Treść opublikowana przez Peterka
-
[ALL B5] Koszty eksploatacji A4 B5 2.8 30V
No bardzo dobra cena jak na quattro... Te marki Sachs, Kayaba, Bilstein są droższe. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Koszty eksploatacji A4 B5 2.8 30V
Witam, Wiec jeśli chodzi o tulejki to są to tuleje dolnych i górnych wahaczy. Przychodzi po 3 na wahacz a są 4. Tak masz racje automat jest wygodny, ale dla mnie osobiscie nie odpowiada. I troszke ogranicza dynamikę auta. Dane techniczne: http://www.audiklub.org/dane/a4/b5/a4_avant_2.8_30v_quattro.html 2.8 30V aut: 9.4 do setki 2.6: 8.9 do setki. Ale jeśli komuś odpowiada niech bierze automat.
-
[ALL B5] Koszty eksploatacji A4 B5 2.8 30V
Witaj, Kolego wiele tematów jest na forum użyj szukaj. Quattro ogolnie naped bezproblemowy, ale są rzeczy eksploatacyjne tzn: amorki koszt: 450 PLN sztuka komplet tulejek 12 sztuk: 750PLN koszt z ASO łożyska z tyłu: 150 PLN sztuka hamulce: tarcze 130 sztuka, klocki 150 PLN Zostaje jeszcze uszczelniacze napędu ale to nie jest ogromny koszt. Jeszcze klika rzeczy można odszukać w quattro do wymiany. Można powiedzieć ze za 2000PLN robisz kompletne zawieszenie tylne w quattro. Automat nie wiem - bo nie przepadam - ogólnie z 2.8 30V automat robi 2.6 150Km. Rozrząd około 600-700 PLN + wymiana. Koszt LPG od 3000 PLN. Do najlepszego PRINS około 5500PLN. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Wymiana rozrządu
Witam, sorki ze się wetnę, ale czy przy wymianie rozrządu trzeba zmieniać też termostat? P.S W opolu za usługę wymiany rozrządu w V6 krzyczą 350PLN
-
[B5 ABC] Wyjace łożysko
Witam, sorki ze odgrzewam kotleta potrzebuje porady... jadąc na wprost huczy mi coś z przodu i jeśli jadę szybko po łuku w lewo to następuje cisza!!! Jadąc w prawo huczenie nie jest większe niż jadać na wprost... Więc które łożysko do wymiany??
-
[B5 AGB] Jakie sprężyny (zbliżone do ori 1BE) polecacie (S4 Avant) ?
Witam, Tutaj fotki jak siadło mi po eibachu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A4/Galeria/32940,470382 Jest na pewno niżej niż te -30mm. Pozdrawiam
-
[B5 AGB] Jakie sprężyny (zbliżone do ori 1BE) polecacie (S4 Avant) ?
Witam, Ja polecam eibacha - http://www.rallyshop.pl/index.php?p1161,sprezyny-eibach-pro-kit-audi-a4-kombi Kupowałem u tego sprzedawcy i mogę go polecić w 100%... Bardzo fachowa obsługa.
-
[B5 AGB] Jakie sprężyny (zbliżone do ori 1BE) polecacie (S4 Avant) ?
Witam, kolega ja w swoim quattro mam zestaw Bilsten B8 + springi Eibach pro kit - 35mm. Jeździ mi się dobrze, no czasem narzekam na wielkie dziury, ale wszystkie inne nierówności ten zestaw wybiera dość fajnie. Już nie wspomnę o prowadzeniu w zakrętach. Zaznaczam że auto siadło mi niżej niż te owe -35mm. Ale eibach jest dość komfortową sprężyna(miękką) porównując ją do H&R który jest twardszy. Na rynku jest bardzo mało spręzyn które obniżają o -20mm jak 1BE, więc jestes praktycznie zmuszony posadzić go troszkę niżej lub iść do aso lub kupić używane springi s4. Zobacz coś takiego słyszałem pozytywne oponie o nich: http://www.allegro.pl/item640164319_vogtland_audi_a4_s4_b5_25mm_pitstop.html Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Quattro - problem z tylnym zawieszeniem
http://www.allegro.pl/item652169037_podpora_walu_audi_80_90_b3_b4_s2_coupe_quattro.html I chyba też z 80?? Pozdro
-
[B5 AAH] Problem ze znalezieniem odpowiednich sprężyn
Ogólnie za wysokość odpowiadają sprężyny, ale osobiście doświadczyłem fakt że przy wyjechanych na maksa amorkach też troche siada. Ale ogolnie springi.
-
[B5 AEB] Quattro - problem z tylnym zawieszeniem
Witaj, kolego jeżeli chodzi co może paść z tyłu: - tulejki wahacz górny - tulejki wahacz dolny - poduszka amortyzatora - tuleje tylnej belki - przeguby napędu - łożyska - tylne półosie - podpora wału I może coś by się jeszcze znalazło... Pozdro
-
[ALL B5] Stuka na nierównościach z tyłu z prawej strony ?
