Treść opublikowana przez pan kierownik
-
[B5 ADR] Wymiana tłumnika końcowego.
-dozbierać i kupić w "niemożliwych" pieniądzach. -kupić używany. Chyba nie spodziewałeś się, że ceny części do A4 będą na poziomie cen części do Poldka?
-
[ALL B5] Świeci kontrolka AIR BAG i po dłuższej chwili gaśnie
Jakim cudem moc oryginalnej żarówki może być niewłaściwa, hm?? :gwizdanie: (zakładając, że w liczniku nikt nie grzebał..) I nie można być spokojnym bo gdy kontrolka sygnalizuje usterkę to w razie dzwona airbagi nie odpalą! Zapalanie się i samoistne gaśnięcie tej kontrolki związane jest prawdopodobnie z uszkodzeniem jednej z kostek lub przewodów (raz kontaktuje, a raz nie).
-
[B5 ADR] Ile kosztuje sonda lambda
Zapytaj kolegę TOM77.
-
[B5 ADP] Dziwne szarpnięcie silnika
A czujnik Halla wymieniłeś? :gwizdanie: Oczywiście, że olej na świecach może być przyczyną szarpania! I nie ignoruj błędów czujnika temp. bo ten dziad potrafi sporo namieszać. Jeśli błąd powraca to czujnik bezwarunkowo do wymiany.
-
[B5 ADP] Dziwne szarpnięcie silnika
Zacznij od sprawdzenia w jakim stanie są świeczki (nieważne, że były wymieniane), zapnij VAG i sprawdź czy nie wywala błędów związanych z zapłonem (jakieś missfire'y, zwarcia itp.) i zrób porządek z tą temperaturą. Złej jakości paliwo to ostatnie co bym obstawił.
-
[B5 ADR] Jakie objawy uszkodzonej wiskozy?
Dwóch mechaników wymieniało visco w mojej obecności (w mojej A4) i uwierz mi, że nie trzeba ruszać przodu (ściągnęli jeden pasek, poluzowali chyba alternator i to wystarczyło)
-
[B5 AEB] Bardzo duże spalanie
Add (dodawanie) oznacza dodatkową korektę i jest związany z wolnymi obrotami silnika i z hamowaniem silnikiem (sytuacje gdy w układzie dolotowym panuje największe podciśnienie). Wraz ze wzrostem obrotów silnika błąd ten (usterka) staje się mało istotny. Zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu bo wygląda na to, że wciąga gdzieś lewe powietrze. Inne możliwe przyczyny to regulator ciśnienia paliwa, pompa paliwa...
-
[B5 ALG] Prędkość maksymalna??
A kto powiedział, że kupiłem to auto z zamiarem "kozaczenia"? A bieg był czwarty. To było przy wyprzedzaniu. Na co dzień jeżdżę z normalnymi prędkościami
-
[B5 ALG] Prędkość maksymalna??
Mój poleciał max nieco ponad 140km/h (przy jakimś wyprzedzeniu). Nie miałem jeszcze potrzeby polecieć więcej.
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Możesz napisać coś więcej o teorii, że ciśnięcie 1.8 przedłuża jego żywotność, a delikatna jazda powoduje jego zajechanie? Tylko poprzyj ją czymś lepszymi niż "tak te wdzięczne autka są skonstruowane i tyle" bo to dla mnie żaden argument.. I co jazdą mieszaną? Jaki zakres obrotów jest optymalny? Może wrzuć wyniki jakiś badań na ten temat?
-
[B5 ADP] Silnik nie osiąga 90 *C
Wymieniałem czujnik własnoręcznie i żadnej dolewki nie musiałem robić :gwizdanie: Wylała się odrobinka płynu, a z wymianą jakaoś specjalnie się nie spieszyłem (zdążyłem jeszcze sprawdzić stan wtyczki i pooglądać sobie stary czujnik). Na jakimś anglojęzycznym forum VW wyczytałem, że żeby uniknąć większego ubytku należy przed wymianą odkręcić korek od zbiorniczka, ścisnąć tą grubą rurę idącą od chłodnicy, zakręcić zbiorniczek i puścić rurę (chodzi o to żeby wytworzyć małe podciśnienie). Zrobiłem tak i widocznie to działa.
