Treść opublikowana przez mateogda
-
blad 16515
Błąd słabego napięcia sondy może być skutkiem niesprawnego przepływomierza może być także generowany przez niepoprawną pracę instalacji gazowej (zła regulacja).
-
[B6 AWX] Kontrolka silnika
VAG powinien wychwycić niesprawność obwodu lampki usterki silnika jeżeli w takową fizycznie auto jest wyposażone. Ewentualnie ujawni powód dla którego poprzedni właściciel mógł ją dezaktywować.
-
[INNE] [A6 C5 2.4 AML] Podciśnienie i EGR
Raczej nie ponieważ na biegu owe urządzenie nie pracuje. Brudna, źle zaadaptowana przepustnica. Źle wyregulowana instalacja lpg. Niesprawny któryś z czujników, np. sonda. Grupa volkswagena zaczeła stosować recyrkulację spalin w silnikach benzynowych dopiero od 2002 r.. Chyba Nie będę się upieral niemniej jednak wydaje mi się, że AML nie jest wyposażony w układ recyrkulacji spalin.
-
[INNE] [A6 C5 2.4 AML] Podciśnienie i EGR
Urządzenie przy dużych obciążeniach silnika, przy przyspieszaniu, zmienia geometrie kolektora ssącego tak aby powietrze trafiało do cylindrów krótszą drogą. Skoro z twojej etki tak wynika to wstaw odpowiedni rysunek...
-
[INNE] [A6 C5 2.4 AML] Podciśnienie i EGR
Zmienna długość kolektora ssącego. .... a kto powiedział, że go wogóle masz?
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Posiada, dlatego wprowadza korekty. Może auto jest po czipie?, ma zmodyfikowane mapy zapłonu... http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Ciśnienie paliwa sprawdzisz tylko mechanicznie odpowiednim manometrem. Sprawdź głównie wężyki podciśnieniowe.... Niedokręcona sonda to raczej nie to.
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Grupa 032 wskazuje na lewe powietrze lub małe ciśnienie paliwa.
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Zajrzyj i napisz co zobaczyłeś... 015 i 016 na wolnych jak szarpie.
-
[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99
Skoro problem występuje "bardziej" na wolnych obrotach, powinieneś raczej wrzucić logi statyczne... Wartości wyuczone dla sond w grupie 032? i rozpoznawanie wypadania zapłonu w grupach 015 i 016 może coś pokaże...
-
[B6 AVJ] Który zawór się otwiera podczas przeładowania turbiny
Ciśnienie napompowane przez turbinę jest upuszczane przez zawór DV (np. w sytuacji hamowania silnikiem z wysokich obrotów), sterowany elektrozaworkiem umieszczonym pod kolektorem ssącym. N75 nie steruje obniżeniem ciśnienia doładowania tylko upuszczając ciśnienie sterujące WG z gruszki powoduje jego wzrost.
-
[B5 AEB] Grzechotanie z okolic turbiny przy schodzeniu z obrotów
U mnie przy takim objawie skończyło się regeneracją turbiny, dzwoniła klapa od WG ale faktycznie wirnik też był "zakleszczony" na łożyskach.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
No to Pani ekspedientko, pils się skończył.... :gwizdanie:
-
[B5 ANB] Kanał 107 poza normą
LPG do regulacji....
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Dzięki Adam, chociaż decyzja i tak już podjęta ...
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Jeszcze nie jestem pewien jak się wyrobię z kasą (w tym miesiącu mam jeszcze przegląd i ubezpieczenia) i z transportem, jak to będę miał dograne to dopiero dzwonie do nich. Będę celował na któryś piątek, żeby potem przez weekend spokojnie sobie poskładać....
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Dzięki za info panowie! Jestem po rozmowie z (chyba) właścicielem firmy i .... Co do cen nie jest tanio, ale jak na razie same pozytywne opinie, więc za jakość trzeba płacić. Słyszałem, że przynajmniej dwa trójmiejskie ASO wysyłają do nich turbiny, mam nadzieję że to nie są tylko ploty. W temacie gwarancji padło tylko jedno pytanie: "czy jest LPG, bo jeżeli tak to ja na to gwarancji nie dam", po paru minutach rozmowy stwierdziłem, że jego argumenty są dosyć zasadne lecz mnie w zasadzie nie dotyczą. Na koniec czas, mam się umówić na konkretny dzień i wtedy zrobią na poczekaniu... Zdam relację po robocie, tak w pierwszej połowie września. Jeszcze raz dzięki. Pozdro.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Jeżeli ktoś z was może wystawić pozytywną lub negatywną opinię na temat tego warsztatu będę wdzięczny za każde PW http://www.turbo.cdi.pl/ Pozdro.
-
[B5 AEB] Logi - turbina i przepływomierz 1.8T + LPG spadek mocy i kopci
W tym roczniku chyba nie....
-
[B6 BFB] Dziwne dźwięki z puszki filtra powietrza
Sprawdź czy z "rurki" podłączonej od przodu filtra nie lecą spaliny!?
-
[B5 ARG] Potrzebne wartości wzorcowe MAF i IT
Wartości wyuczone wyglądają trochę inaczej niż poprzednim razem.....
-
[ALL B7] Problem Kontrolka Epc + Check
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_bosch_serwis_tucholka_sc_gdynia_chwaszczyno-t54322.0.html Tanio nie jest ale powinni pomóc.
-
[B5 ARG] Potrzebne wartości wzorcowe MAF i IT
Następnym razem zanim skasujesz błędy zajrzyj w gr 032 i napisz co zobaczyłeś. Zrób log dynamiczny z przepływki i wklej na forum, tylko dociągnij do 6000, inaczej nie ma sensu.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Jak czytam wasze wypociny to mi cyce opadają. Ja rozumiem, szydera szyderą ale nie macie już innych tematów ? Kto zrobi film z piły ??? np. taki http://vimeo.com/3143797?hd=1
-
[ALL B6] Dziwny błąd 17930 -p 1522
? Camshaft -> wałek rozrządu