Witam, Mam troszkę podobnie właśnie po obniżeniu i zmianie amorków. Ale wiem ze mam luz na dolnych wahaczach. Moze jeszcze tuleje tylnej belki? Dodam tylko ze ten stuk wystepuje na predkosci do 20km pozniej jakos zanika albo go nie slysze Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Problem ze znalezieniem odpowiednich sprężyn
Witam, tak kolego zgadza się jest LPG i siadło tak jak widać. Butle mam w kole. Nie próbowałem niżej obniżać, bo to na polskie drogi już nie ma sensu. Ostatnio stałem obok kolegi co ma 1.9 TDI obniżone niby o 30mm i moja stała dość sporo niżej, ale to chyba przez ciężki motor i poza tym eibach nie należy do najtwardszych sprężyn. Pozdrawiam
-
[B5 AAH] Problem ze znalezieniem odpowiednich sprężyn
Witam, Kolego też niedawno obniżałem swoje quattro V6 i kupiłem eibach - 35mm ale i tak siadło niżej. Na przednim kole mam prześwit na grubość 1,5 palca. (http://www.polskajazda.pl/Samochody/Audi/A4/32940) na pierwszym foto po obniżeniu. Więc jak bym kupił coś większego to masakra. I tak już o krawężnikach zapomniałem. A wracając do pytania chyba weitec robi - 45mm pytaj producenta.
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
I mysle ze na stwierdzeniu kolegi Kubła należy zakończyć dyskusje na temat spalania. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Dobieranie przednich amortyzatorów w/g ori numeru.
http://www.mts24.com/boge.index.html Tutaj napisz coś dobiorą. pozdro
-
[ALL] Quattro pali więcej ?
Witam, wszystkie silniki audi - dane techniczne http://www.audiklub.org/dane/a4/b5.html Omario - Twój też jest
-
Czy pracuje ktoś w TP ? - prośba o pomoc
Witaj, Spróbuj od http://www.db.ripe.net/whois. Wiesz ze ten ktoś korzysta z łącz TP?? Ale i tak dowiem Ci sie na poniedziałek w TP co można z tym zrobić. Pozdrawiam
-
[ALL B5] 2,8 193 KM czy 1,8T 150KM plusy i minusy
Witam, http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t78794.0.html;highlight=quattro Zobaczcie - kilka słow o quattro
-
[ALL B5] 2,8 193 KM czy 1,8T 150KM plusy i minusy
Witam, chyba jeździłeś prarchem, bo katalogowo do 100, to sekunda przewagi, a już przy tych ogólnie dobrych osiągach to spora różnica. Moim zdaniem 1.8T nie masz szans objechać 2.8 30V I to jest dobre stwierdzenie:
-
[ALL B5] 2,8 193 KM czy 1,8T 150KM plusy i minusy
Witam, oby dwa silniki są godne polecenia. Te rzeczy które napisałeś to trafne spostrzeżenia. Myślę, że spalanie będzie większe w 2.8 V6 w konczu to 6 cylindrów. Jeżeli chodzi o wybór to: kupujesz 2.8 30V koniecznie quattro (moim zdaniem) masz stał moc pod 200 PS i piękny dźwięk V6. (od 0-100 : 7.4) kupujesz 1.8 T również quattro, brak dźwięku konieczne mody żeby coś zrobić z tego silnika. Silnik troszkę tańszy w eksploatacji. Choć uważać z turbo i całym dodatkowym osprzętem. tydzień temu miałem okazje jeździć w ten sam dzień oboma takimi samochodami: mój wybór V6.
-
[B5 AFN] Używane zawieszenie - co wybrać ?
Witam, w wersji ekonomicznej słyszy się wiele pozytywnych opinii o amorkach MTS skróconych. Dużo na ich temat jest na forum VW. Ja używam obecnie Bilstein B8 skrócone i dość twardawe. Przy tym zestawie tzn B8 + eibachy auto nie wykazuje tendencji do nurkowania przy hamowaniu. Plusem Bilsteina jest możliwość regeneracji w zerkopolu w Wawie. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Używane zawieszenie - co wybrać ?
Springi fajne. Życzę, żeby amorki za szybko nie padły przy takiej glebie. Pozdrawiam
-
[B5 ABC] Czy dobry silnik ?
Witam, zgodzę się z Sołtysem na temat 2.6, obecnie mam taki ale celował bym teraz w 2.4 lub 2.8 30V. Zaleta 2.6 jest prosta konstrukcja oraz żywotność. Pozdrawiam
-
Wycena auta
Tak właśnie myślałem i ewentualnie celowałbym w 15.500 PLN. Ale to się zobaczy jak podejmę decyzcję. Dzięki za odpowiedzi