Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 AFN] Ciężko pali, szarpanie na zimnym silniku, dziwne objawy, dopiero kupiony?
dymić na biało przy takich mrozach to będzie z pewnością - ważne czy dym śmierdzi nieprzepaloną ropą a zapewniam, że przy braku grzania świec z pewnością.
-
[B5 1Z] Podgrzewacz paliwa w filtrze
strzałka ma wskazywać kierunek powrotu paliwa do baku więc z pewnością podgrzewacz nie może być skierowany tą strzałką w stronę pompy wtryskowej.
-
[B5 AFB] Miganie kontrolki świec żarowych i spadek mocy...
Ciśnienie doładowania, przekroczony limit kontroli, błąd sporadyczny - przyczyn może być wiele dlatego najrozsądniej jak wykonasz logi dynamiczne i wkleisz je na forum, dodam że ten błąd nie powoduje gaśnięcia silnika.
-
[B5 AHU] Czujnik ciśnienia doładowania - pomocy ;p
czujnik ciśnienia doładowania znajduje się w Twoim silniku od spodu rury powietrza doładowania tej co idzie równolegle z tyłu za silnikiem do przegrody czołowej a następnie dochodzi ona do kolektora ssącego, sięgniesz do niego jak pomacasz od spodu tę rurę zaraz za zaworem regulującym ciśnienie odmy (tym czarnym dyskiem na pokrywie klawiatury) : http://img261.imageshack.us/img261/7351/cisnieniejp0.png na tej fotce go widać na prawo od elektrozaworu N18 : ale jest jedna rzecz, podaj kod błędu i zrób logi dynamiczne bo sprawa wcale może nie dotyczyć tego czujnika, zwłaszcza jeśli jest to 00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej, przyczyny są zgoła inne.
-
[B5 AFN] Zawór zwrotny recyrkulacji spalin
już po tym jednym logu widać, że N75 próbuje ile sił zbić podciśnienie idące do gruszki przy turbinie by ustawić łopatki zmiennej geometrii w pozycji mniejszego doładowania ale mimo to turbina przeładowuje - świadczy to tylko o tym, że zmienna geometria turbiny jest zapieczona, będzie to widać w tej samej grupie czyli 011 ale w trybie Basic Settings - sztanga będzie w pozycji wciągniętej do gruszki i tylko minimalnie będzie się z niej wysuwać - zaledwie kilka milimetrów, tu potrzebny jest demontaż turbo i czyszczenie.
-
[B5 AFN] Zawór zwrotny recyrkulacji spalin
ta usterka nie aktywuje trybu awaryjnego, masz już kabelek to możesz wykonać logi dynamiczne, wtedy będzie wiadomo co powoduje notlauf.
-
[B5 AFN] Zawór zwrotny recyrkulacji spalin
Oczywiście, że uszkodzenie tego zaworka zwrotnego będzie powodowało notlauf, ma on przepuszczać tylko w jedną stronę - jeśli przepuszcza w obydwie to kwalifikuje się do wymiany. Przepuszczać ma tylko wtedy jeśli będziesz dmuchał z jego białej strony w niego.
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić
nie wiem jak w Audi ale w Golfie Mk4 jest w masce czujnik jej otwarcia powiązany m.in z czujnikiem ciśnienia oleju, jeśli jej nie otworzysz i nie zamkniesz przy odpalonej kontrolce ciśnienia oleju to silnika za h... nie odpalisz.
