Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grami121

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grami121

  1. grami121 odpowiedział(a) na kubolowy temat w 2.0TDI
    Na mojej blokadzie wału jest tylko jeden znak po prawej str. rękojeści, ale koło na wale jest przecież eliptyczne i źle blokady nie wciśniesz, no chyba że młotkiem. Ogólnie to już go zsynchronizowalem i jest gicior. Był ustawiony na +2, a wałek wydechu po ustawieniu ssącego na zero miał przestawienie ok 1 mm względem otworu w głowicy. Są 2 rodzaje dolnych kół rozrządu na wale korbowym. jedno z kreska na wierzchołku na godzine 12 drugi z trójkącikiem na stopie. na godzine 14 kiedys w 1.9 jetta sie na to nadknałem i chyba ze 4godz móżdzyłem o co chodzi... myslałem ze tam rozrząd przeskoczył i mówie ustawie na znak... a to sie okazało ze są 2 rodzaje kół w tych nowszych PD Dokadnie tak jak piszesz, są dwa rodzaje kół na wałe, jedno okrągłe, a drugie eliptyczne. Dlatego są dwa rodzaje blokad na koła i okrągłe właśnie jest na godz. 12. BRD jest bardzo czułe i widocznie na ustawienie na blokadach nie każdemu egzempl. służy. Zrobiłem korektę z VCDS i autko nie do poznania.
  2. Dokładnie, głupoty tylko piszą na necie, a firma Futurum robi dla siebie reklamę Niech każdy robi co chce ze swoim autem. Mam porównanie jak było przed i po swapie u mojego znajomego i takie jest moje zdanie. Swoją drogą nie lubię "rezanych" aut. Skoro wyjechał z Ingolstadt z wałkami wyrównoważającymi to ma je mieć, bynajmiej do czasu kiedy ja posiadam to auto. Swap na nowych częsciach jest dużo droższy od regeneracji. Jestem właśnie po regeneracji wałka w firmie Futurum i z czystym sumieniem polecam regenerację u nich. I nie chodzi tu o reklamę ww. firmy, nie dołądzyłem do forum jak szczególnie jeden z was chwilę temu tylko kilka latek temu. Mam auto jakie mam i wybrałem właśnie takie rozwiązanie, bo uważam je za rozsądniejsze. Czasami jak czytam te głupoty co niektórzy wypisują to widzę u nich zazdrość bądź żal że wybrali inne rozwiązanie.
  3. grami121 odpowiedział(a) na kubolowy temat w 2.0TDI
    Na mojej blokadzie wału jest tylko jeden znak po prawej str. rękojeści, ale koło na wale jest przecież eliptyczne i źle blokady nie wciśniesz, no chyba że młotkiem. Ogólnie to już go zsynchronizowalem i jest gicior. Był ustawiony na +2, a wałek wydechu po ustawieniu ssącego na zero miał przestawienie ok 1 mm względem otworu w głowicy.
  4. grami121 odpowiedział(a) na kubolowy temat w 2.0TDI
    Właśnie wymieniłem u siebie rozrząd oczywiście na blokadach. Nie miałem czasu sprawdzić synchro VCDSm, ale jedno jest pewne, że chodzi jak ścierwo (dym z rury, przerywa na jałowym), a ustawione na znaki fabryczne. Jutro korekta VAGiem.
  5. Znajomy ma coś nie tegs z silnikiem. Po wywaleniu walków silnikiem nie telepie przy zapalaniu i gaszeniu, żwawiej się zbiera i chodzi generalnie ciszej (BPW). Jedyny minus to delikatne "mrowienie" przy wchodzeniu na wyższe obroty. Ale to tylko w porównaniu z NOWYM silnikiem z walkami. A tutaj niemal wszyscy mają 200+ nalatane.Mi nie chodziło o telepanie przy gaszeniu czy zapaleniu silnika. Chodzi o te mrowienie i burczenie przy rozpędzaniu auta. U mnie decyzja zapadła i regeneruje wałek.
  6. Jutro przy okazji wymiany rozrządu postanowiłem ogarnąć też temat napędu pompy oleju. Dzwoniłem do gościa z Futurum i u nich zregeneruję swój wałek. Z rozmowy gość wydawał się konkretny. Zależało mi na tym, żeby mój wałek wrócił do mnie, bo jakby nie było to pracował z drugim wałkiem i tryby się do siebie ułożyły. Jak dostarczę wałek rano, to na drugi dzień będzie do odbioru.
  7. grami121 odpowiedział(a) na izol84 temat w 1.9TDI
    Wymień rurę i powinno być dobrze. Pewnie ze starości pękła. Musiała być wcześniej już lekko nieszczelna a skutkiem był spadek mocy.
