Treść opublikowana przez Koalakm
-
Zakup Audi A4 B9
eee zart to by byl gdyby manualna byla do wyboru tak zgadzam sie ze jest wazny - w koncu przebieg robi cene jednak 50k a 100k to juz nie taka duza roznica
-
Zakup Audi A4 B9
wlasnie mialem to pisac, ze golasy. Nie wiem jak podchodzicie do kwestii wyposazenia - ale uwierz warto albo dolozyc, albo szukac kosztem przebiegu troche wielszego ale z lepszym wyposazeniem. OMG nie myslalem ze ten FIS jest w czarno bialy nawet.... bieda masakra, trzymac sie z daleka jak widzisz miedzy licznikami "kwadratowy wyswietlacz". Uwazam ze spokojnie kupisz cos fajnego za takie pieniadze. Przebiego moze byc wiekszy, nie boj sie tak przebiegu - no chyba ze 300 tys juz na liczniku z tym sie nie zgodze. W jednej mialem 1-strefowa i swietnie sobie radzi i swietnie dziala uwazam. 3 strefy daja tak naprawde ladniejsze panel klimy no i tyl. kolorowy FIS jest super uwazam - przy tym sa tradycyjne zegary ktore jakby nie bylo sa ladne. tu jak juz wczesniej pisalem nie zgodze sie. Ale jak widac to kwestia gustu, natomiast nie bralbym tego jako wyznacznik zakupu. 1 strefowa najwazniejsze ze jest automatyczn (klimatronik) i bardzo ladnie dziala i jest wydajna. Musisz jak to zwykle bywa napisac sobie co dla Ciebie jest kluczowe a co mniej. Wtedy szukajac zakladasz filtr i wprowadzasz tylko te kluczowe wymagania. A4 B9 to bardzo fajne auto, tak jak napisales kompaktowe no i masz swiadomosc ze jest sporo mniej miejsca w srodku anizeli w superb. Natomiast A4 B9 jest jakby nie patrzec dosc zaawansowana technologicznie, platforma oferuje sporo mozliwosci. Nie upieraj sie tez przy 35 TFSI, jak bedzie cos fajnego w 40 TFSI to tym bardziej - mocy nigdy za wiele
-
Zakup Audi A4 B9
No to spoko celujesze w wyposazenie. Rzeczy ktore wymieniles dla mnie tez byly najwazniejsze (za wyjatkiem Head Up (bo nigdy nie mialem wczesniej), ale teraz juz by tez to byla raczej obowiazkowa opcja) Tempomat aktywny = radary z przodu Przy mocy 252 warto jeszcze patrzec aby byla quattro. Swiatla FULL LED - ladniej wygladaja, ale jakby co mozesz zmienic - szczegolnie tyl bo to nie jest kosmiczny koszt. Jeszcze warto duza nawigacja (bo wychodzily 2 rodzaje, poznasz po srebrnych przyciskach na bokach pokretla MMI (czarne = mala) Moim zdaniem 252 roznic sie bedzie osprzetem. Kolor piekny - ale pewnie za wiele ich nie bedzie - wiec wybor ograniczony. Czyli faktycznie tak do 150 tys km najlepiej kupic. na moje jest lancuch. Napisalem to bo i lancuch po 500 tys km chyba warto zmienic?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
kurde to jakas parodia... nowe silniki i takie rzeczy...
-
Zakup Audi A4 B9
Nie ma problemu - staram sie opisac dokladnie z mojego doswiadczenia bo wiem ze to wazne przed zakupem. Ja jak kupowal bardzo duzo m ipomogl i wyjasnil Muskel - jeszcze raz dziek Muskel Sluchaj w benzynie chyba nie ma potrzeby wymiany rozrzadu (no chyba ze po 500 tys km) tak jak w dieslu - ale nich moze ktos sie wypowie jeszcze. Twoj budzet pozwoli moim zdaniem na zakup swietnego egzemplarza. Oczywiscie na start wymiana olej + filtry. Ja bym tez wymienil olej i filtry w s-tronic - chyba ze sprzedajacy bedzie mial udokumentowane ze niedawno to zrobil - wtedy nie ma sensu. Tu musisz sie zastanowic tak naprawde nad wyposazeniem. Co dla Ciebie jest najwazniejsze. Dla mnie na przyklad Aktywny tempomat (radary) byl jednym z wazniejszych z wyposaznia. Trafilem na bardzo ladnie wyposazony z Head Up - ja bardzo polecam, dopoki tego nie mialem to tego nie potrzebowalem, ale teraz juz zawsze chcialbym to miec - to mega uzyteczna rzecz. Dalej wiadomo czy wazna dla Ciebie jest skorzana tapicerka, czy swiatla Matrix? Nie wiem silnik z jaka moca bedziesz szukal 190 czy 252?
