Treść opublikowana przez Gik
-
[ALL B6] Felgi+Opony
mi do AKE nie chciały podpasywać 15".
-
[B6 AWX] Czarny sedanik :)
w koncu w jakim kierunku autko robisz? chrom czy mat?
-
[B6 AVF] Kemor's Mauritius Blue
Szybki są ok... jeśli połowe przyciemnisz, to już nie będzie fajnie wyglądało.
-
[B6 AKE] Taki tam golas 235/40/19 :) MCE B7
Progi będą pomalowane to jest oczywista oczywistość, ale niestety muszą zaczekać do lipca/sierpnia na to Dorzucam 2 foty, z zamontowanym włącznikiem DRL, jednak jeszcze nie jest podłączony, bo dopiero zamówiłem wtyczkę do niego. Na weekend, może zrobię ciekawsze fotki. [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2010, 21:45_________________________________________________Moduł świateł dziennych podłączony i śmiga. Bardzo wygodna sprawa . Chociaż jak wsiadam do auta, to cały czas próbuje włączyć światła mijania - nawyk... . Teraz tylko poczekać na wtyczkę z ASO do włącznika DRL z B7, będzie w następnym tygodniu (import z Niemiec). I następny mod w planie - komplet przednich grili w czerni . Powinien zostać zrealizowany dziś/jutro. [br]Dopisany: 29 Czerwiec 2010, 10:37_________________________________________________Nowy mody: - komplecik dekor szczotkowane aluminium, wzorek 1nk. W trakcie zakładania, - modyfikacja regulatora świateł dziennych: dodanie potencjometru mocy świecenia. W wyniku przepalenia się układu, muszę go lepiej zabezpieczyć. Bezpiecznikiem, i lepsze kondensatorki. Też będę realizował to w tym tygodniu. Bo bez dziennych źle mi się jeździ ;(. - Felgi stalowe SCHWARZ 16" + Nowe oponki Goodyear UG7+.+ dystanse 150mm. Dodatkowo myślę nad zmianą felg na wiosnę, stary wzorek się znudził - ten zamierzam sprzedać.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Ja dodam znów coś od siebie. Przy 1.9TDI tankując ten "lepszy ON" V-Power, Ultimate. Nie ma różnicy. Natomiast przy 2.5q już jest... średnio 5-10% więcej potrafię przejechać jeżdżąc po mieście bardzo zakorkowanym. zawsze dynamicznie. Natomiast innych profitów typu większa moc, lepsza kultura pracy nie zaobserwowałem. Jeździłem pól roku na zwykłej a teraz ultimate, a moje trasy są prawie zawsze takie same, w dodatku teraz jest o wiele chłodniej. Więc polecam wszystkim z mocniejszymi silnikami w szczególności Ultimate, ale tylko na porządnych stacjach.
-
Ile w tym prawdy ?
Ja na swoje 2.5TDI nie narzekam, są pewne wady o których duużo czytałem na forum. Mimo to i tak szukałem takiego a nie innego silnika. Poza tym mamy ere kapitalizmu - tutaj wszystko jest robione tak, żeby wytrzymało chwile dłużej niż gwarancja przewiduje. Np. lodówka, pralka... podzespoły komputerowe. Ale... każdy ma swój mózg i od niego zależy jak go wykorzystuje, czy wierzy w każdą reklamę, każdy tekst na blogu i to co inni mu wmawiają. Nowe autka owszem wiele jest felernych, bo producenci na częściach zarabiają, rzadko na samych samochodach. Ale psucie się też zależy jakie auto się wybierze i jak się o nie dba. Niektóre marki maja większe szanse na stawanie się "skarbonkami bez dna" a inne nie. Według mnie większość problemów finansowych jest spowodowanych szukaniem oszczędności na sile wszędzie i bezwzględnie gdzie tylko można. A one okazują się tylko pozorne . ps. mój brat pracował w fabryce Audi/VW w Czechach. I powiem tyle -seat/skoda/vw - nie tknę po tym jak mi opowiadał historie z taśmy produkcyjnej .
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
prędzej jest gwarancja na to, że się nie połamią... a jeśli nawet pełna... to wolał bym LME. Mimo krótszej gwarancji jest pewne, że pojeżdżą długo. Oszczędzać kilka złotych dla zamiennika moim zdaniem trochę nie na miejscu. Szczególnie jeśli chodzi o zawieche. I jeśli planujesz jeździć tym autem długo.
-
[B6 AVB] A4 1,9 TDi Avant
fotel pasażera nie wygląda ciekawie, albo jeździł nim ktoś bardzo otyły i wsiadał/wysiadał często... albo się czepiam? ogólnie fajna, ale wiele modów czeka na Ciebie, żeby była atrakcyjna wizualnie na tle innych B6.
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
tak, mam to podłączone i działa, ten DRL to tylko prosty włącznik. Musi działać. kostka 8 pin. -------------------- mała pomoc. [1 2 3 4] [5 6 7 8] 1 i 4 - przelącznik DRL 5 i 6 - podświetlanie przełącznika. 8E1 919 094 C - włącznik świateł DRL dla aut z auto poziomowaniem. 8Z0 972 883 - wtyk 8 pin dla włącznika DRL
-
[ALL B5] Wyłamana antena dachowa
w B6, jest chyba końcówka fakra. w B5 też pewnie taka.
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
hehe, nie dziwne że mnie widziałeś ja tam pracuje
-
[ALL] Audi słabe zawieszenie - Mit czy Prawda?
