Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mantix

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mantix

  1. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=258443&start=30, poczytaj sobie, to Ci się trochę rozjaśni
  2. Bo nie ma być połączenia z żadną pompą, do n75 idzie ciśnienie z dolotu
  3. Elf i mobil to bardziej budżetowe oleje więc nie rujnują portfela, ja z kolei znam osobiście człowieka, który jeździł swoim paskiem b6 2.0 tdi od nowości na castrolu i kilka miesięcy temu zalał motula. Dziwny zbieg okoliczności może, ale niestety rozleciała się pompa oleju(przebieg 220000), więc może nie przesądzajmy, poza tym to nie temat o olejach
  4. mantix odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    Wygląda na nieszczelny dolot, w logach nawet tego nie zobaczysz czasami jak jest mała dziurka, ale robotę ze świstaniem robi . Ja tak miałem, że przy depnięciu szczególnie na dwójce świst . Okazało się, że na zgrzewie icek puszczał. Wziąłem dętkę rowerową z wentylem, przeciąłem ją na pół, jeden koniec na wlot do icka drugi na wylot, kompresorem pompowałem przez wentyl i nieszczelność się znalazła, oczywiście ic do wymiany
  5. Jak dla mnie to albo dolot nieszczelny, albo trza klapę podciągnąć, można zrobić ten baypass pomijając N75. Może być i taki scenariusz, że sama turbina nie wydala, choć to mało prawdopodobne, albo skoro nie ma dymu na takim marnym doładowaniu to same wtryskiwacze są już do du.. i nie dają tyle paliwa a efekcie spalin, żeby dmuchawkę napędzić, no trzeba by się pobawić i sprawdzać, bo do fahofcuf to bym auta nie oddał
  6. Jeżeli masz na myśli N108 to jest on z tyłu od dołu pompy, ale bardziej prawdopodobne, że cieknie z tłokorozdzielacza. Czujnik temperatury paliwa oczywiście jest pod deklem nastawnika, więc ten mechanik chyba nie wie co gada
  7. mantix odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    kolego skoro masz 1z to masz sterowane ciśnieniowo
  8. mantix odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    Tak, ma ona pracować, ale na postoju nie wytworzysz takiego ciśnienia żeby miała potrzebę pracować no wyprzedziłeś mnie
  9. podciśnienie sprawdź logując 11BS i zdejmij wężyk z gruchy wpinając go w wakumetr.Powinno być przynajmniej -0,64. Przydało by się jakbyś jednak pokazał 11d.Nie grzebał nikt przy regulacji sztangi?
  10. to w końcu gdzie buczy w silniku czy nie? Bo jak zapłon wyłączyłeś to silnik nie pracował
  11. mantix odpowiedział(a) na CZIKITA temat w 1.9TDI
    Pod warunkiem, że egr jest sprawny i nie przepuscza, ale to i tak do d..y rozwiązanie bo niepotrzebnie dogrzewasz dolot.Zazwyczaj zaślepia się w dwóch miejscach, czyli bezpośrednio przy kolektorze wydechowym, jednocześnie wywalając rurkę karbowaną i przy dolocie za aluminiowym kolankiem.
  12. nie wakupompa bo n75 daje na gruchę prawie -0,8 bara, chodzi o to, że cięgno sztangi miało minimalny luz na tym bolcu z zawleczką, wydłużyłem jeden obrót i luz się skasował. Wiadomo, że docelowo trza by gruszkę zmienić
  13. oj tam ja wydłużyłem jeden obrót bo po programie dopiero tuner uświadomił mnie, że już grucha ma swoje lata i troszkę niedomaga. Też turbina wstawała aż zbyt dobrze i przeładowywała minimalnie (0,1bara) przy depnięciu od 2000 obrotów, przez sekundę dosłownie doładowanie leciało troszkę zbyt wysoko. Teraz jest ok.
  14. mantix odpowiedział(a) na Kowal11 temat w 1.9TDI
    Jak to nie pomoże to ja bym sprawdził zaworek zwrotny w nastawniku.Jak nie puszcza przy ciśnieniu około 4,5 bara to paliwo robi się gorące
  15. mantix odpowiedział(a) na sebek89 temat w 1.9TDI
    no chyba nie masz na myśli stanu wizualnego , zrób loga 11d
  16. mantix odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    pozostaje sprawdzić tutaj
  17. mantix odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    toś chłopu wyjaśnił , on nie wie czy ma zetora czy ahu. Widziałeś w a4, któryś poprzecznie?
  18. Panowie ja też jestem przed wymianą oleju i teraz nie wiem czy mam zalany syntetyk czy mineralny.Kolor jest taki ciemno żółty. Jak mam syntetyk i wleje mineralny to będą skutki uboczne?
  19. To jest mapsensor i nie wiem czy ot tak go sobie kupisz , jak go wyczyścisz to mu raczej nic nie będzie
  20. Kurcze to mam chyba coś z n75, bo mam takie dziwne wysterowanie jakby map ciut późno zbijał. Nie mam notlaufa, ale jednak troszkę przeładowuje po depnięciu. Miałem podciśnienie na gruchę ok -0,55, zmieniłem wężyki bo myślałem, że coś gdzieś ucieka i teraz jak loguje 11BS to szczela w -0,6 i zaraz troszkę opada, jakieś 2, 3 kreski. Waku daje ponad -0,85, więc chyba N75 robi zamieszanie .
  21. Łukasz jakie powinno być podciśnienie na gruchę w afnie? -0,6 Bara?
  22. Kurcze ja bym wypiął te wtyczki od kompa i zobaczył, masz błąd komunikacji ze sterownikiem, immo masz chyba w zegarach czyli adres 17.Nie masz jakiegoś kompa na podmianę? Spróbuj wejść na 25 i zrobić adaptacje, jak ci pokaże, że immo jest pod adresem 17 to tam wejdź i zrób adaptacje, czyli adaptacja, kanał zero i potwierdzasz, ale mimo wszystko najpierw bym wypiął i wpiął parę razy wtyczkę, może coś nie łączy.Może się wypowie, ktoś bardziej oblatany w temacie
  23. Sterownik masz oryginalny z tego samochodu? PrÓbowałeś go odpiąć i zobaczyć czy nie ma wilgoci gdzieś na wtyczkach? Drugi błąd jest od czujnika temperatury paliwa.
  24. immo ci kompa zablokował, próbowałeś innym kluczykiem palić?
  25. mantix odpowiedział(a) na Majkeltaker temat w 1.9TDI
    Rozumiem, że kąt wtrysku masz dobrze ustawiony

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.