Treść opublikowana przez mantix
-
Cieknie paliwo z pompy wtryskowej 1.9 TDI z1
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=258443&start=30, poczytaj sobie, to Ci się trochę rozjaśni
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Bo nie ma być połączenia z żadną pompą, do n75 idzie ciśnienie z dolotu
-
Problem przy wymianie oleju - co robić?
Elf i mobil to bardziej budżetowe oleje więc nie rujnują portfela, ja z kolei znam osobiście człowieka, który jeździł swoim paskiem b6 2.0 tdi od nowości na castrolu i kilka miesięcy temu zalał motula. Dziwny zbieg okoliczności może, ale niestety rozleciała się pompa oleju(przebieg 220000), więc może nie przesądzajmy, poza tym to nie temat o olejach
-
dziwny odgłos
Wygląda na nieszczelny dolot, w logach nawet tego nie zobaczysz czasami jak jest mała dziurka, ale robotę ze świstaniem robi . Ja tak miałem, że przy depnięciu szczególnie na dwójce świst . Okazało się, że na zgrzewie icek puszczał. Wziąłem dętkę rowerową z wentylem, przeciąłem ją na pół, jeden koniec na wlot do icka drugi na wylot, kompresorem pompowałem przez wentyl i nieszczelność się znalazła, oczywiście ic do wymiany
-
Niskie ciśnienie doładowania
Jak dla mnie to albo dolot nieszczelny, albo trza klapę podciągnąć, można zrobić ten baypass pomijając N75. Może być i taki scenariusz, że sama turbina nie wydala, choć to mało prawdopodobne, albo skoro nie ma dymu na takim marnym doładowaniu to same wtryskiwacze są już do du.. i nie dają tyle paliwa a efekcie spalin, żeby dmuchawkę napędzić, no trzeba by się pobawić i sprawdzać, bo do fahofcuf to bym auta nie oddał
-
Cieknie paliwo z pompy wtryskowej 1.9 TDI z1
Jeżeli masz na myśli N108 to jest on z tyłu od dołu pompy, ale bardziej prawdopodobne, że cieknie z tłokorozdzielacza. Czujnik temperatury paliwa oczywiście jest pod deklem nastawnika, więc ten mechanik chyba nie wie co gada
-
jaki silnik ?
kolego skoro masz 1z to masz sterowane ciśnieniowo
-
jaki silnik ?
Tak, ma ona pracować, ale na postoju nie wytworzysz takiego ciśnienia żeby miała potrzebę pracować no wyprzedziłeś mnie
-
Problem z wysterowaniem turbiny, nie zbija ciśnienia.
podciśnienie sprawdź logując 11BS i zdejmij wężyk z gruchy wpinając go w wakumetr.Powinno być przynajmniej -0,64. Przydało by się jakbyś jednak pokazał 11d.Nie grzebał nikt przy regulacji sztangi?
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
to w końcu gdzie buczy w silniku czy nie? Bo jak zapłon wyłączyłeś to silnik nie pracował
-
Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi
Pod warunkiem, że egr jest sprawny i nie przepuscza, ale to i tak do d..y rozwiązanie bo niepotrzebnie dogrzewasz dolot.Zazwyczaj zaślepia się w dwóch miejscach, czyli bezpośrednio przy kolektorze wydechowym, jednocześnie wywalając rurkę karbowaną i przy dolocie za aluminiowym kolankiem.
-
AJM Problemy z doładowaniem. Regulacja sztangi.
nie wakupompa bo n75 daje na gruchę prawie -0,8 bara, chodzi o to, że cięgno sztangi miało minimalny luz na tym bolcu z zawleczką, wydłużyłem jeden obrót i luz się skasował. Wiadomo, że docelowo trza by gruszkę zmienić
-
AJM Problemy z doładowaniem. Regulacja sztangi.
oj tam ja wydłużyłem jeden obrót bo po programie dopiero tuner uświadomił mnie, że już grucha ma swoje lata i troszkę niedomaga. Też turbina wstawała aż zbyt dobrze i przeładowywała minimalnie (0,1bara) przy depnięciu od 2000 obrotów, przez sekundę dosłownie doładowanie leciało troszkę zbyt wysoko. Teraz jest ok.
-
[AFN] Wysoka temp paliwa
Jak to nie pomoże to ja bym sprawdził zaworek zwrotny w nastawniku.Jak nie puszcza przy ciśnieniu około 4,5 bara to paliwo robi się gorące
-
[AFN] problem z turbiną
no chyba nie masz na myśli stanu wizualnego , zrób loga 11d
-
jaki silnik ?
pozostaje sprawdzić tutaj
-
jaki silnik ?
toś chłopu wyjaśnił , on nie wie czy ma zetora czy ahu. Widziałeś w a4, któryś poprzecznie?
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Panowie ja też jestem przed wymianą oleju i teraz nie wiem czy mam zalany syntetyk czy mineralny.Kolor jest taki ciemno żółty. Jak mam syntetyk i wleje mineralny to będą skutki uboczne?
-
A4 B5 1.9 TDI 110km AFN /nolauft/nierówne przyśpieszanie/
To jest mapsensor i nie wiem czy ot tak go sobie kupisz , jak go wyczyścisz to mu raczej nic nie będzie
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Kurcze to mam chyba coś z n75, bo mam takie dziwne wysterowanie jakby map ciut późno zbijał. Nie mam notlaufa, ale jednak troszkę przeładowuje po depnięciu. Miałem podciśnienie na gruchę ok -0,55, zmieniłem wężyki bo myślałem, że coś gdzieś ucieka i teraz jak loguje 11BS to szczela w -0,6 i zaraz troszkę opada, jakieś 2, 3 kreski. Waku daje ponad -0,85, więc chyba N75 robi zamieszanie .
-
Muł i turbina w trybie awaryjnym
Łukasz jakie powinno być podciśnienie na gruchę w afnie? -0,6 Bara?
-
[AJM] Kręci jak szalony ale nie chce odpalić.
Kurcze ja bym wypiął te wtyczki od kompa i zobaczył, masz błąd komunikacji ze sterownikiem, immo masz chyba w zegarach czyli adres 17.Nie masz jakiegoś kompa na podmianę? Spróbuj wejść na 25 i zrobić adaptacje, jak ci pokaże, że immo jest pod adresem 17 to tam wejdź i zrób adaptacje, czyli adaptacja, kanał zero i potwierdzasz, ale mimo wszystko najpierw bym wypiął i wpiął parę razy wtyczkę, może coś nie łączy.Może się wypowie, ktoś bardziej oblatany w temacie
-
[AJM] Kręci jak szalony ale nie chce odpalić.
Sterownik masz oryginalny z tego samochodu? PrÓbowałeś go odpiąć i zobaczyć czy nie ma wilgoci gdzieś na wtyczkach? Drugi błąd jest od czujnika temperatury paliwa.
-
[AJM] Kręci jak szalony ale nie chce odpalić.
immo ci kompa zablokował, próbowałeś innym kluczykiem palić?
-
Problem z odpaleniem
Rozumiem, że kąt wtrysku masz dobrze ustawiony