Treść opublikowana przez fusse
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
kupilem lozysko, wszystko ok niedlugo kolejne zakupy!
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
dzis wymienialem wahacze gorne u siebie, zrobilem zupelnie inaczej niz w tym opisie, odkrecilem z gory sruby z kielicha(3szt), srube trzamajaca sworznie wahaczy, oraz odkrecilem amor na dole, wyciagnalem kolumne, wszystko mialem na wierzchu ,wymienilem wahacze oraz sprezyny przy okazji. czas wymiany na strone, okolo 30min...pozdrawiam oraz polecam ten sposob.
-
[B5 AFN] Wyciągnięcie czujnika abs
Czujnika nie trzeba demontować przy wymianie łożyska. to na jaki ch.... ktos pisze o demontażu czujnika...przez te doskonale rady, omalo nie zniszczylem czujnika, o straconym czasie nie wspominajac. zadna sruba nie jest mi straszna, odkrecalem wszystko bez problemu, wd,dobre klucze, wybijaki i duzo sily i wszystkie moment puszczaly, a glupi czujnik zajal mi drugie tyle czasu... dziekuje Panowie za rady, jutro napisze co z tego wszystkiego wyszlo, szkoda ,ze dzis nie zdazylem wyciagnac to bym skorzystal z prasy,a tak to jutro imadlo i jazda, chyba,ze nie dam rady wybic go, to sobie daruje.
-
[B5 AFN] Wyciągnięcie czujnika abs
dziekuje,za rzeczowa pomoc, jak nic sie nie da to sprobuje tak jak napisales. a nie wystarczyloby wypiac go w nadkolu i wtedy probowac wymienic lozysko bez wyciagania czujnika? czy czujnik wtedy moze ulec uszkodzeniu?
-
[B5 AFN] Wyciągnięcie czujnika abs
no nie obrocilem, tylko rusza sie lekko na boki, sprawdzalem w aucie, to czujnik jeszcze dziala, szkoda mi wywalac kase jeszze na czujnik. czyli powinno sie caly wyciagnac? a jak wypne wtyczke w nadkolu to przy wymianie lozyska nie uszkodzi sie ten czujnik? pozdrawiam!
-
[B5 AFN] Wyciągnięcie czujnika abs
witam Panowie pomożcie, walczylem z tym dobra godzine. chce wymienic lozysko w przednim prawym kole, odkrecilem juz prawie cala zwrotnice, ale nie moge wyciagnac czujnika abs. jest tam ta plastikowa wtyczka, wyciaga sie tylko ona, czy trzeba wyciagnac caly czujnik? meczylem sie z godzine i nie dalem rady, mlotek, szczypce, lycha,srobokret i bog wie co jeszcze i prawie ani drgnie. rusza sie 2-3mm na boki, ale chyba tylko sama ta plastkiowa wtyczka. co z tym fantem zrobic? zaznaczam,ze szukalem i nic nie znalazlem na ten temat. pozdroo
-
[B5 1Z] Szarpie przy przyspieszaniu i obciążeniu + LOGI
co moge powiedziec to napewno przeplywka niedomaga, a przeladowania tez nie ma
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy B5 AFN
mój tylko po samym miescie, bo tras nie robie w ogolę , to za 100zol robie gdzieś 300-350km, ale to zaznaczam ciągle miasto i wiecznie nie nagrzany silnik. na trasie, to więcej jak 5l nie bierze, ale jędze spokojnie 90-100km/h na 5 biegu; jakoś na moich trasach nie ma za bardzo gdzie rozpędzić auta do wiekszych prędkości. szarpanie u mnie nie występuje. to jak pytamy oafny, to jak wysoko bierze wam sprzęglo? mnie bardziej na końcu, a jak polozę nogę na pedale, ale nie nacisnę, to czuc takie bicie lekkie. sprzęglo sie nie ślizga, auto nie szarpie, nie wibruje, nie slychać metalicznych dźwięków przy gaszeniu, a jak u was?
-
[ALL B5] Czym różni się AHH 90KM od 110 KM ?
AHH tylko i wylacznie. a to niby czemu? jak nie chce modzic to afn lepszy bo wiecej koni. w ahh to tylko pompa lepsza. pozatym jak chce wiecej koni niz 150 to i tak trzeba oprocz wtryskow i turba, fmic robic, bo fabryczny intercooler nie daje rady.
-
[B5 AFN] 100 km/h na 4 biegu i brak mocy-przyczyny?
albo zacinajace sie kierownice w turbo, albo zaworek n75 . mam identycznie jak Ty, jeszcze nie rozgryzalem zabardzo tematu, ale robilem logi dynamiczne i turbo troche swiruje ,ale kolo 2,5k ,ale nie przeladowuje , a czasami sie zdarza ,ze sie zawiesza chyba zaworek i lapie notlauf, czyli tryb awaryjny. poszukaj po moich watkach, jest temat z moimi logami na poczatku i po tygodniu jezdzenia. ps, niedawno kupiles auto i chyba nie jestes zadowolony,co?
-
[ALL] Radio nie trzyma ustawień
witam problem zostal rozwiazany, bylo tak jak napisaliscie, musialem zamienic kabelki. z tego co wyczytalem, to tylko w autach grupy vag trzeba zamieniac kable, w innych nie trzeba.... :gwizdanie: dziekuje za pomoc!
