Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koalakm

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Koalakm

  1. ahh to troche dzwinie opisane chyba Czyli odryglowujesz klape kluczykiem ... ale przycisku do odryglowania nie masz na klapie?
  2. hmm to jakby masz silowniki w klapie do elektrycznego otwierania a nie masz przycisku na klapie i w drzwiach? Myslalem ze takie opcje nie sa mozliwe...
  3. nie zrobilem zdjecia, a lampe dzis oddalem do poprawy ulozenia swiatlowodu i wymiany swiatlowodu. Okazuje sie ze niestety tak moze sie dziac tez A4 B9 - w sensie ze swiatlowod jest "zuzyty , wypalony" i nalezy go wymienic. Dam znac jaki bedzie efekt po zmianie.
  4. Lampa FULL LED A4 B9. Mam problem z jedną lampą gdyż w światłach dziennych LED końcówka górnego paska LED wpada w żółty kolor... Lampa zakupiona z rozwaloną puszką - wymiana puszki. Górny LED napędzany jest przez "jeża" oryginalnego - w sensie pozostał z oryginalnej lampy jak i pozostałe moduły. Różnicę widać pomiędzy lampą nienaprawianą - tam jest ładnie wszystko bielutkie. Widzę że w lampie w której jest problem górny pasek LED nie dochodzi jakby do końca lampy (porównując z oryginalną) i powinien być głębiej - ale nie wiem czy to może mieć znaczenie. Jaki może być powód? Czytałem w A4 B8 że takie cuda sie dzieją, ale w B9 nie widzę aby ktoś o tym pisał. Po zdemontowaniu jeża itp wszystko wygląda ok, choć patrząc na czoło tego światłowodu już widać jakby odcień żółty - na tym małym bocznym światłowodzie widać że jest krystalicznie biały. Czy to jest możliwe że sam światłowód jest jakoś zużyty że dostał nie wiem żółtego zabarwienia? Będę wdzięczny za porady.
  5. no wlasnie. No to jak siedzisz i trzymasz hamulec to nie tykaj juz galki, tylko puszczasz hamulec i dalej jedziesz... Dziwne natomiast ze jak zaparkujesz czyli na galce P i reczny P to wtedy nie jak dajesz na D to powinno byc D... popatrz podczas jazdy jak bedziesz galke do tylu dawal i bedzie Ci zmienial z D na S z S na D... Moze tam jest jakas inna zaleznosc jeszcze hmmm
  6. nie do konca rozumiem, napisales ze sie zatrzymujesz i nie wlaczasz silnika? chyba chodzilo o to ze nie wylaczasz i pewnie chodzi o to ze galke biegow dajesz ponownie na "D" wtedy wlacza sie S. tzn dziala to tak ze jedziesz na D i jak jeszcze raz galka zrobisz na D (mozesz w czasie jazdy smialo) to wejdziesz w tryb S, jak ponownie to wrocisz do D. Zakladam ze zatrzymujesz sie przy sklepie i nie wlaczasz "P" na galce biegow?
  7. koniecznie znalezc mechanika ktory zna temat "olejowozow" i potrafi dobrze naprawic
  8. aha myslalem ze to tylko dotyczy TFSI... no w takim razie mimo wszystko sprzedawca powinien o tym poinformac - bo to wada (nie jest wazne czy znana ) Edit: Teraz przeczytalem ze po roku zaczal brac... no to pech
  9. Jezeli przy sprzedazy nie zostales poinformowany o takim defekcie silnika to porozmawiaj ze sprzedajacym - to powazna wada i powinien Cie poinformowac. Jezeli tego nie zrobil powinien przynajmniej partycypowac w kosztach naprawy. Jezeli auto masz miec zamiar dluzszy czas to oczywiscie jak juz wspomnieli koledzy wczesniej rob remont ale tylko u kogos kto sie na tym zna. Te silniki z tego co wiem nie "biora oleju" wiec moznaby sie pokusic o kupno uzywanego - jednak pytanie czy da sie znalezc z "dobrym" przebiegiem.
