Treść opublikowana przez mantix
-
AVG - Uszczelka pod głowicą ?
- AVG - Uszczelka pod głowicą ?
miałem identycznie, lało się z króćca i tylko na zimnym i spływało na łączenie bloku z głowica- [AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Ja też miałem tzw bulgotanie, tzn bardziej takie przelewanie wody tyle że ja mam afn, a na dodatek cały czas miałem ciśnienie w układzie, tzn po nocy na zimnym silniku ściskając wąż czuć było że jest ciśnienie, jak się silnik nagrzewał to wąż był twardszy. Bulgotanie minęło, ale ciśnienie w układzie jest cały czas, choćby jak długo silnik był nie odpalany. Korki juz zmieniałem, nic to nie dało. Jeżdżę juz tak czwarty rok, płynu nie ubywa, żadnych innych oznak upg nie ma i pomysłu co to może być też nie mam Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- [AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Kurcze a ja właśnie czytałem w jakimś temacie właśnie o odpowietrzaniu, że się właśnie powinno odpowietrzać, tak żeby przód auta znajdował się wyżej, najlepiej podjechać pod jakieś wzniesienie. A z kolei inni twierdzą, że nasze układy się same odpowietrzają. W sumie to nie wiadomo kto ma rację. Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Pompa VP37 Cieknie, Uszczelnianie / rozbieranie 1.9 TDI AFN
Takie małe pytanko odnośnie tego uszczelnienia; dlaczego zdjęcie nastawnika ułatwia wymianę tego oringa na tłokorozdzielaczu? Takie małe pytanko odnośnie tego uszczelnienia; dlaczego zdjęcie nastawnika ułatwia wymianę tego oringa na tłokorozdzielaczu?- 1.9 TDI - Dylemat z pompą wtryskową - Podpowie ktoś ?
Mówisz o metalowych przewodach, które wychodzą na wtryski? Tam wychodzi paliwo z pompy. Jak cieknie w tamtych okolicach to albo uszczelnienie N108, ale tam raczej rzadko cieknie, albo co bardziej prawdopodobne oring na tłokorozdzielaczu.- Wyciek na śrubie obok wlewu oleju
Ja tam dawałem trochę silikonu, też na razie trzyma Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Dziwny objaw, niczym poślizg sprzęgła
No właśnie na czwartym, piątym nie ma żadnych niepokojących objawów. Auto wtedy ładnie przyśpiesza, a trójka jest właśnie taka zbyt agresywna . Już była korekta robiona i Damian twierdzi, że w tym przedziale to już grzech niutków ujmować .Ale najbardziej ciekawe jest to, że jadąc sobie spokojnie, pierwszy raz jak depniesz to to czuć, a potem jak już sobie robię takie przyśpieszenia to już jest normalnie.Spróbuje to nagrać po świetach jak warunki pogodowe pozwolą. Ja jeszcze chyba muszę wydłużyć może sztangę, bo ponoć moje turbo aż nadto dobrze wstaje i troszkę przeładuje przy depnieciu, zanim N75 zbije ciśnienie- Dziwny objaw, niczym poślizg sprzęgła
Przed wirusem żadnych takich akcji nie było. Po wirusie zaczęło się od takiego dziwnego dreszczu też właśnie na przyspieszeniu na trójce. Ciachciach tłumaczył mi że to może być wina wtrysków. No i teraz jest takie dziwne zjawisko też tylko na trójce. To fakt, że przy wciśnięciu na trójce od 2500 obrotów to 110km/h jest w momencie, ale wydaje mi się że ten przeskok z 2500 do 3000 tys obrotów jest zbyt szybki. Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Dziwny objaw, niczym poślizg sprzęgła
Panowie, trochę szukałem i nie mogę znaleźć, żeby ktoś miał taki objaw jak u mnie. Audi A6C5 silnik AFN po programie(plus minus 140 km). Sytuacja wygląda następująco; jadąc na trzecim biegu, około 2500 obrotów, po mocniejszym wciśnięciu gazu występuje dosłownie na ułamek sekundy jakby poślizg, po prostu jest wrażenie jakby ten obrotomierz zbyt szybko podbił do 3000 tyś, potem jest już normalnie. Dzieje się tak przy pierwszym drugim przyśpieszeniu. Przy kolejnych próbach już ten efekt nie jest tak odczuwalny. Na wyższych biegach żadnych problemów nie ma. Robiąc logi na 4 biegu, pedał gazu wciskałem już od tysiąca obrotów do dechy i żadnych objawów poślizgu. Dzieje się tak tylko na trójce i to nie zawsze. Myślicie, że początek końca sprzęgła czy coś innego?- Pompa VP37 Cieknie, Uszczelnianie / rozbieranie 1.9 TDI AFN
