Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. Sztomel odpowiedział(a) na Ajnal temat w 1.9TDI
    Ajnal najpierw podepnij auto pod interfejs diagnostyczny i sprawdź jakie błędy zapisał, potem zrób logi dynamiczne i podziel się nimi na forum a wtedy się okaże czy to wina zapieczonych kierownic turbiny, nie mogłeś nic znaleść - nie wierzę, wpisz w wyszukiwarkę google - "notlauf" a tematów wyskoczy masa, poza tym nie przekraczaj 2 tys RPM na zimnym silniku bo to mu nie służy.
  2. bo podmienił N75 z N18 ze sterowania EGR-em - to takie same zawory więc nic się nie stanie a właśnie : ten błąd właśnie świadczy o źle pracującym N75.
  3. nie ma takiej możliwości a jeśli już to filtr paliwa zaciągnął wodę z kałuży choć i w to wątpię bo przed filtrem powietrza jest wstępny filtr z metalowej siatki o bardzo drobnych oczkach, który zapobiega właśnie dostaniu się wody do dolotu. Nawet gdyby była nieszczelność w dolocie to i tak ciśnienie powietrza zapobiegłoby dostaniu się tam wody. Z całą pewnością nie jest to płyn chłodzący a już na pewno nie z silnika.
  4. recyrkulator spalin odpowiada za podawanie do kolektora dolotowego gazów spalinowych z kolektora wydechowego - zwłaszcza na wolnych obrotach silnika - ma m.in. za zadanie zmniejszać temperaturę w komorach spalania i jest to podyktowane również normami emisji szkodliwych związków do otoczenia z układu wydechowego, jego wadliwe działanie w żadnym razie nie doprowadzi do uszkodzenia silnika i można tak jeździć, gorzej jak zawór EGR zatnie się w pozycji otwartej - można to odczuć przy dynamicznej jeździe kiedy silnikowi zacznie brakować świeżego powierza doładowanego ale jest małe prawdopodobieństwo, że zatnie się w pozycji otwartej, przypuszczam, że jest to usterka elektryczna sterowania tym elektrozaworem i dziwię się, że jej nie usunięto.
  5. Sztomel odpowiedział(a) na sadek28 temat w 1.9TDI
    akurat (o ironio losu) ta kontrolka nie sygnalizuje ani przepalenia się którejkolwiek ze świec ani też braku zasilania świec prądem ani uwalonego przekaźnika świec żarowych, jeśli w czasie mrugania tej kontrolki działają światła stop to tylko podpięcie pod vaga wykaże jaki sterownik silnika zapisał błąd i wtedy będzie wiadomo co szwankuje.
  6. no właśnie, dlatego pytałem czy masz jeszcze jakieś niepokojące objawy w pracy silnika a zwłaszcza turbiny, istnieje i będzie chyba najbardziej prawdopodobna skoro świst słychać po zgaszeniu silnika - pęknięta membrana siłownika pneumatycznego lub wężyk podciśnienia idący od siłownika do elektrozaworu sterującego klapą gaszącą znajdującą się we wspólnej obudowie z zaworem EGR, wtedy nie odbije się to na pracy silnika ani turbiny bo zawór podciśnienia otwiera się tylko podczas gaszenia silnika.
  7. może nie Audi ale ten sam koncern więc będzie identycznie : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172
  8. nie ma żadnego automatu, to co wszyscy piszą na forum to prawda.
  9. Sztomel odpowiedział(a) na witia temat w Audi A4 B6/B7
    to znaczy, że skrzynia biegów jest sucha i przy dłuższej trasie około 150 - 200 km zakleszczy ci prawdopodobnie skrzynię na najwyższym biegu i będziesz musiał czekać kilka godzin aż wystygnie i koła zębate puszczą aby można było wbić luz. [br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 12:36_________________________________________________na krótkich odcinkach drogi skrzynia nie zdąży się aż tak zagrzać aby zakleszczyć koła zębate biegów więc się nie zorientowałeś wcześniej
  10. Sztomel odpowiedział(a) na witia temat w Audi A4 B6/B7
    to nie jest miska olejowa, to mi raczej wygląda na korek spustowy oleju ze skrzyni biegów, robisz dziennie krótkie odcinki czy dłuższe bo niewesoło to wygląda.
  11. jeśli masz wersję c.z. z domykaniem szyb to winę za to ponoszą zerwane luty na płytce drukowanej w zamku, trzeba rozebrać zamek i poprawić luty lutownicą ewentualnie do czasu naprawy wyjąć bezpiecznik od elektrycznych szyb aby ciekawskich przechodniów chcących sprawdzić co masz w środku auta a zwłaszcza w schowku nie raził w oczy widok opuszczonych szyb w aucie, wiem o czym piszę bo w nocy pod blokiem też mi się tak działo.
