Treść opublikowana przez nadybek
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Z klapa odpiętą jeździłeś i nie było różnicy wiec nie ma związku ale te klapy padają jak muchy
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
No na logu dziwnie wygląda to doładowanie. Czujnik 3bar a doładowanie dochodzi do wartości jakby mapy były zrobione pod czujnik 2,5bar. Na chwile obecną nie mam nawet czasu żeby porównać z jakimiś starymi logami z brd bo pewnie mam coś na kompie.
-
Brak mocy. 129km 260nm na hamowni
Turbo słabo wstaje. Na początek sztanga do skrócenia o 1,5 obrotu. I ponowne logi. Być może że po tym bedzie jeszcze ogranicznik do regulacji.
-
Brak check engine w a4 b6
Szukasz dziury w całym. Nawet jak się zaświeci przy takim błędzie to znika po zgaszeniu auta.
-
A4 B6 1.9 Tdi 130 KM. Logi
Yyyy turbinie? Przejęzyczenie? Sama regulacja to 5 minut roboty. Wiec czemu nie. Przeważnie wiecej czasu zajmuje skrobanie silikonu ktory ktoś nawalił pod uszczelkę.
-
A4 B6 1.9 Tdi 130 KM. Logi
Różne wartości bipów wskazują na niedokładną regulację na dźwigience pompowtrysku. Gdyby wszystkie były na dużym minusie to by znaczyło, że pompowtryskom brakuje paliwa lub źle jest ustawiony wałek rozrządu. Spróbuj z tym egrem.
-
A4 B6 1.9 Tdi 130 KM. Logi
Korekty podczas jazdy mogą się zmieniać i jest to normalne. Byle się nie zmieniały np. od -2 do +2 i nie pokazywało ciągle wartości 2,8. Synchronizacja rozrządu na ile ustawiona? Spróbuj zaślepić egra na jakiś czas lub chociaż wypnij na zgaszonym silniku wężyk do niego a sam wężyk zaślep śrubką lub kulka łożyskowa. Nawet idealnie działający egr może powodować takie objawy jeśli np. katalizator jest przytkany i jest zwiększone ciśnienie spalin.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Na dnie miski i w filtrze ale najpierw obniżyły troche sprawnosc pompy oleju
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Jak dla mnie to wygląda jakby ktoś pozmieniał mapy doładowania ale nie zmienił lub źle zmienił mapy paliwa. Najlepiej byłoby sprawdzić mapy ale tjunerzy krzyczą za coś takiego gruby hajs... Gdzieś na forum było auto z takimi samymi dziwnymi wartościami. Może nawet to to samo auto? Co to za interfejsik tak w ogóle?
-
A4 B6 1.9 TDI przerywanie silnika na wolnych obrotach
Dobrze że ostatnio zniknęły na 3 miesiące a teraz już definitywnie na stałe. Się samo ałdi naprawiło może się samo zatankuje? Kto wie...
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jakbyś zobaczył czym taryfiarze potrafią na warsztat przyjechać... Oni nie słyszą dudnienia a przyjeżdżają passerati na lawecie jak wałek jest już okrągły i auto nie chce jechać. Wałek ze zdjęcia zjadło może z 0,5mm. Osobiście robiłbym cała głowicę.
-
Dziwne korekty po wymianie uszczelnień pompowtrysku
Pogazowałeś go trochę? Może jeszcze magistrala paliwowa do końca sie nie odpowietrzyła
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Może wałek by jeszcze chwile dał radę po delikatnym zmatowieniu ale szklanki pewnie mówią papa. Gniazda PD jedne z gorszych które widziałem chyba że to efekt foto. Teraz po wyciągnięciu wtrysków może być problem z ich uszczelnieniem.