Pisałem, teoretycznie proste. Wiem, że w praktyce może się wszystko zdarzyć. Wszelkie prace z pompą zawsze są trochę ryzykowne. Np. gdy pierwszy raz czyściłem nastawnik też byłem świadom, że coś może nie wyjść. Wiadomo pierwszy raz jest najgorzej, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz- Zmiana oleju
Zwracam honor, przyznaje nie wiedziałem o tym silniku, myślałem że mówisz o AAZ Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Zmiana oleju
Wiem to kolego tylko to jest silnik 1.9TD oznaczenie AAZ a nie 1.9di jak się kolega upiera Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Zmiana oleju
To jak masz 1.9di to sobie poszukaj sam, bo nie wiem czy ktoś o takim słyszał i nie unoś się bo głupoty piszesz i oczekujesz odpowiedzi Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Zmiana oleju
Chyba że kolega ma 1.9 td Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Zmiana oleju
Co to za silnik 1.9di? Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- AFN przejście z 10W40 na 5W40
Nie siej już zamętu Bo ktoś sobie to weźmie do serca Bo jest podpięty temat odnośnie oleju do tdi, a chłopaki zakładają nowe, może chcą usłyszeć coś innego[emoji1] Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka- Pompa VP37 Cieknie, Uszczelnianie / rozbieranie 1.9 TDI AFN
Kurcze to w takim razie nie rozumiem dlaczego trepek pisze, że taki mały margines błędu i nazywa tych co tak robią magikami, skoro to teoretycznie jest raczej proste.Przyznam, nie wymieniałem nigdy tego oringa, ale czytając opis Piotrka nie wahał bym się, no bo niby po co pompę wyciągać?- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Chłopaki, dziś przypadkowo wpadłem na stronę "kolegaberlin", oleje prosto z Niemiec.Brał tam coś ktoś. Oleje niby oryginalne, a i ceny też mocno konkurencyjne, no bardzo ciekawe.- A4b5 AHU zacinająca turbina
kolego masz ahu, tam jest WG i nie ma podciśnienia. jak pominąłeś N75 to masz doładowanie około 0.6 bara. Wymienisz N75 i będzie dobrze, bo to on jest zwykle winny- [B5 AFN] Zmiana dawki paliwa
Poniżej 3 nie ma co schodzić, tym bardziej jak masz sterownik z witaminką, bo wystarczy jak jest trochę mokro na drodze to przy bucie na dwójce chwila nieuwagi i obrotomierz zamykasz, a jest to nie zdrowe. Pomijając to, że zmieniając koła po sezonie widać, że przednie opony wypadają dużo słabiej naprzeciw tylnych( no chyba że ktoś ma Q )- AVG + mod na 130 vs AWX/AVS
Jak dla mnie to bardzo mi trudno w to uwierzyć, jak mam też afna po programie na trochę więcej niż 140km i do tego auto waży prawie 1500 kg i objeżdża paska awx kumpla. Dodam że pasek w dobrym stanie, trochę ponad 200 tys przelatane ma, a moje ponad 360 tyś.- AFN - notlauf. Prośba o analizę logów.
Wnioskuję, że robiłeś loga w trybie awaryjnym, dlatego takie ciśnienie. Powodów może być wiele; nieszczelność w dolocie, nieszczelność w układzie podciśnienia. Nie sprawdzisz jak sztanga pracuje, bo masz stary sterownik i nie zrobisz 11BS, ale możesz sprawdzić to przy pomocy drugiej osoby. Jedna osoba odpala silnik, a druga patrzy czy gruszka wciąga sztangę. Masz błąd 575 czy jeszcze jakieś inne?- AFN - notlauf. Prośba o analizę logów.
Patrząc na Twojego loga dynamicznego grupy 11, do czterech tys nie przekracza 1100mb przy zadanych 1948. Doładowanie leży całkowicie.- AFN - notlauf. Prośba o analizę logów.
Kolego, ale Ty nie masz w ogóle doładowania, turbo stoi chyba, to nawet nie jest tryb awaryjny. Jak to auto jeździ? odczuwasz, że turbina pracuje? - AVG - Uszczelka pod głowicą ?