Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

krzyniek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez krzyniek

  1. nie, chyba za trudne wkleiłem
  2. krzyniek odpowiedział(a) na krzyniek temat w Audi A4 B5
    wiązka nie jest zakończona z obu stron takimi samymi końcówkami (przynajmniej ta co ja ją miałem) z jednej strony (od kostki bałej) są te tzw szpilki a z drugiej tak jak piszesz końcówki oczkowe (w kostce do manetki) co do lutowania to też można to ominąć kupując takie specjalne zaciski ( nie wiem jak to się nazywa) ale zaciska się na dwóch kabelkach i zapina plastikowym zamkiem który uniemożliwia poluzowanie połączenia. a i dlaczego nam potrzeba 6 kabelków?
  3. kuźwa jakie debeściaki jeżdżą volvo, jechał przede mną z wawy ok 60 km ze złożonymi lusterkami zewnętrznymi :polew: :kox: a ja jak na złość nie miałem foto przy sobie drugi myk to "misiaki" nie wyhamowały radiowozem przed korkiem i omijając korek poszli na czołówkę i w rów
  4. a potem ludziki w kinie sie zachwycają dźwiękiem statku kosmicznego jak widać tv kłamie
  5. Tomasz - widzieli, był jeszcze filmik jak zawracają osobówką, normalnie szok żółwik - dobre
  6. strzelam..... to Nash lub Kaiser i już wiem że nie trafiłem bo to jest Ford X-100-concept
  7. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9868491&rfbawp=1208446829.470&ticaid=15bab
  8. witamy i zapraszamy do czynnego udziału na forum
  9. i to wszystko na jednej karcie warto by nad tym pomyśleć
  10. oj chyba nie.... bo lampa cała :polew:
  11. krzyniek opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    potrzebne narzędzia: *śrubokręty płaskie i krzyżaki (krzyżak dość długi do odkręcenia obudowy kolumny kierownicy) *TORX -30 (do odkręcenia poduchy) -25 (do odkręcenie dźwigni (uchwytu) regulacji położenia kolumny kierownicy) -i duży trox do odkręcenia kierownicy, nie wiem jaki numer bo ja nie miałem i musiałem sobie go dorobić *klucz imbusowy 4.0 (do odkręcenia dolnej osłony kolumny kierownicy) *klucz nasadowy: -8 (do odkręcenia obudowy komputera i osłon pod kierownicą) -10 (akumulator) opis prac: -zdejmujemy osłonę bezpieczników - odkręcamy 4 śrubki (klucz 8) mocujące dolną osłonę kokpitu -zdejmujemy zaślepkę mocowaną na zatrzaski -odkręcamy górną osłonę kolumny kierownicy (dwie śrubki) -odkręcamy poduszkę Trox 30 -po odkręceniu poduszki odpinamy kabelki i odkładamy poduchę w bezpieczne miejsce -potem przystępujemy do odkręcenia kierownicy (u mnie to był właśnie ten duży Trox którego nie miałem i musiałem dopasować imbusa, w starszych modelach jest tak jak na zdjęciu) której położenie wcześniej sobie zaznaczyliśmy. -po zdjęciu kierownicy i odkręconej wcześniej górnej osłony kolumny kierownicy, odkręcamy dolną osłonę która jest na 3 śrubkach (dwie tu, jedna na zdjęciu następnym) -odkręcamy trzecią śrubkę mocującą dolną osłonę, i dwie śrubki mocujące uchwyt (zaznaczone małymi strzałkami) regulacji tak od dołu jak zaznaczyłem strzałką -zdejmujemy taśmę air bag_u - odkręcamy śrubę mocującą manetki - po odkręceniu rozpinamy kostki i zdejmujemy manetkę, odkręcamy dwie śrubki i rozbieramy manetki na dwie oddzielne części -składamy manetki tą z tempomatem i od wycieraczek. -odkręcamy obudowę komputera i odpinamy zabezpieczenie trzymające komputer, ja go nie odpinałem od kostek tylko odłożyłem na bok, nas interesuje biała kostka -tą białą kostkę rozpinamy i dolną jej część (gniazdo) musimy wyjąć na wierz tzn wciskamy ją do dołu i wyjmujemy obok listwy w której była zamocowana, po wyjęciu jej na wierzch rozpinamy ją na dwie części aby móc powpinać piny od wiązki tempomatu. -montujemy wiązkę kabli, nowa kostka od tempomatu -po przeciągnięciu kabeków do obudowy komputera (ECU) wpinamy piny do białej kostki (w gniazdo nie we wtyczkę) *schemat połączenia: (jeśli mamy ori wiązkę i kostkę) kolor kabla pin w białej kostce czarny ---------------------> 10 żółty --------------------> 9 niebieski --------------------> 8 szary ---------------------> 7 biały (zasilanie) -----------> z