Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wskaźnik poziomu paliwa pin 5 kostka niebieska przewód fioletowo-czarny
-
[B5 AJM] Antena moduułu odbiorczego licznika VDO 2000r po lifcie
Witam, 4B0 919 145 B
-
[B5 APT] Problem z licznikiem
Możliwe że coś jest nie tak z licznikiem jeżeli airbag się nie świeci, natomiast niezapięte pasy jeżeli są wyłączone to się nie zapalą żeby ją włączyć trzeba zmienić kodowanie licznika dodając +02 do pierwszych dwóch pozycji czyli jeżeli masz np kodowanie 00142 to zmieniasz na 02142. Sama kontrolka działa w taki sposób że nie sygnalizuje niezapiętych pasów tylko przypomina i ich zapięciu czyli jeżeli masz nie zapięte to i tak zgaśnie po chwili.
-
[B5 APT] Problem z licznikiem
Kontrolki od pasów może nie być, ale można ją włączyć vagiem, puść test zegarów wtedy kontrolka os poduszek powinna się zapalić jeżeli nie to ktoś mógł grzebać w liczniku żeby ukryć usterkę, sprawdź też czy niema błędów w sterowniku airbag.
-
[B5 AFN] Automatyczna właczanie klimy przy zapalaniu silnika
Klimatronik pamięta czy klima była włączona lub wyłączona więc jeżeli za każdym razem macie włączona klima po odpaleniu to coś jest nie tak. Nawet jeżeli mamy włączoną klimę i zgasimy silnik to przy następnym uruchomieni sprężarka nie jest zasprzęglona przy odpalaniu włącza się dopiero po chwili jak silnik już pracuje.
-
[B5 AVG] Licznik z fisem od Audi A4 z automatyczną skrzynią do audi z manualną skrzynią
Witam, pasuje niczym się nie różnią
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
1- +12V 2- masa 3- wyjście sygnału na licznik (pin 15 zielona wtyczka)
-
[B5 AJM] Centralny zamek a sygnalizacja kierunków
Możliwe ze kwestia kodowania niestety nigdy u siebie tego nie sprawdzałem
-
[B5 AJM] Centralny zamek a sygnalizacja kierunków
U mnie mam ori sterowanie radiowe i oczywiście jak zamyka się pilotem to mrugają ale jak kluczykiem w zamku to już nie mruga, więc możliwe że mrugają tylko przy sterowaniu radiowym
-
[ALL B6] Na odwrót podłączony drugi akumulator-co może się stać?
Przy takim podłączeniu akumulatorów przez przewody rozruchowe zaczyna płynąć maksymalny prąd zwarcia, dużo też zależy od samych przewodów jeżeli były jakieś lepszej jakości czyli o dużym przekroju to też popłyną przez nie duży prąd co właśnie mogło doprowadzić do uszkodzenia akumulatora.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak, informacja idzie po CAN-ie a piny w liczniku do których w a4 są podłączone krańcówki w liczniku z A6 nie są do niczego podłaczone
-
[ALL B5] Licznik
Tak, łączysz się z licznikiem i klikasz Output test
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
o ile dobrze pamiętam to na kanale 30 można zmienić wartość między 120 a 136 - domyślna to 128[br]Dopisany: 18 Sierpień 2011, 18:32_________________________________________________ A no właśnie, Jadąc do Chorwacji w Austrii przejechałem 40 kilosów na rezerwie, a wracając w Czechach mi się skończyło paliwo po około 5 kilometrach od zapalenia kontrolki. Dziwne . Będę musiał sprawdzić pływak.... Po takich objawach to chyba jednak coś z pływakiem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie dygną bo w liczniku z zegarkiem analogowym nie są diagnozowalne dopiero te z cefrowym zegarkiem są Można też prędkość i obroty wyświetlić na klimatroniku
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
macie diesle więc te wartości są w połowie jak puścisz test w angliku to zobaczysz ze prędkościomierz nie zatrzyma się w połowie screen z serwisowego manuala
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A z czego tak wnioskujesz ?, sprawdziłem to u siebie i nie mają stać w połowie tylko na 3000, tym bardziej ze nawet tak jest napisane w serwisowym manualu
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
zaraz zejdę do samochodu to sprawdzić bo coś mi się wydaje że tak ma być[br]Dopisany: 18 Sierpień 2011, 17:24_________________________________________________ Dobra, wszytko masz dobrze wskazówka ma się zatrzymywać na 3000 obr/m a prędkościomierz na 100km/h a to że w dieslu te wartości są w połowie to tylko zbieg okoliczności, pozostałe wskaźniki zatrzymują się w połowie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A jak wgrałeś wsad od 880N to jak łączyłeś się vagiem to również taki numer licznika się pokazywał?
-
[B7 BPW] Znikający prąd, rozładowanie akumulatora, pobór mocy ok 1A na postoju
Na to by wskazywało ewentualnie jakiś odbiornik który ma bezpiecznik w innym miejscu, nie wiem jak w b7 ale w b5 są jeszcze bezpieczniki pod kolumną kierownicy
-
[B7 BPW] Znikający prąd, rozładowanie akumulatora, pobór mocy ok 1A na postoju
Witam, jeżeli wypiąłeś bezpieczniki oraz moduł komfortu to prąd 0,06-0,1A jest w dalszym ciągu troszkę za duży, sprawdzałeś może jaki jest pobór jeżeli wszystko jest podłączone, ale wszystkie bezpieczniki są wypięte teoretycznie powinno spaść do 0.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wsad do 8D0 919 880 N http://www.sendspace.pl/file/95d75e7f02387e08015a78d
-
[B5 AVG] NIE PALI ,CHECK, WYMIANA KONTROLKI
Bo wcale nie musi się zapalać, ale jeżeli ktoś grzebał w zegarach i nie podłączył tej kontrolki to vag powinien wyrzucić błąd, ale jeżeli błędu nie będzie to prawdopodobnie u ciebie po prostu niema tej kontrolki i jest to normalne.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja mam z takim numerem jak na tej aukcji, pierwszy raz jak zamontowałem też myślałem ze nie działa bo 2 dni musiałem czekać, wczoraj odłączałem akumulator i po kilku minutach złapało. Na kanale 19 w liczniku da się synchronizacje wyłączyć ale akurat u siebie ten kanał miałem nieaktywny -> Channel 19 (Misc) xxxx?: Remote Clock 0 - Remote Clock not active 1 - Remote Clock active[br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 23:29_________________________________________________
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Na poprzedniej stronie wrzuciłem link z modułem odbiorczym
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Miałem licznik z A6 z zamiarem zamontowania ale go spaliłem :> i różnił się tym od a4 że chyba miał wbudowany ten moduł to była cewka z rdzeniem ferrytowym coś takiego jak antena fal długich w radiu, bo właśnie na takich jest nadawany sygnał