Treść opublikowana przez soolek
-
Identyczna kolizja po raz drugi
Może nie zawsze więdzą, ale coraz częściej. Mają wspólny system, gdzie jest duuużo informacji. Jeżeli zatai ten fakt, to może mieć potem więcej nieprzyjemności niż wartość szkody.
-
Identyczna kolizja po raz drugi
W systemie TU będzie widniało,że poprzednia szkoda jest zgłoszona, więc lepiej nic nie zatajać. Powiedz po prostu jak było i tyle. Znajdź różnice, w sensie o ile się szkoda powiększyła
-
Pierścionek dla osoby uczulonej
Poszukaj w swojej okolicy pracowni jubilerskiej a nie sklepu z biżuterią. Lub sklepu z długą tradycją, najlepiej jakiegoś rodzinnego. Sądzę, że znajdziesz tam odpowiednią osobę, który Ci odpowiednio doradzi.
-
Zabranie prawka na 3 miesiace
Generalnie polityka zakazana na forum, więc raczej trzeba z tym skończyć. Poza tym cisza wyborcza nam się zbliża, więc ... ode mnie tyle w temacie nie prawka.
-
Zabranie prawka na 3 miesiace
Masz jakiś kompleks na punkcie WWA, że tak ciągle z tym wyskakujesz? Ktoś Ci krzywdę zrobił? Ja tam jestem słoik (z tej lepszej Polski, bardziej patriotycznej, bardziej na wschód jak to Pani Profesor Pawłowicz mówi) i dobrze mi z tym, więc Twoja ocena jest nie trafiona kolego. A że czym mnie manipulują? Że straszą PISem, tym co będzie? Nie muszą. Ja tam doskonale pamiętam krótkie rządy PISu, pamiętam nawet pęczakowe firanki w Mercedesie a nawet Krzaklewskiego (k... chyba stary już jestem). Z natury raczej pamiętliwy jestem, TV mało oglądam, ale patrzę na to co dzieje się obok mnie a nie tylko na czubek własnego nosa. Mam wyrobiony swój pogląd od wielu lat i tego się trzymam. I nie, nie jestem wyborcą PO. Jestem wyborcą anytPIS, bo nie mam ochoty aby Polską rządził kościół rękoma tego małego człowieczka.
-
Zabranie prawka na 3 miesiace
Jak tak dalej pójdzie, to po wyborach dowiesz się jak było w komunie: gospodarka centralnie sterowana (mieszkanie będzie kosztowało max. 3 tyś/1 metr), wszyscy równi (oczywiście wszyscy wyznawcy jednej partii i jednej religii, bo reszta jest przecież poziom niżej i im się nawet ręki nie podaje), że muzułmanie i inni to tylko pierwotniaki przenoszą. Dowiesz się też, co znaczy wstawać o 5 rano (jak Ci drzwi wpadną z futryną do domu) a na koniec będziesz pracował do 80 roku życia, żeby spłacić kredyt zaciągnięty przez Państwo (jak po Gierku, bo przecież skądś trzeba ten Bilion wziąć na wszystkie obiecanki). Lepiej poświęć czas rodzinie albo pracy zamiast doszukiwać się nie wiadomo czego.
-
Jaki uchwyt do telefonu na kratkę nawiewu
Ja kupiłem taki http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-na-telefon-na-kratke-iphone-lg-i5354265680.html i daje radę tylko guma na uchwytach do kratki jest słabiutka, więc częsty montaż/demontaż szybko ją porwie, a wtedy metal w środku będzie rysował kratkę - to tak gdyby sobie ktoś chciał popróbować różne miejsca montażu.
-
Zabranie prawka na 3 miesiace
Ale kto je pogarsza (bezpieczeństwo), przepisy czy ten ten ciołek przed Tobą? Poza tym jak lecisz 120 poza, to Co ci przeszkadza polecieć 70 w zabudowanym i go wyprzedzić? No risk. No fun. Mnie też ten przepis nie zachwyca, szczególnie brak możliwości odwołania, bo to jest naczelne prawo obywatela, żeby mógł się bronić. Ale osobiście trochę zwolniłem na drogach, więcej myślę, pewnie jeżdżę trochę wolniej, więc efekt można powiedzieć osiągnięty.
