Treść opublikowana przez mantix
-
Turbo z dużym problemem
Trzeba sprawdzić czy zmienna geometria pracuje.Sprawdzałeś jaki błąd się zapisał w sterowniku? Na jakiej podstawie ci "mechanicy " stwierdzili, że turbo do wymiany?
-
[AFN] Rozrząd wytrzymał 300 km. Co dalej?
Kolega miał na myśli pompę wtryskową. Pierwszy raz słyszę, żeby to koło ktoś ruszał jeżeli mu nic nie dolega, raczej każdy go w spokoju zostawia
-
Odłącza turbo 1.9 afn
Sprawdź organoleptycznie albo vagiem czy masz skok sztangi odpowiedni, albo zrób logi. Nie wiem jak usłyszałeś, że zmienna geometria pracuje
-
pomiar ciśnienia sprężania
AFN nie ma klapy gaszącej
-
Obroty co do prędkości
O jakiej Ty mapie mówisz? Masz na myśli jakiś program (chip)?.On Ci przełożeń w skrzyni nie zmieni
-
Audi A4 B5 110 KM, obroty - pytanie
Kolego przy rozgrzanym silniku możesz sobie kręcić powyżej 3 tyś. Ta turbina lubi obroty i nie znosi PSJ. Jak będziesz "mulił" ten silnik to się przygotuj na częste pucowanie zmiennej geometrii.Ja jak kupiłem mojego afna (jeździła nim kobieta) to tygodnia musiałem turbo wyszarpać, ponieważ notlauf prawie codziennie . Wyczyściłem vnt, wyciąłem kata i już rok minął i żadnej przycinki odpukać
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Ale to ten kolega założył ten temat
-
rozgrzewanie disela
No tak, ale czy w praktyce wyobrażasz sobie rano kompa zapinać i to sprawdzać?
-
rozgrzewanie disela
A skąd wiesz kiedy masz 50 stopni?
-
1.9 TDI 90KM AHH Turbosprężarka jaka
Święta racja, do nowej turbiny musiał byś dołożyć nie kilka stów a kilkanaście, a regenerowane turbiny do już nie jest to co oryginał, z kolei używka to loteria.Najlepiej ogarnij swoją dmuchawkę. Jak masz choć trochę chęci i samozaparcia to nic trudnego.Jest dużo opisów i fotoporad np;http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=373199, więc nic tylko działać
-
brak mocy od dołu afn
W logu 011 widać, że turbo troszkę późno wstaje, może spróbuj podmienić N75 z N18
-
Pomocy! Ciagle urywa moc.
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-diagnostyka-tdi-aktualizacja-20-viii-2012/
-
brak mocy od dołu afn
Może działać, tyle że może przepuszczać , jak się nie domyka
-
Powyżej 4 tys. samochód się dławi
Nie musisz robić programu, przy wtryskach od afna dawka do regulcji i ewentualnie kąt wtrysku. to co poakzałeś to prawie nie jedzie . u mnie na serii + wtryski z ael-a minus kat bym go wciagnał . po chipie to juz wogole to żeś znalazł żyda Chciałbym, widzieć tego zetora w akcji , na dodatek jeszcze w serii ciekawe
-
Ahu brak połaczenia z ecu?
Najlepiej niech kolega zapyta tego elektromechanika w jaki sposób to immo wywalił. Bo jak zalożyl jakiś dziwny emulator i skroił cztery stówy to ja bym mu do d...y nakopał.Do tego potrzebny jest programator, po wylutowaniu trzeba zmienić wartość komórek pamięci.Jak masz emulator to Ci skasował połączenie ze sterownikiem silnika
-
Ahu brak połaczenia z ecu?
Jeżeli łączysz się u siebie z klimatronikiem, licznikiem i w innym audi z sterownikiem silnika to wina nie leży po stronie programu diagnostycznego. Za 300 złotych to kolega z rodzimego forum wywala immo i masz w tym czipsa na jakieś 20 PS. Ja u Niego za immo w ośmibitowcu do zetorka placiłem 80 zł i mam pewność, że jest to zrobione profesionalnie,
-
Ahu brak połaczenia z ecu?
Kolego po pierwsze to raczej nie ten dział, a po drugie to czy problem się pojawił po wywaleniu immo? Jeśli tak to raczej pewne, że ktoś spaprał robotę.Jakim programem się łączysz?
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Przeładowuje zazwyczaj jak masz zapieczone łopatki w turbinie, czysta ona wtedy raczej nie jest tylko zaje...a nagarem
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Masz bardzo słabe doładowanie, ale nie jest to na tyle błąd krytyczny żeby ecu załączył tryb awaryjny, co innego jakby Ci przeładowywało.
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Co znaczy, że jeździsz bez sterowania turbo? Nie masz n75? Czy wężyk od gruchy wypięty?
-
Czy wtryski Z 1.9 AFN beda pasowac DO 1.9 AHU
komp z afn jedynie z chipem niestety
-
1.9 TDI AJM znikający olej i wysokie spalanie
Znajomy zmienił puszczające turbo i grzał sobie autko przed garażem, po chwili silnik zaczął dziwnie przebierać, więc wsiadł do auta troszkę przygazował i wtedy silnik poszedł na max obroty.Udało się go zgasić po chwili, niestety dwie korby skrzywiło , okazało się, że nie pomyślał i nie wyczyścił dolotu po tamtej dmuchawce(było go dużo w icku).Wiadomo, że olej w dolocie zawsze jest, ale jak go jest dużo to już trochę strach
-
1.9 TDI AJM znikający olej i wysokie spalanie
Jak masz dużo oleju w dolocie to się lepiej tym zająć jak najszybciej, bo jak Ci go turbina dmuchnie to już motorowni nie zatrzymasz , Wtedy to się tylko modlić żeby sprzęgło wytrzymało przy próbie zatrzymania silnika wyjącego na piekielnych obrotach
-
1.9 TDI AJM znikający olej i wysokie spalanie
Korek 3/4 cala bardzo ładnie pasuje.
-
Wymiana wiskozy AFN
http://turbodiesel.hswg.pl/wymiana-alternatora-w-passacie-b5-fl/