Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 AJM] Blokująca sie turbina
Ajnal najpierw podepnij auto pod interfejs diagnostyczny i sprawdź jakie błędy zapisał, potem zrób logi dynamiczne i podziel się nimi na forum a wtedy się okaże czy to wina zapieczonych kierownic turbiny, nie mogłeś nic znaleść - nie wierzę, wpisz w wyszukiwarkę google - "notlauf" a tematów wyskoczy masa, poza tym nie przekraczaj 2 tys RPM na zimnym silniku bo to mu nie służy.
-
[B5 AFN] Gdzie jest zawór N75 w AFN-ie i co w nim kleić?
bo podmienił N75 z N18 ze sterowania EGR-em - to takie same zawory więc nic się nie stanie a właśnie : ten błąd właśnie świadczy o źle pracującym N75.
-
[ALL B6] problem z płynem chłodzącym
nie ma takiej możliwości a jeśli już to filtr paliwa zaciągnął wodę z kałuży choć i w to wątpię bo przed filtrem powietrza jest wstępny filtr z metalowej siatki o bardzo drobnych oczkach, który zapobiega właśnie dostaniu się wody do dolotu. Nawet gdyby była nieszczelność w dolocie to i tak ciśnienie powietrza zapobiegłoby dostaniu się tam wody. Z całą pewnością nie jest to płyn chłodzący a już na pewno nie z silnika.
-
[ALL B6] Recyrkulator spalin
recyrkulator spalin odpowiada za podawanie do kolektora dolotowego gazów spalinowych z kolektora wydechowego - zwłaszcza na wolnych obrotach silnika - ma m.in. za zadanie zmniejszać temperaturę w komorach spalania i jest to podyktowane również normami emisji szkodliwych związków do otoczenia z układu wydechowego, jego wadliwe działanie w żadnym razie nie doprowadzi do uszkodzenia silnika i można tak jeździć, gorzej jak zawór EGR zatnie się w pozycji otwartej - można to odczuć przy dynamicznej jeździe kiedy silnikowi zacznie brakować świeżego powierza doładowanego ale jest małe prawdopodobieństwo, że zatnie się w pozycji otwartej, przypuszczam, że jest to usterka elektryczna sterowania tym elektrozaworem i dziwię się, że jej nie usunięto.
-
[B5 AHU]PROBLEM Z KONTROLKA
akurat (o ironio losu) ta kontrolka nie sygnalizuje ani przepalenia się którejkolwiek ze świec ani też braku zasilania świec prądem ani uwalonego przekaźnika świec żarowych, jeśli w czasie mrugania tej kontrolki działają światła stop to tylko podpięcie pod vaga wykaże jaki sterownik silnika zapisał błąd i wtedy będzie wiadomo co szwankuje.
-
[B5 AJM] Świstanie na rozgrzanym silniku i po wyłączeniu zapłonu.
no właśnie, dlatego pytałem czy masz jeszcze jakieś niepokojące objawy w pracy silnika a zwłaszcza turbiny, istnieje i będzie chyba najbardziej prawdopodobna skoro świst słychać po zgaszeniu silnika - pęknięta membrana siłownika pneumatycznego lub wężyk podciśnienia idący od siłownika do elektrozaworu sterującego klapą gaszącą znajdującą się we wspólnej obudowie z zaworem EGR, wtedy nie odbije się to na pracy silnika ani turbiny bo zawór podciśnienia otwiera się tylko podczas gaszenia silnika.
-
[B6 BKE] Prośba o rozpiskę kontrolek licznika.
może nie Audi ale ten sam koncern więc będzie identycznie : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172
-
[B5 AFN] Odpalanie raz jeszcze -> grzanie świec -> automat grzania -> NAPRAWIONE
nie ma żadnego automatu, to co wszyscy piszą na forum to prawda.
-
[B6 AWX] korek lub nie
to znaczy, że skrzynia biegów jest sucha i przy dłuższej trasie około 150 - 200 km zakleszczy ci prawdopodobnie skrzynię na najwyższym biegu i będziesz musiał czekać kilka godzin aż wystygnie i koła zębate puszczą aby można było wbić luz. [br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 12:36_________________________________________________na krótkich odcinkach drogi skrzynia nie zdąży się aż tak zagrzać aby zakleszczyć koła zębate biegów więc się nie zorientowałeś wcześniej
-
[B6 AWX] korek lub nie
to nie jest miska olejowa, to mi raczej wygląda na korek spustowy oleju ze skrzyni biegów, robisz dziennie krótkie odcinki czy dłuższe bo niewesoło to wygląda.
-
[ALL B6] samoczynnie otwierające się szyby.
jeśli masz wersję c.z. z domykaniem szyb to winę za to ponoszą zerwane luty na płytce drukowanej w zamku, trzeba rozebrać zamek i poprawić luty lutownicą ewentualnie do czasu naprawy wyjąć bezpiecznik od elektrycznych szyb aby ciekawskich przechodniów chcących sprawdzić co masz w środku auta a zwłaszcza w schowku nie raził w oczy widok opuszczonych szyb w aucie, wiem o czym piszę bo w nocy pod blokiem też mi się tak działo.