-
Zlecę przegląd przed końcem gwarancji Audi A4 B9
Pomysl dosc ciekawy, ale to tylko diagnostyka komputerowa mysle + jazda testowa samochodem przez "skrzyniowca". Zlec najlepiej warsztatowi (dobremu) zajmujacemu sie naprawa skrzyn. Auto z 2019 jeszcze masz gwarancje?
-
Zakup Audi A4 B9
To bardzo dobrze ze chcesz wybrac rozsadnie - popieram takie podejscie. Ja Ci powiem na moim przykladzie i znajomej. Zawsze opinia ze diesel nie do miasta itp. Jednak kupilem diesla. Do pracy mam 18km, 70% lokalne drogi 30% miasto. Srednio do pracy okolo 30 min, powrot 35 - 45 min. Od 2 lat i nie mam zadnych problemow. DPF ok itp. Co wiecej nieraz zdarza sie ze wracalem do domu i dpf sie nie zdazyl wypalic - to da sie rozpoznac bo silnik ma podwyzszone obroty a po zgaszeniu z 10 min wentylatory jeszcze pracuja. No i tez nie mialem nigdy problemu z DPF - auto ma przebieg 225 tys. Lepszy jednak przyklad znajomej. Diesel - no i wlasnie 5km do pracy - codziennie. Ona ma juz tego diesla hmm 5 lat - zero problemow z dpf i z niczym innym. Wiec tak to raczej przy tych silnikach troche mit. Nagar raczej dotyczy 3.0 TDI, w 2.0 TDI to tez chyba mit. idac dalej. Ja teraz mam (wlasnie zmienilem) na 2.0 TFSI (Allroad) 252KM. No i czy wiecej pali? Oczywiscie, no ale wszystko zalezy od stylu jazdy. Podaje do porownania z mojego uzytkowania 2.0 TDI (naped na przod, 190KM) i tego 2.0 TFSI (Allroad, Quattro, 252KM). Przedstawiam tu prawdziwe moje dane, wiec mozesz byc pewien ze to nie zadna sciema. Ten sam dokladnie odcinek czyli okolo 18 km do i z pracy. Dane z ostatnich 2 tygodni - czyli lato, jest cieplo. Zaznaczam ze mam lekka noge, przepisowo i spokojnie, ale czasem mocniejsze przyspieszenia sie zdarzaja. 1. 2.0 TDI 190KM naped przod - Trasa do pracy: parkujac auto spalanie pokazuje 4,5 - 5,5L Trasa z pracy: parkujac pod domem auto spalanie pokazuje 7 - 7,6L Srednia dlugookresowa: 6,4 L (z 15 tys km) 2. 2.0 TFSI Allroad, quattro, 252KM Trasa do pracy: parkujac auto spalanie pokazuje 7 - 8,5 L Trasa z pracy: parkujac pod domem auto spalanie pokazuje 8,8 - 10 L Srednia dlugookresowa: nie napisze bo nie wiem co pokazuje komp - nie sprawdzalem jeszcze, dopiero 2 tyg jezdze. Rozdzielilem spalanie jadac do pracy i wracajac, bo jednak zaczynajac jazde w miescie (czyli zaczynajac w korku) auto finalnie spala wiecej - pewnie dlatego ze nierozgrzane, albo zwyczajnie rano jest mniejszy ruch, a wracajac wiecej stoje w korkach. W tym silniku benzynowym bardzo duzo zalezy od stylu jazdy. Spalanie w silniku benzynowym (procentowo) duzo bardziej wzrosnie, anizeli w dieslu. Na