Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. w grę może wchodzić zapieczenie łopatek zmiennej geometrii w tej turbinie od AWX-a (o ile nikt nie wpadł na to by stan pracy dźwigni sterującej zmienną geometrią sprawdzić jeszcze przed jej montażem do Twojego silnika) lub zatkany wężyk ciśnienia atmosferycznego łączący obudowę filtra powietrza a króćcem ATMO w elektrozaworze N75.
  2. trzeba zmienić kodowanie z automata na manual, właściwie to wejdź w Vagu w 01 Engine i pod wersją softu będziesz miał napisane kodowanie, wpisz tutaj jakie masz aktualnie.
  3. żadnego, kolegę trochę fantazja pewnie poniosła :>
  4. więc przy Twoim opisie musisz sprawdzić obwód sterujący przekaźnikiem masą pomiędzy nim a ECU gdyż jeśli cała reszta jest sprawna to przy zmostkowaniu pinów 30 i 87 przekaźnika 202 świece muszą grzać.
  5. przy jakiej temperaturze otoczenia stwierdziłeś brak grzania świec bo jeśli temperatura była równa lub wyższa niż 5*C to świece nie będą wtedy podgrzewane a jeśli nadal nie są podgrzewane w niższej temperaturze lub po odpięciu wtyczki od czujnika temperatury płynu chłodzącego G62/G2 to trzeba sprawdzić połączenie ECU z przekaźnikiem świec żarowych z tą tylko różnicą, że przekaźnik ten nie jest sterowany przez ECU napięciem a masą. Najczęściej przyczyną są zaśniedziałe lub skorodowane styki w ECU i jego wtyczce.
  6. Nie reguluj długości sztangi bo potem trzeba będzie ciągle logować 011 i na bieżąco korekcje robić, zapieczona jest zmienna geometria w pozycji mx doładowania i wartość 2570 mbar to normalny tego efekt.
  7. owszem, możesz korzystać z tej fotoporady, możesz albo kupić klucz energetyczny z końcówką 2T albo posłużyć się brzeszczotem by potem wymienić tę śrubę na taką z dogodnym dla Ciebie łebkiem na dowolny klucz.
  8. Sztomel odpowiedział(a) na sleyer temat w 1.9TDI
    nie będzie żadnych ubytków płynu czy też innych substancji jeśli wypnie się wężyk podciśnienia z króćca pompy vacuum.
  9. nic nie trzeba robić, ani adoptować ani niczego ustawiać.
  10. jestem trochę odmiennego zdania, nie wiem jak w serwisie ASO Audi ale pewnie tak samo jak u VW lub drożej - za jeden mb wężyka podciśnienia te k.... życzą sobie 75 złotych więc mam ich w d.... i wolę albo ogrodowy zapodać albo Samco zamówić kolorowe (niebieskie mi się podobają za cenę 13 zł od mb) w : http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=358 przynajmniej są silikonowe i potem każde pęknięcie jest widoczne. Aha i nie wierzcie firmom transportowym bo dziś (na terenie Rybnika) usłyszałem rozmowę gości z firmy "Pomoc Drogowa" takie teksty, że chyba bym ich zaj.... gdybym się dowiedział, że mój samochód i ja padłem ich ofiarą - nie pozostaje nic tylko albo załatwić własnego zaufanego holownika albo naprawić auto na miejscu albo zastrze..... tych skur.....na miejscu - szczegółów nie podam bo mi nie wypada ale ...
  11. prosimy o logi dynamiczne grup 003 i 008 oraz opis błędów jakie zapisał sterownik silnika - to w zupełności wystarczy.
  12. Psikanie plakiem czy też innym specyfikiem nie ma żadnego wpływu ani znaczenia na Twoje objawy, dodam, że z powodzeniem w silniku AFN możesz te elektrozawory podmienić miejscami, odrębnym natomiast problemem będzie problem z uruchomieniem silnika - jeśli zauażysz (przy nieudanej próbie jego uruchomienia), że w tym samym czasie nie zapala się nawet na moment kontrolka świec żarowych silnika to nawet go nie kręć dalej bo szkoda aku - w tym momencie masz do sprawdzenia przekaźnik zasilający zestyk "30". W Twoim przypadku zapewne chodzi o przekaźnik o oznaczeniu na obudowie numerem 109 - znajdziesz o nim wiele moich (i nie tylko postów, w A4 taką samą rolę pełni przekaźnik o oznaczeniu 219 więc musisz się najpierw upewnić - sam jeżdżę Golfem więc w kwestii samych oznaczeń przekaźników mogę się mylić).
  13. Sztomel odpowiedział(a) na sleyer temat w 1.9TDI
    jeśli masz również problem z twardym pedałem hamulca to szkoda, że wcześniej o tym nie wspomniałeś (ale w sumie skąd miałeś wiedzieć, że te objawy dotyczą obydwu problemów), zazwyczaj jest tak, że pedał hamulca robi się twardy przy ciągłym hamowaniu lub hamowaniu podczas zjazdu dłuższego z górki a w jeździe miejskiej, skoro ciągle deptamy na pedał gazu to problem jest mniej zauważalny, w każdym razie w takim przypadku uszkodzeniu uległ wężyk na odcinku 2 do 3 wężyka od pompy vacuum lub pompy tandem (rodzaj pompy nie ma tu nic do znaczenia) :
  14. logi nic tu nie dają, nieszczelność musi być na wężykach podciśnienia, chyba że N75 nie dostaje sygnału sterującego, N75 można łatwo sprawdzić - wypinasz wtyczkę i łącząc piny - jeden do plusa akumulatora a drugi do masy poczujesz kliknięcia wewnątrz N75 za każdym podłączeniem tych przewodów.
