Treść opublikowana przez ROBERT
-
[B5 AKN] Ciśnienie w zbiorniczku wspomagania kierownicy + wycie pompy
Stosujesz nieodpowiedni/niezalecany płyn przez producenta i dziwisz się ze masz potem problemy ? Z tego co się orientuję czerwony to syntetyk, a zielony minerał
-
[B5 ADP] Rozrząd 1.6 szerokość paska
Od pompy wody to pasek [058145271 v-belt / for power steering / Belts / 11X528MM / ADP,ADR,AEB, AFY,AHL,ALB, AKM diesel eng.] Od alternatora [06B903137 ribbed v-belt 17,8X1300MM / ADP,ADR,AEB, AFY,AHL,ALB, AKM] Od klimy [058260849 ribbed v-belt / for vehicles with air condit.14,24X855MM / ADP,ADR,AEB, AFY,AHL,ALB, AKM] Pasek rozrządu [026109119B 18mm, Z=121]
-
[ALL B5] Zamarzł płyn chłodzący...
Nawet jak auto stoi w garażu ? Co prawda nie ogrzewanym, jak wspomniałem wyżej, ale temperatura dodatnia jest na pewno (myślę, że ok 5*). Jak ok. +5oC to powinno wszystko odmarznąć
-
[ALL B5] Zamarzł płyn chłodzący...
Do poniedziałku, nie chcę "krakać" ale może całość zamarznąć
-
[B5 ABC] Wyciek z węża ukł. chłodzenia
Ja tam nie mogę znaleźć żadnego uszczelnienia, oringa
-
[ALL B5] Zamarzł płyn chłodzący...
Może już jakieś kawałki lodu dostały się do pompy wody :gwizdanie: Trzeba jak najszybciej spuścić "to co jeszcze da się spuścić" i zalać przynajmniej 1:1 G12/woda destylowana(a najlepiej jeszcze "mocniejszym"). Oczywiście chyba, że zleci 1-2 litry to od razu sobie daruj dolewanie, wtedy trzeba poprostu wszystko rozgrzać żeby odmarzło, spuścić i zalać nowym rozcieńczonym G12 ++
-
[B5 ADP] Problem z odpalaniem
Sprawdź czujnik temp. Tam nie ma silniczka krokowego
-
[ALL B5] Zamarzł płyn chłodzący...
Masz nadzieję, że będą negatywne ? Odpal sinik. Jak nie odpali, to holowanie do kogoś znajomego z podgrzewanym garażem. Jak już się uda spuść wszystko, zrób mieszkankę 1:1 koncentrat G12/woda destylowana. Nie czekaj na cuda bo głoszą jeszcze większe mrozy, a za chwilę może coś rozsadzić (lód zwiększa swoją objętość, pójdzie jakieś uszczelnienie, zaślepki w bloku, albo jeszcze lepiej)
-
[B5 ADP] Rozrząd 1.6 szerokość paska
Bardzo dobre Wymień jeszcze pasek alternatora i sprężarki klimatyzacji (jeżeli takową posiadasz)
-
[ALL B5] Pytanie o część silnika
Grzebałeś coś przy tym, "wierciłeś" ??????? Jeżeli uszkodziłeś to niestety, ale kłania się wymiana
-
[ALL B6] Wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy
Spoko, że udało się tak łatwo i szybko rozwiązać problem.
-
[B5 ADP] Rozrząd 1.6 szerokość paska
Pasek rozrządu w silniku 1.6 ma 121 ząbków jeżeli pompa wody jest na osobnym pasku, a 138 jeżeli pompa jest na pasku rozrządu. Ty masz 121 ząbków. Polecam Contitech + SKF, RUVILLE, INA
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam ziomala na forum
-
[ALL B5] Pytanie o część silnika
Jest to tzw. ezektor, odpowiada m.in. za miękki pedał hamulca. Nic tam nie grzeb, a tym bardziej nie wierć i będzie dobrze.
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Ja dałem za używkę 300 lub 350PLN teraz nie pamiętam. 500 trochę dużo chce, spróbuj ubić stówkę. Po pożarze nie powinno jej raczej nic być, chociaż kto wie co się stało z uszczelnieniami. Daj mu zaliczkę i wypróbuj kilka tygodni. Ja jeżdżę na używce już prawie rok i (odpukać) na razie wszystko ok (była z Passata B5 FL 02r.) Wybór należy do Ciebie, żeby potem nie było na mnie. Pozdr. PS. Za starą po tylu reklamacjach żądaj zwrotu gotówki
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Ja wymieniałem sam, kupa roboty z tym, ale efekt BEZCENNY Ile chce gościu ? Tamtą z regeneracji oddałeś ?[br]Dopisany: 23 Styczeń 2010, 16:13_________________________________________________Jak co tu jest opis dla B5, ale w B6 będzie chyba podobnie http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t23007.0.html;highlight=wymiana+maglownicy nie jest to takie straszne na jakie wygląda jeszcze kilka browarków przy tym wypijesz
-
[B5 AKN] Ciśnienie w zbiorniczku wspomagania kierownicy + wycie pompy
Spróbuj wymienić płyn na początek, zielony "FEBI 06162" Pieni się płyn w zbiorniczku ??? Może gdzieś łapie "lewe" powietrze.
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Spróbuj, może wreszcie będziesz miał spokój w tym temacie. Może da się ją założyć " na próbę" na kilka dni i wtedy sprawdzisz. Mam nadzieję, że tym razem będzie wszystko już
-
[ALL B5] Przekładnia Koyo czy ZF
Według mnie to bez różnicy KOYO czy ZF. Ja akurat założyłem ten drugi bo taki był, a nie przez to że uważam, że jest lepszy
-
[ALL B6] Wskaźnik paliwa nie pokazuje rezerwy
Najprawdopodobniej będzie tak jak mówisz, pływak zawiesza się w tym miejscu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam na forum
-
[B5 AHL] Silnik nie wchodzi na obroty powyżej 5000
Nie krzycz Proponuję poczytać troszeczkę http://www.a4-klub.pl/smf/regulamin_forum-t22622.0.html, szczególnie pkt. 15