Treść opublikowana przez Trezor
-
[B7 ASB] 3.0 TDI Quattro S-line by Trezor (chip by ECUProject)
Wygląda na to, że trochę z tym przesadziłem. Tłumacząc sobie kody wyposażenia wydawało mi się, że coś takiego miałem na liście, ale jakoś nie umiem znaleźć takiej obsługi poza zwykłym tempomatem. Więc już wykreślam z listy. Za to nie wiedziałem, że ma czujniki zmierzchu i czujnik deszczu oraz światła dzienne typu LED. Poprzedni właściciel mówił, że wymiana tych świateł w specjalistycznym zakładzie kosztowała go około 4tys. Ale nie sprawdzałem, czy to prawda. Dziękuję wszystkim, mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować. BTW. Jak na razie jeździ wyśmienicie.
-
[B7 ASB] 3.0 TDI Quattro S-line by Trezor (chip by ECUProject)
Szczerze, to nie wiedziałem, że kolega jest również z forum. Solar dach = wentylacja postojowa, co napisałem. A co do zdjęć, to wkrótce zrobię, a na razie ukradłem jedno zdjęcie poprzedniego właściciela. Mam nadzieję, że się nie obrazi.
-
[B7 ASB] 3.0 TDI Quattro S-line by Trezor (chip by ECUProject)
Już wkrótce moje stare wozidełko pójdzie w jakieś (mam nadzieję, że dobre) ręce. Ale żeby nie zostać bez samochodu, po długich poszukiwaniach, kupiłem nowe auto. Ze względu na akcyzę miało to być 2.0 TFSI, ale w końcu pod moimi oknami stanęło 3.0 TDI (233KM) model 2007. Wymagania jakie stawiałem nowemu Audi były dużo niższe od tego, co ostatecznie posiada. Zależało mi na wersji S-line, a tak dokładnie na trójramiennej kierownicy i sportowych fotelach. Musiało też mieć minimum 200KM. Ostatecznie posiada to wszystko, tylko, że kierownica jest multifunkcyjna z manetkami zmiany biegów, fotele są częściowo skórzane z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego, a do 200KM dodane zostały jeszcze 33KM. Do tego ma wiele więcej, o czym nawet nie myślałem. No i jest w kolorze "dolphin grey". Na liście wyposażenia można dodatkowo znaleźć: 6 poduszek, ABS/ESP/ASR/EBD, skrętny biksenon + funkcja świateł dziennych typu LED, klimatronik dwustrefowy, podgrzewane fotele, pełna elektryka, duża nawigacja z CD/TV/MP3, bluetooth, kolorowy FIS, wentylacja postojowa, tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami, czujniki zmierzchu i deszczu, pełny zewnętrzny i wewnętrzny S-line, zawieszenie 1BE, felgi 9-cio ramienne 17'', tiptronic, czujniki parkowania, lusterko wewnętrzne z funkcją ściemniania, pakiet chrom, przyciemniane szyby. Wszystko w oryginale. Jedynie co nie jest fabryczne, to tylne światła typu LED. A całość wygląda tak: Z planowanych zmian to tylko ramki i naklejka klubu , być może usunięcie oznaczenia "3.0TDI quattro" oraz felgi 18'' na lato. BTW... nie wiecie czy oznaczenia można jakoś łatwo odkleić bez uszczerbku na lakierze? Planowane: - ramki klubowe (zrobione), - naklejka klubowa (zrobione), - usunięcie oznaczeń 3.0TDI Quattro (zrobione), - felgi 18'', wersja RS4 (kupione), - wirusik (zrobione), - stabilizator RS4 tył (zrobione), - hamulce S4 345mm (przód) (zrobione), - grill S4 (zrobione), - końcówki ulter fi100mm (zrobione), - zawieszenie Eibach System Pro, - customowy wydech, - FMIC (jeśli okaże się, że mojej Drugiej Połowie ciągle będzie brakować mocy i będę musiał zmienić wirusa ) - hamulce od S4 na tył (jak przyjdzie moment wymiany tarcz). Kilka zdjęć na letnich "kapciach". I z grillem S4.
-
[B7 ASB] Plan serwisowy
Przyszedł czas żeby zmienić autko na nowsze. Tym razem padło na A4 3.0 TDI Quattro (233KM, B7). Nie mogę jednak nigdzie znaleźć planu serwisowego dla tego modelu. Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie planu serwisowego z książki serwisowej tego samochodu lub wskazać miejsce w necie, gdzie znajdę informacje na temat kiedy i co należy serwisować?
-
[ALL B5] Jak wyjąć uchwyt na napoje w środkowym tunelu?
Niestety nie tak do końca. Moje siłowe zsunięcie zakończyło się urwaniem zaczepu. Nie jest to duży problem bo przykleiłem go i jest ok. Ale prawda jest taka, że na złączu dwóch części osłonki (od spodu), jest "zawleczka", którą trzeba wyjąć przed siłowym zsunięciem.
-
Jaką cyfrową lustrzankę kupić dla początkującego ?