Audi ma słabe zawieszenie? mit! w ciągu 5 lat miałem 2 audi, b5 i aktualnie b6. 3lata jeżdżąc b5, wymieniłem aż 1 łącznik stabilizatora (zawiecha Lemforder 99r produkcji). Ja zrobiłem 60tyś km, na 17" 225/45 oponach, a ile poprzedni wlascicel? Nikt tego nie wie, a tych wahaczy używał przez 4 lata. Sprzedałem auto, i podejrzewam że jeszcze na niej śmiga ktoś. W B6, wymieniłem dolne proste, laczniki stabilizatora i banan prawy. Dolne proste, poprzedni właściciel już wymienił - założył TRW i co? padły... stabilizatory, jeszcze ori z fabryki tak jak banan (cała reszta też z roku produkcji auta). Auto ma 170+tyś jeździ 8 lat tylko i wyłącznie po polskich drogach, na kole 18" 245/40 opona. Ważne tylko kto jak jeździ... ja po kostce jade bez gazu na drugim biegu, i dziury omijam zawsze jesli jest to mozliwe. I ważne co się zakłada - warto dopłacić do Lemfordera.
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
Czemu ma by być mniejszy? Teraz dostaje prąd kiedy pompa pracuje. Moim zdaniem lepsza opcja, i łatwiejsza do podłączenia
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
Zadziała, czemu nie? I montaż tak samo przebiegnie. Ale jaki będzie jego sens? Główny to, oszczędzanie xenonów. Chyba największa motywacja do chęci zakładania świateł dziennych.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
taa, mi tak samo przez najbliższe 2 tyg. nigdzie poza szczecin nie wyjadę. Pare rzeczy do naprawy miałem w zawieszeniu, i w czwartek montuje nowe amorki i w sumie, od czwartku jestem chętny na jakiegoś mini spota.
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
Hmm, ciężko powiedzieć, bo samego układu nie konstruowałem. Po prostu, po wyłączeniu silnika po 2-3sec żarówki się ściemniają, trwa to z 1-2sec. Kupiłem układ od Kogel_'a zamontowałem go. i dla potomnych mogę powiedzieć, jak go podłączyć w B6 z ori Bixenonem. - Masa - oczywiste ( jak na fotach na stronie pierwszej ) Reflektory - jak na fotach, kolory takie same. - Sygnał wzbudzający lampki dzienne - podłączyłem go pod zielony, gruby kabel od bezpiecznika pompy nr.28. po drodze przechodzi przez włącznik DRL (od B7 ) - Zasilanie układu, bezpośrednio pod gruby zielony kabel od bezpiecznika nr.28 + zabezpieczenie dodatkowym bezpiecznikiem (jak w opisie na str1) - Sygnał wyłączający światła dzienne ( kiedy chcemy uruchomić światła mijania ) - połączyć się musiałem pod włącznik światła, kabel najgrubszy żółty. i to tyle, prosta sprawa
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
dałem rade, podłączyłem pod włącznik świateł. Kabel gruby żółty, bez pasków. I już śmiga idealnie, nic nie piszczy nawet przy długich. Fajnie się lampy wygaszają po wyłączeniu silnika.
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
Zamontowałem to ustrojstwo u siebie - faajne jest! Tylko mam problem ze znalezieniem sygnału wyłączającego. Hmm kolory mam całkiem inne. I latałem z probówka i nic, Macie jeszcze jakiś inny pomysł? Czy muszę szukać przy włączniku świateł :/ chociaż wolał bym nie - zbyt krótkie kabelki, a przedłużanie innymi spowoduje jeszcze większy bałagan... .
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Oj, cały czas się spotujecie... a ja na weekendy pracuje ostro :| zmajstrowali byście coś w tygodniu
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Dokładnie, Polecam zakupy u Marcina, ceny są najlepsze, dostępność też! Ja już jestem stałym klientem I mogę śmiało polecić!
-
[ALL B6/B7] Wtyk włącznika DRL/Comming Home
dziękuje bardzo ) to zostało zamawianko i rezanie dziennych jak ori.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Darmowego to chyba nie znajdziesz, ale jest fajna alternatywa. Można wynająć podnośnik 5zł/15min. Na stacji Lotos ul. Europejska. Byłem tam raz, imadło ( i jakieś inne ciężkie narzędzia ) + pomoc w podniesieniu auta masz gratis.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Czester 10-11l w mieście zakorkowanym, odcinkach 3km, z masą świateł, to bardzo dobry wynik. Moje B5 AFN miało +-10l. A autko lżejsze. Natomiast AKE w B6 pali 12-14l i jestem zadowolony z tego wyniku. Golf 3 1.8GT palił 12-15l benzynki.
-
[ALL B6/B7] Wtyk włącznika DRL/Comming Home
Potrzebny mi numer wtyczki dla przełącznika świateł DRL o numerze 8E1 919 094 Wtyk pewnie będzie taki sam dla włączników z comming/leaving home i może nawet poziomowania reflektorów. Na pewno będzie się różnił ilością pinów, a to już nie problem. W ASO nie mogą go znaleźć po numerze części, chcą VIN.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
A właśnie Flyer, jak z katami? Wciąż masz ori? czy już wymienione/wycięte? Są 2, więc może nie zapychają się tak szybko... u mnie przebieg niby 170tyś. Ale zakładam, że +- będzie taki jak u Ciebie. I ostatnio przeszło mi przez myśl pozbycie się ich, ale nie wiem czy to dobry pomysł. I prawda, 2.5TDI na trasy jest rewelacyjny! Nic tylko śmigać, w mieście męczy się, ale i tak daje przyjemność o niebo większą niż 1.9TDI. Gorzej na stacjach paliw