Treść opublikowana przez mantix
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Jak odpalasz auto niech druga osoba zobaczy czy grucha wciąga sztangę
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Masz podłączony N75? Sztanga w BS 011 pracuje? U Ciebie nie obsługuje BS 011, teraz zauważyłem , że masz 96
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Ten błąd objawia się trybem awaryjnym. Z trybu awaryjnego wychodzisz gasząc motor i odpalając na nowo, jednakże sam błąd 0575 musisz wykasować vagiem, ale czy on jest skasowany czy nie to żadnego znaczenia nie ma
-
nierówna praca silnika AJM
Przecie to PD
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Zrób log dynamiczny grupy 11 z odpiętym wężykiem od gruszki i będzie zaraz wiadomo czy turbo źle poskładane czy problem leży gdzie indziej
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
No niestety w afn można żle założyć pierścień i będzie wtedy przeładowywało.
-
problem z rozłączajacym sie turbem
Może napisz jaki to błąd, w 1z to raczej jak jest problem z trybem awaryjnym to albo n75 do podmiany albo dolot nieszczelny, to jest bardzo wdzięczny motor i jak go coś boli to problemem rzadko kiedy bywa sama turbawka
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Chodzi o ostatnia kolumnę w grupie 011? Było 94%
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Dzisiaj to postanowiłem sprawdzić i jadąc na czwartym biegu, cały czas logując MB 11, starałem się delikatnie rozpędzać, żeby mi nie przeładowało powyżej max. Miałem 140/h, prawie 3500 obrotów, aktualne ciśnienie doładowania dochodziło do 1800mb, ale zadane było poniżej 1500mb i urwało mi ciąg , bład 0575. Więc jednak ta różnica ciśnień chyba decyduje o trybie awaryjnym. Sprawdzałem dwa razy i choćby jak kombinował więcej jak 140 nie polecisz jak masz problem ze sterowaniem vnt
-
AFN '97r. 355k km zdjęcia sprzęgła i dwumasy
Dev jakie dźwięki miałeś na myśli przy odpalaniu? U mnie występuje taki niepokojący zryw przy odpalaniu, ale właśnie jest to najbardziej odczuwalne przy wyższych temperaturach. Gdy jest mróz, auto zapala prawie bez szarpnięcia, a gdy się nagrzeje i temperatura otoczenia jest już powyżej zera, to pali jakby z ćwierć obrotu i występuje takie dzikie, trochę nawet głośne szarpnięcie . Nie wiem czy to wina poduszek czy to dwumas się kończy
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Wracając do przechodzenia w tryb awaryjny, czy to wygląda tak, że ecu załącza tryb awaryjny tylko wtedy, kiedy ciśnienie aktualne jest przekroczone od tego maksymalnego ( 1948mb bodajże)przewidzianego w programie, czy również wtedy gdy różnica tych dwóch ciśnień (zadanego i aktualnego) jest dość spora, a wcale nie musi być przekroczone to maximum ustalone w programie? Może to trochę zamotałem, ale chyba wiadomo o co chodzi
-
Cieknąca pompa wtryskowa AHH
Możesz ją vagiem potem skorygować, jak nie będzie trzeba dużej korekty robić
-
Cieknąca pompa wtryskowa AHH
Jak nastawnik jest na swoim miejscu będziesz mógł nim swobodnie przesuwać przód tył, jak nie siadł w pierścień to nim nie ruszysz, albo jeżeli masz zamiar zmieniać uszczelkę też pod deklem to mając ściągnięty dekielek, ramię rsw powinno swobodnie chodzić, wtedy wiadomo, że nastawnik siedzi dobrze
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Manometr wpinałem zamiast gruszki i i właśnie chyba tyle jednostek się wychylał i wracał tak jak piszesz, ale jeszcze raz to sprawdzę i wepnę też w miejscu zaworka. Dzisiaj pojeździłem tym autem z testerem i logowałem MB 11 i zauważyłem, że jak się w miarę spokojnie rozpędza to nie przeładowuje( utrzymuje zadane ciśnienie przez ecu). Na czwartym biegu do 4 tyś obrotów i ładnie szło ( nie było gdzie go bardziej pocisnąć). Jednakże przy gwałtownym bucie, w pierwszej chwili przeładowuje (co prawda nie wpada w awaryjny), i po chwili równa się prawie z zadanym przez ecu.Mam jeszcze jakiś n75 to też sprawdzę, albo podłącze n18.
