Treść opublikowana przez grami121
-
Duży ubytek oleju
Turbo czy puszcza najlepiej sprawdzić na stole. Rozbierasz część gorąca i jak wokół wirnika jest olej to turbo kaput.
-
[B6 AVF] Nierówna praca po odpaleniu na zimnym
To że kontrolka zgaśnie, nie znaczy że świece nie grzeją. Po odpalenu auta dogrzewają jeszcze cyklicznie komory spalania jak jest zimno. Kiedyś miałem AVFa i robił podobnie. Jak były duże mrozy zapalał lepiej niż przy ok. 0 stopni. Jeździłem tak trzy zimy i przed czwartą postanowiłęm sprawdzić stan świec. Pomiary omomierzem wykazały, że mam tylko jedną sprawną. Wymieniłem cztery i te objawy mineły. Nie ważne ile było stopni, ale zawsze zapalał odrazu na 4 gary i tak pracował. Sprawdzenie świeć to nawet nie 5 minut, może i u Ciebie jest tem sam problem.
-
BRD nierówna praca i falowanie
Też to obstawiam. Wypadnięte borki podobnie robią.
-
[B6 AVF] Nierówna praca po odpaleniu na zimnym
Na początek sprawdź świece żarowe.
-
Audi a4 b7 8V czy 16V
Nowe BMki też nie są święte.
-
ALT wycie w okolicy wałków rozrządu
Może masz za bardzo napięty pasek rozrządu. Z twojego opisu wynika że może to być to. Każdy silnik nawet jak ma ciut mocniej napięty pasek będzie wył w okolicy wałka rozrządu. Nie raz się z tym spotkałem. Np. w silniku 1,9 tdi o oznaczeniu BLS musiałem napiąć troszkę słabiej niż punkty fabryczne i wtedy dopiero była cisza.
-
Elektryka umarła ?
Wniosek jest jeden. Po mojemu to jednak było grzebane przy przebiegu.
-
Elektryka umarła ?
Kiedyś natknąłem się na podobny wątek i naprawa nie była tanią sprawą. Jak dobrze pamiętam to trzeba mieć zgrany oryginalny wsad z twojego licznika.
-
Elektryka umarła ?
Jak uwalony licznik to podobno tak się dzieje
-
Elektryka umarła ?
A może imo wkluczyku się posypało. Jak masz drugi kluczyk to spróbuj nim odpalić.
-
Elektryka umarła ?
Czy przypadkiem wcześniej nie grzebałeś programem diagnostycznym w liczniku? Bo coś mi się wydaje,że tak i uwaliłeś licznik.
-
ALT wycie w okolicy wałków rozrządu
Czy te wycie zaczeło się po wymianie rozrządu?
-
Problem z olejem.
Najpierw sprawdź poziom płynu chłodzącego. Jak jest mało to dolej i pośmigaj jeszcze autem kontrolując poziom płynu. Jak zacznie ubywać sporo to na 99 % w oleju masz płyn no i wtedy dopiero wizyta u kumatego mechanika. Radzę Ci jeszcze wyczyścić rurkę od odmy bo pewnie jest cała zawalona mazią i nie masz odpowietrzenia skrzyni korbowej Oczywiście zajrzyj czy w zbiorniczku wyrównawczym jest czysto (czy nie ma w nim oleju lub czy nie ma tłustego nalotu).
-
Problem z olejem.
Sporo tej mazi. Nie chcę być złym prorokiem, ale po mojemu to to płyn chłodzący dostał się do oleju. Po krótkich odcinkach jazdy maź zazwyczaj jest jaśniejsza, bo zbiera się para wodna ze ścian skrzyni korbowej. Mogę się mylić bo miałem kiedyś taki przypadek, ale w benzynce. Znajomy w 2.0 tdi miał taką maź na korku w tym kolorze i niestety była to głowica. Na szczęście Ty masz 1,9 więc prędzej obstawiałbym na uszczelkę pod głowicą.
-
Podczas parkowania coś strzeliło
Sprawdź czy sinetblock (tuleja metalowo-gumowa) tylnego dolnego wachacza nie pękła. Jak jest uszkodzota to wachacz udeża w wózek jak wjedziesz w dziurę. Ustaw auto na równej nawierzchni na luzie, skręć koła w prawo i kopnij w koło (w bieżnik opony). Jak będzie walnięta, to powinno być słychać udeżenie metalu o metal. Druga opcją może być poduszka silnika, ale jak jest uszkodzona to powinno być słychać uderzenie podczs gaszenia i odpalania auta.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Po mojemu możesz mieć mocno wyrobione gniazdo i zabierak się w nim prawie obrócił. Dlatego mógł się zaklinować. Jak gniazdo jest w miarę w porządku to nie ma opcji aby zabierak się zaklinował.
-
BRE Problem z poziomem oleju
Nowy bagnet jest jak dobrze pamiętam ok 3mm krótszy,bo mierzyłem zaraz po kupnie, mało tego pokazałem tą różnicę w ASO i dalej twierdzili, że nowy jest właściwy. teraz oliwy leję ok 4l i na miarce mam prawie max. Podejrzewam, że w tych silnikach popełnili błąd fabryczny w postaci złego doboru czujnika poziomu do długości bagnetu, dlatego teraz sprzedają krótszy bagnet. Użytkownicy aut z tymi silnikami skarżą się na tą dolegliwość. Jest parę wątków na ten temat w necie.
-
BRE Problem z poziomem oleju
Miałem ten sam problem, ale jak mi pękła końcówka oryginalnego bagnetu (miał ten sam nr co bagnet w pierwszym poście) w ASO po vinie sprzedali mi bagnet z nr 03G 115 611AE twierdząc, że taki producent zaleca. Nowy bagnet jest trochę krótszy. Stan oleju teraz mam na 3/4 pozimu i problemu nie ma. Od zmiany miarki zrobiłem ok. 30kkm i żadnych uszczelniaczy nie wywaliło.
-
1.9 tdi tyrkanie, grzechotanie
Podobne objawy daje uszkodzona sprężarka klimy. Mogą to być gumki w kole pasowym, ale często też sie spotkałem z uszkodzeniem łożyska w kompresorze klimy.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Nie ma Passatów z silnikiem o oznaczeniu BRD, są BMN. W tym roczniku jest wadliwy napęd pompy oleju.
-
Dymi koło EGR
Po mojemu na 99% pękła ci rurka chłodnicy spalin przy kołnierzu który jest przykręcony do kolektora wydechowego.
-
Basowy dźwięk z filtra powietrza
Takie objawy właśnie są w przypadku opisanym powyżej przez Piotra.
-
dziwny dzwiek przy gaszeniu auta+filmik
Ja mam to samo jak gaszę auto w momencie wypalania dpf-a. Wtedy właśnie Egr jest zamknięty i ciśnienie z turbo nie ma ujścia i stąd ten dźwięk.
-
EGR-wyłączenie
A czemu chcesz wyłączać?
-
Rozrząd brf
Uszczelka powinna być nowa, ale jak stara nie jest mocno twarda można zaryzykować. Pamiętaj aby w dwóch miejscach na głowicy ( w rogach tego miejsca wypukłego) od strony ściany grodziowej dać sylikon, bo inaczej będzie na pewno podciekać.