Treść opublikowana przez ROBERT
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
To kup ORI termostat Jeżeli przed wymianą było wszystko ok to na pewno winny jest termostat Koszt w servisie ~120 PLN, ewentualnie WAHLER ~80PLN
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
... a po czym wnosisz, że nie robi?? Przecież wyświetla, że "oblany lub nie skończony (nie kompletny)" Pozatym ANA ma EGR ?? Jak nie ma EGR to nie powinien być w Passed ? Gr. 074 pisze mi ze ADPT OK - to chyba ten niby EGR ? Zrobi ogrzewanie sond i tak cały czas zostaje Passed Zrobi "EVAP" i tak zostaje Passed Zrobi ogrzewanie kata(to taki program ECU) i zostaje potem w Passed Czasami nie wiem od czego to zalezne zrobi ECO pompę 077 Passed ale po wył. zapł. znowu na Failed .... Klimy nie robi(nie mam R12) czyli obojętnie, zawsze Passed Sondy robi 034 i 036 ale nie robi 043 przez to sondy w Failed or Incomplete Przez to nie robi 046 Katalizator (bo nie zrobione sondy) Failed ... Udaje mi się to zrobić VAGiem ale po wył. zapłonu wszystko znika i nie robi tego ECU od nowa[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 22:07_________________________________________________To powiedz mi kolego czy kody gotowości mają wpływ na pracę silnika ?
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
Ja powiem tak: -pompa na wolnych obr. już nie daje rady -zapowietrzony układ -zarośnięta (zatkana) chłodnica,przy wyższych obr.(wyższym ciśnieniu) jeszcze jakoś płyn krąży -termostat który się przycina lub za mało otwiera
-
[B6 ALT] Ułamana rurka bagnetu oleju
Trzeba było kupić ORI - na pewno za tą samą kasę albo taniej
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Ja te testy robię bezproblemowo,tylko czemu sterownik ich nie robi? Tak to wygląda. Potrafię zrobić wszystkie na "zero" PASSED oprócz EGR(poz.pierwsza po lewej) Sondy robię gr. 034,036,043 ECO pompa 077 Kat 046 Kat. trzeba podczas jazdy z 3000RPM. Mam wszystko poustawiane na PASSED oprócz EGR. Wyłączę apłon,załączę ponownie i znowu wygląda to tak jak na zdjęciu. Dodam jeszcze brak błędów w ECU
-
[B6 ALT] Ułamana rurka bagnetu oleju
Dokładnie. W tym elemencie bardzo ważny jest każdy milimetr różnicy. Chyba każdy chce sprawdzać poziomu oleju jak najdokładniej.
-
[ALL] AUTO PRZYSPIESZA ETAPAMI
U mnie było podobnie. Dużo pomogła wymiana kabli WN. Teraz jest to prawie niewyczuwalne. Podejrzewam jeszcze pompę paliwa.
-
[B6 ALT] Ułamana rurka bagnetu oleju
Profesjonalna nazwa tego elementu to " Rurka-lejek miarki oleju" Ja też niedawno kupowałem i najpierw kupiłem w IC za ~25 PLN i po przyłożeniu do starej połamanej były kilku milimetrowe różnice. Pojechałem do ASO i kupiłem ORI za ~17 PLN. Czasami ORI jest tańsze niż jakieś podróby z "TOPRANA"
-
[B5 ABC] Temperatura silnika (lokalizajca czujnika)
- Kody climatronika Audi A4 B5
:oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski:- [B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
W tym właśnie problem że nie robi "sam" niektórych testów. Np. Czasami włącza mi się "POMPA POWIETRZA WTÓRNEGO" a czasami nie. Oczywiście wiem że ma się włączać tylko przy odpalaniu zimnego silnika. Sterownik nie robi jeszcze "sam" gr. 043-"starzenie II sondy" Vagiem robię ten TEST bezproblemowo. Jak nie jest "B1-S2 OK" w gr. 043 to nie robi wtedy katalizatora "046" Jedynie Vagiem mogę "włączyć" wszystkie te 8 systemów na "PASSED" A co powiesz o przebiegu sond ? Chyba ok?- [B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
