Treść opublikowana przez mateogda
-
[ALL] Brak kompatybilności z OBD-II w A4 ???
Kto Ci nagadał takich głupot? Auta na rynek europejski muszą być zgodne z OBDII powyżej 2001r. Nie komunikatu tylko protokołu komunikacji! Czyli sposobu w jaki urządzenie diagnostyczne łączy się ze sterownikiem silnika.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Podziękował !
-
[B5 ARG] Proszę o analizę logów
Nie ma większego znaczenia dla wartości wyuczonych sondy. Pojeździj dwa dni na lpg i napisz co tam zobaczyłeś. Ważne jest żebyś nie kasował błędów zanim nie odczytasz wartości!
-
[B5 ARG] Proszę o analizę logów
Wartości w grupie 032 pewnie pokażą źle wyregulowaną instalację (tylko nie odczytuj zaraz po skasowaniu błędów).
-
[ALL] vagowanie automatycznej skrzyni biegów
Polecam lekturę http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=76853
-
[ALL B5] Co oznaczają te błędy silnika ? [1.8t 150KM]
Sprawdź kombizawór od pompy dodatkowego powietrza (umieszczony za silnikiem) czy jest szczelny i samą pompę (test wyjść vagiem). Nieszczelność tego zaworu powoduje, że spaliny trafiają przez pompę dodatkowego powietrza do filtra powietrza ,a co za tym idzie uszkodzenie samej pompy i za syfienie całego dolotu także N75 ( stąd 17965 ). Błąd czysto elektryczny (lpg niema nic do rzeczy), jeżeli będzie się powtarzał, sonda do wymiany. U mnie po wymianie pierwszej zaczęło wywalać drugą (tak na pocieszenie).
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Więc tak: - po włączeniu zapłonu 0010 1001 - po uruchomieniu silnika 1111 1100 - po około 3 minutach pracy 0010 1001 - po około 6 km w ruchu miejskim 0000 1000 , gdzie całą drogę starałem się utrzymać takie parametry aby sterownik sam wykonał test w gr. 046 Grupa 043 w moim aucie jest pusta.
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Kombizawór od "eco pompy", choć podobny to nie to samo co zawór EGR. Nie wiem czy brakujące systemy są od razu traktowane jako zdane, chociaż byłoby to logiczne. To też mogę, bynajmniej w kwestii EGRu, sprawdzić jutro. Nie wiem ale u mnie też tak jest.... W audi z tego rocznika na pewno nie będzie kontroli katalizatora czy drugiej sondy, nie będzie też eco pompy i EGRu, więc jakie testu on wyświetla?
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
To już teraz mogę powiedzieć, że nie!
-
[ALL B5] Problemy ze reflektorami ksenonowymi
Wysokość zawieszenia nie ma nic do rzeczy, nie sądzę żebyś miał auto bardziej podniesione niż takie stojące na lewarku. Ja po wymianie kół na zimowe nie muszę obrazu wymieniać czujników od samopoziomowania.
-
[ALL B6] Kontrolka od EPC się nie świeci
Co ma EPC do palenia gumy???
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Chciałem zobaczyć jak 043 i 046 wygląda u mnie w czasie jazdy ale jeszcze nie miałem okazji.... To jest raczej funkcja diagnostyczna.
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
... a po czym wnosisz, że nie robi?? Przecież wyświetla, że "oblany lub nie skończony (nie kompletny)" Pozatym ANA ma EGR ??
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Testy w grupach 043, 046 są przeprowadzane (przynajmniej w moim silniku) przy obrotach silnika między 2300 - 2500, temperaturze katalizatora 350 oC dla testu sondy (550 oC dla testu katalizatora) i przy zmianach napięcia dla testu sondy (odpowiedniej częstość zmian napięcia dla testu katalizatora). Tak więc w czasie zabawy na postoju owe testy nie są przeprowadzane. Masz jakieś problemy z autem, błędy?
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Sterownik wykonuje test przy określonych warunkach pracy silnika (obroty, obciążenie), za każdym uruchomieniem od nowa.
-
[B5 ANA] VAG-COM grupa 030"status sond" - pytanie
Trzecia oznacza cyfra czy regulacja od sondy jest aktywna czy nie.
-
[B5 AWT] Jak zrobić log korekcji krótkoterminowych
032, 033 Jeżeli długoterminowa dla cześciowego obciążenia (w czasie "normalnej" jazdy) wynosi +15% to wprowadzasz takie korekty do mapy lpg aby krótkoterminowa wynosiła -15%....
-
[B5 AWT] Jak zrobić log korekcji krótkoterminowych
Wydaje mi się, że trochę źle się do tego zabierasz, ponieważ strojenie mapy lpg na podstawie logów to syzyfowa praca. Po każdej wprowadzonej poprawce będziesz logował od nowa??? Lepiej pojechać na dwa laptopy, wtedy interesuje cię tylko korekta, która powinna być jak najbliższa 0% z tym, że krótkoterminowa powinna znosić długoterminową.
-
[B5 AWT] Jak zrobić log korekcji krótkoterminowych
Nie wiem czy chodzi o trudność..... http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/ Do ustawienia instalacji lpg weź także pod uwagę korektę długoterminową.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Spoko, widziałem że nie dajesz rady
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Podziękował
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Chwalisz się ?
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Strojenia zapłonu może nie koniecznie ale późnego doładowania już tak.
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Albo poprostu wymień bez zrozumienia.
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Może jedno T kończy swój żywot i pluje olejem... z drugiej zaś strony skoro olej wydostał się z rury na zewnątrz świadczy to o nieszczelności w tym miejscu.