-
Zabranie prawka na 3 miesiace
Polecam... Niektórym się przyda...
-
czy ten podnośnik nada się ?
Panowie, to że podniesie, to na pewno - pytanie jak długo utrzyma. Jeżeli jest udźwig 2T to dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie podnosić 2,5T. A tak w ogóle, to taki podnośnik ma być w Lidlu w następnym tygodniu + kobyłki itd.
-
Zabranie prawka na 3 miesiace
I właśnie dla takich ... ten przepis został wprowadzony i mam nadzieję, że będzie cały czas mocno egzekwowany. I życzę Ci z całego serca, żebyś miał okazję sprawdzić, czy faktycznie tak rzadko łapią w tej Łodzi...
-
BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
Nie wiem. Osobiście z nich nie korzystałem nigdy, ale opinie co do fachowości mają bardzo dobre. Gorzej z czasem podobno. Podejrzewam, że raczej to zrobią. Ewentualnie poszukaj jakiegoś serwisu skrzyń biegów, bo w automacie się chyba dynamicznie wymienia olej - dobrze kojarzę?
-
BMW e61 530d LCI - czyli dupowóz
www.mautoczesci.pl lub http://acs-serwis.pl/ Sprawdzone serwisy BMW w Warszawie.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Hmmm. Może i ja bym się po latach wybrał
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
Panowie, ale w całej sprawie nie chodzi o trucie środowiska tylko ... (sorry za słowa) ... jawne robienie w .h... wszystkich! VW złapali, bo może są mało sprytni a może myśleli, że są aż tacy sprytni i wielcy i myśleli, że nikt im nie podskoczy. A może ... nie ważne! Zrobili to. Ktoś ich nakrył i mam nadzieję, że ostro dostaną za to po d*pie. I każdy inny, który to ewentualnie też robił. U nas auta palą razy dwa niż w folderach. Biorą olej razy dwa niż powinny. I możemy im (koncernom samochodowym) skoczyć. Możemy tylko płacić. I płakać. A tacy Amerykańcy próbują im pokazać, że sorry, ale z nami sobie w kulki lecieć nie będziecie (z drugiej strony, czasami amerykańskie pozwy są śmieszne a wręcz tragikomiczne). Jeżeli dostaną po d*pie, to może w końcu coś się zmieni i kupisz kiedyś samochód, który naprawdę będzie palił te 5 litrów i nie będziesz musiał co miesiąć jechać do ASO na wypalenie DPFa, bo masz ochotę go użytkować w mieście.
-
Volvo XC90 4,4l V8 2007 white pearl
Wszystko fajne (szczególnie japoński silnik), tylko zmieniłbym te murzyńskie felgi i wyciął trochę drewna ze środka jak na mój gust.
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
Jak przegniesz, to oczywiście, że Ci nie oddzadzą. Jak koszty są realne to ... masz narzędzia, żeby to uzyskać. Ja miałem rachunki na części, kosztorys od rzeczoznawcy a ostatecznie warsztat wziął to na siebie i wystawil fakturę za wszystko. Obcięli jakieś 8% z kosztorysu i kasa wpadła na konto. Auto, które mnie stuknęło (około dwuletni Lancer 1.5 ) miał uszkodzoną lampę, zderzak na rogu, maskę, podrapany błotnik i jakieś tam pierdoły. Wartość auta w momencie stłuczki max. 60 tyś - faktura z ASO na 18 tysi. Zatwierdzona przez TU. Dostałem kosztorys omyłkowo od TU.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
Myślę, że powinien zmienić markę, np. na Hondę lub Mazdę.