-
[B5 ANA] Pasek rozrządu
Wymień. Robiłem rozrząd przy przebiegu 162000km i zdecydowałem się na wymianę pompy chociaż nie można był nic zarzucić jej pracy i mimo, że u mnie też nie jest napędzana paskiem rozrządu. Po wyciągnięciu starej (ori) okazało się, że na wirniku (zrobionym z plastiku) widoczne są pęknięcia więc prawdopodobnie udało mi się uniknąć sporego problemu w niedalekiej przyszłości. Nowa pompa SKF która mi włożono ma wirnik z metalu więc myślę, że ani ja, ani nawet następny właściciel mojej A4 nie będzie musiał zawracać nią sobie głowy, a jej cena nie jest jakaś powalająca. Uważam, że warto.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No OK tylko ile przez ten rok przejechałeś? Można 6000km, można i 60000..
-
[B7 BLB] Wyposażenie auta nie zgadza sie z VIN
To zależy od ASO. W Skodzie/VW może być taniej niż w Audi. Możliwe jest też, że nie będziesz musiał płacić.. różnie bywa.
-
[B5 ADP] Brak mocy, szarpie
Wpisz w wyszukiwarce "adaptacja przepustnicy" i wszystko stanie się jaśniejsze.
-
[B5 ADR] Nie odpala gdy silnik jest goracy. 1.8 (125KM)
Jeśli zadałbyś sobie trud i przeczytał wszystkie udzielone odpowiedzi w liczbie cztery (4!) to wiedziałbyś, że pojawiły się już porady mówiące podłączeniu VAG... Cóż, widocznie to wysiłek ponad Twoje możliwości :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Nie odpala gdy silnik jest goracy. 1.8 (125KM)
Podepnij VAG i podaj dokładnie jaki błąd pokazuje. U mnie problem z odpaleniem ciepłego silnika tkwił w czujniku temp. cieczy chłodzącej.
-
[ALL B5] Sonda Lambda A4 B5 1,8T + LPG
Wpisz sobie numer błędu w szukajkę i miłej lektury.
-
[ALL B5] Co zamiast podłokietnika ?
Teraz poważanie Na Twoim miejscu "tunel z dziurą" zastąpiłbym czymś takim http://www.allegro.pl/item715072894_tunel_srodkowy_audi_a4_95_99_f_vat.html ,a brakujące elementy (popielniczka itd.) przełożyłbym ze starego.
-
[ALL B5] Co zamiast podłokietnika ?
Napisz jaki stan, kolor i cena. Później pomyślimy co zrobić z dziurą
-
[B5 ADP] Brak ssania
To czy ssanie jest zależy od temperatury silnika (a właściwie to nie od rzeczywistej temp. silnika tylko od tego jaką temp. czujniki podają komputerowi). Możliwe, że klęka czujnik temp. cieczy chłodzącej G62. Podepnij VAG.
-
[ALL B5] Koszt wymiany termostatu
Termostat tylko ori... a taki 25-30 pln nie kosztuje.
-
[ALL B5] Dźwięk z licznika
Ale wtedy, po przekręceniu kluczyka, ta jedna kontrolka nie zapalałaby się razem z pozostałymi kontrolkami... co mogłoby wskazywać, że ktoś coś przy niej majstrował
-
[B5 ADR] Duże spalanie i dziwny objaw podczas jazdy
Co to znaczy "obstawiają"? Najlepiej ją sprawdzisz jadąc do jakiegoś normalnego warsztatu, gdzie podepną kompa i po prostu sprawdzą sondę tj. napięcie,przewody itd
-
[B5 ADR] Duże spalanie i dziwny objaw podczas jazdy
Może tutaj...