Treść opublikowana przez mantix
-
sprawdzenie przepływki
Tak, ecu będzie widział wtedy max wartość, chcę podpiąć w celu sprawdzenia czy przepływka sprawna.Występuje bowiem dziwny objaw dziury w obrotach przy około 1800 obrotow silnik zachowuje się jakby mu ktoś odciął paliwo.Podobny objaw jak przy problemach z nastawnikiem mes.Nie dzieje się tak zawsze, a błędów żadnych nie ma.
-
sprawdzenie przepływki
Chłopaki odkopię trochę, jaką diodę i w które piny wpinamy w celu zastąpienia przepływki, silnik afn. Nie mogę teraz tego znaleźć, a i już nie pamętam
-
[AFN] odcięcie turbo gdy wyższa temperatura, nieznaczny spadek mocy na ciepłym w zakresie 2-3k obr.
Grupa 11 i 03, oczywiście silnik rozgrzany, bo jak logujesz to but w podłodze , chyba wiesz? Jak jesteś pewny turbawki, to może N75 niedomaga, albo wężyki nieszczelne..
-
Pedał gazu nie reaguje
A może kolega, który założył temat uzupełni profil, bo nie wiemy o jaki silnik chodzi
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Fizyczne zaślepienie jest pewne, bo jeśli zaworek przepuszcza to programowe ograniczenie i tak nic nie daje.
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Sprawdź czy Ci się WG domyka, a najlepiej zrób logi 11 i 08, wtedy można zobaczyć ile dmucha i ocenić czy z przepływką wszystko ok.
-
przerwany kabelek czujnika N108-tylko wymiana czujnika?
Żeby odkręcić N108 nie trzeba demontować pompy
-
[1Z] Nie można uruchomić silnika.
Siedzi w kompie na bank
-
Jaka dawka paliwa i kąt wtrysku dla AHH
Na vagu masz zakres od 3-9, ustaw między 3 a 4 i będzie dobrze, kąt 49-51, ale jak się nie wstrzelisz i będzie 55 czy 45 to się nie przejmuj, nie będzie to powodem "muła', może gdzie indziej należy szukać przyczyny - komplet logów i analizowanie
-
[A4 B5] Świecę żarowe - kontrolka od razu gaśnie
Myślałem, że do 5C, przynajmniej na vp, ale osobiście nigdy nie sprawdzałem, ale jak zdrowy motor to nawet przy -10 bez świec pali
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Gwizda wam z rury przy wyciętym kacie?
-
Jaka gruszka do VNT15?
Różne bywają przypadki, można trafić na bubla, logowaliśmy kumpla auto, turbo wstaje natychmiast i nie przeładowuje co najważniejsze.Ja też mam tą dużą i jak na razie nic się nie dzieje(komp z chipem), a podejrzewam, że mam jakiś zamiennik, bo nawet numeru na niej nie ma, ale śmiga więc nie ruszam
-
Jaka gruszka do VNT15?
434855-0015- taki numer na niej widnieje, kupił na allegro coś za około 120zł jakieś dwa miesiące wstecz, jak na razie śmiga
-
Awaria silnika wystrzelił bagnet AFN Pomocy!
Z pompą do Trepka uderzaj
-
Jaka gruszka do VNT15?
Jutro mogę sprawdzić u kumpla, niedawno wymieniał, jeżeli będzie numer to Ci napiszę
-
Kąt wtrysku AFN różnice w BS a MB
Trepek, powiedz mi czy jak jest w BS powiedzmy około 40 to MB powinno przestawiać w górę na biegu jałowym czy nie?
-
Kąt wtrysku AFN różnice w BS a MB
Na rozgrzanym silniku w BS ustaw około 50
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Też jestem ciekaw, słyszałem tez coś kiedyś, że trochę inne wysterowanie czy coś, ale nic konkretnie nie było opisane
-
[B5 AFN] dziwne odpalanie..
Jak już mowa o dziwnym odpalaniu, czy jak odpalacie rozgrzany silnik w temperaturze powyżej 10 stopni, czy odpala Wam jakoś tak dziwnie gwałtownie? Z takim dziwnym zrywem?Tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/57948-szarpie-silnikiem-przy-odpalaniu-gdy-gor%C4%85cyjest opisywany podobny problem, a może taki sam.
-
Dwa znaki-kreski na wiecu wału korbowego
to w końcu chodzi o wałek rozrządu czy wał korbowy?
-
Zero mocy 1.9TDI AFN
Kolego ściągnij wąż od zimnej strony turbo i sprawdź czy czasami turbina się nie zablokowała, oczywiście na wyłączonym motorze . Miałem taki przypadek, szukałem jak głupi a turbo stało w miejscu
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Ej no chyba mnie wkręcasz , 10 stopni w plusie i tdi grzeje 5 sekund świece?. U mnie w afn przy takiej temperaturze kontrolka tylko mrugnie i pali od strzała
-
[AHU] Odcina turbinę po 3tys obrotów błąd 4626 na KTS'ie
Hezen to jest ahu, tu nie ma zmiennej geometrii
-
[AHU] Odcina turbinę po 3tys obrotów błąd 4626 na KTS'ie
N18 kolego nie steruje turbiną, więc nie tędy droga.
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Panowie mój szwagier w swoim zetorze ma też problem z odpalaniem, ale właśnie tylko wtedy gdy temperatura jest powyżej 5 stopni i świece nie grzeją.Jak jest poniżej 5 i świece zagrzeją auto odpala bardzo ładnie, choć przez pierwsze kilka sekund nierówno pracuje. Kąt wtrysku jest około 45, więc nie jest źle, dawka trochę uboga bo 6mg, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia.Zmienianie dawki startowej w zetorach ponoć nic nie daje więc nie ruszałem. Czy to może być czujnik temperatury? A może macie jakieś pomysły?