  8. Przyjrzyj się dobrze zbiornikowi, a zobaczysz że jest w nim ukryty kanał odprowadzający nadmiar płynu. Musiałeś mieć dobrze rozgrzane auto lub nalane za dużo płynu. Takie są prawa fizyki i to normalny objaw że trochę płynu uciekło. Tak na przyszłość to płyn bezpieczniej sprawdza się na zimnym silniku, bo można się poparzyć.
  9. Według mnie z twoim silnikiem jest wszystko ok. Każdy brb,avf czy awx tak robi. Mój avf też tak miał od samego początku i wszystko było wporzadku przez długie lata mojego użytkowania. Teraz mam 2.0 i jest to samo. Jak chcesz to szukaj dziury w całym, a ja Ci gwarantuję że nawet po kapitalnym remoncie silnika ten objaw pozostanie ( dymienie z korka). A co do dymu z wydechu jak auto zimne to może to jest para wodna.
  10. grami121 odpowiedział(a) na dawidq100 temat w 2.0TDI
    Prawda jest taka, że zdrowe brd na jednej ośce i suchej nawierzchni potrafi czasem przy ostrym depnięciu i na 3 biegu się poślizgnąć. Także cztery łapy czasami by się przydały.
  11. grami121 odpowiedział(a) na lisek120 temat w 1.9TDI
    Taki wyciek to nie wyciek. Przy okazji lepiej zrobić.
  12. Koszt czujnika to ok 40 zł za zamiennik
  13. Ja też miałem niby dobry, a po wymianie objaw nie wrócił. Są to początki końca czujnika
  14. Musisz wymienić czujnik świateł stopu znajdujący się przy pedale hamulca. Na 100% będzie uszkodzony.
  15. Ostatnio mój znajomy robił swap na pompę od 1,9. Mam porównanie jak było przed i po. Po wywaleniu wałków jak dla mnie jest faktycznie lipa. Ja właśnie przymierzam się do ogarnięcia tego tematu i napewno zostaję przy wałkach wyrównoważających. Futurum mam pod nosem i chyba u nich zregeneruje wałek, bo jak narazie nie słyszałem o reklamacjach na ich wałkki.
  16. grami121 odpowiedział(a) na dawidq100 temat w 2.0TDI
    Może i tak, ale utrzymane w stanie fabrycznym. Lakier ori, stan jak w nowym, a środek też. Sam po niego byłem w niemcowni i kupiony z pierwszej ręki. Wyposażenie też ma dosyć ciekawe.
  17. grami121 odpowiedział(a) na dawidq100 temat w 2.0TDI
    Ja na moje BRD też nie narzekam, a wręcz jestem bardzo zadowolony. Pali mało, bo podobno lekkiej nogi nie mam, a w 7 l. zawsze się mieszcze. Po kupnie tylko zregenerować napęd pompy oleju i śmigać.
  18. Sorki nie chciałem Ciebie uraźić. To miał być taki żarcik. Ale tak na serio to za czasów komuny takie naprawy były na porządku dziennym. Z tych dwóch wybrałbym Febi
  19. Najtaniej to by było końcówkę młotkiem przyklepać, ale przecież to nie URSUS C360.
  20. grami121 odpowiedział(a) na .Pablo. temat w 2.0TDI
    W wydech jak olej idzie to kopci jak cholera. Odmę żeby wyczyścić to trzeba odkręcić pokrywę zaworów. Ja osobiście nie widzę sensu czyszczenia odmy, bo to jest tylko otwór w pokrywie ze skraplaczem oleju.
  21. Na samą końcówkę tych firm które Ci podałem może być troszkę mało, a jeszcze zbieżność kół trzeba ustawić (koszt 60-80 zł). Dlatego lepiej wymieniać parami L/P, bo jak jedna się posypała to druga pierwszej młodości nie jest.
  22. grami121 odpowiedział(a) na lisek120 temat w 1.9TDI
    Jest to czujnik poziomu, jakości i temperatury oleju. Żeby to uszczelnić trzeba spóścić olej, odkręcić ten czujnik i wymienić uszczelkę (oring do kupienia w ASO). Uszczelnij to przy okazji wymiany oleju.
  23. Ja polecam TRW lub Lemforder. Są dosyć drogie ale jestem zdania że chytry dwa razy traci.
  24. Kiedyś u znajomego lało się z gniazda wiązki pompowtrysków. Daliśmy ją na silikon Dirko i jest spokój. Trzeba też pamiętać,że wg instrukcji napraw ASO nawet nowa uszczelka pod pokrywę zaworów powinna w dwóch miejscach posmarowana być silikonem. Są to zagięcia uszczelki od strony tandem pompy. Inaczej w tej okolicy będzie się pocić.
  25. grami121 odpowiedział(a) na .Pablo. temat w 2.0TDI
    Też kaput, ale zimna strona zawsze jest ufajdana olejem z odmy i dlatego trudniej jest określić stan turbiny z tej strony.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.