  10. to troche dziwne by bylo, na pewno matrix sa drozsze w produkcji. W USA dopiero od 2022 roku dopuszczono swiatla Matrix- wiec zapewne wszystko starsze nie mialo montowanych matrixow. Natomiast od 2022 pewnie w wyzszych wersjach wyposazenia matrixy sa. Niestety ze zdjec aukcyjnych ciezko bedzie rozpoznac... najlepiej poporosic o rozkodowanie VIN jak juz bedziesz mial upatrzony konkretne auto.
  11. no to jest chyba najrazsadniejsza decyzja. Zaraz sie moze okazac ze ta swoja prawa dasz do naprawy i najlepiej na tym wyjdziesz. Co do tylow ja przerabialem i jest wszystko oki i przy nastepnym aucie tez mam zamiar przerabiac.
  12. mysle ze sam sprzet jest ok, chodzi o temp w aucie + ze jest w zaglebieniu jednak - slaba cyrkulacja powietrza
  13. tak tez zauwazylem ze latem szczegolnie lubi sie "zagrzac" i daje komunikat - to chyba normalne, ladowanie indukcyjne nagrzewa dodatkowo tel...
  14. a tak, nie napisales ze chodzi o polift... przed liftem w A4 B9 jest tak jak napisalem
  15. Nie rozumiem.... Tak jak napisalem gorne i boczne na pewno sa przez jeża jak go odkrecisz to zobaczysz... chyba ze zle zrozumialem Twoja wypowiedz.
  16. Tak naprawde nie musisz rozbierac lampy (przynajmniej do gornego swiecacego paska i bocznego) - nie jestem pewien jak jest realizowany dolny. W kazdym razie gorny pasek i boczny jest z jeża - najmniejszy modul z uzebrowaniem. Jak go odkrecisz to zobaczysz diody biale i pomaranczowe (pomaranczowe kiedy swieci kierunkowskaz) - one daja swiatlo na swiatlowody (czyli te paski w lampie ktore swieca).
  17. Czesc Musze zakupic wlacznik swiatel do a4 b9 z USA, gdyz w wersji USA nie mam wlacznika przeciwmgielnych tyl. Czy wlaczniki z chin sa ok? Na przyklad cos takiego: https://pl.aliexpress.com/item/1005005528633745.html?spm=a2g0o.productlist.main.21.57e8JsOKJsOKRz&algo_pvid=73ca4a99-654b-498f-baa1-f0c5c121e684&algo_exp_id=73ca4a99-654b-498f-baa1-f0c5c121e684-10&pdp_npi=4%40dis!PLN!233.80!233.81!!!419.60!419.61!%40211b812f17164446840057450e5f61!12000033426144274!sea!PL!0!AB&curPageLogUid=ObFB5ag2CevS&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A
  18. Sprawdziłem u mnie to około 20cm
  19. to u mnie jak juz piszczy ciaglym to jest mysle kolo 10 - max 15 cm - ale zmierze.
  20. wysokosc otwierania mozesz zaprogramowac przyciskiem - podczas otwierania. Nie wiem czy pozwoli otworzyc klape jak bedzie za blisko sciany... hmm ciekawe pytanie, pewnie ktos sie za chwile wypowie i bedziemy wiedziec
  21. ja polecam zestaw z alli ale do przeprowadzenia przewodow + kamera + kodowanie. Bardzo ladna jakosc obrazu, na pewno nie odbiegajaca od oryginalu. Co do tych "gotowcow" ze podlaczasz i dziala - to jak pewnie czytales sa problemy...
  22. Prosze o zdekodowanie i dziekuje WA1LHAF7XJD052305
  23. ladna sztuka, ale pamietaj ze do superba to bedzie duuuza roznica pod wzgledem ilosci miejsca - szczegolnie tylna kanapa i bagaznik.
  24. Koalakm opublikował(a) temat w Audi A4 B9
    Czesc Chcialbym poprosic o pomoc w doborze czesci i ich oryginalnych numerow: VIN: WA19NAF42JA058030 W zalaczeniu zdjecie z zaznaczeniem. 1. Czujnik ciśnienia oleju... 2. Zawór regulacji ciśnienia oleju - czy to 06k115243b ? 3. Rurka olejowa.
  25. Koalakm opublikował(a) temat w Audi A4 B9
    Czesc Prosze o nr czesci pasa przedniego dla allroad: WA19NAF42JA058030 Czy pas przedni od zwyklego a4 b9 bedzie pasowal? pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.