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
Trzeba brać fakturkę i tyle. Tego nie mogą podważyć, a na pewno ciężko będzie. 2 lata temu moje A3 dostało dzwonka. Wypłacili 1500. Zcedowałem naprawę na znajomy warsztat i faktura poszła na 5500. W sumie po jakichś dwóch miesiąch sprawa była załatwiona. Auto naprawione w tydzień - od momentu wypłaty kasy - autem zastępczym jeździłem sobie miesiąc. Za auto poszła kasa też koło 2000 chyba. Gdyby AXA wyceniła naprawę "normalnie", dała 2500 to na tym by się skończyło, a jak kombinują, to zapłacili 2-3 razy więcej niż by można było.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
Bez przesady. Na pewno nie upadnie. Zbyt duża firma, zbyt dużo ludzi zatrudnia. Zbyt duży interes w niej ma Państwo Niemieckie. Najwyżej wymienią całe kierownictwo, zapłacą grubą kasę odszkodowań, sprzedaż w najbliższych miesiącach spadnie a za rok i tak wszyscy zapomną i nadal się będę rzucać na nowe VW. Toyota też miała parę lat temu wpadkę i to gorszą, bo niby samochody zabijały ludzi (pedał gazu) i nadal ma się dobrze. Zresztą sprawa odkryta już 1,5 roku temu a dopiero też nagłośniona. Więc tak samo jak ktoś nagłośnił sprawę, tak samo ją ktoś niedługo wyciszy.
-
Przekręt VW Emisja spalin EA189 (23Q4)
Chyba tak łatwo nie będzie jak piszecie. Winterkorn podobno już poleciał. Akcje spadły o 20% a to już jest wch... (sorry za określenie, ale tego wymagała powaga sytuacji) kasy! Mam nadzieję, że kolejnych też wykryją i skończy się spalanie 4 litry wg. 8 realnych.
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
Teoretycznie z BLS powinno być lepiej, bo likwidujesz u swojego ubezpieczyciela, on Ci płaci kasę a inny płaci jemu i nie ma podstaw do zanegowania jakichś wyliczeń, bo wszystko odbywa się na podstawie tych samych wytycznych, a jednak wtedy likwidator ma mniejsze obawy przed wypłatą nie swojej kasy. Teoretycznie jest szybciej i bardziej rzetelnie. W praktyce na szczęście tego jeszcze nie sprawdzałem.
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
Aktualnie, w przypadku bezpośredniej likwidacji szkód, to nad firmą krzak w przypadku OC też trzeba byłoby się zastanowić. A directy to nie krzaki, a przynajmniej mi zawsze wychodzi w nich najtaniej. Likwidacje AC w Avivie np. robiłem dwa razy i dwa razy bezproblemowo.
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
Multiagent potrafi mieć tak dobre zniżki, że nawet jak zarobi, to Pan z ulicy lepszej nie dostanie - sprawdzone w praktyce. Ale w praktyce też mi wyszło, że różnica w cenie wychodziła mi 30-40 PLN w stosunku do tego jak sam obdzwoniłem wszystkie directy, więc nie opłacało mi się jechać do agenta i płacić mu kasę. Telefon w rękę i do roboty. Obecnie każde TU ma tak wiele zmiennych przy wyliczaniu składki, że nie ma opcji, żeby powiedzieć, że to jest najtańsze a tamto najdroższe.
-
Bagażnik rowerowy
Jakiś czas temu Żona mi rzuciła temat bagażnika na rowery, żeby sobie na weekendy do teściów zabierać ... Bagażnik dachowy: montowanie belek + uchwyty przy częstych wyjazdach odpada... No chyba, że masz w ch... miejsca w garażu i odkręcach cztery śróbki (w cudzysłowie) i całość kładziesz garażu. Bagażnik na klapę - obejrzałem trochę spotkanych bagażników tu i tam i żaden we mnie nie wzbudził zaufania... Haka montował specjalnie nie będę... Jak wyjazd w nieznane, to szukam wypożyczalni rowerów + zabieram rowerek młodego w bagażnik. Jak jadę na weekend do Rodziców/Teściów - kupiłem drugi używany rowerek dla Młodego, a Teściowie jakieś tam rowery mają, więc pojechać można. Wyszło taniej, wygodniej, szybciej...