-
[B6 AWX] nieszczelnosc zaworu EGR
niczym złym się to nie skończy gdyż wycieki nie powinny być znaczne, to jest olej, który dostaje się do dolotu z odmy - jedynym czym to grozi to zabrudzeniem silnika ! czyszczenie obudowy nie ma sensu gdyż wycieki znowu się pojawią, nie daj sobie czasem wcisnąć kitu, że turbina pada bo to nie prawda, puszcza olej z odmy ale w silnikach AWX nie ma odolejacza ani wymiennego zaworu regulacji ciśnienia odpowietrzania skrzyni korbowej więc wymianie podlega cała pokrywa zaworów, rozwiązaniem też jest puszczenie węża z odmy w osobny pojemnik na zewnątrz silnika (ale to nie jest zgodne z przepisami odnośnie ochrony środowiska) albo zamontowanie tzw. oil catch tanka - przynajmniej dolot będzie wolny od oleju.
-
[B5 AJM] Świstanie na rozgrzanym silniku i po wyłączeniu zapłonu.
wystarczy zdjąć każdy wężyk z osobna, jeden koniec zaślepić a w drugi pompkę rowerową i do wody i patrzeć gdzie i czy będą się pokazywać bąbelki powietrza.
-
[B5 AJM] Świstanie na rozgrzanym silniku i po wyłączeniu zapłonu.
a zaglądałeś pod maskę jak wyłączyłeś silnik i słyszałeś ten świst ? przypuszczam, że będzie nieszczelność na wężykach podciśnienia, poza świstem masz jakieś inne niepokojące objawy pracy silnika, turbiny ?
-
[B5 AFN] Zdejmowanie glowicy
a po co chcesz zdejmować głowicę do zmiany pierścieni zgarniających, zdejmiesz głowicę a do pierścieni się i tak nie dostaniesz, musisz rozebrać dół silnika a nie górę.
-
[ALL B5] AFN + automat - wymiana
ale ze mnie tłuk !
-
[B5 AFB] Problem z kierunkowskazem.
a sprawdziłeś czy działa kierunkowskaz po tej samej stronie auta tylko (tzn. lewej lub prawej bo nie opisałeś) z przodu lub tyłu (bo również nie podałeś) - trzeba sprawdzić komplet tj. np. prawy kierunkowskaz przód, bok i tył - usterka jednego z tych trzech powoduje szybszą pracę pozostałych po tej samej stronie.
-
[B6 AVF] Problem z temperaturą
trzeba będzie chyba założyć nowy topic pt. "niech się chwali ten komu sprawnie działa układ chłodzenia silnika"
-
[B6 AVF] Problem z temperaturą
tylko do AWX i AVF są takie same.
-
[ALL B5] AFN + automat - wymiana
a co to jest ASB ? bo z całą pewnością nie skrzynia automatyczna, tylko manualna i to z Volkswagena a nie z Audi.
-
[B6 AVF] Problem z temperaturą
termostat jest za króćcem wodnym montowanym do bloku silnika przy obudowie rozrządu - trafisz łatwo bo do tego króćca idzie dolny wąż od chłodnicy, nr termostatu 044 121 113, oznaczenie 87C-102C, nr oringu uszczelniającego 038 121 119B oznaczenie 50X4.
-
[B5 1Z] Problem z elektryką
powiedz mu, że jak jest zimno to mu się ciu..lik kurczy a nie styki - co za pierdoła.
-
[B5 AKN] Zgasł podczas jazdy i teraz nie odpala
brak napięcia 12 V na elektrozaworze N109 pompy wtryskowej - dla sprawdzenia podłącz na krótko kawałek przewodu elektrycznego jednym końcem do plusa z akumulatora a drugim do tego elektrozaworu i wtedy odpal silnik, jeśli silnik odpali to winę za taki stan rzeczy ponosi przekaźnik podający zasilanie m.in. na ten elektrozawór N109 i wystarczy go wyjąć, rozebrać i poprawić luty na płytce drukowanej bo często się wygrzewają i tracą przewodność.
-
[B5 1Z] Nastawnik pompy paliwa
oczywiście, że mógł się przestawić, dla pewności możesz podpiąć vaga i sprawdzić jaką aktualnie masz wartość dawki paliwa i skorygować przez pukanie w nastawnik na poluzowanych śrubach.
-
[B6 AVF] Może ktoś wie?
róznica polega również m.in. na innej pompie podciśnienia i miejscu jej mocowania, czujnika temperatury cieczy chłodącej G62 - w AFN króciec z czujnikiem znajduje się po stronie świec żarowych a w AHF z tyłu głowicy pod pompą podciśnienia, termostat również jest w innym miejscu, ogólnie to różnic jest trochę a AFN jest starszą jednostką, jeśli chodzi o parametry : moc i moment w odpowiednim zakresie obrotów silnika to są one takie same.