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić
w filtrze jest odwadniacz, śrubka spustowa od dołu filtra, zbiera się tam parafina przy niskich temperaturach, ja jednak nigdy z tej śrubki nie korzystałem bo nie musiałem, żadnych uszlachetniaczy nie leję do paliwa, wiec albo paliwo jest OK albo mam szczęście, choć akumulator musiałem dziś zabrać do domu bo w środę wieczorem z pewnością by nie odpalił, aku jest dwuletni i świece mam zasilane i sprawne a mimo to po dwudniowej przerwie w eksploatacji samochodu miałem problem z uruchomieniem silnika - rozrusznik ledwie kręcił mimo, iż jest sprawny - w lecie kręci ciepłym silnikiem jak ta lala i nie mam problemów z odpaleniem ciepłego silnika.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
ja mam te świece od początku a autem już jeżdżę 9 lat, rok prod. 1999, nigdy nie narzekałem na ich uszkodzenie, więc nawet nie wiem jakie mam a grzeją bez problemu bo po 50 sekundach wewnątrz samochodu jest coraz cieplej - grzeją ale koledze Mistrzu palą się po każdym ich włączeniu i tu nie wiem jak mu pomóc.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
podaj kod tego błędu G71, powiem tak, skoro wywala Ci błąd G71 to z doładowaniem nie dojdziesz do porządku dopóki go nie usuniesz, każde uszkodzenie lub przerwa w sygnale z G71 będzie powodować notlauf.
-
[B5 AFN] Nie pracuje sztanga regulująca turbiną
skok powinien wynosić 1.8 cm, bez zdejmowania i rozbiórki turbosprężarki nie rozruszasz zapieczonych kierownic turbiny i żadnym smarem do nich nie dojdziesz.
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić
daje sygnał do sterownika silnika o położeniu wału korbowego silnika, bez sygnału z niego pracujący silnik natychmiast zgaśnie oraz nie uruchomimy silnika będącego w stanie spoczynku, czujnik G28 ma kluczowe znaczenie dla wielu parametrów pracy silnika.
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić
czyli odpada usterka głównego przekaźnika zasilającego sterownik silnika, w tym przypadku nie pozostaje nic innego jak podpięcie Vaga bo możliwe, że poszedł czujnik G28, proponuję Ci jeszcze abyś sprawdził czy po przekręceniu kluczyka w pozycję ON jest podawane napięcie 12V jednym kabelkiem do elektrozaworu N109 na pompie wtryskowej - jeśli tak to tylko Vag wyjaśni sprawę bo nie sądzę by zamarzło Ci paliwo w filtrze - chodź nigdy nie wiemy co za ropę zatankujemy.
-
[B5 AFN] Czujnik ciśnienia doładowania
wątpię, że winnym będzie czujnik ciśnienia doładowania, kierownice turbo mogą być w początkowej fazie zapiekania się, oczywiście w AFN-ie czujnik ciśnienia doładowania jest wewnątrz obudowy sterownika silnika a nie tak jak w Golfie wkręcony w rurę powietrza doładowanego, logi dynamiczne wykluczą z pewnością usterkę czujnika G71.
-
[B5 AFN] Nie chce zapalić
kontrolka od podgrzewania świec żarowych zapala się po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję zapłon ?
-
[B5 AFN] Tryb awaryjny po przekroczeniu prędkości 110 km/h.
skok sztangi zbyt krótki - wklej logi grup 003, 008 i 011 w dział Diagnostyka i zobaczymy jak to jest u Ciebie z tym ciśnieniem powietrza doładowanego.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Kolego Sztomel a można te mapy jakoś samemu przeprogramować na vagu np. aby wyłączało układ jeśli temp dojdzie do 70*C? niestety nigdy tego nie próbowałem więc nie wiem czy będzie taka możliwość, może odpowie ktoś kto już się z tym bawił.
-
[B5 AFN] Tryb awaryjny po przekroczeniu prędkości 110 km/h.
