Treść opublikowana przez filip1001
-
[INNE] Audi A6 C6 Pełen pakiet S-line, pierwsze w Polsce 2.0 tdi quattro
co się dzieje ?
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
załóżmy, że to prawda, ale ich cena w dalszym ciągu jest wysoka, bo ok 2 2,5K PLN minimum :gwizdanie: a z przywileju wymiany za free skorzystać może pewnie stosunkowo niewielki odsetek posiadaczy BRD, śmięwątpić, że nawet nie każde ASO to oferuje ( ASO, do którego mam najbliżej jest kierowane przez żywego cfaniaka, który jak ma okazję zarobić to z niej korzysta, chyba, że centrala Audi dała taki rozkaz, że wymieniać tym, którzy mają pełną obsługę ASO za free). mgtan, ciekaw jestem jeszcze jednego, chociażby w AV, czy na życzenie klienta wymienią oni wszystkie wtryski od razu ? czy pojedynczo? :gwizdanie:
-
[ALL B7] [A4 DTM 2.0 TFSI quattro] =REAKTYWACJA=wKrÓtCe NoWe ObLiCzE
cisza przed burzą w temacie
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
co do motoru to podejrzewam, że teraz następne moje auto będzie to V6 znowu, bo można połączyć całkiem przyjemną pracę silnika ( kultura pracy, ale i dynamika, osiągi, elastyczność przy wyprzedzaniu) z "w miarę akceptowalnym zużyciem paliwa", tym bardziej, że w dzisiejszych realiach bynajmniej ja nie lubię przyzwyczajać się do auta i jeździć nim porządnych kilka lat, a pakowanie w używane kilkuletnie auto jakichś 10tys z miejsca żeby auto w miarę bezawaryjnie jeździło i sprzedaż auta od tego momentu po 2 latach + utrata wartości itd. uważam za bezsensowne , po części argumentuję to faktem, że nie mało jeżdżę, i nie powiedziane, że za jakieś 2 lata przy moich przebiegach znów byłaby konieczna wymiana wtrysków ( a czy ASO za 2 lata będzie je wymieniać za free- nie wiadomo), może jestem zbyt skąpy czy cuś, ale tak po prostu uważam, że jak już Audi zrobiło taką śmierdzącą kupę jakimi są wtryski siemens'a to powinno je od dawna wymieniać na nowe za free, a nie po czasie wpadli na taki pomysł, jak już większość posiadaczy Audi szukając tańszego rozwiązania niż ASO wymieniła wtryski w stacjach nieautoryzowanych... Amen. mgtan, oby autko jak najdłużej jeździło bezawaryjnie :good:
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
Ja dlatego kupiłem 2,7 TDI. Jedyne co trzeba było zrobić to regeneracja klap kolektora, co kosztowało ułamek wartości 1 PD. I póki co mam nadzieję w najbliższym czasie nic poważnego się nie szykuje. A nawet jakby to będą jakieś objawy mam nadzieję, a nie tak jak w BRD, że nagle gaśnie. A swoją drogą to 2,7 TDI zaskakuje mnie spalaniem na poziomie 8l, praktycznie to samo jak w BRD, a praca silnika to inny świat mimo wszystko co innego niż głośna praca pompek.
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
Ja zaufanie do ASO straciłem jeszcze mając A4 B6 i olałem ich wtedy ciepłym moczem. Ja też wiedziałem o problemach BRD przed jego zakupem, ale historia w ASO pokazywała info, że wymieniali głowice ( mówiłem sobie, że drugi raz chyba nie pęknie, tym bardziej, że zamontowali już poprawioną wersję), wtryski też niby kiedyś tam wymieniane. Ale w praktyce padł mi 1 wtrysk, po czym bałem się gdzieś dalej autem jechać, antidotum byłaby wymiana 3 kolejnych wtrysków + listwa ( mnie wymiana w chwili obecnej wtrysków za free nie dotyczyłaby), lada moment rozrząd, no i ew. ten DPF, czy pompa paliwa i wszystko na swój koszt. A tak apropos ASO. Moje BRD miało w DE przedłużoną gwarancję, bodajże na 4 lata. Ale w PL nie chcieli mi jej uznać, tłumacząc, że obowiązuje ona tylko w kraju zakupu auta (chociaż dałem im kolejną szansę, po tym jak mnie potraktowali jeszcze za B6), chociaż wszystkie przeglądy do momentu sprowadzenia były robione w ASO AUDI Germany, ja chciałem je kontynuować w PL, ale oni mnie olali, dlatego tym bardziej zwątpiłem w polskie ASO, dlatego teraz wolę pojechać do sprawdzonego polecanego na forum warsztatu niż do.
