Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Ale on nie zna wad, bo nie jest mechanikiem. Nie zna się na samochodach. Ma prawo. A kupujący ma prawo a wręcz obowiązek sprawdzić auto przed zakupem. Po to masz właśnie w serwisach tzw. przeglądy przedzakupowe. Płacisz 500 i znasz stan auta. A jak się okaże, że coś nie wyszło, a było sprawdzane to potem masz prawo taki serwis pociągnąć do odpowiedzialności. Ale jak komuś szkoda 500 złotych na sprawdzenie auta, to niech ma pretensje do siebie. Taki przykład z życia: w niedzielę rano jeździłem Żony A3. Wszystko gra (ucho mam raczej czułe). Wieczorem jeździliśmy razem, ale prowadziła Żona. Padł wodzik skrzyni. Następnego dnia prowadzę auto do mechanika na wymianę wodzika skrzyni. Ruszyłem 5 metrów. Coś szumi. Nic. Jadę, bo blisko. Zajeżdzam do mechanika, a tu łożysko koła rozsypane na maxa. Koło luźne. Dzień wcześniej nawet nie szumiało. Podczas dobierania się do skrzyni, mechanik łokciem trącił (dosłownie trącił, byłem przy tym) trójnik z czujnikiem temperatury wody. Fontanna pod maską, mechanik mokry. Dobrze, że się nie poparzył. Puściła wypustka wychodząca do węża. To jest k... używane auto. W każdej chwili może się coś spiep..., więc trzeba auto sprawdzić. I co, gdyby się to stało powiedzmy po miesiącu od zakupu auta, to miałbym żądać zwrotu kasy albo obniżenia ceny? A ha, ja sprawdziłem to auto dość dokładnie, ale też nie dopatrzyłem się trytytki na wodzikach skrzyni. Fakt, trytytki było dobre, bo skrzynia 2 lata śmigała bezpoproblemowo. Bądźcie k... poważni i bierzcie odpowiedzialność za swoje czyny albo ich brak. I taka mała rada dla sprzedających - zawsze proponujcie kupującemu wizytę w serwisie. Jeśli nie chce, koniecznie zapisać to na umowie, bo potem można trafić właśnie na takiego biednego poszkodowanego, który chciałby mieć tip top auto za 15 tysi. To tak z doświadczenia, prawie własnego.
  2. Zapominacie o jednej sprawie Panowie - kupujący powinien dołożyć wszelkich starań, aby dokładnie sprawdzić auto, czyli zrobić np. dłuższą jazdę testową, zabrać auto do serwisu albo najlepiej do serwisu autoryzowanego a jak się kupuje auto specjalnej troski (czyli multitronic) to jeszcze do serwisu skrzyń. To, że przepisy dają konsumentom coraz więcej praw, to jeszcze NIE ZWALNIA Z MYŚLENIA! Ale jak wiadomo, Polak mądry, ale dopiero po szkodzie. Czy kupujący był w serwisie? Zakładam, że nie, bo inaczej pewnie tematu by nie było. Sorry, ale ja takiego kupującego bym też kopnął w d... To nie jest nowe auto, które ma obowiązek być tip top. To auto używane, które jest żużyte w jakimś stopniu i nie będzie nigdy 100% sprawne. Bo jest używane. Jak chcesz wybrzydzać po zakupie, to kup auto od handlarza, na fakturę, z doliczoną marżą komisową itd. On, z racji uprawianego zawody ma obowiązek znać stan auta, znać się na tym stanie i o tym poinformować. Bo to jest jego profesja. Osoba prywatna nawet nie musi umieć otworzyć maski (dopiero od kilku lat uczą na kursach jak to robić), a co dopiero wiedzieć, że skrzynia szarpie czy nie. A poza tym, co oznacza szarpanie skrzyni? Skrzynia automatyczna zawsze szarpie. Zawsze! A intensywność tego szarpania zależy od obsługi wajchy i wciskania pedału. Dla jednego będzie to płynna praca a dla drugiego już szarpanie.
