Treść opublikowana przez mantix
-
Problem z odpaleniem
Ja w ubiegłą zimę prawie cały czas paliłem na dwóch świecach nie wiedząc o tym, po prostu sprawdziłem tak z ciekawości jak miały nadejść jakieś duże mrozy i okazało się, że dwie spalone
-
Problem z odpaleniem
Spróbuj jutro odpalić z odłączonym czujnikiem temperatury tylko nie czekaj tak długo aż zgaśnie kontrolka od świec bo one będą grzały około 10 sekund
-
Problem z odpaleniem
No nie gadaj, że dziś w Katowicach było -5 .Świece grzeją przy temperaturze poniżej 5 stopni.Nie sądzę aby one były winowajcą
-
[AFN] problem z turbiną
mam w dolocie
-
[AFN] problem z turbiną
Kolego wesz82 tak chodzi mi o to że może być tak, że nie sprawdzi jakie jest podciśnienie na gruszkę bo jak ma stary sterownik to nie zaloguje 11BS. Ja też nie mam egr ale 11BS normalnie przecież loguje bo od sterowania turbiny jest N75 więc N18 nie ma z tym nic wspólnego. Ciśnienie z wakupompy sprawdzi( ok -0,8 bara na rozgałezieniu na zaworki), ale już jakie jest na gruche może nie sprawdzić, najprościej podmienić zaworki jak pisałeś.
-
[AFN] problem z turbiną
On ma 97 więc nie jest pewne czy obsłuży jego sterownik 11BS, musi sprawdzić.Więc nie jest pewne czy wakumetrem coś sprawdzi, bo musi logować grupę 11BS mierząc podciśnienie.
-
[AFN] problem z turbiną
Zawór n75, możesz go podmienić z n18, to bliźniacze zaworki.
-
[AFN] problem z turbiną
Kolego jak masz vaga i wakumetr to lepiej najpierw posprawdzać podciśnienia. Może się okazać, że wężyk nieszczelny lub N75 nie domaga. Na wyciągnięcie turbiny zawsze będziesz miał czas. A nawiasem mówiąc to ten Twój mechanik to naprawdę geniusz " do tego geometria dochodzi" , a co on jeszcze chciał czyścić? Turbiny WG są praktycznie bezobsługowe więc chyba oczywiste, że jak wyciąga vnt to ma wyczyścić zmienną geometrię i nic więcej nie ruszać. Za to się bierze około 200 zł, więc się nie wygłupiaj i nie jedź już do niego
-
Logi a4 1.9tdi [b5 81KW AFN]
Dymi na czarno? Sprawdzałeś szczelność dolotu?Zaloguj 11BS i zobaczysz jak sztanga pracuje, może nie trzeba będzie turbiny ruszać. Nie myśl sobie, że to taka przyjemna robota bo czasami się można upiepszyć
-
Kolejny raz zjedzony wirnik turbiny AFN
Wątpię, ,żeby to była wina filtra.U nas w firmie jeździ się na takich wynalazkach ze względu na oszczędności oczywiście , że czasami aż strach to zakładać.Filtry przychodzą w pudłach no name .Maszyny i samochody pracują po 16 godzin dziennie, ale coś takiego się jeszcze nie zdarzyło .Bywa, że z filtra wytrzepuje się łopatę pyłu i popiołu.
-
Kolejny raz zjedzony wirnik turbiny AFN
Filtrony zjadają wirniki?
-
(AFN) Od czego jest ten kabelek?
Modził ktoś z Was taki podgrzewacz? Osobiście tego nie mam, jeden kabelek z takim kapturem tam sobie wisi, ale nic poza tym.Chętnie bym sobie coś takiego zrobił przed zimą . Jak ktoś wie gdzie trzeba kable ciągnąć, gdzie to wpiąć to proszę o info, albo może jakiś schemacik , Oczywiście króciec ze świecami trzeba dokupić, ale czy coś jeszcze...
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Hezen jak wypatrzyłeś tę dziurę w ic? Ja mam też mokry od spodu i myślę go jutro wyjąć i jakoś sprawdzić jego szczelność. Mam pewien pomysł tylko nie wiem czy coś z tego wyjdzie . Kolego kopen kup sobie za 3 dyszki ładowarkę samochodową do laptopa i już możesz śmigać z logami. Ja też mam baterie zmarłą i jeżdżę z ładowarką
-
Falujące obroty,skaczący kąt wtrysku,nastawnik?
Może sprawdź zawór początku wtrysku N108 w pompie, on ma takie sitko, czasami się tam robi syf. Przyczyn może być wiele, ale od czegoś trzeba zacząć . Koło pasowe na wale nie ma bicia?
-
Falujące obroty,skaczący kąt wtrysku,nastawnik?
Kolego a jakiż to motor? Piszesz, że pompa paliwa wymieniona, że kąt wtrysku skacze... to jest w końcu vp czy pd?
-
Po wymianie rozrządu nie odpala 1.9TDI AHU
Przy kącie 38 jednostek nie miał by problemu z odpaleniem. Ja miałem około 25 i palił od strzała.
-
1.9 tdi AHU ciężko odpala brak pomysłów
odpalasz vaga, wchodzisz w engine, login 12233, wchodzisz w adaptacje kanał 5 i tam zobacz jaką masz dawkę
-
1.9 tdi AHU ciężko odpala brak pomysłów
Próbowałeś odpalać z odpiętym czujnikiem temperatury cieczy? Jaką masz dawkę startową ustawioną?
-
Ciezkie odpalanie 1Z ponizej 30 stopni
Kolego Mesus pisałeś, że wymieniłeś czujnik temperatury cieczy, masz może numer tego czujnika, albo ktoś z kolegów może posiada? Chodzi oczywiście o zetorka
-
Audi a4 b5 brak mocy
Jeśli problem dotyczy tego silnika, który masz w opisie to gdzie tam masz tą zmienną geometrię
-
sprawdzenie przepływki
No tak, taki jest zakres, a nie powinno być tak, że powyżej 3000 obrotów powinna delikatnie ciąć? Przynajmniej tak w aktualu pokazuje.
-
sprawdzenie przepływki
Logowliśmy dzisiaj kanał 03, niestety nie udało się uchwycić momentu w którym występuje zjawisko odcięcia gazu, jednakże przepływka pokazuje zbyt dużo o około 150 jednostek.Przy bucie na trzecim biegu pokazuje nawet 1050 jednostek, więc coś jest nie tak .Co o tym myslisz łukasz? Przepływka mówi pa pa? ;)
-
sprawdzenie przepływki
Oj no nie chce mi się wierzyć, że Ty nie słyszałeś Zobacz pod koniec tego opisu http://sprawdz.auto.pl/diagnostyka-przeplywomierza/, aczkolwiek na naszym forum był o tym wątek, ale nie mogłem znaleźć.
-
[AFN] odcięcie turbo gdy wyższa temperatura, nieznaczny spadek mocy na ciepłym w zakresie 2-3k obr.
Doładowanie kompletna klapa niestety i tym się zajmij, bo przepływka będzie ciąć jak brak doładowania.Podmień N75 z N18 i popatrz czy masz dobrze wężyki z N75 wyprowadzone, schemat znajdziesz na forum.
-
sprawdzenie przepływki
Ten objaw nie występuje zawsze, musiałbym jeździć cały czas z Vagiem . Mnie się wydaje, że trzeba nastawnik wyczyścić, ale kumpel upiera się żeby diode podłoczyć i jeżeli objaw będzie nadal występował to będzie musiał sobie nastawnik wyczyścić