pinem 8 ale w pomarańczowej kostce! jeżeli nie mamy wiązki: pin w kostce manetki pin w białej kostce 6 łączymy z 4 -----------------> 10 3 ------------------------> 9 2 ------------------------> 8 1 ------------------------> 7 5 (zasilanie) ----------> z pinem 8 ale w pomarańczowej kostce! jeśli mamy bezpiecznik 32 to zasilanie podpinamy pod niego, ja go nie miałem i wg opisu który posiadam w takim przypadku można się podpiąć pod pin nr 8 w pomarańczowej kostce. jeżeli nie ma instalacji w białej kostce to mam też opis jak podpiąć się bezpośrednio do kostki w ECU. zielona strzałka- podpięcie białego kabla (zasilanie) pod pin 8 w pomarańczowej kostce czerwone strzałki- podpięcie pinów do białej kostki -po podłączeniu kabelków montujemy manetkę na kolumnie i podłączamy wszystkie kostki, w odwrotnej kolejności przystępujemy do montażu osłon kolumny, kierownicy i poduchy. po tym montażu podłączamy aku i przystępujemy do kodowania -uruchamiamy program Vag-com -wchodzimy w "01-engine" -sprawdzamy czy nie ma błędów "02" -potem "11-login w okienku wpisujemy kod 11463 i klikamy "do it" jeśli tempomat się aktywował w okienku "component" pojawi się literka "G" i jeśli jest wszystko oki to montujemy w obudowie Ecu kostki na swoje miejsca i wszystko skręcamy jak było przed demontażem.montujemy także pozostałe osłony kokpitu. i jedziemy na test naszego nowo wyrezanego gadżetu z tego względu że nie zrobiłem zbyt wiele własnych fotek (nie wiem czy z nawału roboty czy z wrażenia rezania) w moim poście wykorzystałem kilka zdjęć kolegi Spedyt przepraszam także za może zbyt chaotyczny opis ale z braku czasu robiony jest tydzień po montażu jakby ktoś miał jakieś dokładniejsze pytania to w miarę wiedzy postaram się odpowiedzieć, mam też schematy ale muszę zrobić skan bo to jest na papierze :gwizdanie: pokrewne tematy: 1. Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ? 2. Tempomat 3. - [A6 4b 2.5 TDI V6 AFB] Tempomat - czyli jak to zrobic • .: AUDI KLUB POLSKA :. • 4. - [A4 B5 2.5 TDI V6 AKN] Tempomat - zrob to sam • .: AUDI KLUB POLSKA :. • 5. http://www.a4.goleszow.eu/Instalacja%20tempomatu.rar 6. A4 B5 Cruise Control Retrofit Instructions with pictures po pewnej sytuacji Uprasza się o dokładne czytanie całego tematu całej pracy każdy podejmuje się na własną odpowiedzialność - nie biorę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody które mogą powstać podczas korzystania z tej instrukcji. Nie jest dopuszczone kopiowanie / rozpowszechnianie tego tekstu bez zgody i wiedzy autora
  12. odłącz aku na ok 45min przed demontażem poduchy, potrzebny Ci będzie klucz Trox 30
  13. krzyniek odpowiedział(a) na p@vlolubin temat w Audi A4 B5
    potrzebne Ci są: -zegary z pełnym fisem -nowa manetka wycieraczek obsługująca fisa jeśli masz immo w zegarach (a pewnie masz) to jeszcze magik który Ci je odczyta i wgra do zegarów z fisem.
  14. http://www.tvn24.pl/-1,1546248,wiadomosc.html
  15. Wiesz kto jeździ skodami ? mówiłem im pod koniec spocika kto... widocznie nie słuchali
  16. chciłbym wiedzieć ale ja Cie podobno wywiozłem ale ty nie jestes z gocławia no kolesie dobrzy byli dobrze ze mi przez pomyłke twarzy nie zmasakrowali tylko najpierw sie zapytali na Twoje szczęście to była jakaś nowa generacja ABS_ów najpierw zapytali :gwizdanie:
  17. podziękował za konkretną odpowiedź
  18. to nie posiedzimy sobie przy żubrze, no chyba że przy zwierzaku
  19. opcja "szukaj" :polew: tak mi się skojarzyło :gwizdanie: to co dziś Torwar tak ?
  20. chyba pojadę auto umyć .... Adrian <POCIESZA>
  21. no i nie wyjąłem całkiem lampy ale żarówkę tak, sprawdziłem ją na samym aku i żaróweczka dobra, no to poskładałem wszystko i co kierunek działa, kuźwa cuda jakieś czy co... :gwizdanie: co do pogody to idzie deszcz do polski, gadałem z siorką i mówiła że dziś u nich lało cały dzień.
  22. Kajne problem ? Trza mieć paluszki zgrabne , długie ... ginekologiczne paluszki to takowe mam, gorzej z kluczem do 3 śrubki ...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.