Treść opublikowana przez pila24
-
Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w Audi A4 B6 i B7
Chyba w dziale diagnostyka jest w paczce wersja full,a jak nie ma jej tam to ja gdzieś w chmurze mam pełną wersję
-
Swap z 2.0 ALT na 1.8T bex
Poczytaj pierw cały post pierwszy,w spojlerze masz opisane jak kodować pompę,chociaż nie wiem czy w passerati jest identycznie
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
W b7 jest inny czujnik niż b6
-
A3 8L 1.8T AGU Rano długo kręci zanim odpali
Na forum a3 kiedyś podałem rozwiązanie tego problemu Opis tutaj
-
1.8T BFB w B7, zmiana na kolorowy FIS
Nie podłączaj się commanderem do tego licznika,jest możliwość uwalnia go nawet przy próbie odczytu eepromu. W licznikach z b7 rb8 nic nie zdziałasz tym sprzętem co masz,możesz jedynie go uwalić. Rb4 z b6 da się zrobić zwykłym kablem kkl ale to też nie jest pewne,zależy od ecu czy da się dopasować procedurą czy też ręcznie kopiować obszary eepromu.
-
Swap z 2.0 ALT na 1.8T bex
Tutaj w pierwszym poscie masz w opis tego kodowania
-
Ceny paliwa marzec 2026
Rżniecie przy akompaniamencie rządzących którzy duszą z kierowców ile się da i więcej ☺
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Dziś miałem właśnie taki jasny słoneczny dzień, wjazd do tunelu-jakieś 2 sekundy i mijania włączyły się. Wyjazd tunelu i po 2 sekundach juz zgaszone. Więc nie do końca jest jak piszesz,zależy od poziomu jasności. Ciekawi mnie tylko dlaczego zasłanianie czujnika nic nie daje,u ojca w O2 z rls zasłonięcie czujnika odpala od razu mijania. W a4 zasłonięcie czujnika nie daje nic. Może korzysta jeszcze z 2 pozostałych czujników(nasłonecznienia od klimy oraz jasności z licznika)?
-
[1.9 tdi awx] Masa błędów po odpaleniu
Braki w komunikacji sterowników ,linia can do sprawdzenia-możliwe ze łapie gdzieś masę i wówczas wywala błędy. Diagnozowanie samochodów – sieć CAN WWW.AUTOEXPERT.PL Technika i technologia stosowana w samochodach w bardzo szybkim tempie się zmieniają, a co za tym idzie – muszą zmieniać się również narzędzia stosowane przez serwisy samochodowe. Konieczne jest również stałe...
-
Swap z 2.0 ALT na 1.8T bex
Norma po zmianie ecu-sterownik abs usuwa kodowanie i wszelkie adaptacje ze względów bezpieczeństwa,zaloguj się do sterownika i spróbuj go zakodować ponownie.
-
Ceny paliwa marzec 2026
A jak wytłumaczyć sytuacje gdy baryłka idzie w górę to na stacjach nikt nie czeka aż się skończą rezerwy kupione niższej cenie tylko od razu walą ceny w górę? Widzę ze lpg po 1.99 zł .... U mnie po 2.38 zł. W Kołobrzegu pewnie po 2,50 zł,ale to najdroższe miasto w PL jeżeli chodzi o ceny paliwa.
-
Jak wyjąć zamek drzwi kierowcy
Z czego kojarzę to wystarczy poluzować ramę,wtedy można spokojnie operować zamkiem.
-
Dziwna sytuacja z odpalaniem
To listwa do sprawdzenia czy nie puszcza.
-
Dziwna sytuacja z odpalaniem
Po zgaszeniu auta możesz odpiąć od niego wężyk podcisnieniania i sprawdzić czy tamtędy gaz się nie uwalnia.
-
Trwale usuniecie bledu
Ten błąd oznacza ze masz niską wydajność katalizatora,sonda za katalizatorem bada sprawność katalizatora i wyświetla błąd. Jak chcesz usunąć ten błąd to usuń usterkę i zmień mechanika.
-
Dziwna sytuacja z odpalaniem
Reduktor po zgaszeniu auta zawsze ma lpg w środku,i tworzy się tam ciśnienie między reduktorem a listwą wtryskową. Jak listwa puszcza do cylindrów to wymiana reduktora pomoże jak umarłemu kadzidło. Nie wymieniać na pałe niczego tylko zdiagnozować. Jedź do innego gazownika .
-
Dziwna sytuacja z odpalaniem
On sprawdził czy nie puszcza gazu na zewnątrz,a wystarczy ze listwa puszcza gaz do cylindrów i juz masz problem. Lub sam reduktor jeżeli ma podłączony zaworek bezpieczeństwa do kolektora to tez może tam puszczac lpg. Jedź do innego gazownika i wytłumacz mu że auto ciężko pali póki nie zakrecic lpg,od razu powinien wiedzieć co robić,ten u którego byłeś to albo głuchy ,albo jakiś praktykant.
-
Problemy z elektryką po zalaniu. ABS, ESP, Zegary, Klima + nie odpala
Sprawdź moduł komfortu i skrzynkę gdzie ecu siedzi,oraz to co jest pod ecu.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
W b6 były,w b7 juz zwykłe gumowe szły.
-
Audi A4 B6 2.0 ALT zagazowana, błąd P034D.
Podłącz się vcds em a nie jakimś skanerkiem,będziesz miał właściwy opis błędu oraz w blokach mozesz sprawdzić co nawaliło. Może być cewka,rozrząd, lpg....
-
po otwarciu termostatu dmucha zimne powietrze
Sprawdź czy oba węże nagrzewnicy są gorące,jest tak to sprawdź vcds em klimatronika
-
Nie można osiągnąć 90°
Sprawdź co pokazuje czujnik temp. w silniku.
-
Drgania podczas ruszania.
Nie chodzi o luzy tylko o wiek gumy w zawieszeniu,stara guma bardziej twardnieje jak spada temperatura. Sprawdź czy miałeś robione zawieszenie,luzy to jedno a wiek elementów gumowych to inna sprawa. Poduszki pod silnikiem tez mogą swoje dołożyć,szczególnie jak ktoś zamienniki włoży.
-
Drgania podczas ruszania.
Problemem są stare gumy w zawieszeniu,mocno twardnieją jak jest zimno i nie tłumią drgań. U mnie po wymianie całego zawieszenia z przodu problem w zasadzie znikł,a wcześniej przy mrozie czasami telepało przy ruszaniu.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Wepnij diodę pomiędzy 86 przekaźnika a pin 3 drl,nie będzie świeciła 1 i 0 na drl przy zgaszonym. U mnie dodatkowo takie podłączenie powodowało przy słabszym aku powiadomkę o otwartej masce mimo iż była zamknięta.Mój moduł obsługuje wyłączanie drl masą wiec przekaznik zmieniłem na inny by po włączeniu stacyjki zasilał moduł drl,a pin nr 3 wyłącza masą moduł.