zazwyczaj monter lpg wpina się trójnikami równolegle w węże idące do nagrzewnicy za silnikiem. Dojście do tego miejsca masz od spodu auta.
  3. Proponuję jechać do zakładu który kompleksowo zajmuje się klimatyzacją samochodową a nie do mechanika. Taki warsztat dobierze odpowiedni kompresor (nie musi być o takich samych numerach), i da na niego gwarancję. U mechanika tego nie doświadczysz.
  4. pila24 odpowiedział(a) na Dmma temat w 2.4
    Lepiej sprawdzić czy nie leje się z pod elementu nr 5,czyli czujnik temperatury płynu. Oring nr 2 do sprawdzenia.
  5. Jak vag się również nie połączy to sprawdź jaki numer mce masz i zamów taki sam. Bo z uwalonym nie połączy się.
  6. Pewnie cos pokaże. Sprawdź błędy i wrzucaj na forum
  7. pila24 odpowiedział(a) na Falcone temat w Audi A4 B6/B7
    Na podsufitce masz wlepke z numerem koloru,na allegro można po tym numerze wyszukać odpowiedni kolor. Mam s-line szary ciemny ale chyba wybiorę sobie czarny. Roboty będzie w ciul,ale szykuje mi się długie L4 więc trzeba będzie się czymś zająć. Lista modów do wykonania jest dosyć długa a podzespoły juz kupione leżą ?
  8. pila24 odpowiedział(a) na Falcone temat w Audi A4 B6/B7
    U mnie też zaczyna się odklejać,plan jest taki iż kupię materiał i sam będę oklejał na nowo,i dodatkowo okeleje tym samym materiałem wszystkie słupki i każdy element podsufitki tym materiałem. Łącznie z klejem (butaprem) wyjdzie jakieś 100 zł a samo oklejenie na nowo u tapicera 500zł....
  9. ECU steruje silnikiem raczej.... moduł mce lub włącznik świruje. Podłącz się pod kompa i podaj błędy w module centralnej elektryki.
  10. pila24 odpowiedział(a) na Gadget83 temat w Audi A4 B6/B7
    Wymieniałem łożysko u siebie z tyłu (jest zintegrowane z piastą o pierścieniem abs więc osobno nic nie wymienisz),nie było błędu abs a pierścień wyglądał gorzej i brakowało 2 zębów. Wiec raczej przyczyną będzie padnięty czujnik.
  11. pila24 odpowiedział(a) na Gadget83 temat w Audi A4 B6/B7
    Czujnik abs pada,wkrótce będzie świeciło abs i ESP niezależnie od pogody.
  12. pila24 odpowiedział(a) na piti82 temat w 2.4
    Wejdź w błędy silnika i wybierz skasuj błędy-nawet jak ich nie ma,to usuwa korekty ze sterownika Pb.
  13. pila24 odpowiedział(a) na piti82 temat w 2.4
    U mnie rozrząd -4 -2 więc to nie tutaj leży problem. Na Pb po skasowaniu korekt tak samo jedzie? Ogólnie test 0-100km/h nie jest miarodajny bo wychodzi różnie. Taki test 80-120 na 3cim biegu moim zdaniem będzie bardziej obietywny-zrób torquem na lpg i na Pb po skasowaniu korekt.
  14. pila24 odpowiedział(a) na piti82 temat w 2.4
    Fabryczne s-line czyli 17" 235/45 A co do przyspieszania to sedan z bdv w/g producenta przyspiesza do 100 w 8,8 sek a avant w 9,1 sek Dziś przy 37,5°C ,klima i 3 osoby w aucie nie powodowały u mnie odczuwalnych spadków mocy.
  15. pila24 odpowiedział(a) na piti82 temat w 2.4
    Tez mierzyłem torquem,ale było chłodniej niż obecnie. No i skrzynia 6 biegowa nieco odmula bdv'a w stosunku do 5 biegowej.
  16. pila24 odpowiedział(a) na piti82 temat w 2.4
    Sprawdź czas 0-100 km/h jakimś programem poprzez telefon. U mnie wyszło 9.2 sek na lpg (skrzynia 6b trzeba wrzucić 3 bieg by przekroczyło 100 km) masa około 1600kg. Temperatura powietrza ma wpływ na osiągi, można sobie porównać jazdę w szczycie upału i późnym wieczorem gdzie temperatura spada o te 10°C.
  17. Ten model to czasy komuny pamięta,jakby jakiś problem z centralką był to można podmienić p&p z jz2009 który jest trochę lepszy sprzętowo(nowsza elektronika na lepszym pcb i szybszy proc). Używke sprawną można tanio wyrwać.
  18. Do tego potrzebujesz interfejsu do lpg i po prostu przełączasz poszczególne wtryskiwacze (wybierasz czy mają pracować na lpg czy na Pb) i szukasz przy którym przełączonym na Pb szarpanie ustaje. Napisz jeszcze jaki masz model sterownika lpg,bo zenitów były 2 rodzaje (jz2005 i jz2009). Tą są ogólnie kiepskie sterowniki i nie dają możliwości takich jak np stag czy lpgtech
  19. Chyba musisz poszukać bardziej konkretnego zakładu serwisujacego lpg albo sam ogarnąć... skoro na benzynie działa ok,to lpg tak samo ma działać. Masz ewidentnie problemy z mieszanką lpg na pierwszym banku i trzeba poszukać przyczyny czy powód leży po stronie zapłonu (przełożyć cewki z banku 2 na 1), czy po stronie listw wtryskowych (zamiana miejscami tak jak w przypadku cewek)*. To chyba najprostsze czynności diagnozujące jakie możesz sam wykonać. Jest jeszcze szansa że montujący instalację źle podłączył wtryskiwacze lpg względem benzynowych... *- zapomniałem że masz nową listwę
  20. Na LPG ma wszystko tak samo grać jak na PB.
  21. Pewnie resory masz i dlatego nie widziałeś sprężyn ? A tak na serio to słabo sprawdzałeś,amor tylny jest obok sprężyny,a nie zespolony jak na przodzie.
  22. Może czas na lemfordera? W poprzednim aucie przy 200 tys km wymieniłem wszystko na lema i po przejechaniu 190 tys brak zużycia. A drogi różne były
  23. NGK BKR6EKUB A cewki najlepiej takie jak były fabryczne
  24. To prawda że na lpg mogą wyjść niedomagania układu zapłonowego które na Pb nie będą odczuwalne. Gaz nieco trudniej odpalić w cylindrze niż benzynę,dlatego iskra musi być mocna by nie było wypadnietych zapłonów.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.