przyklad gdybym ta trasedo pracy jechal dieslem bardzo dynamicznie to moze zamiast 5,5L mialbym 6,5. Natomiast w benzynie przy ostrej jezdzie na pewno zamiast 8,5 pokaze sie 12. Natomiast nie sadze aby ten ilnik byl w stanie pozrec 15L (no chyba ze faktycznie na odcinku 2KM od odpalenia w miescie - to wtedy tak). Nie uzywalem Start/ Stop - przy uzywaniu w miescie na pewno zaoszczedzi sie 10 - 15% (w przypadku benzyny) - tez mniej wiecej sprawdzalem i ma to sens jak sa duze korki. Odczucie jazdy dla mnie benzyna jest bardziej komfortowe, jest jednak ciszej (choc A4 w dieslu jest swietnie wyciszone). Jakos lepiej mi sie jezdzi benzyna, nie ma niby tego ciagu od dolu jak diesel ale da sie przyzwyczaic spokojnie - tym bardziej ze mam jednak 252KM teraz. W Twoim przypadku uwazam ze lepszym wyborem bedzie benzyniak. Te benzyny sie mega szybko rozgrzewaja, natomiast diesel mega wiecej czasu potrzebuje, wiec najczesciej go nie dogrzejesz w miescje na krotkim odcinku - nawet latem. Jezdzac w miescie pewnie ze benzyniak spali wiecej, no ale sam policz. Jak Ci wyjdzie nawet 15L - to i tak Ty robisz stosunkowo malo KM - wiec nie bedziesz wydawal fortuny na paliwo. W trasie natomiast spokojnie zejdziesz do 6,5 - 7L - przy oszczednej jezdzie. Koniecznie kupiuj w automacie! Jakbys mial pytania pytaj.
-
Zakup Audi A4 B9
tez uwazam ze to swietnie skrzynie, nawet z wyzszymi przebiegami jak jest wszystko robione na czas to nie ma zadnych problemow.
-
Full LED - regulacja świateł
Czesc Wiem ze w A4 B9 Full Led jest automatyczne samopoziomowanie. Czy istnieje tez przy lampie jakas mozliwosc regulacji wysokosci swiecenia lampy?
-
Zakup Audi A4 B9
fajnie ze wracasz do Audi uuu przykre niestety. Napisz jeszcze jaki budzet przewidujesz. Czy tylko i wylacznie benzyna? Celujesz w sprowadzone auto, uszkodzone czy na naszym rynku kupione?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
calkowicie rozumiem i rzecz jasna nie jest to normalne. Ja tez mam A4 B9 2.0 TDi DETA i nie bierze grama oleju. Natomiast Twoja sytuacja pokazuje ze sa przypadki gdzie ten olej ubywa. Mialem na mysli w poprzedniej wypowiedzi, ze (odpukac) moglaby sie trafic sytuacja, ze 1L bedzie znikal co 500 km - to juz dramat. U Ciebiue jest to co 5 - 7 tys km, wiec pomiedzy zmiana oleju dolejesz 2L, no niestety jest to koszt + wkurzajace, ale do np. Chorwacji pojedziesz i wrocisz bez dolewania a taki co mu zjada co 500km... juz niestyety na parkingu dolewka
-
Wyrwany zderzak przedni
koniecznie dostarcz kazdy kawalek plastiku ktory zostal ze zderzakiem do kogos kto sie tym zajmuje.
