Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mantix

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mantix

  1. mantix odpowiedział(a) na mati1991lw temat w 1.9TDI
    Jak chcesz sobie jeździć na serii to nikt Ci nie broni, ale czy to jazda...?Jak masz te kilkadziesiąt koni w zapasie to, nawet jak nie zawsze są potrzebne to wierz mi, że jeździ się lepiej i nawet bezpieczniej. Już nie wspominam o momencie bo to już w ogóle frajda .Nie ukrywam, jak bym miał jakiś lewy pieniążek to zakładam turbo z awx robię korektę a i pewno potem by się wtryski chciało zmienić...
  2. mantix odpowiedział(a) na mati1991lw temat w 1.9TDI
    To prawda, a najlepiej jeszcze stanąć tak żeby przód był wyżej, np. gdzieś pod górkę podjechać, miałem kiedyś takie bulgotanie
  3. mantix odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    A gdzie masz ten komutator? Bo pierwsze słyszę żeby w układzie podciśnienia występował, silnika elektrycznego tam nie ma , a może byś odżałował te dwie czy trzy dychy i kupił wakumetr, wtedy było by wiadomo jakie masz podciśnienie
  4. Jak zmienisz dawkę to zobaczysz, że auto naprawdę jeździ o niebo lepiej, bo taka dawka jest nieakceptowalna.Wejdź w BS 00, czwarte okienko, powinno być między 15 a 20.Ty masz pewno koło100.
  5. Jesteś pewny, że sprawdzałeś to w bloku 01? Bo jak tak to masz baaardzo ubogą dawkę, to auto w ogóle chyba nie chce jechać. Przestawiaj to jak najszybciej, tolerancja jest od 3 do 9, ale zazwyczaj wszyscy ustawiają między 3 a 4.
  6. mantix odpowiedział(a) na łukasz14bn temat w 1.9TDI
    No widziałem już gdzieś takiego softa, paliwem podlane, a dmuchnąć tego nie ma co, bo doładowanie seria.
  7. mantix odpowiedział(a) na łukasz14bn temat w 1.9TDI
    roch A niby dlaczego? Turbo przeładowuje, kąt wtrysku trochę opóźniony, ale przepływka ładnie mierzy
  8. mantix odpowiedział(a) na sułek123 temat w 1.9TDI
    Kolego to nie jest raczej wina źle założonego pierścienia, ładowało by wtedy cały czas 1,5 aż do notlaufa. Ale dla pewności zrób loga 11 na odpiętym wężyku od gruszki.Kierownice ustawione są wtedy na minimalne doładowanie. Jak będzie przeładowywać to znaczy,że pierścień założony źle, ale naprawdę szczerze wątpie. Turbinki VNT15 mają lekkie overboosty, bo strasznie szybko się wkręcają, może grucha już nie domaga i n75 nie może wysterować
  9. mantix odpowiedział(a) na sułek123 temat w 1.9TDI
    Przy regulacji sztangi nikt nie grzebał?
  10. Tyle, że to akurat można sprawdzić wypinając wtyczkę od impulsatora.
  11. mantix odpowiedział(a) na mantix temat w Audi A4 B5
    Acha i obrotek też nie działa teraz
  12. mantix opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam, problem dotyczy b5 w silnikiem 1z. Świecą cały czas kontrolki od ładowania,rezerwy paliwa, kontrolka od smarowania silnika i hamulca. Jakiś czas temu ten problem pojawiał się sporadycznie i zanikał dość szybko, a teraz świecą cały czas. Wszystkie masy sprawdzone. Licznik zwykły bez fisa.Miał ktoś taki przypadek? Doradźcie co ewentualnie sprawdzić, bo mechanik rozkłada ręce i pomysłu nie ma.Dodam, że błędów na Vagu nie ma.
  13. mantix odpowiedział(a) na Robert Kaim temat w 1.9TDI
