Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ROBERT

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ROBERT

  1. ROBERT odpowiedział(a) na jola0905 temat w 1.8
    W kodach wyposażenia masz typ silnika. Zaworek N156-"Zawór wielogardzielowego przełączania kolektora ssącego" odpowiada za przełączanie, zmienianie długości/geometrii kolektora ssącego. Przełącza się on tylko przy dużej prędkości obrotowej silnika. Proponuję sprawdzić to co pisałem wcześniej+szczelność dolotu. Według mnie nie ma on nic wspólnego z sondą.
  2. Tu masz jak sprawdza się pompę (piszę o niej bo mówiłeś, że się nie załącza)
  3. Przez to chciałem Ci powiedzieć, że nie masz się przejmować tym, że na wolnych obrotach w takie mrozy temp. opada. Jest dużo wątków na ten temat
  4. Wiem, ale czytałem już nie jeden watek, że takie problemy mają posiadacze diesli (zaznaczam niektórych) Ja mogę stać i dwie godziny na mrozie -30oC i wskazówka mi ani nie drgnie, ale ja mam benzynę
  5. ROBERT odpowiedział(a) na Hugo temat w Audi A4 B5
    Może jak wymieniałeś dmuchawę przez przypadek odpięła się wtyczka z tego "potencjometru klapy powietrza" (ciągła przerwa)
  6. Sprawdź bezpiecznik nr. 28
  7. Kolega pisze że temp. spada na postoju, podczas jazdy jest ok
  8. Po przekręceniu kluczyka słychać pompę paliwa ? Gaśnie kontrolka immo ?
  9. Wpisz dokładnie jaki to błąd
  10. było już na taki temat nie raz, diesle na wolnych obrotach przy takich mrozach, mają tak że temp. spada (przynajmniej co niektóre)
  11. nr. termostatu 044 121 113 + oring 059 121 119
  12. W moim przypadku podczas wymiany oleju w ukł. wspomagania weszło 0.7-0.8 litra. Zakupiłem dwie butelki litrowe, żeby układ przepłukać. Po pierwszym zalaniu płyn nadal był czarny, zasyfiony. Po spuszczeniu go i zalaniu układu po raz drugi płyn jest czyściutki. Polecam najpierw przepłukać dobrze zbiorniczek. Widocznie nie spuściłeś wszystkiego :gwizdanie:
  13. Wymieniłem regler (szczotki się już kończyły, a był problem z podmianą samych szczotek) i napięcie ładowania jakie było takie jest, no może minimalnie się poprawiło Na wolnych bez obciążenia 14.04-14.24 V Pod obciążeniem 13.6-13.8 V
  14. Jeżeli chodzi o wisko to tak wpisujesz "wisko" i wyskakuje Ci 8 stron wątków
  15. Masa ludzi pisze, że teraz w takie mrozy mają problemy z ukł. wspomagania, według mnie to wina oleju-olej robi się gęsty,tym bardziej jak samochód ma ponad 10 lat (w niektórych przypadkach nawet 16 lat) a olej jeszcze nie był wymieniany, w końcu mamy mineralny w układzie
  16. Biały osad/maź powstaje w takich temp. jakie teraz mamy to normalne tym bardziej, że robisz krótkie odcinki i na dodatek silnik jest niedogrzany. Ubytki płynu na razie zostaw, najpierw wymień termostat i zobaczysz co będzie się działo Na temat wisko było milion razy
  17. Jeżeli po 15 km masz tylko 60oC to termostat kaput. Zasłoń chłodnicę kartonem i zobacz czy się poprawi jeżeli tak to ewidentnie termostat do wymiany. Możesz jeszcze zgrzać silnik na postoju do 90oC i potem jechać, jeżeli temp. spadnie- wymień termostat, tylko kup ORI ew. Wahler. Możesz przy okazji wymienić G12
  18. Temperatura cały czas utrzymywała się 67oC ? Ile zrobiłeś km ? Jeżeli ponad 10km i nic się nie zmieniało to winny jest termostat. Najpierw spróbuj jeszcze raz ale z wyłączonym nawiewem czy osiągnie 90oC[br]Dopisany: 26 Styczeń 2010, 11:37_________________________________________________Paweł ja bym sobie dał już spokój, zobaczysz czy się poprawi jak będzie trochę cieplej, bo powymieniasz połowę silnika a temp. nadal będzie taka sama
  19. ROBERT odpowiedział(a) na CZIKA1979 temat w Audi A4 B5
    Po pierwsze jest specjalny dział do tego typu pytań http://www.a4-klub.pl/smf/dzial_czesci-b134.0/ Sprawdź, na alternatorze pisze ile jest amperowy (najlepiej odczytaj też nr. OE), tak ciężko sprawdzić bo były stosowane różne - Valeo/Bosch. Po kodach wyposażenia też możesz sprawdzić jaki masz alternator
  20. ROBERT odpowiedział(a) na jola0905 temat w 1.8
    Ewidentnie uszkodzona sonda 1 ( przed katem) sprawdź jeszcze wtyczkę i przewód , a co do zaworka sprawdź wtyczkę, jeżeli ok, odepnij ten elektrozaworek i podepnij bezpośrednio do niego 12V, po podaniu napięcia powinien tykać, przełączać się.
  21. Uszczelkę dostaniesz bez problemu w ASO ( nie trzeba przy niej kupować przepustnicy ) nr. uszczelki 028 129 748 cena 11.41 PLN
  22. według mnie to wina termostatu, trzeba było założyć ORI ew. WAHLER
  23. Przyczyną wszystkich problemów w takie mroźne dni może być stary, zużyty już olej w ukł. wspomagania
  24. Na początek zaczął bym od wymiany płynu sam mówisz że płyn masz Nie słyszałem jeszcze żeby w ukł. wspomagania było jakieś "sprzęgiełko" , w maglu jest zaworek zwrotny może on przepuszcza
  25. Wymień płyn i będzie ok. FEBI 06162 zielony (VW G 002 000)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.