-
[B5 AFN] Turbina ładuje max wolne obroty.
z tego co sie orientuje, to slychac turbo na jalowym biegu, kiedy nie ma katalizatora... a moze osoba ktora robila ci ta turbine poprostu wybebeszyla ci katalizator? jedneoczesnie cie okradajac? wklad z katalizatora z afna warty jest okolo 200zl... a po wyjeciu turbo, do puszki kata jest juz blisko... ja bym na to stawial...objerzyj dobrze puche z gory ,z boku i od dolu.
-
[ALL] Radio nie trzyma ustawień
ale jak wylacze silnik i wyciagne kluczyk, to radio dalej gra normalnie, czyli zasilanie dochodzi tam caly czas, nie tylko jak przekrece kluczyk...
-
[ALL] Radio nie trzyma ustawień
witam mialem wczesniej jakies radio sony z cd i mp3, postanowilem kupic sobie nowe kenwood 4047 z usb. gdy mialem sony, to radio normalnie trzymalo zapisane stacje ,equalizer itd, a te po wyjeciu panelu gubi wszystko, pozatym raz dziala bez przekrecenia kluczyka,a raz zeby odpalic je to musze przerecic kluczyk. czy to radio jest zepsute? kupilem nowke sztuke. pozdrawiam!
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
uderz z gory w zegary, zadziala mi tez czasami sie wylacza
-
[B5 AFN] Koło dwumasowe dwumas, poduszki, czy coś jeszcze?
a sprzeglo bierze wysoko u Ciebie?
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Panowie, doradzcie, wyłozyc 850zl na dwie nowe opony i przebolec, czy kupic dwie uzywki jedna z 2007, jedna z 2008r obie 7mm bieznik,za 480zl? lub kupic dwie nowe za 680zl tylko,ze rok 2006. opony to dunlop sport 9000 235/45/17 .
-
[B5 AFN] Problemy po wymianie rozrządu
no dynamiczne to one nie sa wcale. logi dynamiczne wykonujemy pojedynczo kazda grupe. wrzucamy 3 bieg, okolo 1500obrotow , zaczynamy logowac, wciskamy pedal gazu do oporu na 100% ,az do osiagniecia 4200-4500 obrtow.a nie jak Ty raz dajesz gazu, raz nie, raz tylko troche. grupe 003 dobrze sprawdzc, bo chyba niedomaga przeplywka,ale to nie na 100%
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
no z koszalina to za duzo osob nie ma na forum, z tego co kumam i udziela sie tutaj, to jest to z 4-5 osob chyba tylko...
-
[B6 AWX] Gwałtowny wzrost spalania!
a racja racja, nie zrozumialem dokladnie wypowiedzi. jak stoi sie na postoju to potrafi nawet 51l pokazywac spalanie:)
-
[B6 AWX] Gwałtowny wzrost spalania!
z tego co wiem na jalowym biegu przez godzine pali chyba 1l/h ....lub nawet chyba mniej..
-
[B6 AWX] Gwałtowny wzrost spalania!
zeby tdi palil 6 litrow to chyba trzeba jechac, gorzej niz niedzielne dziadki...kupiles mocne auto, jak sam mowisz zrobione na 170KM, A Ty chcesz 7litrow spalania? przeciez to sie mija kompletnie z celem, mogles kupic 90 konnego i jezdzic 40km/h na czwartym biegu, to ci spali nawet 5 litrow.... wedlug mnie jest wszystko ok. moj afn pali 7-9 litrow i naprawde nie wiem jak mozna w miescie spalic 6litrow na sto...jak to niektorzy tutaj pisza.. owszem na trasie to i 4,7 potrafilem spalic, ale to byla trasa..a miasto to jak mowilem 7-8l..
-
[B5 AFN] Problemy po wymianie rozrządu
no i zalatw sobie przede wszystkim pelnego vaga.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
ok, skoro nie ma tragedi z tym turbo, to poczekam do wiosny az zrobi sie cieplo i wtedy bede dalej myslal, czy rozbierac, bo dalej twierdze,ze ten moj samochod nie zbiera sie tak jak powinien...paliwo tez leje verve zawsze. co jeszcze moglbym sprawdzic,zeby byc pewny,ze jest ok? a moze poprostu pomiar czasu od 0-100 da mi obraz,czy jest ok, czy nie jest? myslalem nad chipem w wiosne, no ale turbo zacina.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
no nie szukam dziury w dooopie lapalem notlafy, a to w trasie robi sie niebezpieczne i uciazliwe, pozniej sie troche polepszylo , nie lapal notlaufow,ale przymulal troche. teraz wlasnie wrocilem z jazdy po miescie i powiem,ze po tym przegonieniu auta,jedzie odrazu lepiej. zaczalem szukac problemu rowniez po jezdzie z kumplem ktory ma a6 z tym samym silnikiem, jechalismy w 5 osob, samych facetow plus ciezsza buda o 400kg, a auto lepiej sie zbieralo niz moje gdy jade w 2-3 osoby. zastanawia mnie pojawiajacy sie ciagle blad z czujnikiem g71... ktos moze wie o co chodzi?