  3. Zgadza się. Prowizorka trzymała prawie 2 lata. Wczoraj założono nowe części i ostatnie kilka kilometrów do domu musiałem pokonać tym razem tylko na jednym biegu Spadł nowy wodzik. Dopiero pod domem udało mi się go wcisnąć na nowo i skrzynia chodzi. Dzisiaj sprawdzę, czy nie jest za luźny. Może tylko "za dużo mydełka" poszło do wciskania na kulę i jak wyschnie, to będzie OK. Koszt części ok. 50 PLN. Jakieś dwa wodziki + zestaw naprawczy skrzyni (jakoś tak to się nazywało), ale dokładnie nie mialem czasu rozkminić tematu.
  4. Pierwszy lizak na S5 był faktycznie do d... Ale jakiś czas temu (w Plusie) wpadła kolejna aktualizacja i już jest OK. Poza tym wróciła możliwość wyłączenia dźwięku i i wibracji całkowicie, o czym w pierwszym lizaku zapomnieli.
  5. Dzięki. Sprawa rozeznana. Padł jeden wodzik. Okazało się, że nasi już tam byli i trytytki użyli. Swoją drogą, niezłe trytytki - prawie dwa lata wszystko chodziło OK.
  6. Nic dodać, nic ująć.
  7. Jak w temacie. Pacjent to A3 8L 1.6 AKL. Nie wchodzi pierwszy bieg. Tylko i wyłącznie pierwszy. Reszta działa OK. To same na zgasoznym jak i odpalonym aucie. Czy to będzie wodziki skrzyni? Jaki to jest koszt? Ile wymiana? Z góry dzięki za wszelkie informacje.
  8. Co możemy zrobić? Interesować się tym co robią. Czego nie robią i potem ocenić ich chociaż podczas wyborów. Chociaż tyle albo aż tyle, bo niestety patrząc na frekwencję to ludzie mają wybory w d. Ale do narzekania to potem pierwsi. Albo pierwsi w kolejce , żeby im coś dać. I przede wszystkim nie wierzyć w cudowne przemiany przed wyborami, w obiecanki itd. Tylko patrzeć wstecz na to co robią i mówią bo to jest realne a nie obiecanki i rozdawanie kasy podczas kampanii.
  9. zawsze to trochę za mocno powiedziane ale może dlatego że trochę interesuję się i polityką i tym na co idą pieniądze i skąd to jest chyba coś , co można określić mianem świadomość społeczno - obywatelska zakładam że wiesz o czym mówię? A co to za różnica na co idą pieniądze i tak nic nie zmienisz Jak będziesz wychodził z takiego założenia, to na pewno się nic nie zmieni. A czemu Cię kamyk załamują? Źle, że w końcu coś robią? To i tak im pewnie nie pomoże, ale może coś nam się lekko poprawi. Zaczęli się bać o swoje d*py, więc może coś dobrego uda im się w tym strachu zrobić na koniec.
  10. Drganie może powodować jeszcze trzymający zacisk.
  11. Jeśli temat jeszcze aktualny, to na pewno na zaciszu są jeszcze jakieś sklepy i serwisy - Młodzieńcza/Łodygowa. Kojarzę coś takiego jak KTD http://www.ktd.waw.pl/ Kiedyś jakieś części tam brałem.
  12. Ale słyszałem, że kwota rośnie i rośnie i zaraz chyba będziemy C7 szukać. Hmmm. Adaś! Może to jest pomysł ??? Joke, of course ----------------------------- Grzesiu, sorry nie mogłem potem odebrać.
  13. Jak umie jeździć z 500 końmi pod maską to 230-300 w rwd też okiełzna. Najwięcej problemów z rwd mają Ci co najmniej tym jeździli.
  14. Jak wywalisz klapki to trochę mniej kulturalnie gaśnie i trochę słabszy z dołu podobno ale u siebie różnicy ni czułem ale to zrobiłem zaraz po kupnie a poza tym mam R4.
  15. Bixa masz napewno a być może też skretne-trzeba by sprawdzić po vinie. Pamiętaj na dzień dobry sprawdzić i wywalić może klapki kolektora. Czyszczenie kolektora egru świece - jedna robota. Na serwis możesz jechać do mautoczesci.pl w Legionowie lub acs w Raszyn. Aaaa. A potem do Vitka prosto
  16. Adaś, znalazłeś to B9 w końcu? NIech sprawdzi hamulce, czy przypadkiem któryś nie trzyma za mocno, przednie oczywiście. Zapieczony zacisk też może powodować takie objawy.
