Treść opublikowana przez ROBERT
-
[B5 ADR] Nadmierne spalanie
W kodach wyposażenia masz typ silnika. Zaworek N156-"Zawór wielogardzielowego przełączania kolektora ssącego" odpowiada za przełączanie, zmienianie długości/geometrii kolektora ssącego. Przełącza się on tylko przy dużej prędkości obrotowej silnika. Proponuję sprawdzić to co pisałem wcześniej+szczelność dolotu. Według mnie nie ma on nic wspólnego z sondą.
-
[B5 ADR] Auto zgasło podczas jazdy i nie odpala
Tu masz jak sprawdza się pompę (piszę o niej bo mówiłeś, że się nie załącza)
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Przez to chciałem Ci powiedzieć, że nie masz się przejmować tym, że na wolnych obrotach w takie mrozy temp. opada. Jest dużo wątków na ten temat
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Wiem, ale czytałem już nie jeden watek, że takie problemy mają posiadacze diesli (zaznaczam niektórych) Ja mogę stać i dwie godziny na mrozie -30oC i wskazówka mi ani nie drgnie, ale ja mam benzynę
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Może jak wymieniałeś dmuchawę przez przypadek odpięła się wtyczka z tego "potencjometru klapy powietrza" (ciągła przerwa)
-
[B5 ADR] Auto zgasło podczas jazdy i nie odpala
Sprawdź bezpiecznik nr. 28
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Kolega pisze że temp. spada na postoju, podczas jazdy jest ok
-
[B5 ADR] Auto zgasło podczas jazdy i nie odpala
Po przekręceniu kluczyka słychać pompę paliwa ? Gaśnie kontrolka immo ?
-
[ALL B5] Problem z wkręcaniem się na obroty
Wpisz dokładnie jaki to błąd
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
było już na taki temat nie raz, diesle na wolnych obrotach przy takich mrozach, mają tak że temp. spada (przynajmniej co niektóre)
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
nr. termostatu 044 121 113 + oring 059 121 119
-
[B5 AFN] Pojemność zbiorniczka wspomagania
W moim przypadku podczas wymiany oleju w ukł. wspomagania weszło 0.7-0.8 litra. Zakupiłem dwie butelki litrowe, żeby układ przepłukać. Po pierwszym zalaniu płyn nadal był czarny, zasyfiony. Po spuszczeniu go i zalaniu układu po raz drugi płyn jest czyściutki. Polecam najpierw przepłukać dobrze zbiorniczek. Widocznie nie spuściłeś wszystkiego :gwizdanie:
-
[ALL] Napięcie ładowania
Wymieniłem regler (szczotki się już kończyły, a był problem z podmianą samych szczotek) i napięcie ładowania jakie było takie jest, no może minimalnie się poprawiło Na wolnych bez obciążenia 14.04-14.24 V Pod obciążeniem 13.6-13.8 V
-
[B5 ADP] Wymiana uszczelki pod głowicą?
Jeżeli chodzi o wisko to tak wpisujesz "wisko" i wyskakuje Ci 8 stron wątków
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Masa ludzi pisze, że teraz w takie mrozy mają problemy z ukł. wspomagania, według mnie to wina oleju-olej robi się gęsty,tym bardziej jak samochód ma ponad 10 lat (w niektórych przypadkach nawet 16 lat) a olej jeszcze nie był wymieniany, w końcu mamy mineralny w układzie
-
[B5 ADP] Wymiana uszczelki pod głowicą?
Biały osad/maź powstaje w takich temp. jakie teraz mamy to normalne tym bardziej, że robisz krótkie odcinki i na dodatek silnik jest niedogrzany. Ubytki płynu na razie zostaw, najpierw wymień termostat i zobaczysz co będzie się działo Na temat wisko było milion razy
-
[B5 ADP] Wymiana uszczelki pod głowicą?
Jeżeli po 15 km masz tylko 60oC to termostat kaput. Zasłoń chłodnicę kartonem i zobacz czy się poprawi jeżeli tak to ewidentnie termostat do wymiany. Możesz jeszcze zgrzać silnik na postoju do 90oC i potem jechać, jeżeli temp. spadnie- wymień termostat, tylko kup ORI ew. Wahler. Możesz przy okazji wymienić G12
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Temperatura cały czas utrzymywała się 67oC ? Ile zrobiłeś km ? Jeżeli ponad 10km i nic się nie zmieniało to winny jest termostat. Najpierw spróbuj jeszcze raz ale z wyłączonym nawiewem czy osiągnie 90oC[br]Dopisany: 26 Styczeń 2010, 11:37_________________________________________________Paweł ja bym sobie dał już spokój, zobaczysz czy się poprawi jak będzie trochę cieplej, bo powymieniasz połowę silnika a temp. nadal będzie taka sama
-
[ALL] Jaki alternator
Po pierwsze jest specjalny dział do tego typu pytań http://www.a4-klub.pl/smf/dzial_czesci-b134.0/ Sprawdź, na alternatorze pisze ile jest amperowy (najlepiej odczytaj też nr. OE), tak ciężko sprawdzić bo były stosowane różne - Valeo/Bosch. Po kodach wyposażenia też możesz sprawdzić jaki masz alternator
-
[B5 ADR] Nadmierne spalanie
Ewidentnie uszkodzona sonda 1 ( przed katem) sprawdź jeszcze wtyczkę i przewód , a co do zaworka sprawdź wtyczkę, jeżeli ok, odepnij ten elektrozaworek i podepnij bezpośrednio do niego 12V, po podaniu napięcia powinien tykać, przełączać się.
-
[B5 ADP] Czy wyjmuje się przepustnicę do czyszczenia?
Uszczelkę dostaniesz bez problemu w ASO ( nie trzeba przy niej kupować przepustnicy ) nr. uszczelki 028 129 748 cena 11.41 PLN
-
[B5 AEB] Po wymianie pompy wody i termostatu silnik niedogrzany - jaka przyczyna?
według mnie to wina termostatu, trzeba było założyć ORI ew. WAHLER
-
[ALL B5] Problem z wspomaganiem kierownicy?
Przyczyną wszystkich problemów w takie mroźne dni może być stary, zużyty już olej w ukł. wspomagania
-
[B5 AHU] Nagły, całkowity brak wspomagania.
Na początek zaczął bym od wymiany płynu sam mówisz że płyn masz Nie słyszałem jeszcze żeby w ukł. wspomagania było jakieś "sprzęgiełko" , w maglu jest zaworek zwrotny może on przepuszcza
-
[ALL B5] Problem z wspomaganiem kierownicy?
Wymień płyn i będzie ok. FEBI 06162 zielony (VW G 002 000)