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
No wlasnie widać ze coś tu nie gra. I to bardzo. Wygląda jakby ktoś namieszał coś w mapach doładowania. Jaki masz zamontowany czujnik ciśnienia doładowania? Ten dpf kastorwany był za Twojej kadencji? Była mowa o jakimś podnoszeniu mocy? Rudna w dolnoslaskim? Bywasz we Wrocławiu? Najlepiej byłoby zrzucić mapy z ecu i porównać z czystymi. Tam powinien byc zmieniony tylko jeden bit związany z dpfem i jedna lub dwie mapy egra wyzerowane. Ewentualnie masz połączenie dziury w dolocie z przycinającą się geometrią. Auto przy tym nie kopci? Jak wieczorem ktoś za Tobą jedzie na światłach to nie widzisz czarnych bąków w lusterku?!? Do Ciebie powinien isc czujnik 038906051c. Wrzuć takiego samego "loga" grupy 008. Zobaczymy ile to miało niby wypluć Nm...
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
No to dziwne. Bardzo dziwne. A może przy usuwaniu dpfa wgrali Ci jakiegoś wirusa gotowca co ma limiter ciśnienia wywalony. Geometria się wiesza jedziesz na samym powietrzu a błędu nie wywali. Do zrobienia log 11 podczas nieprawidłowej pracy silnika.
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Bipy porównane podczas telepania i prawidłowej pracy?
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Przypomniałeś mi że jechałem kiedyś passerati z takimi samymi objawami. Po tygodniu padła pompa w baku. Więc Bambr ma zapewne rację. Wyjdzie w BIPach podczas nieprawidłowej pracy.
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Jak masz możliwość podłączenia kompa to uruchom silnik z odłączonym przepływomierzem i zobacz czy sterownik zapisał błąd. Chodzi o to, że w przypadku tak częstej i długo trwającej usterki komputer powinien zapisać błąd np wypadającego zapłonu, przerwy/zwarcia w zasilaniu PD itp. Nie wiem czy w brd klapa gasząca działa tylko podczas gaszenia czy jak w 2.0 8v podczas jazdy również ale możesz spróbować ją odłączyć na zgaszonym silniku i tak chwile pojeździć.
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Bez diagnostyki sie nie obejdzie komputer zgłasza jakiekolwiek błędy po wycięciu dpfa? Np po odłączeniu przepływki
-
Nie działają spryskiwacze przedniej szyby (pompka sprawna)
Bezpiecznik 37 sprawny?- Środkowa kolumna najniższy rząd. Jak sa spryski reflektorów to często go pali. I trzeba wymienić na 30A. Sprawdź też bezpiecznik 36- jest nad 37 Jak to ok to pozostaje: manetka, moduł kierownicy, MCE.
-
2.0 tdi Brd drgania na niskich obrotach
Na jałowym pracuje równo? Jak pracuje równo to przegazuj 10s tak do 3000obrotow i sprawdz jak po tym chodzi.
-
Szarpnięcie przy dodaniu/odjęciu gazu
Pierwszy objaw wywalonych tulei dolnych wahaczy to telepanie przy dojeżdżaniu do świateł takie jak przy krzywych tarczach hamulcowych. Poduszka skrzyni po 2 latach tez mogła powiedzieć papa. Poduszki silnika też mogą dać taki efekt.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Trzeba przed montażem każdy wałek potraktować pilnikiem. Jak miękki to nie opłaca się go montować.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Mój wałek 6342 był też stalowy i wielkie G...o z tego jak miał 30HRC. Miał być hartowany ale chyba zapomnieli o wrzuceniu go do pieca... 6304 to to samo do wersji bez dpf. Wiec teoria że ten jest super hiper stalowy i jak ori jest tez z du..
-
Szybko nagrzewające się rurka egr
Ja mam podobny problem. Jak wleje do czajnika kieliszek wody to się gotuje po 10sekundach a jak wleje 2 litry to gotuje się po 12 minutach? Myślicie że czajnik jest uszkodzony? Oddać na reklamacje? ??? Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać ?