Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Otwieranie drzwi nie, info na fis wydaje mi się że powinno działać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jeżeli by tak było to potencjometrem regulował bym tylko zegary i radio a reszta zależna by była od czujnika światła ponieważ pod zacisk 58D podłączone jest tylko radio, a tak nie jest wszystko co podświetlane można ściemnić pokrętłem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
58d regulacja jasności radia pin9 w kostce 10pin 58s regulacja jasności przycisków podgrzewania foteli, świateł przeciwmgielnych, zapalniczki itp
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wszytko sie da podaj +12V na lewe i prawe światło pozycyjne czyli pin 26 i 27 niebieska wtyczka
-
[B5 AVG] Pytanie o licznik JAEGER
Czasami też ciężko łapie ten zasięg chociaż u mnie gdy odpinałem akumulator to zawsze po nocy zasięg już był.
-
[B5 AVG] Pytanie o licznik JAEGER
Antenki jako takiej nie sprawdzisz bo trzeba by wiedzieć jaki sygnał przekazuje do licznika, jedynie to podłączając do licznika i czy złapie zasięg
-
[INNE] A6 1,9 AJM Jak podłączyć piny z manetki tempomatu?
A w ogóle ile masz pinów w tej manetce nie jest przypadkiem tak że jest 6 tylko ponumerowane 2,3,4,5,6,7 przynajmniej tak wynika ze schematu, poniżej schematy od A4 iA4 z 2000r myślę że to powinno Ci pomóc
-
[B5 1Z] Wymiana paska klimy
Śruby są w miejscach zaznaczonych poniżej
-
[INNE] A6 1,9 AJM Jak podłączyć piny z manetki tempomatu?
Tu masz wszytko opisane http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30224.0
-
[B5 AVG] Pytanie o licznik JAEGER
Antenka radiowa do synchronizacji zegarka
-
[B5 APT] Brak mocy, duże spalanie.
Tak da się wyciągnąć bez problemu te klampy bez ściąganie kolektora, miałem ten sam problem bo tez ułamał mi się koniec tego cięgna. Jak dobrze pamiętam po odkręceniu śruby nr 18 będzie można wysunąć te klapy z kolektora
-
[B5 APT] Brak mocy, duże spalanie.
Na postoju przy przegazowaniu powinno się odchylać na maksa, przepływ w kolektorze dolotowym jest zawsze taki sam zmienia się tylko jego długość.
-
[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej
tak sa dwie diody i jeżeli je zmienisz to cały wskaźnik będzie świecił na biało, i trzeba to zrobić tak że te dwie diody czerwone które są wstawić osłonkę żeby świeciły tylko na wskazówkę i dołożyć kolejne dwie aby oświetlały tarczę
-
[B5 ADP] Jakie powinno być wychodzące napięcie na kablach do cewki zapłonowej???
Przyczyn może być wiele w pierwszej kolejności podepnij vaga bo może wyrzuci jakieś błędy
-
[B5 ADP] Jakie powinno być wychodzące napięcie na kablach do cewki zapłonowej???
Podłączając miernik do przewodów wejściowych cewki nie zmierzysz napięcia bo jest tam przebieg o częstotliwości proporcjonalnej do obrotów silnika i miernik podaję ci wartość uśrednioną, najtańsze mierniki niestety nie mierzą napiec o takiej częstotliwości. Można jedynie zmierzyć czy cewki są zasilane bo na jednym przewodzie powinno być +12V ale mierzone względem masy samochodu.
-
[ALL B5] Symphony I nie chce wejsc w menu odblokowania
Jeżeli wpisałeś kod dwa razy źle to radio się zablokowało, zostaw je teraz przez ok godzinę włączone wtedy sie odblokuje i będziesz mógł ponownie wpisać kod.
-
[B5 AJM] Licznik 8D0920900
Witam, Pomiar który dokonałeś nic tutaj nie wnosi, przykładając omomierz to końcówek kondensatora zmierzyłeś praktycznie rezystancję obwodu w którym ten kondensator pracuje jeżeli chcesz je sprawdzić to wylutuj z płyty i zmierz ich pojemność a nie rezystancję. Obok kondensatorów widać tranzystor mocy może to on się grzeje.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
bo ma inna wtyczkę,
-
[B5 ADR] Miska olejowa
bez kanału wiem że się tego nie zrobi.W -sam naprawiam- piszą też o ściągnięciu przodu(tego z chłodnicami) jest też taka potrzeba ? czy nie ruszać tego? a może wie ktoś ile kosztuje takie wyjęcie i założenie michy u mechaniora? Przodu nie trzeba ruszać
-
[B5 ADR] Miska olejowa
Wymieniałem u siebie w ARG i w AFN wystarczy podnieść silnik, przy ARG musiałem jeszcze całkiem wyjąc poduszkę silnika od strony kierowcy.
-
[ALL B5] Zmiana podświetlenia licznika na poliftowe
Kolega ma 99r więc żadnej farby na tarczach niema, problem jest jedynie w tym że pozostawiając czerwone diody od podświetlania wskazówek będą one rzucały czerwoną poświatę na tarcze, i trzeba je czymś osłonić, dryga sprawa to wskaźnik temp, i paliwa w nich nie zmieniamy diod bo są tylko dwie które podświetlają i tarczę i wskazówkę trzeba je osłonić aby podświetlały tylko wskazówkę i dołożyć kolejne dwie aby podświetlały samą tarczę ale jest to do zrobienia. Liczniki z FIS VDO poliftowe z zegarkiem analogowym mają nawet już przygotowane pod to ścieżki. Diody tego typu http://allegro.pl/art-diody-led-smd-3528-ultra-white-cena-za-10szt-i1872445645.html
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pin 1 +12V pin 2 - masa pin 3 - wyjście na licznik na pin15 zielone gniazdo
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To może wgraj nowy wsad, obudowę może ktoś zmienił żeby ringi były
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Spalanie korygujemy na kanale 03, domyślna wartość to 100 a można ją zmieniać w zakresie 85 - 125 ze skokiem co 5 gdzieś wyczytałem ze każde zmiana o 5 to mniej więcej 0,4-0,5L/100
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Można to zmienić kodowaniem; kontrola klocków włączona 01xxx, kontrola klocków wyłączona 00xxx W tym liczniku nie da się tego wyłączyć kodowaniem