  17. Nooo, chyba całkiem wypaśna ta Beemka.
  18. Ale co jest nie tak? Nie skręca, nie amortyzuje , lata po koleinach. ..
  19. przeciętne auto z Polskiego salonu. w DE flotówki również, ale jest mnóstwo fajnie wyposażonych egzemplarzy.. albo cholera! może tylko ja trafiam na perełki? moim zdaniem to raczej kwestia gotówki Z tego co ja zaobserwowałem, to w Polsce jednak ludzie kupują coraz więcej dobrze wyposażonych aut. Coraz częściej można spotkać kompakty ze skórą, automatami, xenonami itd. Multum Passatów, Insignii itp. też z automatami (za co trzeba jednak słono dopłacić) i skórą. Jest coraz lepiej według mnie. Wydaje mi się, że te bieda wersje to raczej z zachodu przyjeżdżają po flotach, gdzie masz sztywno ustaloną cenę i musisz się zmieścić w niej.
  20. Full wypas Superb albo 508/Insignia/Mondeo (dopasione wersje robią wrażenie), chociaż akurat te 3 mnie wogóle nie rajcują (za dużo tego jeździ), ale np. Mazda 6 - stylistyka za***ista. Wnętrze po lfitingu też się poprawiło. Mnie osobiście, z wyglądu zewnętrznego bardzo podoba się Kia Optima, ale nie miałem z nim do czynienia, więc nie wiem jak wnętrze i cała reszta.
  21. soolek odpowiedział(a) na Orzeł temat w Inne marki
    Fiu, fiu Mega fura i ze smakiem delikatnie już dopieszczona. Gratulacje.
  22. Dla pocieszenia powiem Wam, że użytkownicy nowej trójki F30 też narzekają na słabe materiały i podstawowe wyposażenie. Wprawdzie jak ktoś chce mieć BMW, to niestety nie ma opcji jak w VAGu, kupić sobie Skodę i mieć prawie to samo. I jak tu ktoś napisał, "ktoś pewnie zapomniał zamówić danej opcji". Taka może być prawda. Jeden koleś na wyspach zamówił sobie wypasione F30 (Mpakiety, skóry itd. itp.) Jakież było jego zdziwienie, gdy oglądał pierwszy raz swoje nowe, według widzimisie skonfigurowane auto i okazało się, że brak jest ... xenonów Po prostu nie przyszło mu do głowy, że może ich nie być przy takiej kasie, a jakiś jemioł w salonie już była tak napalony dokupionymi opcjami, że o xenonach zapomniał wspomnieć W BMW klasa/jakość pomiędzy 3er a 5er jest mocno odczuwalna, nie wiem jak tutaj w przypadku A4 czy A6, ale może być podobnie. Kolejna sprawa, kupując A4 za 130 tysi kupujesz biedę i w salonie jesteś takim nowobogackim, który się chce pokazać znaczkiem, więc potraktują Cię...normalnie. Wjeżdżając do Skody Superbem za 130 tysi na serwis to skaczą w koło Ciebie jak byś był Bogiem
  23. A jakie to ma znaczenie? Firma jednoosobowa może wziąć 2-3 podwykonawców zatrudniających po 50 osób. Księgowość - oddzielna firma. Sprzętu nawet nie musisz mieć, bo wystarczy, że wykażesz, że twoi podwykonawcy mają. Każdego kierownika możesz zatrudnić ze swoją działalnością - płacisz fakturę i tyle. Jak tak patrzę na Twoje zdziwienie, to ... daruj sobie to, co masz ochotę zrobić, bo może się to obrócić przeciwko Tobie.
  24. Coraz więcej ludzi ma własną działalność i są zatrudniani jako firmy - płacisz fakturę i nic więcej Cię nie interesuje.
  25. Możesz z tym numerem zrobić co chcesz. Idź do operatora, który da Ci najlepszą ofertę, abonament czy karta nie ma znaczenia i przeniosą Ci numer.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.