Treść opublikowana przez mantix
-
N75? nierówna praca, ciężko odpala
Tak Ci pracuje?http://w465.wrzuta.pl/audio/0KkdvSRxeoO/dyktafon-0002
-
Migająca lampka świec żarowych przy VAGowaniu
To normalne, ma tak mrugać jak jesteś połączony w BS
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Dokładnie
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Kolego ale doładowania niestety brak, niech ktoś Ci zapali samochód a Ty zobacz czy w momencie odpalenia sztanga wciągana jest do gruszki.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Ja nic nie pisałem o mapsensorze, z logów wynika że doładowanie leży, a jak piszesz, że wakupompa wytwarza podciśnienie to raczej pewne, że n75 do wymiany.Nie masz od kogoś na podmianę, żeby się upewnić. Rozumiem, że te logi robiłeś po skasowaniu błędu 0575 przez wyłączenie zapłonu.Miałem na myśli wyjście z trybu awaryjnego, bo samo wykasowanie z pamięci sterownika to oczywiście vagiem
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Wystarczy jak zrobisz dynamiczny grupy 11 i 03. Chociaż jak masz kiepskie doładowanie to przepływka i tak będzie źle pokazywała.
-
Kopci na siwo
Kolego logi zrób to Ci chłopaki coś podpowiedzą
-
Błąd 741, ciężko odpala.
To jest tdi i nawet jak żadna świeca nie grzeje to odpali po kilku obrotach wałem przy niewielkim mrozie o ile masz w miarę zdrowy silnik, więc raczej nie szukaj winy w świecach
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Tomku a dlaczego nie chcesz podmienić tego N75 z N18?
-
Cieknący olej spod pokrywy zaworów
Ja ostatnio zmieniałem i właśnie założyłem erlinga i jak na razie 15 tyś sucho. Czasami zdarza się, że sama pokrywa jest odkształcona i będzie ciekło
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
No niestety każdego dosiadacza afna wcześniej czy poźniej to czeka .Jak wytargasz razem z kolektorem to zakup sobie uszczelki po kolektor.Cierpliwości życzę
-
Zbyt duża dawka a przeładowane turbo.
Kolega Hezen ma podobno sprawdzony sposób na rozpołowienie turbawki więc możesz spróbować. Nie wiem, czy działa bo nie próbowałem ale spróbować warto .Poczytaj;http://a4-klub.pl/index.php?/topic/295114-afn-110-kmh-i-zdycha-moc/page-4
-
rozsadzony intercooler
Mam rurę o średnicy ok 20mm, nie ma styczności z wodą na drodze, więc jak może zamarznąć?
-
Kąt wtrysku wykres sie nie zgadza
Z tego co wiem to ten wykres jest dla gadżeciarzy i mało kto na niego zwraca uwagę, ważne jest że wartość kąta masz dobrą
-
Dławienie silnika AFN
Kolego, jeżeli masz na myśli elektrozawór za nastawnikiem to jest to n109. U mnie jak się zepsuł, miałem błąd na vagu i sterownik przeszedł w tryb awaryjny. Dodatkowo każdemu odpaleniu towarzyszyła przygazówka do 2000 i czarna chmura
-
rozsadzony intercooler
Ja mam odmę wywaloną pod auto, przynajmniej turbo oddycha świeżym powietrzem. Te ilości oleju są tak znikome, że nie chce się mi bawić w otc
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Dobry sposób, pod warunkiem, że gwinty wytrzymają w turbinie.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Jest to czujnik temperatury kolektora dolotowego - G72
-
rozsadzony intercooler
Raczej bardzo odosobniony przypadek. Turbo nawet jak przeładuje to ecu załancza tryb awaryjny i nie powinno mięć coś takiego miejsca
-
Zbyt duża dawka a przeładowane turbo.
No faktycznie kolego jak wtryski do du.. to zabawa z modyfikacją dawki odpada, jak również modyfikacje sterownika celem podniesienia mocy, bo to się mija z celem. Nie tędy droga, są tacy co myślą, że zajechane tdi zaczipują i odżyje , niestety nie,Żeby wzmocnić naszego klekota, to musi być w dobrej kondycji, bo inaczej zabiegi typu podniesienie dawki czy zmiana map przyniosą mizerny skutek
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Nie jest trudne, najgorzej rozpołowić. Ja używam palnika, inni młoteczkują. Ale zanim wyjmiesz dmuchawkę to sprawdź te wężyki i n75.Ja miałem taki przypadek w 1z ,że kumpel zrobił sobie program na 110ps, no i czuć było przyrost jak najbardziej tyle, że kupa dymu z tyłu .Zlogowaliśmy między innymi grupę 11 i okazało się, że turbo baaardzo późno wstaję, mało tego w ogóle nie chce osiągnąć zadanego przez sterownik doładowania .Przyczyną były zamienione wężyki przy n75, które kumpel zamienił przez przypadek gdy to kuna się mu rozgościła pod maską Prawda jest taka że afn to kapryśna jednostka głownie przez vnt, które często zawodzi przez PSJ .Bardziej idiotoodporne jest ahu i 1z. Sam mam afn po programie w firmie Koraszewski Audi Sport na 130 ps, który jak na razie mnie nie zawiódł, przyjemnie wciska w fotel i gubi trakcje na drugim biegu , jednakże wolałbym mieć ahu z czipem i większymi wtryskami, wtedy vnt miał bym z głowy
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Zobacz sobie wg schematu czy na pewno masz dobrze te podciśnienia podłączone, może faktycznie ci od klimy coś wypieli i potem źle podłączyli.
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Tak ,to miałem na myśli
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Miałem na myśli gruszkę czyli zawór turbiny
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Podmieniałeś n75 z n18? Możesz też założyć wężyk na gruszkę i spróbuj czymś zassać, albo palucha pod gruszkę i spróbuj ruszyć sztangę. Ten błąd to przeładowanie, może kierownice stoją