Treść opublikowana przez domelq
-
[B6 ALT] Nie mrugający kierunkowskaz przy zamykaniu z pilota
może również Ci szwankować centralka od alarmu
-
[B8 CAH] Mrowienie w kierownicy
Kiedyś w Octavii miałem mrówienie ale później było bicie przy hamowania - przyczyna to piasta
-
[ALL B5] Co sądzicie o zamianie A4 B5 na A6 C4 - proszę o opinie i rady
To, że Audi A4 jest małe to wiemy - klasa średnia niższa reszt to to kto co woli Porównaj ceny części serwisowych i tych zwykłych co się wymienia przy normalnej eksploatacji Myślę, że A6 jest droższa To że A4 może być bardziej awaryjne to bym dyskutował (wyjątek wahacze). A że coś tam stuka puka to juz chyba kwestia trafienia odpowiedniego egzemplarza
-
Gdzie na studia - MiBM czy transport ?
Ja jestem po odlewnictwie. Poszedłem tam z wybory a nie jak większość z przypadku. Pracy jest pełno bo to niszowy zawód i brakuje speców. Nie mylić odlewnictwa z hutnictwem bo to 2 różne rzeczy. Faktem jest, że kasa nie zawsze dobra, niższ niż w jakiś działach mechanicznych itp. STUDIA Luzu nie ma, ale do przejścia. Dużo chemii (chemia ogólna, chemia organiczna, chemia fizyczna, fizykochemia). Troszkę rysunku technicznego, odlewniczego. Troszkę projektów to zależy jaka specjalność wybierzesz. Nasze samochody to około 80% odlewu (wliczając wypraski - wtryski tworzyw sztucznych) PRACA 1. Odlewnictwo staliwa - części maszyn w przemyśle górniczym, mechanicznym, energetycznym 2. Odlewnictwo żeliwa - jak wyżej, korpusy maszyn, obciążniki, troszkę motoryzacji 3. Odlewnictwo metali nieżelaznych: a) ogólnie biorąc do rzeczy ciśnieniowe - prawie cała motoryzacja (obudowy pomp, korpusy itp.) klasyczne - różne pierdołki Z doświadczenia najmniejsze rzeczy możesz odlewać np. zamki do ubrań (tzw. expresy), największe obudowę silnika do statku (wymiary 5x5x5 metrów). To są przykłady z Polski Koło Ciebie w Zawierciu masz odlewnię łączników z żeliwa. Całkiem nieźle prosperują. Wydział Odlewnictwa na AGH to jedyny taki Wydział w Europie i są chyba 3 lub 4 na świecie. Reszta Odlewnictwa na naszych uczelniach to kierunki na wydziałach metalurgicznych bądź mechanicznych (Politechnika Śląska, Częstochowska, Łódzka, Poznańska i inne). Jak coś to pytaj
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
powitać wszystkich
-
Gdzie na studia - MiBM czy transport ?
Najlepszy wybór to AGH Wydział Odlewnictwa :gwizdanie:
-
[ALL B6] ORI dojazdówka - czy będzie pasować do kół?
Myślę, że jak nie chodzi o kasę to też bym wybrał na Twoim miejscu dojazdówkę i miał święty spokój. Potem się martw klej sklei nie sklei...
-
[ALL B5] Co sądzicie o zamianie A4 B5 na A6 C4 - proszę o opinie i rady
Myślę, że A6 będzie Cie drożej kosztowało. W A4 wahacze to rzeczywiście wydatek, ale porównaj także ceny innych części
-
[ALL B5] Brzęczyk działa tylko jak zapali sie rezerwa
tak jak kolega wyżej pisze, masz 2 brzęczki
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
Kraków - http://www.stachura.com.pl/index.php?id=110&p=2 Allegro - http://sklepy.allegro.pl/search.php?string=sonax&country=1&location_radio=2&state=6&city=&distance=1&postcode=&st=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to= Ja kupuje tutaj http://www.autoserwisp......l ostatnio chyba mieli błąd w systemie bo za Sonax Extreme 4 litry płaciłem 4 PLN
-
[B5 AFN] Wyłącznik AIRBAG pasażera
Czy w moim aucie (B5 z 1998 roku, model 1999, przed II liftem) jest wyłącznik poduszki pasażera i ewentualnie gdzie szukać? Czy była taka opcja w tych rocznikach?
-
[B6 AMB] Wymiana tylnych tarcz w wersji amerykańskiej
Co do rozmiaru to Ci nie powiem, należałoby sprawdzić w ETKA po numerze VIN. Co do firmy to polecam ATE.
-
[B5 ADR] Jakie świece polecacie do silnika z LPG ?
Samo zastosowanie niby powinno być trwalsze. Poczytaj tutaj -> http://www.skutery.net/akcesoria.php?id=97
-
[ALL B6] Które BBS ?
Ja bym założył tą 2. Tylko nie wiem czy fotki oddają prawdziwe odcienie kolorów
-
[B5 ADP] Ukryty wyłącznik
Miejsce wpięcia to jedno a drugie umieszczenia włącznika. To już tylko Twoja inwencja twórcza
-
[B5 ADR] Jakie świece polecacie do silnika z LPG ?
ja bym założył sprawdzone - NGK
-
[B5 AFB] Wentylator w AFB, temperatura silnika
Podepnij jeszcze VAGa. Wszystkie 3 wskazania (deska, klimatronik, VAG) powinny być takie same. Zobacz jakie błędy pokaże VAG
-
[B7 BRB] S line ściema szybek dvd ,kamerka
Ładne autko, kolor granatowy jeśli się nie mylę. Powiększyłbym felunek
-
[ALL B5] Klimatronic - jak obsługiwać
Wyłącza się klimę przyciskiem gwiazdki. Jeśli CI się wyłącza przy wciśnięciu kierunku nawiewu to coś jest nie tak Sprawdź dobrze z tym przełączaniem siły nadmuchu. Jeśli masz Auto bez klimy to działa to Auto tak jak z klimą, czyli do ustawionej temperatury dobiera siłę nawiewu. Jeśli natomiast Ty już ręcznie zmienisz siłę nawiewu to powinno ją trzymać bez względu na temperaturę
-
[B5 1Z] Problem z temperaturą silnika
i macie i tanio i ORI
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Biały Dunajec => Kraków => Piotrków Trybunalski => Łódź => Tomaszów Mazowiecki => Piotrków Trybunalski => Kraków => Biały Dunajec - 5,4 l/100 km prędkość do 110-120 km/h
-
Zmiana radia
ja również proponuję RNS-E, elegancko pasuje itp. A i tak musisz przerabiać kosz na 2DIN
-
[ALL] Hamowanie biegami w tipie
Myślę, że hamowanie biegami nie ma znaczenia
-
[B6 AVF] Uaktywnienie wejścia AUX Concert II
Z tego co wiem to jak nigdy nie była aktywowana zmieniarka to trzeba pod VAGa
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
Ragga, przecież Ty nawet nie umiesz klucza trzymać masz dwie lewe ręce do roboty. Jaka reklama... :gwizdanie: Nic tylko jechać na wymianę oleju....