Treść opublikowana przez Bogumił
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Jak pisałem wcześniej zmienna faza rozrządu weszła do Audi w 2000r (takie info znalazłem na necie), ale na allegro znalazłem do ARG napinacz elektryczny - czyli by wynikało, że masz ten droższy ale zgodnie z informacją wcześniejszą Twój rocznik by nie pasował. Najlepiej podaj swój nr win to może ktoś poda Tobie nr fabryczny napinacza i wtedy będziesz miał pewność.
-
[B5 AEB] Dźwięk wydobywający się z obudowy filtra - przepływomierz.
Dzięki za informację. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
I o to chodzi, jeden mod już masz wykonany - ładne lampy.
-
[B5 AEB] Dźwięk wydobywający się z obudowy filtra - przepływomierz.
No tak tylko nie dopisałem że silnik pracuje na LPG, a nie na benzynie.
-
[B5 AEB] Dźwięk wydobywający się z obudowy filtra - przepływomierz.
Witam. Zauważyłem, że z obudowy filtra powietrza wydobywa się jednostajne rytmiczne "cykanie" - (jakby iskra przeskakiwała na świecach). W filtrze powietrza jest umiejscowiony przepływomierz. Czy to normalne, że przepływomierz "cyka"? Nigdy przedtem nie słyszałem aby coś cykało (aczkolwiek sobie nie przypominam czy faktycznie wcześniej nie cykało). A kiedy popukałem w obudowę filtra odgłos cykania się nasilił. Co to może być?
-
[ALL B6] Wysokie zużycie oleju
Kilkanaście wątków wcześniej też pojawił się taki sam problem ja Ty masz - ten sam silnik. Niektórym dużo taki silnik palił oleju - widocznie tak musi być. Aczkolwiek pojawiło się kilka głosów, że ten silnik nie pali oleju. A co, kopci jak jedziesz? Może tylko gdzieś ci ten olej ucieka (pokrywa zaworów, filtr oleju) - poszukaj.
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
Zderzak z halogenami był montowany w modelach po II lifcie ( rocznik 98' to tylko I lift).
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Ten napinacz za 900 zł to jakby na elektryczny wyglądał - a to znaczy, że masz zmienną fazę rozrządu - na jakiejś stronie znalazłem, że Audi wprowadziło zmienną fazę rozrządu po 2000 roku.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Nie krzycz. Jeżeli nie masz zmiennych faz rozrządu to na allegro nowe napinacze kosztowały jakieś 430zł.
-
[B5 AEB] Napinacz łańcucha rozrządu.
Wielkie dzięki za numer.
-
[B5 AEB] Napinacz łańcucha rozrządu.
Witam. Potrzebuję nr katalogowy napinacza do łańcucha rozrządu, model silnika 1,8T (AEB) rok z marca 98' nr vin WAUZZZ8DZWA152308. Pozdrawiam.
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
Zderzak jest "normalny" dla tej wersji, maja-m co Ty w nim widzisz czego ja nie zauważam?
-
[ALL B5] Instalacja gazowa w A4 - przegląd i wielkie rozczarowanie...
Wszystko zależy za ile kupiłeś brykę? Copywriter w kwestii finansowej ma słuszną racje. Jeżeli faktycznie chcesz dokonać takich zmian o jakich pisałeś to trzeba liczyć się z wydaniem kilku tysięcy złotych. Najprawdopodobniej jeszcze będziesz miał do wymiany rozrząd (nic na ten temat nie pisałeś, ale jeżeli faktycznie samochód jest tak "skonfigurowany" jak piszesz to rozrząd pewnie nie był robiony). Ja za STAG300 zapłaciłem 2200zł i za wymianę rozrządu dałem 1200zł, teraz czeka mnie wymiana napinacza łańcuszka rozrządu - bo klekocze- (szacuję na 1000zł). Wszystko bez planowania głowicy, jak widzisz koszty mam w "miarę" duże.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
U mnie klekotał, ale kiedy dolałem oleju (było minimum) klekotanie się zmniejszyło, po wizycie u mechanika i diagnozie wyszło, że do wymiany jest napinacz łańcuszka rozrządu. Gdy chodzi o napinacz dla wersji ze zmienną fazą rozrządu, niestety nie ma zamienników i trzeba zaopatrzyć się w część oryginalną (1600 zł za napinacz) - to może boleć. szybki bill mogę tylko tobie współczuć bo masz kupę szmalu do wydania, albo będziesz ryzykował jazdę na niepewnym napinaczu.
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
Ja też uważam, że w naszych warunkach "wielkie" felgi to przerost formy nad treścią, za dużo "lat" nas dzieli od niemieckich równych autostrad - szkoda keszu. Ale te brewki to naprawdę tandeta jakich mało - masz w miarę ładne lampy szkoda psuć takiego widoku.
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
Chcesz propozycję modów? Oto one (na dobry początek miłego użytkowania ): 1. najważniejsza rzecz to kierownica obszyta skórą albo dodatkowo zmiana na S-line (trój ramienna), 2. podłokietnik przedni (bo jak piszesz masz tylko jeden - domyślam się, że w tylnej kanapie). Osobiście nie podoba mi się przeróbka reflektorów typu "bad look", te brewki trochę tandetą zalatują.
-
[ALL B5] Renowacja rączki hamulca ręcznego
Gdzieś na jakimś programie typu Discovery pokazywano montaż obić ze skóry. I tam pracownicy rozgrzewali kawałki skóry aby łatwo i dokładnie przylegały one do wykładanego elementu. Ale pomysł z "zamaskowaniem" niedokładności rączki bardzo oryginalny
-
[B5 ADP] Problem po wymianie świec...
Przerwy to np. można delikatnie rozszerzyć przyrządem mierniczym o nazwie "szczelinomierzem" (komplet blaszek o różnej grubości). jawor031 a próbowałeś wkręcić stare świece i zobaczyć co się stanie?
-
[B5 AFN]Czarna Perła
Fakt "tuningowanie" kierownicy od wersji S-Line jakimś badziewiem, które można było spotkać w wersjach domowego tuningu dużych Fiatów 125P - to w przypadku Audi duża pomyłka.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Za luksus trzeba płacić
-
Ile pali Wam gazu?
No jak koledzy jeżdżą trasami przelotowymi przez miasto gdzie jest zdecydowanie mniej świateł niż w zakorkowanym centrum, to tak mogą palić.
-
Ile pali Wam gazu?
Jak się gaz w Polsce pojawił (gazyfikacja samochodowa - co prawda były to kiepskie początki ale zawsze) to ciebie jeszcze na świecie nie było. Ten patent to pojawił się na początku lat 70 ubiegłego wieku - u nas. A na świecie to w okresie międzywojennym.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Zadałem pytanie z tymi wtryskami dlatego, że od kilku dni (gdy zrobiła się zdecydowanie wyższa temperatura) zaczęły mi falować obroty. Czasami nawet samochód ma tendencje do "mocnego zatrzęsienia się". I teraz czy zaczynają padać wtryski, czy po prostu może mam "zabity" filtr powietrza (dawno nieczyszczony), czy może jeszcze jest na stacjach gaz "zimowy"? (wtryski mam Valtek)
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
A tak na marginesie nabijania się z kolegi - czy należy wtryski gazowe po jakimś czasie wymienić na nowe? Czy jest to element nie podlegający wymianom - no chyba, ze "zostaną" zasmarowane mazutem?
-
[B6 ALT] A4 B6 ALT i GAZ
Każdy ma prawo do własnego zdania, więc nie widzę przyczyn, aby na "siłę" przekonywać kogokolwiek do montażu gazu.