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
czyli po 7 tys km zjadl 1l oleju - to chyba nie jest tak zle... no dobrze tez pewnie nie, ale da sie zyc
-
Audi A4 Avant W8 2018 - montaż nagłośnienia Bang Olufsen
a to ciekawa opinia. Jest o tym temat, gdzie poruszalismy m.in. jakosc dzwieku. Z obserwacji wynika ze gdy jednostka jest na qualcomie wtedy gra swietnie, natomiast na nvidii jest slabiej ale i tak naprawde dobrze. Ja akurat moge sie wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia a dodatkowo jestem wyczulony bardzo sluchowo. W Q5 (2018) oraz A4 Allroad (2018) graja tak samo. W A4 2016 (nvidia) gra slabiej ale i tak naprawde dobrze. Moja rada: sprzedaj i kup z BO. Zbyt wiele pracy i kosztow aby dolozyc Banga.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
no tak zgadzam sie w 100% - ale mysle ze sam procesor qualcom cos jeszcze daje, w sensie jakosci dzwieku, albo parametryzacji pozostalych glosnikow nie wiem, w kazdym razie roznica jest bardzo duza.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
no tak, czyli jak pisales jest na quallcom.
-
Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO w Audi A4 B9
Hej Muskel wracam do tematu, bo musze przyznac Ci teraz racje. Teraz jezdze A4 Allroad (2018) i tu bang gra dokladnie jak w q5. W poprzednim A4 B9 (2016) tak jak pisalem Bang gral inaczej niz w Q5 i troche "gorzej". Czyli reasumujac w mojej opinii w A4 B9 nzdecydowanie lepiej gra Bang oparty na Quallcom.
-
Błąd wentylatora chłodnicy w A4 B9 po wymianie
podjedz do kogos kto sie profesjonalnnie zajmuje spawaniem / zgrzewaniem plastiku i niech oceni. Jezeli powie ze to da sie porzadnie naprawic to naprawiaj.
-
Błąd wentylatora chłodnicy w A4 B9 po wymianie
uwazam podobnie jak Muskel ze najlepiej oryginal - szczegolnie elektroniczne. Oczywiscie to nie jest tak ze wszystko jest zle, no ale sam widzisz, zmieniles wentylator, wtyczka pasowala a jednak blad sie pojawia... Mysle ze masz dobry pomysl aby przelozyc silnik z oryginalu. Tak patrze duzo zaplaciles za ten zamiennik, co to za firma? Uzywany oryginal kupisz taniej.
-
Audi A4 B9 Avant 2018 - montaż elektrycznego bagażnika
Muskel zawsze pomocny Przy okazji widze ze to jednak troche kosztuje. Tam nie ma przycisku do zamykania calego auta - czy to jest latwe do dolozenia? Musza byc 2 przyciski ale nie wiem czy duzo dodatkowo pracy z czyms? Chyba powinno wystarczyc dokodowanie ryglowania calego auta?
-
Mapy MIB w Audi A4 B9
Brawo Przygotuj moze instrukcje dla innych albo jakies najwazniejsze wskazowki co i jak.
-
Przeróbka lamp
Brawo za tutorial i dzieki! Czyli w aucie z USA przy przerobce tylnych lamp nalezy dolozyc tylko w jednej lampie przeciwmgielne? Pytam bo tak wlasnie mam, a ekspert ktory koduje (a naprawde zjadl na tym zeby) mowil ze na schemacie jest w obu lampach (nie wiem czy to ma znaczenie ale chodzi o A4 B9 Allroad - 2018 rok), choc byc moze pomylil schematy i patrzyl na anglika? Idac dalej podlaczony uruchomiony jest ten przeciwmgielny, jednak po wlaczeniu wywala blad zarowki (ale przeciwmgielny swieci). Ekspert stwierdzil ze dioda ma za mala rezystancje w tej lampie... Co sadzicie?
-
Pasek LED w jednej lampie Audi A4 B9 wpada w żółty kolor
sprawa rozwiazana. Swiatlowod musial byc wymieniony. Swiatlowody sie 'wypalaja" z czasem. Wiec jezeli ktos zauwazy ze zmienia barwe w zolta to wlasnie oznaka wypalenia.
-
Zakup Audi Q5
ogolnie q5 to swietne auta. Jaki model dokladnie chcesz kupic? Rok 2010? Silnik jaki?
-
Opcje otwierania klapy bagażnika w A4 B9
no to akurat mnie nie dziwi przy Audi ze za wszystko kasa Jednak chodzi mi o to ze elektryczny rygiel / zamek to chyba ma kazdy do dzis?