Treść opublikowana przez staniek
-
B6 DIVISION
Według katalogów 2 jest min. do 1,9tdi
-
B6 DIVISION
Te sprężyny z linku są do ośki, i będą pasowały do 1,9tdi. Do quattro jak mi się pamięta mają końcówkę 68 i obniżenie chyba -45mm (te mają -35). Taki komplet na 99% ma Kojak w swoim avancie, można sobie zerknąc jak to siedzi. d*pa pewno będzie niżej tak jak napisał wyżej ucho.77
-
B6 DIVISION
Tutaj lepsza cena http://allegro.pl/sprezyny-vogtland-audi-a4-8e-avant-quattro-2-5-3-0-i5978908806.html
-
B6 DIVISION
Vogtland na Allegro jest teraz w dobrej cenie, ale jak to siada, to nie wiem
-
B6 DIVISION
A tak kombinuję A poważnie to myślałem żeby wsadzic regulację od gwintu (sprężyna jest szlifowana jak te od gwintu), i miec mozliwośc idealnego ustawienia tyłu względem przodu.
-
B6 DIVISION
Mam nówki w garażu, ale dedykowane do quattro. Daj znać czy mam Ci to pomierzyć Sprawa nie jest pilna, jeśli przypadkiem będziesz się koło nich kręcił i miał chwilę żeby zmierzyc, to z góry uprzejmie Ci dziękuję
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
66cm to jedynie "punkt odniesienia", tak mniej więcej siedzi 1BE/BV na homologowanej oponie do tej budy. Ja mam sprężyny z kategorią 0JG i 66cm na 205/55/16. Ty kupiłeś sprężyny z wyższą kategorią, ale silnik masz lżejszy. W poście wyżej zasugerowałem jedynie, że mało prawdopodobne aby siadło Ci to tak jak siedzi 1BE/BV czyli 66cm.
-
A4 B6 sedan by KoJ@K 19' Styling 132, zaczynamy ...
W takim razie czekam na wymianę i Twoją ocenę, które lepsiejsze
-
B6 DIVISION
Siemka , ma ktoś springi pro-kit luzem/na wierzchu/pod ręką? Interesowałaby mnie średnica (średnica sprężyny, nie drutu) wewnętrzna ostatniego zwoju (tego zeszlifowanego) sprężyny tylnej. Pozdr
-
A4 B6 sedan by KoJ@K 19' Styling 132, zaczynamy ...
Wsadzasz intemo zamiast B8? Wygląda na to, że z dopasowaniem tych będzie więcej walki
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Tak z ciekawości, jakie obciążenia masz na tabliczce znamionowej? Ta sprężyna ma kategorię wagową o jeden wyższą od sprężyn w moim turbognojku (zawias 1BE). Według mnie będzie za wysoko, czyli więcej niż 66cm.
-
Ustawienie zbieżności 1BE
Przód masz okej, jedynie tył trzeba by ustawic, co może byc kłopotliwe ze względu na zapieczone/zardzewiałe śruby regulacyjne.Jeśii śruby się nie ruszą, to będziesz musiał kupic nowe. Podjedź niech przynajmniej spróbują ustawic.
-
Ustawienie zbieżności 1BE
Patrząc na wydruk zbieżnośc przodu masz OKi, kąty pochylenia za duże, ale z tym nic nie zrobisz. Zbieżnośc tyłu jest nie OKi, kąty też, ale mechanik tam pewnie nawet nie zaglądał zakładając, że i tak regulacji nie ruszy.
-
Ustawienie zbieżności 1BE
Ale nie można go regulowac czyli nie ma znaczenia czy ustawiał dla 1BA, czy 1BE/BV, bo wartości zbieżności dla obu zawieszeń są takie same.
-
Audi A4 B7 1.9 TDI Sedan S-Line 2007r/ RECARO /FOTOCHROM+KOMPAS/18CALI RS6+EIBACH-30/Program 145KM/340 NM
Szkła zawsze można wymienic jak się trafią w dobrym groszu.
-
Audi A4 B7 1.9 TDI Sedan S-Line 2007r/ RECARO /FOTOCHROM+KOMPAS/18CALI RS6+EIBACH-30/Program 145KM/340 NM
Mi też by się przydało takie "cuś" Składane?
-
B6 DIVISION
Według mnie sprężyny raczej nie są winne, kilkadziesiąt tysi po naszych drogach może zabic wszystko
-
B6 DIVISION
Dzieki Panowie za odpowiedzi/podpowiedzi. Tak wypytuje odnośnie twardości 1BV, bo na aktualnym zawiasie nie polecę już tak szybko na marniejszej drodze (bo jest po prostu niemiło) jak za dawnych czasów na 1BE w By5. Poczekam,pozastanawiam się jeszcze , może odpowie jeszcze ktoś kto miał bezpośrednie porównanie: springi 1BV z ori amorami vs. springi 1BV z bilstein'ami B6/B8
-
B6 DIVISION
Takie pytanko,może ktoś jeździł na obu zawieszeniach. Czy po naszych pięknych drogach (mam bardziej na myśli te pamiętające lata 80 i 90te, czyli ujowe już) da się latac jakoś sensownie (prędkośc) na zawiasie 1BV? Strasznie twardo jest? Pytam bo marzy mi się troszkę większe obniżenie i trzymają mnie bilstein'y B6. Aktualnie mam właśnie bile B6 + sprężyny 1BE i da się z tym życ, choc miękko już nie jest Pozdr
-
Wahacze z b5 do b7
Jestem, bo sam jeżdżę na komplecie LEM'a z mojej byłej B5. Dokupiłem jedynie dolne proste i łączniki. Jedynie co do końcówek drążków nie mam pewności czy pasują, i nie sprawdzę bo nie mam dostępu do etki aktualnie.
-
Wahacze z b5 do b7
Jeśli zawieszenie/wahacze z passata są takie same jak te w A4 B5, to pasują do B6/7 z wyjątkiem dolnego prostego i łączników stabilizatora.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Potrzebujesz osłony pod 345, jarzma pod 345, i tarcze S4 B6/7. Biorąc pod uwagę, że chyba cudem trafisz jarzma luzem, dochodzą jeszcze zaciski pod 345mm. Poza tym zaciski 320 i 345 nie są identyczne i chyba lepiej nie kombinowac.
-
B6 DIVISION
Siemka jakiej mogę spodziewac się różnicy w wysokości zawieszenia przedniego przy przejściu o jedną klasę wagową w górę/w dół. Zawias 1BE/1BV Podejrzewam, że ktoś na pewno już cwiczył takie manewry.
-
B6 DIVISION
Dlatego właśnie tak wypytuję Dzięki.
-
B6 DIVISION
Opona była 205/55 podczas pomiarów? Wcześniej auto miałeś na springach 1BE, pytam bo jakoś nisko już przed wymianą sprężyn było ? I jeszcze pytanko o sprężyny, brałeś te do 1165kg przód? dokładnie 1be na zimie 205/55/16 brałem dokładnie te 1165kg/1135kg Dzięki Jeszcze zapytam, tył bez podkładek 1BR?