    Turbo, a raczej pierścień bo tylko jego można pochrzanić, jest jak najbardziej na swoim miejscu.
  14. Podmień z N18 na test, ale wiadomo wakumetrem warto sprawdzić, bo może jest nieszczelność albo N75 do bani, lub też waku już nie wydala. Ja miałem podobny problem przy bucie, trochę przeładowywało właśnie w granicach 2500 obrotów i zbijało zaraz trochę zbyt dużo, ale ja miałem problem ze sztangą, musiałem ją trochu wydłużyć
  15. Ja tam mam ograniczone zaufanie do tych nowych tłoków, panewek, pierścieni itd. Niestety to już nie jest ta jakość co kiedyś, teraz się robi nowe części z "plasteliny". No i nie ma takiej opcji, żeby silnik po kapitalce zrobił tyle km co silnik złożony w fabryce w ubiegłym wieku.Co najwyżej zrobi tyle co współczesne np. słynne 2.0 tdi vw audi
  16. mantix odpowiedział(a) na zyga100 temat w Audi A4 B5
    Kolego sterownik silnika steruje między innymi pompą wtryskową
  17. mantix odpowiedział(a) na pdk temat w 1.9TDI
    O ile to wina gruchy. Może być tak, że są takie nagary w turbinie, że tam się zacina
  18. Hmm, a cóż to za program masz? doładowanie nie tknięte
  19. mantix odpowiedział(a) na Kucmin temat w 1.9TDI
    A skąd ta pewność, że powodem szarpania jest sprzęgło? Ja mam zetorka w a4 i afn z dwumasem w a6 i w żadnym nie szarpie. Jeżeli szarpie poniżej dwóch tysięcy to może to być wina brudnego nastawnika (opiłki) albo przepływka, filtr paliwa. Trzeba posprawdzać.
  20. Ja chwytałem z jednej strony kombinerkami, z drugiej dycha i też puściło
  21. mantix odpowiedział(a) na pdk temat w 1.9TDI
    Trochę mała wartość tego kąta, ale to na bank nie rzutuje na odpalanie.Jakbyś miał poniżej 20 no to może, ale teraz to nie on jest przyczyną
  22. mantix odpowiedział(a) na BoooM temat w 1.9TDI
    Logi to podstawa, bo na razie to tylko gdybanie.Nie rozumiem, dlaczego jeżeli ktoś program zrobił nie ogarnie tematu, no chyba, że ktoś zapodał gotowca i położył na to...
  23. mantix odpowiedział(a) na BoooM temat w 1.9TDI
    Masz notlauf czyli przeładowanie czy tryb awaryjny? Bo tryb awaryjny może być z wielu powodów, a tu kolega pisze, że ma zbyt duże ciśnienie w dolocie, a tak nawiasem mówiąc jak wtyczkę odłączysz do "twoich testów" to zwykle to skutkuje zapisaniem się błędu w sterowniku. Wyczytałeś gdzieś żeby kolega pisał, że wtyczkę do testów odłączył? Czytałeś temat od początku? Zwykle egr nie ma wtyczki elektrycznej, ma ją natomiast zawór, który nim steruje
  24. mantix odpowiedział(a) na pdk temat w 1.9TDI
    Jeżeli na ciepłym Ci dużo gorzej pali to zazwyczaj pompa ma już słabe ciśnienie wewnętrzne, można to trochę poprawić ściskając zawór od ciśnienia w pompie ( nie wbijać go broń Boże na pałę).
  25. Kolego ja bym najpierw termostat zmienił, bo jakim cudem temperatura leci do 100 stopni, a dolny wąż jest zaledwie letni. No i ewentualnie korek od zbiorniczka. Najpierw może lepiej sprawdzić te tańsze rzeczy. Termostat około 50 dych, korek parę dyszek, no a potem ewentualnie pompa, to też nie jest jakiś duży koszt tyle, że troszku pracy wymaga bo trzeba przód zdjąć

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.