Treść opublikowana przez sylwiasty
-
[B5 AEB] Różnice między wsadami
Może chciałeś napisać odwrotnie, bo wszystkie europejskie AEB z jakimi miałem do czynienia mają końcówkę 557. Może wersja US miała 558. Maciek - jak chcesz to mogę Ci podesłać kość z ori softem - 8D0907557T 0 261 204 185 D06 - ale sam będziesz musiał go odczytać z kości bo ja nie mam jak. Kość została mi po tym, jak wlutowałem do siebie kość z mocniejszym programem.
-
[ALL B5] Regulacja luzów zaworowych.
Audi ma hydrauliczną regulację/kompensację luzu zaworowego - nic się nie reguluje. Rozumiem, że powyższe objawy są podczas jazdy na gazie i gazownik Ci powiedział o tej regulacji zaworów. Szarpanie może być spowodowane przez różne czynniki, jednym z nich mogą być zerwane poduszki pod silnikiem/skrzynią, wyeksploatowane elementy napędu, problemy z układem zapłonowym, źle wyregulowana/dobrana instalacja LPG i pewnie kilka innych.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Nic nie poleruj tylko wystaw za 100 PLN'ów i pójdą. Od razu Ci mówiłem, że na 150 nie licz.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Do tej ,którą pokazał Łukasz z A3 też trzeba i nie masz gwarancji, że będzie pasowało do obudowy A4. Krycha kompletną z taśmą i obudową sprzedaje za 270 z wysyłką więc i tak nie jest źle.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Wiem - padła mi przetwornica. Właśnie zamówiłem nową.[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 11:42_________________________________________________Łukasz - szukasz kiery, Krycha ma w dobrych cenach: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=219470.msg2601811#msg2601811 Bierz tą za 180 PLN'ów, kupisz lakier do skóry za kilka zeta i będzie jak nowa. Co do przejściówki na mały wieloklin to chyba jakaś wala się u mnie po garażu, może podpasuje. Jak nie to na allegro znajdziesz za parę zeta.
-
[B7 BGB] Wartości przepływomierza
Przepływkę sprawdź pod obciążeniem, 3 bieg od ok. 1500 obr/min aż pod odcinkę wtedy będzie wiadomo, czy dobrze mierzy.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Czerwona B5'tka? Jakaś zawracała przy nas na parkingu. Mapa z miejscem spota jest na samym początku tematu oraz stronę wcześniej. Wisi od piątku. [br]Dopisany: 04 Wrzesień 2011, 06:56_________________________________________________Spocik spoko, nowe twarze. Gdzie robimy następny? :>
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Czyli wygląda na to, że sam będę startował z SUW.
-
[B5 AEB] Stukanie pod pokrywą zaworów
Zgadza się - trochę powyżej 2000 obr/min powinno z 99,6 zmniejszyć się w ok. 60 a następnie do ok. 50. Następnym razem logi zaczynaj od mniejszej prędkości obrotowej 1300-1500 obr/min na 3 biegu wtedy będzie wyraźnie widać zachowanie N75. Jeśli chodzi o ilość powietrza zmierzoną przez przepływkę to dla AEB powinno być ok. 120 więc wygląda, że jest ilość zasysanego powietrza jest w porządku (ok. 130 jednostek to wartość dla wersji 163 PS). Czyli albo nieszczelność albo problem z N75. Bez wskaźnika doładowania nie wiele wywnioskujesz. Zrób też loga z grupy 013 (jeśli dobrze pamiętam to jest to grupa pokazująca wypadanie zapłonów). Napisałeś, że wjechałeś w głęboką kałużę - jeśli turbo było mocno rozgrzane istnieje ryzyko, że muszla po stronie zimnej mogła pęknąć (chociaż o pękaniu części zimnej nigdy nie słyszałem, raczej gorąca pęka). Skoro piszesz, że turbo zaczęło głośniej pracować zwłaszcza na zimnym to sprawdź dolot pod kątem szczelności oraz dokładnie obejrzyj turbinę.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
W Suwałkach pięknie i słonecznie. Zaraz włączę wentylator i dmuchnę trochę słońca w stronę Augustowa. :>
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Patrząc na godzinę postu to chyba pytałeś o dzisiaj a nie jutro gapo. Ja będę z rodzinką.
