Treść opublikowana przez pila24
-
problem z RNSE , nie chce się właczyc po przejsciu w tryb uspienia
Brak komunikacji wynika z tego iż kabelek od lini K trzeba przełożyć do innej kostki,radio po wpisaniu pinu automatycznie dopisuje vin.
-
Zgasl podczas jazdy
- Szum z głośników przy wyłączonym zapłonie
Rns-e szumi jeszcze chwile po zamknięciu auta,to norma.- Tiptronic robic czy swap na manual?
Za 3 tys będziesz miał zrobiony swap na manuala. Naprawa tipa może wyjść drożej.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Dopiero się ułożyło zawieszenie u mnie i jest nieco twardziej niż na początku. Zmieniłem amortyzatory z 1bv na 1be,górne wahacze juz nie są 1bv,nowe poduchy na amorkach,nowe odboje więc jakim cudem może być twardziej niż wcześniej było skoro umyślnie zrezygnowałem z najtwardzego zawieszenia? Sztywniejsze to może się zrobić jak ktoś zmienił na rozklekotanym 1ba na nowe 1ba.- klima sama zmienia siłę nawiewu w manualu.
Co ma moduł komfortu do klimatronika? Masz na forum opis co i jak z panelem z b7 do b6- Z jakim silnikiem benzynowym możecie mi polecić Audi A4 B5
2.8 - w b5 to nieźle z nim jedzie,kultura pracy,pancerny. Oczywiście z lpdzi.- klima sama zmienia siłę nawiewu w manualu.
Tez mnie denerwuje 18°C i niżej juz low,dlatego przed zimą będę wkładał klimatornik od b7 który schodzi do 16°C- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Tuleje w tych wahaczach są ori mięciej jest bo amorki nie tak sztywne jak poprzednie i poduszki Lema pod amorkami jeszcze nie ułożone,przód z 1cm do góry poszedł. Pan na geometrii w szoku był bo nie było co korygować po zmianie zawieszenia-wywnioskował ze odległości na ori wahaczach są zachowane,na chinskich zawsze coś się przestawia. No i końcówki kierownicze są jeszcze fabryczne,bez luzów-wyglądają jakby miały 3 lata a nie 16. Oczywiście nie do ruszenia są jak i cały tył.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja od wczoraj po wymianie wahaczy z regum i do tego amorki sachs. Nic nie stuka,mięciej niż na 1bv,zobaczymy jak za jakiś czas będą się spisywały wahacze z reguma. A wymiana zawieszenia przód+amorki+poduszka skrzyni trwała ponad 9 godzin(!) Lewa śruba górnych wahaczy wyszła w 1 części po godzinie a prawa wyszła w kilku częściach po 3 godzinach. Mechanik nie nudził się, całe zawieszenie miałem w oryginale.- klima sama zmienia siłę nawiewu w manualu.
Tak ma być, klima nigdy nie działa w trybie manualnym-nawet jak auto nie świeci klima nadal steruje wentylatorem. 100 % manualne klimy są z pokrętełkami opartymi na cięgnach. Takiej w a4 b6 i nowszych nie uświadczysz.- Regeneracja skrzyni biegów
Mój szwagier kupił skrzynie 6b do 2.0 tdi po regeneracji,działa idealnie jak nowa. Koszt około 2 tys i zdanie starej skrzyni. Zakup bodajże z tej strony Skrzynia biegów HCK 2.0 TDI Audi A4 A6 Seat Exeo DOŻYWOTNIA GWARANCJA - Sprzedaż, naprawa, regeneracja | Sklep ARGA WWW.SKLEP.ARGA.COM.PL Skrzynia biegów HCK 2.0 TDI Audi A4 A6 Seat Exeo DOŻYWOTNIA GWARANCJA- Żaluzja przy wentylatorze chłodnicy
Jej finy podnoszą się gdy przelatuje przez nie powietrze,a gdy jedziesz powoli lub stoisz to są zamknięte. Tak mają dyndać- Montaż lpg czy jest sens?
Jak ktoś robi autem 2000-2500 km miesięcznie to w ciągu 1 miesiąca zaoszczędzi na serwis i przegląd z lpg na cały rok. Instalacja nie jest żadnym "problemem" jak jest założona właściwie i bez szukania 300 lub 400 zł oszczędności -oby tylko najtaniej w mieście był montaż. Zrobiłem na lpg około 250 tys km oszczędzając połowę kosztów które wydał bym na benzyne.- Żaluzja przy wentylatorze chłodnicy
Im szybciej jedziesz tym bardziej się otwiera i zwiększa przewiew przez chłodnice. Łot cała filozofia.- xenon regulacja+dlugie
Ta śrubka na ostatnim zdjęciu służy do ustawienia dystansu (pochylenia) lampy względem pasa przedniego. Lampę wsadzasz do auta,zewnętrzna część lampy ma dolegać do blotnika a spod lampy ma być na równi z liną zderzaka,dokręcasz śrubki dolne, następnie górne do pasa i tyle. Niezależnie od tego jak lampa będzie przykręcona przeprowadzasz regulacje prawo-lewo i góra-dół według powyższej procedury.- xenon regulacja+dlugie
Ja ustawiałem światła kilkadziesiąt razy (testuje zrobione lampy na swoim aucie) według poniższego opisu,na stacji nigdy mi nie ustawili poprawnie świateł. Ustawiasz sam wieczorem po czym zabierasz się na przejażdżkę po jakiejś bocznej drodze i widzisz czy są za wysoko czy za nisko,korygujesz ustawienie i gotowe.- xenon regulacja+dlugie
Procedura adaptacji xenonu nakazuje mieć zgaszony silnik. Lampa trzyma się na 4 śrubami-2 na gorze mocujące do pasa przedniego,1 z tyłu i 1 od strony chłodnicy. Zderzaka się nie rusza,czas demontażu lampy dla mnie to około minuty.- xenon regulacja+dlugie
1. Zapłon włączony,hamulec ręczny ma być zwolniony a silnik zgaszony. 2. Długie są ustawiane względem mijania za pomocą 2 małych śrubek dolnych przy projektorze. Jeżeli było ok wcześniej to ich nie ruszaj bo same się nie przestawią. 3. Imbus się kręci ale czy zębatka regulacji również? Często gniazdo się wyrabia,jeżeli zębatka się kręci to możliwe ze coś jest nie tak z trzczpieniem regulacyjnym wewnątrz lampy lub jego mocowaniem. Ściągnij lampę i zobacz co tam się dzieje jak kręcisz regulacją,spód lamp ma się pokrywać z liną zderzaka- Gniazdo OBD. Gdzie jaki przewod ...
Ja bym zrobił ukryty wyłącznik lini-k,w razie potrzeby diagnozy włączasz i po sprawie.- Skrzypienie zawieszenia po wymianie
Nie łączniki tylko gumowe tuleje które trzymają stabilizator- Zatrzasniety kluczyki w aucie
Transponder do pilota,dzięki niemu immo pozwala odpalić auto.- Panel klimatyzacji
Bez problemu można przełożyć przyciski i sam panel przedni.- Skrzypienie zawieszenia po wymianie
Skrzypieć potrafią końcówki drążków jak i tuleje stabilizatora.- 3.0 ASN przekładka na manual
Mechanicznie pewnie nie był by to duży problem skoro w b7 jest taki to i do b6 podejdzie. Problemy będą ze sterownikami silnika,skrzyni i licznika by się "dogadały",a w b7 jest inne immo i problem już się pojawia. - Szum z głośników przy wyłączonym zapłonie