To teraz pytanie: Ma być aktywna czy nie ? Jak zrobię w gr.043 > BS > hamulec > obr.same idą do 1400RPM > napisze TEST ON > i po minucie > SYSTEM OK Wtedy w gr.030 druga sonda ma 1 1 1 czyli jest aktywna. Po wyłączeniu zapłonu znowu jest w 1 1 0 To przekłada się na 15 READINESS (kody gotowości) jak zrobię tą gr. 043 to wtedy w kodach gotowości sondy są "PASSED"aktywne i po krótkiej jeździe katalizator (gr.046) też "uaktywnia" się. Czemu sterownik nie robi tego testu sam,a jak ja go zrobię VAGiem to po wyłączeniu zapłonu kasują się mu te testy ??? Czy wina może stać po stronie sondy za katem ? Dodam jeszcze że pierwsza sonda zmienia się ~ od 0.1V do 0.8V natomiast druga cały czas jest ~0.66V. Mówię oczywiście o wolnych obrotach,bo po dodaniu gazu druga sonda zaczyna zmieniać przebieg Czasami zielona linia(przebieg 2 sondy) jest całkiem prosta- [B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Witam. Mam takie pytanie odnośnie drugiej sondy lambda(za katem). Po podpięciu VAG-a w gr. 030 "status sond lambda"(oczywiście z włączonym silnikiem i dobrze rozgrzanym) pierwsza sonda pokazuje 1 1 1 , a druga 1 1 0. Wiem że pierwsza cyfra oznacza ogrzewanie sondy, druga gotowość sondy, a trzecia ..... ??? No właśnie ma tak być- Kody climatronika Audi A4 B5
W B6 nie działają,było już o tym tysiąc razy. Działają tylko w B5.- Jaki olej silnikowy do Audi?
Motul 8100 X-CLEAN 5w-40 bedzie dobry ? moge zamawiac ? :gwizdanie: niech ktos potwierdzi jeszcze Polecam taki : http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2029-Olej-silnikowy-Synthoil-High-Tech-5W-40-Liqui-Moly-1307-Opakowanie-5L-Dostepne-1L-4L-5L-20L-60L-205L[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 20:14_________________________________________________A zakupy polecam zrobić tu: http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/rtocki-u4995.html- Kody climatronika Audi A4 B5
Jak najszybciej to nabij bo sprężarka nie ma smarowania- Kody climatronika Audi A4 B5
Według mnie to coś z czujnikiem wysokiego ciśnienia(ciągła przerwa,możliwe że jest uszkodzony). No i możliwe że czynnik Ci uciekł, podjedź gdzie nabijałeś klimę niech Ci to sprawdza.- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
Nie rozumiem ??? Jak może nie być kompatybilny ??? Bo to audi nie ma takiego protokołu komunikacji. Poczytaj dokładnie o tym na necie. Norma OBD itp. A w twoim samochodzie jest protokół komunikacji używany przez grupę VAG. To powiedz czy wszystkie AUDI tak mają? Czy np.tylko jakiś mały procent? Czyli wszystko powinno być ok Zaznaczę że auto z 2000r. nie powinno już być EOBD (OBD2) ???- [B5 AEB] Padnięte pierścienie na tłokach przyczyną dostania się benzyny do oleju?!
Mam nadzieje że założyłeś nową ?- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Ty sprawdzasz wskazania czujnika G2 który nie jest taki ważny jak G62 Widocznie wskaźnik analogowy w zegarach(wskazówka) się troszkę rozkalibrował.- [ALL B5] Pytanie po wymianie przepływomierza
No to u mnie przechodzi na wart. fabryczne(awaryjne) które w logach dynamicznych są prawie identyczne ze wskazaniem lmm, jedyna różnica jest na wolnych obrotach kiedy to pokazuje minimalnie więcej[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 20:56_________________________________________________Witam. Dziś jeszcze raz zrobiłem logi dyn. 003. Są różnice. Nowy lmm pokazuje nieco mniej niż przy odpiętej wtyczce, czy tak ma być ? Log bez lmm(odpięta wtyczka): Log z nowym lmm:- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
Nie rozumiem ??? Jak może nie być kompatybilny ???- [ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
To powiedz mi jak im przeleję kasę to mi dają jakieś instrukcje jak to "naprawić" ? Kabel mam z viakena http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 Najpierw spróbuje do nich zadzwonić- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Kanał 51 to bodajże temp. silnika czy coś, sprawdź 49 (wskazania G2) 51. Motortemperatur °C ---------- Temperatura silnika Sprawdź kody klimatronika II a nie I. A poza tym masz auto po drugim lifcie i powinno być coś takiego jak "kody klimatronika III" ale niestety nie ma. Mamy jeszcze więcej kanałów.- Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
No to sprawdź 49 :gwizdanie: Kanał 51 cały czas po zagrzaniu pokazuje 90*C - Kody climatronika Audi A4 B5