Treść opublikowana przez pawelwor
-
BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
Wybaczcie, że jeszcze zaśmiecam temat, ale czy jest tutaj ktoś kto by pomógł w sprawdzeniu przed kupnem E61 530xi w automacie? Auto jest koło wawy.
-
BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
Starsze 5-tki są brzydkie Skoro tak to macie kogoś, kto pewną e61 mi znajdzie w benz (najchetniej 2.5i lub 3.0i)? Kogoś jak na tym forum Miszel
-
BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
Chciałem kupić jakąś piątkę w benzynie, ale po waszych opiniach zwątpiłem w to auto... Czy na prawdę aż tak awaryjny jest ten samochód i drogi w eksploatacji (np. w porównaniu z a4 b8 w tdi)??? PS. Flyer śliczna sztuka ;-)
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jak wyjmiesz radio i panel klimatronika to zobaczysz takie coś gdzieś tam po lewej, ewentualnie po wyciągnięciu kosza (nie pamiętam już ) http://allegro.pl/audi-a4-b5-passat-silniczek-klimatyzacji-4a0820545-i5601414983.html
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jeśli masz rocznik 99 i jeszcze I lift to prawdopodobnie będziesz musiał dołożyć jeden przewód aby działało podświetlenie klimatronika, Ja wykorzystałem z silniczka, który zaciągał powietrze (tam jest chyba +12V), a który to wywalasz zakładając panel z II lifta, w temacie jest opisane który to pin na którejś z pierwszych stron (sam chyba nawet o tym pisałem).
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Podłaczasz pod tą dwupinową wtyczkę, z której wychodzą dwa grube przewody - jeden biały, drugi biały z zółtym kolorem. Ze starej wtyki wykorzystujesz tylko te dwa przewody, reszta która pozostanie może zostać wykorzystana do innych elementów.
-
A4 B8 2.0 TDI 88KW - Wysokie spalanie?
W A4 B8 2.0 TDI pali średnio minimalnie mniej jak 3.0 TDI (wg. danych z internetu ma średnio 8-9)? Czy to prawda?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Wydaje mi się, że na drugiej fotografii widać je - ma kolor złoty, przy niebieskim oringu
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Mógłbyś wskazać który element jest tym filterkiem? http://2.bp.blogspot.com/-Zaqq1RmzkNs/Us0f3ZlOAKI/AAAAAAAAUNs/vcnZv-Sr4wY/s1600/Bosch+0445010543.png Czy w tym miejscu też może występować jakiś filterek/siateczka, bo na początku sądziłem że chodzi o to miejsce? http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/771b3a5bc91393e2
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Piszecie, że u jednych jest ten filterek u innych nie ma. Od którego roku był montowany? Czy może konkretny nr boscha pompy?
-
A4 2.0 TDI CAGC, LY9B, 188KM/ 418Nm, 1BE, 20" 320mm/330mm, MMI 3G+ S4 FOTELE FULL
Przednią blachą nie zasłaniasz intercoolera, bo mam wrażenie że jest ułożona idealnie przed nim?
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Wierzę, że dobrze zmodyfikowałeś konsolę pod 2dni i to jest na plus Chodzi mi o to, że po co zakładać coś co nie pasuje za bardzo (kolorem czy spasowaniem). Z tej navi zresztą mały jest pożytek poza tym, że lepiej konsola wygląda, ale musi to się komponować z resztą
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
A mi się nie podoba, widać że jest niedopasowane pod konsolę. Pokaż fote za dnia jak to jest spasowane ;-) Darek, możesz praktycznie każde radio 2 din włożyć, patrz tylko czy ma ramkę dopasowaną do konsoli, ew. sam dorób.
-
Obszywanie gałki zmiany biegów...
Wszystko, dziękuję ;-)
-
Obszywanie gałki zmiany biegów...
Czy jest ktoś w Lublinie lub okolicach co obszyje ładnie gałkę zmiany biegów i zrobi nowy mieszek (a4 b5 lift)? Wiem, że kiedyś robił to ragga, ale temat wsiąkł...
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jak już zabieracie się za zmianę na liftingowy tunel to pamiętajcie, że elektryka klimy jest inna w latach 95-97 i inna 98-01. Załączenie kompresora odwrotne (plusem/masą), częściowo sterowanie silniczkami klap nawiewu jest inne (obieg zamknięty jest sterowany podciśnieniowo w przedlifcie)- tego nijak nie obejdziecie. Jak już zmieniacie to ogólnie żeby wszystko prawidłowo działało to trzeba wymienić całość na układ przynajmniej od 98 roku, a najlepiej od 99 (delikatne różnice w elektryce między I liftem a II liftem - odczuwalne przez migające podświetlenie, co juz łatwo poprawić) Mati, nie wiem czy to bedzie jakoś pomocne, ale jak kiedyś z tym coś działałem to masę i plus, które odpowiadały za załączenie ciągnąłem aż do docelowego miejsca, bo gdzieś po drodze występował jakiś konflikt (nie jestem teraz pewien ale to chyba był problem z masą, bo w klimatroniku sa dwa rodzaje mas)
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150665-all-b5-podlaczenie-przyciskow-poliftowych-w-przedlifcie-bez-uzycia-isostatow-jak-ori/
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
mieszek nie pasuje, jeśli masz na myśli z przedlifta do polifta. Opti, jak działa na takim kodowaniu jak jest to nic nie ruszaj
-
Polecane opony letnie
Trzeba by mieć grubo ponad 300 raczej zeby opony z takim indexem wykorzystać. Jeżdżąc do maka 250km/h wystarcza w zupełności z indexem do 240.Swoja droga w s4 b5 330km mialem barumy index na 270 i wytrzymywały jazdy z predkosciami 280-290.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Wpływ ma, coś trzebabyło przerabiać żeby to działało
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Lustra w B5 nie mają żadnych diod, także opis sprawdzenia działania poprawny poza tą diodą ;-)
-
Kontrola trakcji ASR brak reakcji
Sprawdz w wyposazeniu czy w ogole masz ASR, czy ktoś sobie po prostu nie dołożył dla szpanu tego przycisku ;-)
-
A4 B5 1.8TQ + skrzynia z S4 ?
Jak chcesz długą skrzynię to sprawdź czy pasowałaby z 2.5 TDI
-
Polecane opony letnie
HANKOOK 205/55R16 VENTUS PRIME2 K115 Jeździ ktoś na takich? Prawdą jest, że są kiepskie na mokrym?
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Pewnie masz lustra podgrzewane automatycznie poniżej jakiejś tam temperatury. Miałem kiedyś a4 98rok i musiałem sobie sam przerobić na załączenie po wciśnięciu przycisku od grzania tylnej szyby. Na grzanie idzie dosyć wysoki prąd to wydaje mi się to normalne (dlatego też są dosyć grube przewody), chyba że kiepski lut zrobiłeś i grzeje się w tym miejscu Jeśli chodzi o czarno/czerwony to tam chyba jest +12V i ja go podłączałem gdzieś w klimatronik, bo po przejściu na II lift było to wymagane. Tą drugą kostkę od czujnika możesz uciąć i zabezpieczyć przewody - jest zbędna.