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Łukasz powiedz mi w jakich jednostkach podajesz to podciśnienie? Znalazłem wakumetr tylko nie wiem czy on jest sprawny bo ma troszkę wskazówkę przesuniętą.Mierzyłem dziś u kumpla podciśnienie na tym przewodzie, który wchodzi do gruszki będąc jednocześnie zalogowany w 011 bs i jak zaciągało sztangę to byłem jeszcze w stanie troszkę ją do góry podnieść. Chyba nie ma się co łudzić, to raczej łopatki blokują i pewno podciśnienie nie jest na tyle duże, żeby ją wyżej zaciągło. W jednej skali pokazało 40, a w tej drugiej coś koło 15, tylko nie wiem co to za jednostki. Kurcze mam zdjęcie tego ustrojstwa tylko doczytać nie mogę
-
Reanimacja AFN...
Vag ma mały zakres regulacji, pozostaje wtedy przesunięcie nastawnika, ale dawkę masz ok, ja bym już niżej nie schodził. Jak jeździłeś wywaliło jakiś błąd? Ten spadek mocy to nie był tryb awaryjny napewno. Kiedy zmieniałeś filtr paliwa? Kurcze może n75 się przycina, możesz podmienić z n18.
-
Reanimacja AFN...
Słyszałem, że w vw można ustawić wyższe, ale nie wiem od czego to zależy i czy to prawda.Dawka to już od Ciebie zależy , ja mam 3 z hakiem, auto się fajnie zbiera z dołu.Wielu twierdzi, że jak duża dawka to się szybciej vnt zapieka (możliwe, ale u mnie jak na razie śmiga ).Startową nie wiem czy jest sens zmieniać jak Ci dobrze pali, a poza tym np. w 1z nic to nie daje(zmiana), nie wiem jak w afn.Logowałeś się 12233 jak chciałeś zmieniać?
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
kolego na 3 biegu 1500czy tam 1600 obrotów i gaz w podłogę i jeżeli nie odetnie to trzymasz do 4200
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Kolego, a jak robiłeś logi dynamiczne?
- Reanimacja AFN...
-
Reanimacja AFN...
Ten kąt zmień w pierwszej kolejności . Przepływka do tych 3500 obrotów powinna trzymać te 850, potem może troszkę ciąć, U Ciebie z niższych partii obrotów zawyża, zrób 008 zobaczysz jaka dawka jest.
-
Cieknąca pompa wtryskowa AHH
Jak masz vaga i znasz podstawy jak z niego korzystać to sobie poradzisz. Na tą śrubkę najlepiej założyć podpiłowaną siódemkę oczkową i odkręcisz. Naprawdę nie ma wielkiej filozofii i masz kasę w kieszeni i satysfakcję z wykonanej roboty
-
Reanimacja AFN...
Masz log przepływki? Sorry, jest, nie zauważyłem
-
Reanimacja AFN...
Obroty zbyt niskie, powinny być pod 900. Zobacz sobie:engine --> login 12233 --> adaptation --> kanal 02 --> wartosc oryginalna powinna byc 128 (lub 32768). Kąt wtrysku zbyt wczesny, trzeba by zejść poniżej 60 a będzie dobrze. Nie słyszałem jeszcze żeby kąt wtrysku powodował notlauf. Log grupy 11 wygląda raczej ok, ale poczekaj niech się wypowie ktoś bardziej oblatany w temacie
-
Turbo z dużym problemem
U mnie jak się przycinało vnt miałem notorycznie 0575