Promocja działa nadal dla wszystkich którzy mają paragon/fakturę na zakup do 30 czerwca. Nie musi on być polski. Wystarczy że jakiś europejski. Dlatego przywiezione ze Stanów mogą nie być akceptowane, chyba że zostały sprzedane w Polsce z polskim paragonem/fakturą. I tak z doświadczenia dodam, że pewnie Canon wkrótce rzuci nową promocją typu Cash Back, bo ta to już była trzecia edycja. Każda z nich jednak miała inne kwoty zwrotu za te same produkty.
-
64-bitowe systemy operacyjne...
Dodam tylko, że sam system x64 nie załatwi sprawy. Zdarza się, że mimo zainstalowanej Visty 64bit, nie udaje się skorzystać z więcej niż ok. 3GB ramu. Niestety niechlubnym przypadkiem są tutaj ThinkPady serii T60. Niektóre starsze wersje chipsetów nie obsługują poprawnie dużej ilości pamięci. To tak tylko, żeby ktoś się nie zdziwił po zainwestowaniu w najnowszy system.
-
64-bitowe systemy operacyjne...
No niestety nie masz racji. Pokazuje Ci w informacji o komputerze, że masz zainstalowane 4GB, ale z nich nie korzysta w całości.
-
64-bitowe systemy operacyjne...
4GB ramu i system 32bit, to trochę nieporozumienie, bo i tak wykorzystuje ledwie 3GB z kawałkiem. Polecam Vistę 64bit. Działa stabilnie i nie sprawia problemów. Nie wiem jak z Twoim oprogramowaniem bo go nie używam. Ja spotkałem niewiele softu, który by nie działał. Jakieś klienty VPN, stare sterowniki drukarek, no i niestety sterownik do VAGa. Po zmianie trzeba się trochę przyzywczaić, ale generalnie da się pracować.
-
[A4 ALL] Zmiana biegow w tiptroniku
Możesz przełączać na 4, 3, 2 w czasie jazdy, bez najmniejszych obaw. O ile dobrze pamiętam to przycisku też nie trzeba wtedy używać. Ale jeśli go naciśniesz to też nie ma problemu. Jest to dosyć "idiotoodporne".
-
Czy są na forum programiści ? :)
Również na etacie... Systemy bankowe...
-
Ile tracimy na dojazdy do pracy-kalkulator
Ach, te korki... 118 + 774
-
[B5 AFB 2.5 TDI] - jakie obroty jaka predkosc? TEST
Najwyraźniej tiptronic ma wyraźnie inne przełożenia od manuala.
-
Historia naszych nicków
Mój nick, podobnie jak autora tematu, powstał na potrzeby gry. Grałem sobie kiedyś w Diablo na BattleNecie (przez internet) i potrzebowałem czegoś unikalnego, a przy okazji chciałem, żeby jednak brzmiało jak jakieś imię z fantasy. I tak jakoś zostało. Choć prywatnie nikt do mnie tak nie mówi.
-
Moja czarna Perełka:* a4 1.9 TDI
Jakaś "przekombinowana".
-
[B5] zastanawiam sie nad zmianą kółek, VT
Drugie wyglądają całkiem fajnie. IMHO pierwsze (zdaje się z S4) są trochę za potężne jak na sedana.
-
[B5 AFB 2.5 TDI] - jakie obroty jaka predkosc? TEST
1 bieg (3000 ob/min) - 35 KM/h 2 bieg (3000 ob/min) - 65 KM/h 3 bieg (3000 ob/min) - 95 KM/h 4 bieg (3000 ob/min) - 135 KM/h 5 bieg (3000 ob/min) - 180 KM/h 2,5 TDI AFB (150 KM) Tiptronic
-
Jaki monitor LCD polecacie ?
Polecam Samsunga 940Fn (broń Boże 940N). Ewentualnie coś innego na matrycy PVA. Nie patrz na suche parametry, bo każdy producent mierzy je inaczej i naciąga jak może.
-
[ALL B5] Wycieraczki Aero
Ja w A6 mam właśnie takie i zbierają bardzo dobrze.
-
tiptronic
Nie wiem jak szybko umiesz przekładać nogi , ale u mnie tak nie jest. Autko zbiera się bardzo szybko. Choć manualem zrobiłbym to pewnie jeszcze szybciej.
-
Co sądzicie o oponach Uniroyal? Co innego możecie polecić?
Ja też mam dobre wrażenia z jazdy na Uni..., ale było to wiele lat temu, więc może jakość się zmieniła.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
No to witam kolejnego Wrocławianina.
-
235/40/17 lub 245/40/17 - ostatnia decyzja - prosze o pomoc
235/40R17 + ET35 = nie obciera Wiem, bo mam.
-
[audi A4 B6] malowanie zaciskow jakie kolory?
Chyba rzeczywiście, coś bardziej kontrastowego by się przydało.
-
[A4 B5] Zaczepy dywaników w 1997 roku
Właśnie to jest dokładnie to. Może ktoś mi jeszcze powie gdzie można je kupić.