Treść opublikowana przez mantix
-
Bulgotanie
Jak chcesz sobie jeździć na serii to nikt Ci nie broni, ale czy to jazda...?Jak masz te kilkadziesiąt koni w zapasie to, nawet jak nie zawsze są potrzebne to wierz mi, że jeździ się lepiej i nawet bezpieczniej. Już nie wspominam o momencie bo to już w ogóle frajda .Nie ukrywam, jak bym miał jakiś lewy pieniążek to zakładam turbo z awx robię korektę a i pewno potem by się wtryski chciało zmienić...
-
Bulgotanie
To prawda, a najlepiej jeszcze stanąć tak żeby przód był wyżej, np. gdzieś pod górkę podjechać, miałem kiedyś takie bulgotanie
-
Zapieczona turbina
A gdzie masz ten komutator? Bo pierwsze słyszę żeby w układzie podciśnienia występował, silnika elektrycznego tam nie ma , a może byś odżałował te dwie czy trzy dychy i kupił wakumetr, wtedy było by wiadomo jakie masz podciśnienie
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
Jak zmienisz dawkę to zobaczysz, że auto naprawdę jeździ o niebo lepiej, bo taka dawka jest nieakceptowalna.Wejdź w BS 00, czwarte okienko, powinno być między 15 a 20.Ty masz pewno koło100.
-
[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?
Jesteś pewny, że sprawdzałeś to w bloku 01? Bo jak tak to masz baaardzo ubogą dawkę, to auto w ogóle chyba nie chce jechać. Przestawiaj to jak najszybciej, tolerancja jest od 3 do 9, ale zazwyczaj wszyscy ustawiają między 3 a 4.
-
Prosze o analize logów
No widziałem już gdzieś takiego softa, paliwem podlane, a dmuchnąć tego nie ma co, bo doładowanie seria.
-
Prosze o analize logów
roch A niby dlaczego? Turbo przeładowuje, kąt wtrysku trochę opóźniony, ale przepływka ładnie mierzy
-
Analiza logów
Kolego to nie jest raczej wina źle założonego pierścienia, ładowało by wtedy cały czas 1,5 aż do notlaufa. Ale dla pewności zrób loga 11 na odpiętym wężyku od gruszki.Kierownice ustawione są wtedy na minimalne doładowanie. Jak będzie przeładowywać to znaczy,że pierścień założony źle, ale naprawdę szczerze wątpie. Turbinki VNT15 mają lekkie overboosty, bo strasznie szybko się wkręcają, może grucha już nie domaga i n75 nie może wysterować
-
Analiza logów
Przy regulacji sztangi nikt nie grzebał?
-
Miga wykrzyknik na liczniku przy przyspieszeniu.
Tyle, że to akurat można sprawdzić wypinając wtyczkę od impulsatora.
-
Kontrolki A4B5
Acha i obrotek też nie działa teraz
-
Kontrolki A4B5
Witam, problem dotyczy b5 w silnikiem 1z. Świecą cały czas kontrolki od ładowania,rezerwy paliwa, kontrolka od smarowania silnika i hamulca. Jakiś czas temu ten problem pojawiał się sporadycznie i zanikał dość szybko, a teraz świecą cały czas. Wszystkie masy sprawdzone. Licznik zwykły bez fisa.Miał ktoś taki przypadek? Doradźcie co ewentualnie sprawdzić, bo mechanik rozkłada ręce i pomysłu nie ma.Dodam, że błędów na Vagu nie ma.
-
Brak mocy w AFN
Turbo, a raczej pierścień bo tylko jego można pochrzanić, jest jak najbardziej na swoim miejscu.
-
Dziwny przypadek przeładowania ajm
Podmień z N18 na test, ale wiadomo wakumetrem warto sprawdzić, bo może jest nieszczelność albo N75 do bani, lub też waku już nie wydala. Ja miałem podobny problem przy bucie, trochę przeładowywało właśnie w granicach 2500 obrotów i zbijało zaraz trochę zbyt dużo, ale ja miałem problem ze sztangą, musiałem ją trochu wydłużyć
-
Posypał się silnik ? Pomocyyy
Ja tam mam ograniczone zaufanie do tych nowych tłoków, panewek, pierścieni itd. Niestety to już nie jest ta jakość co kiedyś, teraz się robi nowe części z "plasteliny". No i nie ma takiej opcji, żeby silnik po kapitalce zrobił tyle km co silnik złożony w fabryce w ubiegłym wieku.Co najwyżej zrobi tyle co współczesne np. słynne 2.0 tdi vw audi
-
Gotowy soft pod AFN
Kolego sterownik silnika steruje między innymi pompą wtryskową
-
turbina AFN zacinajaca sie gruszka
O ile to wina gruchy. Może być tak, że są takie nagary w turbinie, że tam się zacina
-
Przeładowanie, błąd 575-- logi
Hmm, a cóż to za program masz? doładowanie nie tknięte
-
[B5 1Z] DWUMAS
A skąd ta pewność, że powodem szarpania jest sprzęgło? Ja mam zetorka w a4 i afn z dwumasem w a6 i w żadnym nie szarpie. Jeżeli szarpie poniżej dwóch tysięcy to może to być wina brudnego nastawnika (opiłki) albo przepływka, filtr paliwa. Trzeba posprawdzać.
-
Problem przy czyszczeniu nastawnika
Ja chwytałem z jednej strony kombinerkami, z drugiej dycha i też puściło
-
dawki paliwa 1.9tdi AFN
Trochę mała wartość tego kąta, ale to na bank nie rzutuje na odpalanie.Jakbyś miał poniżej 20 no to może, ale teraz to nie on jest przyczyną
-
Siemka! Tryb awaryjny
Logi to podstawa, bo na razie to tylko gdybanie.Nie rozumiem, dlaczego jeżeli ktoś program zrobił nie ogarnie tematu, no chyba, że ktoś zapodał gotowca i położył na to...
-
Siemka! Tryb awaryjny
Masz notlauf czyli przeładowanie czy tryb awaryjny? Bo tryb awaryjny może być z wielu powodów, a tu kolega pisze, że ma zbyt duże ciśnienie w dolocie, a tak nawiasem mówiąc jak wtyczkę odłączysz do "twoich testów" to zwykle to skutkuje zapisaniem się błędu w sterowniku. Wyczytałeś gdzieś żeby kolega pisał, że wtyczkę do testów odłączył? Czytałeś temat od początku? Zwykle egr nie ma wtyczki elektrycznej, ma ją natomiast zawór, który nim steruje
-
dawki paliwa 1.9tdi AFN
Jeżeli na ciepłym Ci dużo gorzej pali to zazwyczaj pompa ma już słabe ciśnienie wewnętrzne, można to trochę poprawić ściskając zawór od ciśnienia w pompie ( nie wbijać go broń Boże na pałę).
-
1.9 AHU - czy to uszczelka pod głowicą?
Kolego ja bym najpierw termostat zmienił, bo jakim cudem temperatura leci do 100 stopni, a dolny wąż jest zaledwie letni. No i ewentualnie korek od zbiorniczka. Najpierw może lepiej sprawdzić te tańsze rzeczy. Termostat około 50 dych, korek parę dyszek, no a potem ewentualnie pompa, to też nie jest jakiś duży koszt tyle, że troszku pracy wymaga bo trzeba przód zdjąć