-
[B5 AEB] Zawór DV
Ja do swojego kupowałem w ASO Skody bo tam wychodziło najtaniej i zapłaciłem rok temu dokładnie 107 PLN'ów ale wtedy euro niżej stało.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Chyba tak. Wstawiam mapkę - niech główny dowodzący od spotów BAU zaznaczy miejscówkę.
-
[B5 AEB] Zawór DV
Proszę bardzo: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=159990.0 Jeden z wielu tematów o DV'ce. [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 07:56_________________________________________________ Można kupić zarówno od AEB (034 145 710B - wg cennika "Gajos" 244 PLN) jak i ten od TT/BEX (06A 145 710N - w cenie 140 PLN).
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Padła taka propozycje więc niech tak zostanie.
-
[B5 AEB] Zawór DV
Żebyś poczytał na forum to wydał byś 107 PLN'ów i miał mocniejszy od TT'ki.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
A czemu przez Raczki? Ja myślałem, żeby lecieć przez Nowinkę. Wpadaj do SUW i polecimy razem do BAU. Zbiórka ok. 16:45 w standardowym miejscu, ok. 17:00 startujemy więc się nie spóźnij. :>
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Cizas - ten znowu z tym kebabem. Pójdziesz na dancing do Albatrosa. :>
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Ja jestem ale wiem, kto się może wyłamać. :gwizdanie:
-
Czy ceny LPG ostro pójdą w górę?
No wiesz - ręki uciąć nie dam. :> Myślę, że raczej tylko sezon zimowy jak zwykle przyniesie lekkie podwyżki.
-
Czy ceny LPG ostro pójdą w górę?
hehe, a to dobre... ja czytałem, ze cala ta histeria zwiazana z podwyzka akcyzy na LPG to inicjatywa odgórna UE, a nie naszego rzadu. co wiecej - Polska, jak i wiele innych krajow czlonkowskich, jest stanowczo przeciwna takiemu rozwiazaniu, bo ta akcja z podwyzka akcyzy nie odnosi sie tylko do LPG, ale tez i wegla, a zeby cos takiego weszlo w zycie, to podobno musi byc zgoda wszystkich panstw czlonkowskich.. a do tego jeszcze daleka droga Słuszna uwaga - wystarczy, że jedno z państw członkowskich nie poprze tego projektu i nie zostanie przyjęty. Takie posunięcie zarżnęło by cały rynek LPG i to nie tylko w PL. Powoli na zachodzie coraz więcej samochodów jest przerabianych na LPG.
-
[ALL B6] Ksenony gasną po wyłączeniu zapłonu
Tak - jest to normalne.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Dziękuję ale nie wciągam.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Sam jestem ciekaw, nie tyle o liczbę kobył co o Nm. Turbina powinna dmuchnąć ok. 1,0 bar w peaku, niestety na moim zegarze trochę słabo widać w dzień, w nocy nie miałem okazji polatać więc jeszcze nie wiem. Na pewno dmucha 0,9 b bo tyle widziałem.
-
SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE
Co tu dużo mówić - zapier!@#$! Wstawiłem już down pipe - na seryjnym setupie czuć było poprawę, turbinka zaczęła pogwizdywać niczym w TDI. Jeszcze czekam na tip'a, kumpel ma mi pospawać, muszę się mu przypomnieć. Przydał by się też jakiś FMIC bo seryjny nawet z nadkolem od S4 trochę się grzeje. Porównywałem logi z wersją fabryczną 180 PS (AJL) i wyglądają identycznie (zarówno dane z przepływki jak i czasy wtrysku).