Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Elhape

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Elhape

  1. Elhape odpowiedział(a) na lukcy77 temat w Audi A4 B8
    Żaden telefon nie ma stalowej obudowy żeby przyciągał ją magnes, jak są metalowe to jest to aluminium lub jakiś stop aluminium z czymś. Z tego co wiem to raczej już się nie stosuje metalowych obudów z racji 5G a jeśli nawet to bardzo ciężko znaleźć nowy smartfon z taką obudową. Może te z ładowaniem indukcyjnym mają coś metalowego w środku co przyciąga wystarczająco mocno magnes ale tego nie wiem bo nie miałem.
  2. Elhape odpowiedział(a) na lukcy77 temat w Audi A4 B8
    Magnes jest fajny tylko trzeba blaszkę przyklejać do obudowy telefonu jak nie korzysta się z etui
  3. Elhape odpowiedział(a) na lukcy77 temat w Audi A4 B8
    Może coś takiego ?? https://allegro.pl/oferta/uchwyt-samochodowy-na-telefon-na-kratke-nawiewu-10228655010 Ja jestem bardzo zadowolony
  4. Dotrysk benzyny chłodzi zawory itp. przy wyższych obrotach także tak jak day4_d stwierdził wydłuży to bezawaryjność silnika a głównie głowicy .
  5. Ach ta ekologia, olej 0W20 jest zalecany ponieważ jest rzadszy i mniej lepki przez co spalanie spada o 4% i dzięki temu auto spełnia normę Euro 6. Sporo negatywnych opinii na temat tego 0W20 ale trzymając się normy 508.00/509.00 innego wyboru nie ma.
  6. Czyli źle rozumiem, że taki 0W20 będzie dużo rzadszy niż 5W40 w tej samej temperaturze przez co spadnie jego lepkość i będzie gorzej smarował ??
  7. Może źle się wysłowiłem, chodziło mi o to, że latem jak jest ciepło łatwiej żeby olej miał ponad 100°C niż zimą jak jest -10°C. I taki 0W20 będzie miał bardzo cienki film olejowy. Nie bez powodu w autach wysilonych (kierowcy korzystają z czerwonego pola na obrotomierzu) używa się olejów W50 czy W60 . Są samochody w których producent zaleca 5W30 i lubią się zacierać a zmiana oleju na 5W50 czy nawet 5W40 likwiduje ten problem całkowicie. Niestety ale producentom samochodów nie zależy na tym aby samochód jeździł długo i bezawaryjnie czego przykładem są zalecane interwały zmiany oleju.
  8. 0W20 to bardzo zły wybór. Ewentualnie może być dobry na zimę bo nie gęstnieje tak bardzo przy -40°C ale na nasze Polskie warunki to nie warto. Przy dłuższej trasie latem to nie mamy prawie w ogóle smarowania przy 0W20. 5W40 to raczej minimum jeśli chodzi o klasy lepkości.
  9. Śmieję się z tego co mnie śmieszy a w tym przypadku śmieszy mnie to, że ludzie pompują koła bardzo wysokim ciśnieniem tylko po to aby bieżnik się wolniej zużywał i żeby auto teoretycznie mniej paliło a nie biorą pod uwagę negatywnych skutków takich jak zmniejszenie przyczepności opony z asfaltem. Nie bardzo rozumiem jak mam Ci argumentować dane producenta który zaleca takie a nie inne ciśnienie. Kompletnie nie rozumiem czego się czepiasz i tym bardziej nie widzę aby Twój post cokolwiek wnosił to dyskusji na temat ciśnienia w kołach Jak masz lepszą wiedzę lub inne zdanie to je napisz a nie czepiaj się innych. Także no upuść ciśnienie bo sam robisz cyrk
  10. Do czego za mało ?? Do równego zużywania się bieżnika ?? Do dobrej przyczepności ?? Do trzymania się opony na feldze ?? Przy max załadunku auta podają 2.6 przód i tył a przy normalnie 3 osobach podają właśnie 2.5 i 2.2. Zawsze można napompować 3 bary i liczyć na to, że się nie będą zużywać no i może z 0.1L na 100km mniej spali Tylko czy wystarczy przyczepności w zakręcie
  11. 2.5 przód i 2.2 tył
  12. Nie tankuj benzyny, wyjeździj wszystko i odpalaj na lpg. Jedyny sposób. Mi nie raz wychodziło, że na 100km auto spala 13-14 lpg i 4-5 pb.
  13. Elhape odpowiedział(a) na Klarusek temat w Audi A4 B5
    Skoro są dwa różne to może warto kupić dwa i jeden oddać po naprawie ?? Po za tym każda wyszukiwarka podaje jeden rodzaj i jest wymiarów jak podaje K4rol81 Przykładowy link allegro.pl ALLEGRO.PL
  14. Żadnego problemu z wyważaniem nie powinno być, przecież i tak będą przetaczać całą felgę więc jak dobrze to zrobią to nikt się nie połapie że naprawiana a może być równiejsza niż nieuszkodzone pozostałe 3 Jedyny problem w opłacalności. No i tak jak wspomniałem wcześniej są stopy aluminium które nie chcą się porządnie spawać.
  15. Dużo zależy co to za stop aluminium bo nie każde chce się spawać, druga kwestia to czy się to opłaci. Dość dawno temu za uzupełnienie samego rantu zapłaciłem 200zł( tu pewnie wyjdzie sporo drożej) do tego przydało by się jeszcze pomalować proszkowo.
  16. Po 30 sekundach szukania mogę stwierdzić, że 142mm.
  17. Elhape odpowiedział(a) na Łukasz__ temat w Audi A4 B5
    Za nim kupisz to może spróbuj go odłączyć i zobaczyć czy problem dalej występuje
  18. Langista pewny jesteś, że elektronika ?? Mam ten sam problem i liczyłem na to, że to wina styków w przełączniku zespolonym Edit U mnie problemem okazały się dwa zimne luty które pękły, poprawiłem i działa jak powinno.
  19. Lenistwo straszna rzecz https://a4-klub.pl/topic/1910-all-b5-zamiana-tylnych-lampek-na-2lift-a-kostki/
  20. O to chodzi ?? 8D0823480C
  21. Elhape odpowiedział(a) na Pablo_470 temat w Audi A4 B5
    Może to Ci pomoże https://a4-klub.pl/topic/469065-kontrolka-anteny-na-zegarze/
  22. Bujanie na boki to jak najbardziej może być wina rozwalonych tulei w wahaczach ale podskakiwanie to prędzej za twarde sprężyny ale wątpię aby miało to coś wspólnego z wahaczami.
  23. Dev masz może jeszcze ten komplet ?
  24. Witam Znalazłem takie mocowania amortyzatorów i pytanie czy ktoś z Was miał z nimi do czynienia i ma jakieś zdanie na ich temat. Niestety wszystkie używane to jakieś poklejone szroty za prawie tą samą cenę a 2900 zł w ASO to nieporozumienie. Mocowanie amortyzatora tył Audi A4 S4 RS4 B5 Quattro, RS2 i 80. Brwinów • OLX.pl WWW.OLX.PL 1400 zł: 1 400 zł: Witam. Sprzedam nowy komplet mocowań amortyzatora tylnego, który pasuje...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.