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
Nie przesadzajmy, nie ma nawet na niemieckich stronach tak dużo BRD z przebiegiem>300 000 , przecież to raptem max. 5 letnie auta. Auto Vivę masz na myśli mam rozumieć? Kiedyś do nich dzwoniłem, żeby o coś tam zapytać jak rozglądałem się za 2,0 TDI w B7 . Z rozmowy z gościem wynikało, że jaki silnik bym nie wybrał w AUDI to każdy będzie rewelacją . Przecież nikt normalny w takim serwisie Ci nie powie- tego nie kupuj, bo to kupa. To byłby istny strzał w kolano. Chyba, że masz jakiegoś znajomego, lub jesteś stałym klientem, który regularnie zostawia u nich słoną gotówkę.
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
Ja miałem auto, w którym wymieniano głowicę, całe szczęście jeszcze w ASO w DE. Wtrysk rzecz jasna mnie też zaskoczył. DPF miał już wysoki stopień zapełnienia i pewnie niedługo pojawiłyby się z nim problemy ( parę razy już mi wyskakiwała kontrolka, ale procedura oczyszczania pomagała na jakiś czas). Przy wizycie w AZ Serwis w Gdańsku dowiedziałem się, że w kilku BRD robili już i głowicę i wtryski i pompę oleju, DPF też wycinali. Dobrze, że teraz faktycznie są ASO, które wymieniają wtryski za free, ale nie każdy ma auto obsługiwane tylko przez ASO. A co do BLB, nie tylko tam były problemy z pompą oleju, bo np. w BPW też jest ten problem A co do przebiegu, auto w momencie sprzedaży ( miesiąc temu) miało 203 tys przebiegu. Aha, i jeszcze ta irytująca nierówna praca silnika na jałowym biegu
-
[B7 BRD] A4 S-line 2.0 TDi 170 by mgtan
jak to bezproblemowego :gwizdanie: a pękające głowice w BRD ? a problem z nietrzymaniem mocy ? DPF ? Dwumas? o napedzie pompy oleju nie wspominam
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Ile to musi palić w mieście 25 ?
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
podziękował za spota :good: miło było poznać nowych :hi: a marcinos80 czemu się wykręcił? :bicz3:
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
świeci piękne słońce także zapraszam
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
A no to znakiem tego pojawiły się u nas tylko przelotne opady.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Wedle życzenia będę podawał co kwadrans
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Póki co w BAU pada deszcz, ale na bieżąco staram się przeganiać chmury, więc bądźmy dobrej myśli
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Witam wszystkich zainteresowanych Niniejszym podaję miejscówkę spotu w BAU 03.10.11 godz. 17.30 Jest to koniec ulicy Nadrzecznej. Od strony Suwałk skręcacie na 2 światłach w prawo i cały czas prosto, przed mostem w prawo wzdłuż cmentarza i na końcu jest parking. Proste jak drut. Obok można się przyjemnie przespacerować- info dla tych , którzy przyjadą z familiją Potem można się przenieść nieco dalej na parkingi, ale wstępnie w miejscu, które zaznaczyłem na mapce najłatwiej będzie się znaleźć. W nawiązaniu do wcześniejszych pytań: 1. Jest dobra dyskoteka 2. Jest dobry kebab właśnie przy parku, jak już ktoś zresztą napisał.
-
SWAP wydechu seryjnego 2.0 TDI na podwojny z 3.0TDI oraz wymiana dyfuzora
który to już DIY w ostatnim czasie chyba sobie B8 kupię, bo aż się chce rezać jak się to czyta :good: gratki bezinteresownej i cennej pomocy innym
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Nowicjusz - wątek powitalny
- [B5 AGB] Czarne S4 2.7BiT, 300KM, zderzak RS4, bi-xenon, 2din
Piotrek, podobno zakładasz felunek RS6- [ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Tak na marginesie, w moich okolicach biegnie droga międzynarodowa E67, którymi jadą niezliczone ilości aut z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii na zachód Europy i odwrotnie i zauważyłem, że wiele luksusowych aut, głównie z Finlandii (Mercedes S600, Audi A8 D3, Lexusy i inne ) ma oklejone maski i im to widocznie nie przeszkadza, więc może u Makki'ego też będzie nieźle. W myśl zasady to ma być praktyczne a nie piękne :good:- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
wesele ważniejsze od spotkania z kumplami z klubu Audi A4 ??? byś chociaż się przyjechał nową furą pokazać- [ALL B8] Cubrowóz ,Czarny Avant ,quattro, S-line Plus !!!!
to jest fabryczny wzór od A6 C6, ja takie mam- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
może jeszcze Filipuś- SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Nie no spoko, z BAU będzie na pewno parę osób, tzn. -JA -filip1001 -Filip i może ktoś jeszcze, bo pewnie do kogoś napiszę, ale wiadomo jak to bywa w tej sprawie - Nowicjusz - wątek powitalny