  12. niczym złym się to nie skończy gdyż wycieki nie powinny być znaczne, to jest olej, który dostaje się do dolotu z odmy - jedynym czym to grozi to zabrudzeniem silnika ! czyszczenie obudowy nie ma sensu gdyż wycieki znowu się pojawią, nie daj sobie czasem wcisnąć kitu, że turbina pada bo to nie prawda, puszcza olej z odmy ale w silnikach AWX nie ma odolejacza ani wymiennego zaworu regulacji ciśnienia odpowietrzania skrzyni korbowej więc wymianie podlega cała pokrywa zaworów, rozwiązaniem też jest puszczenie węża z odmy w osobny pojemnik na zewnątrz silnika (ale to nie jest zgodne z przepisami odnośnie ochrony środowiska) albo zamontowanie tzw. oil catch tanka - przynajmniej dolot będzie wolny od oleju.
  13. wystarczy zdjąć każdy wężyk z osobna, jeden koniec zaślepić a w drugi pompkę rowerową i do wody i patrzeć gdzie i czy będą się pokazywać bąbelki powietrza.
  14. a zaglądałeś pod maskę jak wyłączyłeś silnik i słyszałeś ten świst ? przypuszczam, że będzie nieszczelność na wężykach podciśnienia, poza świstem masz jakieś inne niepokojące objawy pracy silnika, turbiny ?
  15. Sztomel odpowiedział(a) na easyone temat w 1.9TDI
    a po co chcesz zdejmować głowicę do zmiany pierścieni zgarniających, zdejmiesz głowicę a do pierścieni się i tak nie dostaniesz, musisz rozebrać dół silnika a nie górę.
  16. ale ze mnie tłuk !
  17. a sprawdziłeś czy działa kierunkowskaz po tej samej stronie auta tylko (tzn. lewej lub prawej bo nie opisałeś) z przodu lub tyłu (bo również nie podałeś) - trzeba sprawdzić komplet tj. np. prawy kierunkowskaz przód, bok i tył - usterka jednego z tych trzech powoduje szybszą pracę pozostałych po tej samej stronie.
  18. trzeba będzie chyba założyć nowy topic pt. "niech się chwali ten komu sprawnie działa układ chłodzenia silnika"
  19. tylko do AWX i AVF są takie same.
  20. a co to jest ASB ? bo z całą pewnością nie skrzynia automatyczna, tylko manualna i to z Volkswagena a nie z Audi.
  21. termostat jest za króćcem wodnym montowanym do bloku silnika przy obudowie rozrządu - trafisz łatwo bo do tego króćca idzie dolny wąż od chłodnicy, nr termostatu 044 121 113, oznaczenie 87C-102C, nr oringu uszczelniającego 038 121 119B oznaczenie 50X4.
  22. powiedz mu, że jak jest zimno to mu się ciu..lik kurczy a nie styki - co za pierdoła.
  23. brak napięcia 12 V na elektrozaworze N109 pompy wtryskowej - dla sprawdzenia podłącz na krótko kawałek przewodu elektrycznego jednym końcem do plusa z akumulatora a drugim do tego elektrozaworu i wtedy odpal silnik, jeśli silnik odpali to winę za taki stan rzeczy ponosi przekaźnik podający zasilanie m.in. na ten elektrozawór N109 i wystarczy go wyjąć, rozebrać i poprawić luty na płytce drukowanej bo często się wygrzewają i tracą przewodność.
  24. Sztomel odpowiedział(a) na kolec temat w 1.9TDI
    oczywiście, że mógł się przestawić, dla pewności możesz podpiąć vaga i sprawdzić jaką aktualnie masz wartość dawki paliwa i skorygować przez pukanie w nastawnik na poluzowanych śrubach.
  25. Sztomel odpowiedział(a) na soeren temat w 1.9TDI
    róznica polega również m.in. na innej pompie podciśnienia i miejscu jej mocowania, czujnika temperatury cieczy chłodącej G62 - w AFN króciec z czujnikiem znajduje się po stronie świec żarowych a w AHF z tyłu głowicy pod pompą podciśnienia, termostat również jest w innym miejscu, ogólnie to różnic jest trochę a AFN jest starszą jednostką, jeśli chodzi o parametry : moc i moment w odpowiednim zakresie obrotów silnika to są one takie same.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.