Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 AFN] Pierwsze logi nowego auta
log grupy 003 w trybie BS ma wyglądać tak : http://img245.imageshack.us/i/003bs.jpg/ a Ty zrobiłeś go w trybie MB.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę tych logów.
ten w grodzi idzie zapewne do sterownika silnika do czujnika ciśnienia doładowania więc musiałbyś go również sprawdzić, łącznie z krótkim odcinkiem tego wężyka w samym sterowniku.
-
[B5 AFN] Pierwsze logi nowego auta
dlaczego sądzisz, że zaślepiony lub zasyfiony, przecież log 003 nie jest zrobiony w BS tylko statycznie a na dodatek już po czasie aktywności EGR oraz przy nieosiągniętej temperaturze roboczej płynu chłodzącego, log 003 statyczny jest do poprawy (przed logowaniem lekko depnąć na gaz i odpuścić aż wejdzie na wolne obroty i od razu logować statycznie) a logu 003 BS brak.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę tych logów.
jedna uwaga : log statyczny 003 robimy po lekkim wcześniejszym dygnięciu na pedał gazu by uaktywnić EGR gdyż po 2 minutach pracy na wolnych obrotach się zamyka i wskazania MAF actual nie będą się pokrywać z MAF specified, poza tym logi statyczne i dynamiczne są prawidłowe poza jedynie 011 dynamiczną gdzie ciśnienie rzeczywiste ma trochę problemów by się ustabilizować. Sam czyściłeś zmienną geometrię ?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
logi zrobiłeś w trybie awaryjnym więc są do niczego. Tu na przykładzie Passata masz foty jak dojść do czujnika ciśnienia doładowania w ECU i wężyka w jego wnętrzu : http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://forums.tdiclub.com/showthread.php%3Ft%3D264215&ei=f4C1S7CiL5GC_AaHy8DNDg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CA0Q7gEwAA&prev=/search%3Fq%3D%2522BE%2BCARFUL%2Bnot%2Bto%2Bbreak%2Bthe%2Bnipple%2Bfor%2Bthe%2Bvacumline%2522%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DyLF%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official
-
[INNE] Golf IV (ALH) Pomocy, analiza logów
zmienna geometria turbosprężarki zaczyna się przycinać - trzeba zdrowo przegonić silnik na wysokich obrotach, na początek przewietrz jednak turbosprężarkę na wysokich obrotach - ale na serio - daj mu w d*pę konkretnie - pogoń się z kimś na drodze przez dłuższy czas. Potem wklej logi i zobaczymy jak dmucha turbo i jakie wtedy będą wskazania przepływki. Jest jeszcze na tyle dobrze, że może się obyć bez ingerencji w turbinkę.
-
[ALL B5] TOPOR prosi o analizę logów
wszystko jest OK
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Najpierw powinieneś się skupić nad usunięciem błędu czujnika ciśnienia doładowania G71 a dopiero potem zrobić ponowne logi i sprawdzić jak mierzy przepływka, spójrzcie, że mimo trybu awaryjnego ciśnienie doładowania w grupie 011 dyn. zamiast spaść do 1100-1200 mbar nadal utrzymuje się na przeładowaniu czyli 2244 mbar. Ponadto przeładowanie jest już na samym początku logu a nawet przy zapieczeniu zmiennej geometrii turbosprężarki powinno się dopiero pojawić przy wyższych obrotach, chyba, że najpierw całkowicie wdepnąłeś gaz do podłogi a potem dopiero włączyłeś start logu, dla pewności proponuję zrobić test na 011 w trybie BS i nie robić logu tylko wtedy popatrzyć czy zmienia się położenie sztangi regulującej pozycję dźwignię zmiennej geometrii turbosprężarki - przy obserwacji sztangi w grupie 011 w trybie MB (Meas Block) sztanga po uruchomieniu silnika ma iść całkowicie w górę do gruchy a po zwiększeniu gwałtownym obrotów silnika na biegu jałowym ma opaść w dół.
-
[B5 AFN] Olej w Sterowniku Silnika ECU!!
