Treść opublikowana przez mantix
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
no niestety dużo za mało, powinna mieć skok ponad centymetr
-
Zbyt duża dawka a przeładowane turbo.
Nie wiem jak u was, ale ja z dawką ponad 4mg nie mogłem zejść ze średnim spalaniem poniżej 6l/100, natomiast przy jeździe z dawką 3,0 , mam średnie ok 5,7 przy normalnej jeździe, wiadomo jak nonstop but na dwójce i trójce bo pokusa jest to wyjdzie dużo więcej.Silnik z większa dawką bardzo ładnie ciągnie od dołu i jest bardziej elastyczny wg mnie i nie pali na bank więcej bo nie wciskamy tak gazu, ponieważ reakcja na gaz jest już z samego dołu.Jeżeli chodzi o kopcenie to nie zauważyłem ani na fabrycznej dawce ani na wyższej. Jak masz sprawne turbo, wtryski i przeplywkę to może się pojawić mały jednorazowy bączek przy gwałtownym bucie, ale potem możesz ciągnąc powyżej 4 tyś i dymu nie powinno być.
-
[afn] nie odpala po uszczelnieniu, ale... masa dziwnych rzeczy
Kolego jak wymieniłeś uszczelkę na tłokorozdzielaczu silnik odpalił po odpowietrzeniu i zachowywał się normalnie?Przy wymianie tej uszczelki nie można dopuścić aby powstała szparka większa niż grubość uszczelki. Jeżeli kłopot się pojawił po wymianie oringu na tej specyficznej śrubie to albo tam zasysa powietrze albo układ zapowietrzony.
-
[afn] nie odpala po uszczelnieniu, ale... masa dziwnych rzeczy
Ta śruba trójkątna, o której piszesz powinna być zakończona śrubką na klucz bodajże 12 i to jest chyba odpowietrzenie pompy.Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.Może coś tam faktycznie sknociłeś.Ja zawsze odpowietrzam wpinając się gruszką i przepompowuje aż paliwo wraca powrotem
-
[afn] nie odpala po uszczelnieniu, ale... masa dziwnych rzeczy
Na takiej wartości powinien zapalić, co prawda ciężej ale odpali.Sprawdziłeś czy jest paliwo na wtryskach?
-
[afn] nie odpala po uszczelnieniu, ale... masa dziwnych rzeczy
Więc dawkę miałeś jak najbardziej ok czyli ok 3,5 mg, ale kąt wtrysku już do du.. Raczej nie mógł się przestawić, no chyba że miałeś śruby popuszczone(niedokręcone) z przodu pompy a nie wiem czy ruszałeś tą czwartą mocującą pompę z tyłu
-
[afn] nie odpala po uszczelnieniu, ale... masa dziwnych rzeczy
Dawkę sprawdzałeś może w BSw grupie 00 w czwartym oknie stąd taka wartość
-
Zbyt duża dawka a przeładowane turbo.
Ja tez latam afnem od roku z dawką 3,0 plus program na 130 km i jeszcze vnt nie czyściłem, jednakże unikam jazdy poniżej 2000 obrotów
-
Przyspieszenie ?
Tak właśnie myślałem, najlepiej sprawdzić n75 robiąc baypas
-
Przyspieszenie ?
W afn te zawory są bliźniacze a w ahu też?
-
Kilka pytań odnośnie odmy w 1.9 AFN
Kolego, odnośnie zaślepki idealnie pasuje zaślepka hydrauliczna 3/4 cala, korka nie polecam.Tam musi być coś z kołnierzem, żeby suszarka sobie nie wessała ,bo niestety źle to by się dla niej skończyło
-
[afn]Prośba o analizę logów
No właśnie dziś kolega podmienił N75 na N18 i po pierwszym "bucie" przyjechał i mówił, że przeładowało. Potem jeszcze sprawdzał i mówił, że nie odcina doładowania.Dziwna sprawa z tym jego autem. Jutro wpadnie do mnie to zrobimy logi. Wiem napewno, że u niego gruszka pracuje inaczej niż u mnie. Ja mam ten silnik w a6 c5 i gruszka ma troszke mniejszy skok i chodzi ciut oporniej. Robiliśmy logi Bs11 i skok sztangi jest, no zobaczymy jutro. Dziekuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
-
[afn]Prośba o analizę logów
Wiem, że przeładowuje, auto kolegi, podmienił jakiś n75, ale chyba nie miał pewności czy ten na podmianę jest 100% ok. Myślę żeby podmienić n18 i sprawdzić.Jeszcze zastanawia mnie wygląd jego gruszki od turbiny.Jest mniejsza niż powinna być w afn.
-
[afn]Prośba o analizę logów
Witam, pacjent a4, silnik afn, autko notorycznie łapie notlaufa.Zmienna geometria wyczyszczona, gruszka pracuje lekko.Proszę spójrzcie na logi, może macie jakieś pomysły? http://vaglog.rtnet.pl/log_186189.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186190.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186191.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186192.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186193.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186194.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186195.html
-
Brak informacji o stacji lub CD na FIS
Tom A4 może podpowiesz, na których kanałach trzeba zrobić adaptacje w liczniku z 97 bez can oczywiście, żeby zaświecił rds? Kabelki ena data clock podpięte, w liczniku zmieniałem kodowanie, rds powinien być, ale niestety nie ma. Kanałów 60,61,62 w tym liczniku nie ma.Radio śmiga, podświetlenie jest, komunikacja z radiem też.
-
Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT
Panowie podepnę się. Mam a6 c5 a w nim concerta i też nie wyświetla na fisie. Do radia wszystkie wtyczki zapięte, tyle, że nie mogę wejść w menu komputera pokładowego. Są przyciski obok dźwigni od ręcznego, ale brak jakiejkolwiek reakcji jak tam naciskam.Na fisie mam tylko spalanie, zasięg itp.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witam i pozdrawiam wszystkich miłośników tego samochodu.