  15. Powiedziałbym wręcz odwrotnie, że w mniejszości przypadków winny jest N75, zmostkowanie wężyków nic mu nie da, przecież wiadomo, że sterownik załapie tryb awaryjny z powodu przeładowania, nie trzeba nawet mostkować przewodów tylko wypiąć wtyczkę z N75 i będzie to samo. Przy przeładowaniu jest tylko parę możliwości : zapieczona zmienna geometria, zapieczona zardzewiała wewnątrz sztanga w gruszce w pozycji wciągniętej, niedrożny, załamany, zagnieciony wężyk ciśnienia atmosferycznego łączący N75 z obudową filtra powietrza, brak sygnału sterującego do N75, uszkodzona cewka wewnątrz N75 lub jego zabrudzenie. Sprawdź sobie powyższe możliwości a znajdziesz przyczynę. Przy przeładowaniu masz jeszcze gdzieś nieszczelność i stąd ta różnica doregulowania i najpierw słaba reakcja a potem przeładowanie, najbardziej prawdopodobne wydaje mi się tutaj zatkanie wężyka ciśnienia atmosferycznego. Jeśli chcesz sprawdzić sam N75 to wypnij z niego wtyczkę i podepnij do jego pinów plus i minus bezpośrednio z akumulatora (ostrożnie by nie zrobić zwarcia) a następnie zdejmij z jego króćca ATMO wężyk i odpal silnik - jeśli wtedy sztanga zostanie wciągnięta do gruszki to N75 nadaje się albo do czyszczenia albo wymiany.
  16. Sztomel odpowiedział(a) na sleyer temat w 1.9TDI
    nie zawracaj sobie głowy N75 tylko od razu sprawdź sztangę od gruchy przy turbinie, na 99% będzie zapieczona w pozycji max doładowania, założę się, że nawet ręką nie dasz jej rady lekko ściągnąć w dół.
  17. raczej wyłączenia, łatwo to sprawdzić patrząc na zegarek gdyż po 2 minutach od uruchomienia silnika i jego pracy na biegu jałowym na wolnych obrotach N18 przestaje dostawać zasilanie i zawór EGR się zamyka.
  18. na razie nie ma sensu zaśmiecać tematu dywagacjami i propozycjami, które pewnie nie wniosą nic konkretnego, zrób pełny odczyt błędów i podaj je tutaj - wtedy można ruszyć z konkretami.
  19. Teraz dopiero się zorientowałem, że masz silnik benzynowy a tam loguje się inne grupy niż w TDI
  20. musisz wężyk jednocześnie ciągnąć do siebie obracając go przy tym w lewo i prawo na przemian bo siedzi on na króćcu plastikowym w tym zbiorniczku, oczywiście trzeba to robić z wyczuciem by króćca nie urwać ale skoro sam piszesz, że wężyk do niego idący jest w opłakanym stanie to chyba już można powiedzieć, że zlokalizowałeś nieszczelność.
  21. potrzebne jednak będą surowe a czy bezpośrednio na Vagu też takie zwariowane jednostki wychodzą zanim zapiszesz log ?
  22. jeśli dobrze rozumiem to tylko po przekonwertowaniu logów z Vaga w jakimś arkuszu kalkulacyjnym, którego używasz wychodzą takie przesunięcia. Spróbuj zatem wkleić logi w oryginalnym formacie z Vaga na tę stronę i wklej potem link : http://rtnet.pl/vaglog
  23. to jest prawidłowe zachowanie sztangi i tak powinno być, z pewnością nie ma przeładowania od razu po odpaleniu silnika bo jest zbyt niska dynamika gazów spalinowych na biegu jałowym. Proponuję byś zrobił log dynamiczny i wkleił na forum to zobaczymy czy masz przeładowanie czy niedoładowanie pod obciążeniem i wtedy się ustali co należy w pierwszej kolejności sprawdzić gdyż błąd 00575 jest błędem zbyt ogólnym by podać właściwą diagnozę, tym bardziej, że nie podałeś opisu przy tym błędzie a są trzy możliwości : - wartość ciśnienia nie osiągnięta (niedoładowanie), - wartość ciśnienia przekroczona (przeładowanie), - różnica regulacji ciśnienia (przeładowanie z niedoładowaniem na przemian). W wersji Vaga 311.2 N jest jeden z powyższych opisów dodatkowo wyświetlany przy błędzie 00575.
  24. Sztomel odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    ale on nie jest z tyłu silnika montowany tylko z boku a nad nim nie ma innego czujnika, o którym wspomniał przemek421.
  25. jesteś pewien, że świece podgrzewacza dostają zasilanie jeśli nie jest włączony wentylator nawiewu powietrza bo z tego co ja wiem to mając wszystkie odbiorniki wyłączone (w tym również dmuchawę) to świece podgrzewacza nie będą zasilane.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.