Ogólnie to konstruktorzy poszli już trochę do przodu, wyeliminowali czujnik ciśnienia doładowania z ECU i stosują go wraz z czujnikiem temperatury powietrza w dolocie albo na wężu idącym od intercoolera do kolektora ssącego albo montują go w intercoolerze, masz zupełną rację, że ten błąd generuje olej zalewający sterownik, olej jeśli nawet nie zawiera wody to z pewnością zawiera drobinki metalu z eksploatowanego silnika a te z powodzeniem przewodzą prąd więc rację masz zupełną. Problemu nie byłoby wcale gdyby nie waląca olejem w dolot odma lub w ekstremalnych warunkach uszkodzenie uszczelnienia wałka turbosprężarki ale za to już są odpowiedzialni ekolodzy i ciągle rosnące normy emisji spalin. Teraz w nowych silnikach CR odma jest zupełnie inaczej rozwiązana (temat można prześledzić na stronie www.tdi-tuning.pl pod tym linkiem : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=7094&start=0)
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
jeśli mamy być aż tak dokładni to trzeba używać prawidłowej terminologii a ta brzmi : ustawienie kąta wyprzedzenia początku tłoczenia ten kąt ustawiamy albo na kole pasowym pompy wtryskowej albo poprzez zmianę ustawienia samej pompy, pompa tłoczy a nie wtryskuje, wtryskują dawkę paliwa wtryskiwacze i od tego kiedy pompa zacznie tłoczyć paliwo pod ciśnieniem zależne jest kiedy sprężyny wtryskiwaczy się ugną pod ciśnieniem i wtrysną dawkę paliwa do komór spalania. piter286 jeśli dysponujesz Vagiem lub kogoś kto nim dysponuje i ma narzędzia oraz chęci by ten kąt u Ciebie skorygować/ustawić to najlepiej zrobisz jak po rozgrzaniu silnika do temp. roboczej czyli powyżej 80*C włączysz funkcję TDI Graph i w dolnym prawym rogu wybierzesz Twój kod silnika czyli AFF a następnie tak ustawisz położenie pompy wtryskowej by dwie żółte linie przecinały się na niebieskiej linii (mogą trochę wyżej nad nią, wtedy kąt będzie ciut przyspieszony i silnik będzie lepiej odpalał i zbierał się przy wyższych obrotach) a potem po jej ustawieniu wejdź w grupę 000 BS i sprawdź wartość statyczną kąta wyprzedzenia tłoczenia i podaj jej wartość.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
zrób je na 3 biegu tak jak dotychczas bo wtedy nie trzeba szukać długiej prostej ale nie loguj tych trzech grup łącznie bo będzie niska częstotliwość odczytu, zrób logi grup w ten sposób : 003+010, 008+010, 011+010 oraz 008+011
-
[B6 BFC] Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędu
jesteś spostrzegawczy
-
[INNE] Airbag błąd 65535
czy to był ten felerny sterownik czy poza tym błędem wyszedł jeszcze inny związany z czujnikiem ciśnienia doładowania i co to był za silnik - jego oznaczenie oraz czy błąd był zapisany w sterowniku silnika czy Airbag-u ?
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów -Silnik przerywa
a ja widzę, że temperatura w logu 007 wynosiła 86,4*C (przed logiem z pewnością więcej i jeśli wtedy silnik był na postoju chłodzony wiatrakiem to nic dziwnego, że spadała).
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów -Silnik przerywa
Odpuść sobie wymianę termostatu, jak chcesz się upewnić czy szwankuje to podglądaj sobie co jakiś czas wartość temperatury w grupie 007 - 4 pole i sprawdzaj z odczytem w 17 Instruments -grupa 003, pierwsze pole. To, że temperatura lekko spada to wcale nie oznacza, że termostat jest walnięty - wszystko zależy od warunków i wskazań porównawczych z czujnikiem G2 w 17 Instruments.
-
[B6 BFC] Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu błędu
ten link Ci się przyda : http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://wiki.ross-tech.com/&ei=z0VoS97XJZrimgPUvZjYBw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dwiki.ross-tech%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DkIL wchodzisz w Kody błędów i czytasz ze zrozumieniem, jeśli czegoś nie będziesz rozumiał ewentualnie nie potrafił zlokalizować to proponuję wyszukiwarkę google a dla schematów, fotek i obrazków tę www.image.google.com
-
[B5 ADR] VAG kupiony i co dalej?
jaka wersja tego Vaga jest niepełna -to po pierwsze ? po drugie na jakim systemie jedziesz - Vista, XP, Windows7, ile bitowy ? To są podstawowe informacje jeśli ktoś ma udzielić wskazówki.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
logi do poprawy, następnym razem loguj każdą z grup tj. 003, 008, 011 łącznie z grupą 010 bo to nie logi dynamiczne tylko jazda w kondukcie pogrzebowym za karawanem (nie wiem komu się zmarło ale - moje kondolencje jakby co).
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów -Silnik przerywa
ale od razu jest ciśnienie zbijane przez N75 więc jest prawidłowo.
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
kurcze, a jak się to robi
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów -Silnik przerywa
ani turbo nie przeładowuje ani przepływomierz nie szwankuje - przynajmniej z tych logów to wynika.
-
[B5 AVG] Pierwsze dynamiczne logi mojej Audi A4 - prosze o komentarze :-)
wyczyść tylko przepływkę spryskując ją kilka razy specjalnym sprejem do czyszczenia przepływek i zrób ponownie logi grup 003 i 008 ale deptaj gaz całkiem w podłogę po po logu 010 widać, że trochę oszczędzasz.
-
[B5 AFN] Słabo ciągnie, max 3-3,2 tys obr
logi dynamiczne grup 003, 008 i 011 pokażą przyczynę.
-
[B7 BPW] Głośna i twarda praca silnika
jak dostaniesz już Vaga to od razu sprawdź wartość kąta synchronizacji w 01 Engine, grupa 004, pozycja 4 - wartość tego kąta powinna być zbliżona do "0".
-
[B5 AFN] Problem z kątem wtrysku
no proszę Cię, jakie stałe wartości ? do regulowania kąta wtrysku sterownik wykorzystuje zawór N108 a jeśli kąt będzie poza skalą to N108 nie da rady skorygować kąta dynamicznie, w jaki zatem sposób ma wprowadzić nastawy bezpieczne skoro N108 nie da rady bardziej skorygować tego kąta ?