testem poprzez Vag - 01 Engine, grupa 011 w trybie Basic Settings - wtedy sztanga gruszki powinna sama cyklicznie pracować (wsuwać się w stronę gruchy i wysuwać a skok sztangi powinien oscylować w granicy 1.8 cm) - jeśli tak nie będzie lub sztanga będzie się zacinać to aby sprawdzić czy jest to wina tylko sztangi i gruchy czy też zmiennej geometrii łopatek turbosprężarki - trzeba niestety zdemontować turbinę z silnika i sprawdzić sztangę gruchy oraz łopatki turbiny oddzielnie. Jeśli nie posiadasz Vaga to sztangą możesz ruszać ręką i w ten sposób sprawdzić płynność i zakres jej działania.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
sprawdzałem ostatnio jakieś anglojęzyczne forum i tam wielu forumowiczom podgrzewacz wyłączał się przy temp. płynu chłodzącego około 51*C więc sądzę, że Twój objaw jest zupełnie prawidłowy a wszystko zależy od ustawień map sterownika, które są ciągle przez producenta modyfikowane.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
spróbuj podać masę kolejno na każdy z przekaźników od podgrzewacza i wtedy sprawdź wskazania w polu 3 grupy 016, jeśli przekaźniki po podaniu masy nie będą reagować to oznacza to, że nie dochodzi do nich zasilanie a sterownik silnika steruje nimi właśnie masą, gdy przekaźniki będą cykać po podaniu masy (np. bezpośrednio z akumulatora) to trzeba przejrzeć na schematach (jeśli ktoś dysponuje) z których pinów ECU wychodzi ta masa na przekaźniki.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Faktycznie jest to zastanawiające, Vag odnotował jakieś błędy mające wpływ na pracę tego podgrzewacza chłodziwa a konkretnie czy nie pokazał błędu tych przekaźników małej i dużej mocy grzewczej ?
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
pytanie czy masz u siebie przy silniku ten podgrzewacz i czy silnik podczas testu pracował na wolnych obrotach skoro obciążenie alternatora wskazywało 0% ?
-
[B6 AVF] Nietypowy problem z notlaufem
musiałbyś jednak powtórzyć odczyt błędów i podać jego/ich kody - wtedy można stawiać diagnozę bo opis jaki podałeś (rozumiem, że nikt nie jest komputerem aby mieć pamięć doskonałą) niewiele mówi. Odrębną natomiast kwestią jest sprawa kręcenia silnika do 3000 RPM jeśli jest zimny - chcesz aby Twój silnik pożył dłużej to szanuj go trochę.
-
[B6 AVF] Nietypowy problem z notlaufem
jest to teoretycznie i praktycznie niemożliwe a dlaczego to zaraz wyjaśnię : błąd 17965 świadczy o przeładowaniu turbosprężarki czyli podawaniu przez nią większego ciśnienia powietrza doładowanego niż zakładają to mapy sterownika silnika (czyli łopatki zmiennej geometrii ciągle ustawione są w pozycji maksymalnego doładowania co oznacza, że wtedy sztanga - ta przy turbinie jest maksymalnie wciągnięta w stronę gruchy) a nie byłoby to możliwe z powodu jakiejkolwiek usterki siłownika klapy gaszącej, wężyka podciśnienia idącego do niej czy też elektrozaworu N239, który tą klapą gaszącą steruje - dlaczego - przy jakimkolwiek uszkodzeniu tych 3 wymienionych przeze mnie rzeczy, cały układ gubiłby podciśnienie i siłą rzeczy N75 nie miałby podciśnienia niezbędnego do wciągnięcia sztangi do gruchy przy turbinie i wtedy byłby tryb awaryjny i błąd ale niestety powodem tego byłoby niedoładowanie turbosprężarki a u Ciebie jest odwrotnie , stwierdzam zatem, że obojętnie w jakiej konfiguracji by nie był wężyk podciśnienia od klapy gaszącej to nie ma to żadnego wpływu na przeładowanie turbo. Poza tym, elektrozawór N239 jest w trakcie pracy cały czas w pozycji zamkniętej (czyli nie otwiera obiegu przez niego podciśnienia) a otwiera się i podaje podciśnienie na siłownik klapy gaszącej tylko podczas gaszenia silnika. Jeśli rozumiesz to co napisałem to sam dojdziesz do wniosku, że przykłady, które podałeś z tym wężykiem nie mogą mieć wpływu na pokazywanie tego błędu (nawet gdyby N239 był uszkodzony i cały czas otwierał podciśnienie bo wtedy -zakładając, że membrana siłownika klapy jest szczelna- silnik najnormalniej w świecie by zgasł.